Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem ísť k lekárke a žiadať odváženie dieťatka?

daniella8
3. dec 2012

Mamičky poradte možem ist k dr na odvaženie dietatka ked chcem vediet či pribera ?mame dva týždne a do poradne nas objednala až na 18 .12. zda sa mi to dosť dlha doba na to či mala prospieva pretože mava niekedy zachvaty plaču a nevie sa ako keby prisať na bradavku.Nebude to hlupe ?

anjelicek26
3. dec 2012

@daniella8 - nemas doma baby vahu? Skus si pozicat od nejakej kamaratky, hadam este maju... Staci aj taka ta zavesna vaha na zavazie a zavesit do satky a zvazis 🙂

Ale ak sa bojis, mala je nekludna, kludne behni k lekarke, nech si mysli co chce, ty budes pokojnejsia 🙂 Ale podla mna to na babatku vidis, ze mu zacinaju rast "faldiky", pekne kaka, cika...

elienka
3. dec 2012

Kamoška chodievala k našej milej pediatričke, ak si myslela, že malá málo priberá. A nemyslím, že by jej dcéru neodvážila. A ani mi to nepripadá hlúpe, ja som mala požičanú baby váhu doma a vážila som po každom kojení prvé 2 týždne

janinah
3. dec 2012

nebude to hlúpe,rob všetko čo ako matka cítiš,že treba robiť...ak odvážiť,tak choď a odváž ju 😉

lea641981
3. dec 2012

kludne chod 🙂 ja chodim s malou ked nieco potrebujem alebo volam volam volam 🙂 🙂 🙂 🙂
je to uplne normalne a ked mas mudr. blizko aj kazdy den 🙂 mne to ani nepride divne a ty kojis a potrebujes pohodku a pokoj takze sup a daj vediet ako ste dopadli 🙂 🙂 drzkam palceky 🙂 urcite daj vediet 🙂 🙂 🙂

zuzana76
3. dec 2012

urcite to nie je hlupe, navyse staci ak ti malu odvazi sestricka, je to par minutova zalezitost a ty budes mat srdce na mieste, kludne aj hned zajtra, ja som doma vahu nemala, tiez som radsej zasla k dr. v ramci prechadzky, ked som si nebola ista.

lolko_lenka
3. dec 2012

mne ponúkla sama sestrička, že môžem si prísť dať prevážiť malú, chodila som prvý mesiac každý týždeň a potom každé 2 až do jej 3.mesiaca. Mala silnú žltačku, bola moc spavá, krátko (ale ako bolo vidno na váhe aj veľmi intenzívne) papkala. Priberala mi vyše kila za mesiac.... A ja som bola pokojnejšia.... Potom to už na nej začalo byť aj vidno, tak som prestala chodiť. Raz som potom ešte bola, tuším v 5.mesiaci, lebo tam sme prekonávali krízu. Prešlo to a bolo fajn 🙂

kkati
3. dec 2012

naša pediatrička nám to sama ponúkla, že môžme kľudne prísť hocikedy na preváženie, ak by som si nebola istá či dobre priberá 🙂

bodka70
3. dec 2012

môj malý má dosť veľké výkyvy vo váhe, po pôrode mi slabo priberal, pôrodnú váhu získal späť zhruba v 2,5 týždni. potom v druhom mesiaci priberal výborne, cca 300g týždenne, v treťom zase slabo, dokonca schudol za 5 týždňov 200g 😒 a potom ako som ho začala intenzívne kojiť, prikrmovať svojím mliekom i UM, začal znova priberať a za ďalších 2,5 týždňa pribral 800g.
Tým chcem povedať, že spočiatku, ako zle priberal, ma doktorka pozývala na preváženie každý týždeň, potom keď videla, že sa to zlepšilo, tak nás pozvala o mesiac, to boli sviatky, takže sme prišli o tých 5 týždňov a akurát v týchto týždňoch schudol. Keby som si to lepšie všimla, tak prídem na preváženie skôr a nemusel tak rapídne schudnúť a vyriešilo by sa to zrejme bez prikrmovania UM. Takto to musím odbúravať UM dosť prácne.
Takže ak by som sa spätne mohla rozhodnúť, tak prídem na preváženie častejšie a zabránila by som vzniknutým problémom.

Takže choď, lekárke jednoducho povedz, že si si nie istá, či ti malá dobre priberá, bude len rada, že to berieš zodpovedne. Ak ti priberá dobre, pridá ti to na sebadôvere a budeš s väčšou istotou kojiť. Ak nie, aspoň to budeš vedieť riešiť v zárodku a nastane menej problémov potom. 😉

bambulka81
3. dec 2012

my sme chodili zo zaciatku kazdy druhy tyzden na prevazenie,az kym maly nezacal priberat take cele kilecka a viac za mesiac....este aj teraz chodim kazdy mesiac na vazenie a meranie i ked nemame povinnu prehliadku ci ockovanie.uz mame rok...tak kludne chod k dr. nech odvazia malu a zapisu do tej knizocky co urcite mas aj ty.

sendy182
3. dec 2012

to už nefunguje? ........... že každý drhuhý týždeň poradňa 😅 😅 😅 😅 ..........skús s laktačnou sa poradiť..........má dostatok mokrých plienok.......správne prisatie......dudlovanie........vytiahne ti mliečko........nie všetky deti rovnako pijú mliečko...........sú papkáči čo aj 3-4 hod. vydržia a za 10 minút sa najedia ,pekne priberajú .............alebo sú aj také čo chcú dobré že nie každú 1,5hod a pijú 45 minút........... 😅 😅 😅 a tiež pekne priberajú

ematko29
4. dec 2012

vôbec to nieje hlúpe,ja som tiež tak chodila,je to úplne normálne atak malé bábo,nik sa ti nebude čudovať neboj

bianca
4. dec 2012

kludne mozes ist.Stretla som sa aj s tym ze pediater za poplatok poziciava kojenecku vahu domov alebo sa skuste odvazit doma.Nebude to asi na gram ale ak mas dig.vahu dospelacku tak sa odvaz najprv ty a potom s princeznou.Rozdiel bude vaha malej

tulka3
4. dec 2012

Jasne, ze to nebude hlupe. Naco si kupovat baby vahu za 100 eur, ked ju potrebujes na chvilu. Je samozrejme, ze radsej zbehnes k nej a das babatko prevazit. idealne pred a po kojeni, aby ste videli, kolko realne vypije a ci je to primerane. Nam tak vazili dcerku, ked sa mi zdalo, ze sa nevie dostatocne nasytit a je placliva a potvrdilo sa, ze mlieka nie je dost, resp, nie je dost syte pre nu a zacali sme prikrmovat. Takze prevazovat urcite ma vyznam, uz len pre tvoj pokoj na dusi, ze ma vsetko co potrebuje 😉

boka79
4. dec 2012

chod k lekarke, doma na vahe by som nevazila, lebo je to velmi nepresne a moze Ta to len znervoznit. Tak sa da vazit mozno s vacsimi detickami, ked o 100 g nejde. U takeho malinkeho babtka aj 100 g je uz dost. Ja som tiez tak par krat bola a vsetko v pohode. Myslim, ze na 2,5 t. babatku ani ty ako maminka nevies ohodnotit, ci pribralo, myslim pohladom, na to je prilis skoro. Takze jedina moznost ist k lekarke a nechat zvazit. Drzim palce

something
4. dec 2012

Mne dokonca moja lekarka povedala, ze mozme kludne kedykolvek prist sa prevazit...takze urcite to nie je hlupe

meryr
4. dec 2012

aj my sme tak chodili, a presne na den, kedy sme mali ,,vymesacia,,, nie je na tom nic nenormalne 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli