Môžem ísť s 2 mesačným bábom von, keď je pod nulou?

minuska8882
31. jan 2012

myslím, že keď je napr. -5, alebo teraz aj viac?... nemôže mu to uškodiť?

verinka100
31. jan 2012

Ahoj, nam doktorka povedala, ze do minus 3, ale samozrejme naobliekat a nie viac ako 30-45min

sante81
31. jan 2012

najlepsie mi spal ked bolo vonku -5 a viac, len mne bolo zima, pokial je teplo oblečeny, tak by sa mu nemalo stat nič

jerryjanka
31. jan 2012

asi by som radšej naobliekala dala do kočika a zvykala pri okne - pri -5 sa takemu malemu babatku zle dýcha už

luky1313
31. jan 2012

ja by som neriskovala,teraz su dosť silne mrazy, moja bude mať dva roky a dnes som s nou doma, lebo u nas je -14c

desszi
31. jan 2012

Ano, mozes, treba ho len dobre obliect, my sme chodili aj chodime von od malinkata za kazdeho pocasia, ci snezi, ci prsi, vynimkou je len velmi silny vietor. Netreba byt vonku hodiny ale pol hodinka na cerstvom vzduchu aj ked trosku mrazivom este nikomu neuskodila 😉

pimpulienka
31. jan 2012

No ja by som išla len na chviľku ( do pol hodinky..) a aj to mu čo najvyššie k pusinke dala dečku, alebo fusak, aby čo najmenej take male miminko dychalo ten ostry ľadovy vzduch.

rora
31. jan 2012

ja by som nesla, a ked je vonku viac ako - 5 tak nejdem ani s mojim 4-mesacnym, mne je taky mraz tiez neprijemny

lucka1987
31. jan 2012

my sme mali rano -9 a sla som s nim do obchodu... bol v takom zavetri a nababuseny ze si nadychal do vnutra kocika, prehodila som mu vez tvraicku plienku a super bolo.. aj licka mal teple... bola to 30 min prechadzka a padla mu dobre... ale my uz mame skoro 5 mes. keby mam male babo tak do 2 mes by som ho dala asi radsej k otvorenemu oknu

mirka285
31. jan 2012

urcite mozes...deti netreba chovat ako v bavlnke,treba ich otuzovat od malicka,dobre ho oblec,daj mu nejaky salik alebo satku pred tvaricku alebo dobre zababus nech nelapa ten mrazivy vzduch a kludne sa mozte hodinku poprechadzat 🙂

alena76
31. jan 2012

ja by som urcite isla - tak na 45 min maximalne hodinku. na slnku urcite nie je taky mraz ako hlasi teplomer.a ked je navyse krasne bezvetrie, preco nie. malinky bude vo fusaku a bude mat striesku, tak nebude rovno dychat ten mrazivy vzduch 😉

chodila som tak pri vsetkych detoch ..najstarsia sa narodila pocas obrovskych mrazov a po tyzdni sme isli na polhodinku von.

luba142
31. jan 2012

Ked je v kociku zabaleny dobre ,tak mozes, ale myslim tak maximalne na hodinku staci 🙂

stanislavao
31. jan 2012

moja sestra je septembrova a celu zimu prespala vonku. v kocari a ked sme isli na sanovacku, tak spala skoro cely den a cely den spala vonku v kocari. ved ked je dieta dobre oblecene a v teplom fusaku a tepla deka, tak jemu je teplo.

lucka33
31. jan 2012

Ja mám tiež 2mesačného a on mi spáva výlučne vonku v kočíku, čiže aj v týchto mrazoch, ale dávam ho do závetria na slniečko a je vo fusaku a zakrytý dekou až hore nad tváričku a spí tam aj 3 hod.... A keď ho vyberiem, tak je teplučký, ani líčka nemá studené...

salomuska
31. jan 2012

urcite mozes ist, na hodinku uplne v pohode (ked ho samozrejme primerane oblecies). ja by som to ani s tymi deckami okolo tvare prilis neprehanala, ved von ides kvoli cerstvemu vzduchu, nie? 😉

moonlightka
31. jan 2012

mozes do -5 stupnov viac nie, natierat tvaricku-kremom na chlad a najviac hodinu 😉

juana21
31. jan 2012

ja tiez nechodim teraz nikam.sice sme chory,ale starsi je ok.u nas je -25 teda rano bolo a do pol 12 bolo stale -10 takze nechodime nikam ani starsi do skolky

hori
31. jan 2012

pod - 5 by som urcite nikam nesla, take mrazy ne su prijemne ani mne aj ked som naobliekana...

lawel
31. jan 2012

Ahoj ja som počúvala v rádiu že detičky do 2rokov nemajú sa zdržiavať von keď je -5 takže mi tiež sa zdržiavame len dnu ,ale myslím si že na slniečku by sa dalo 😉

lucia.kl
31. jan 2012

do -20 stupňov je to v pohode, treba sa zamyslieť - Eskimáci a aj v Rusku aké sú zimy... tam by potom vôbec nemohli s deťmi von..... ak si dieťa dobre oblečieš, tak mu bude vonku len dobre, ja som chodila s mojimi každý deň von, dokiaľ nefučalo tak sme boli von 2 hodiny doobeda a dve poobede, ak som nešla, tak boli ako čerti zlé...

evickapooh
31. jan 2012

a

vierkasteffi
31. jan 2012

ja by som nešla ani mne by nebolo prijemne sa prechadzať v takejto zime 😉

kkerekrety
31. jan 2012

ja neviem, ja si myslim, ze urcite mozes, ja chodim kazdy den aj v tomto pocasi (je slnecno) dieta je dobre oblecene, vzdy kontrolujem, ci je teple, urcite je to lepsie sa vyvetrat na hodinku ako sediet doma cely den v prekurenom byte...

kacena85
31. jan 2012

Segra bola dnes na poradni,ma 3 tyzd.slecnu.a dr jej povedala ze ked je takto kludne aj tri hodky mozu byt ;)

adamnina
31. jan 2012

Syn a teraz aj naša herečka, my spávali iba vonku. Im bolo úplne ale úplne jedno či je plus 30 alebo mínus osemnásť. Treba ich dobre "zababušiť" a keď náhodou ešte fučalo, dala som na kočík igelit, aj keď nepršalo.

helimama
31. jan 2012

nám dr. povedala, že v každom počasí treba chodiť von, do mrazov až -21°C je to v pohode

jankali
31. jan 2012

Ahoj, pod -5 nejdem ani s 2 rocnym. Doteraz sme nizsie teploty nemali, ale posledne dni su mrazive, to je zima aj mne. 2 rocny uz sam chodi, tak ideme na chvilu pozriet snehuliaka, kym nema vystipane (nakremovane licka). Malinkeho, ked som predsa potrebovala vybehnut, som mala v satke, to je prijemne, dycha vlastne teply vzduch od mamy🙂 pa, j.

tea333
31. jan 2012

staci prekryt striesku nejakou plienkou, deckou, alebo dat okolo hlavy poriadne fusak, deku. proste aby si tam udrzal teplo. inak nevidim problem do takych -10

anaxamon
31. jan 2012

@minuska8882 moj nazor je taky, ze ak si ty odolna voci mrazu, babo to tiez zvladne aj ked bude vonku -20 ako je teraz asi aj u vas v cadci. ak vsak zle znasas mrazy ty, nechod s babom vonku v takych mrazoch. Avsak -5 je teplota uplne v poriadku a ked babtko dobre naobliekas, pol hodka maximalne hodina nezaskodi.

ja mam pat mesacnu, chodim s nou teraz vonku v cca -10 popoludni ked je slniecko este vysoko, zaspi hned ako sa len pohneme, mam ju v sankach (sme na severe slovenska obdobne ako ty) v overale a dvoch dekach, dobre nakremovanu tvaricku, cumel v puse a ideme 😀

4ocka
31. jan 2012

Horor,u nas - 15 a cez den -10 zhruba..ved nudou kapeme!! Otras! Dnes sme sli ku lekarovi a od parkingu riadna streka,a v tej zime,to sa ani neda...jooooj,pocasie za umudrilo,je je tak ako to bolo kedysi,resp. Moja pamät siaha na cas ked som asi 5 rocna recitovala Mikulasovi a certovi a snehu bolo skoro po kolena a zima ako v Rusku 😀 pominule roky ani Mikulas nebehal po sidlisku,a snehu? Skor blata po kolena 😀

lauricka
31. jan 2012

tiez som pocula, ze do -5, predsa len tie dychacie cesty a taky mraz...to nie je prijemne ani dospelym, alebo len na chvilocku, ked tak