Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem si doma zistiť alergiu na lepok a laktózu?

Alergia na potraviny
mareka49
6. aug 2019

Ahojte, existuju na hore spomenute poruchy domace testy?
Alebo da sa to vypozorovat, pripadne ake su najcastejsie a spravne.signalizujuce prejavy? Ci len pediatricka rovno?
Dakujem

pribinak
6. aug 2019

Príznaky: bolesti brucha, hnačky, zápcha, dieta moze mat nafúknuté brusko, ekzém, dieta neprospieva, slabo priberá

lenka2710
6. aug 2019

@mareka49 ja tuším ze su nejake testy,skús dat do vyhladavaca,ale najlacnejsi sposob máš určite dr,ono ak aj sú,tak isto nie zadarmo

lula313
6. aug 2019

Môžeš si kúpiť domaci food detective test, alebo nasadiť selekcnu dietu, ale alergén sa vyplavuje 6 týždňov z krvi, čiže na tuto dobu je potrebné sa danej potravine vyhybat

diaalex
6. aug 2019

@mareka49 veroval testy 🙂

xxxkatka
7. aug 2019

@lula313 food detective neurcuje ani alergiu ani intoleranciu na laktozu
@pribinak dieta moze aj vela priberat, ale inak suhlas
@mareka49 mozes dat spravit testy u pediatra, alergiologa alebo priamo v labaku (myslim napriklad v Medirexe sa dalo, ale toto je za priamu uhradu). Co sa tyka prejavov, doma naozaj pozorovanim nezistis, najmä ak je ich viac ako jedna resp. rozlisenie alergia na BKM/intolerancia laktozy ci kombinacia alergia na lepok/neglutenova intolerancia psenice/celiakia. Za problemami sa moze skryat aj histaminova intolerancia. Priklad, ja mam alergiu na BKM a syn laktozovu intoleranciu a prejavy sme mali rovnake. Su v lekarni aj nejake testy, ale touto cestou by som nesla, za mna nespolahlive.

kristi30
7. aug 2019

@mareka49 moj syn ma od norodenia intoleranciu laktozy, prejavy u neho : bolesti bruska, hnacky, zvaracanie neustaaale, pokial bol dojceny a prechod na ine mlieko, priberal krasne, takze som si vydupala vysetrenie sama, maly mal cca 1,5roka... Cim skor sa to zisti tym lepsie, znicilo mu to imunitu uplne tym ze creva su velmi dolezite v tomto smere.... Do 6rokov sme satrapili imunodeficitom nonstop kazde 2tyzdne...

angi07
7. aug 2019

@mareka49 u maleho lepok sposoboval neustali kasel a u mna nafukovanie a male drobne vyrazky take vodnate na tvary. u doki sme boli samozrejme vsetky krvne testy negativne
ze som prilis bio matka 🤔to mi doki hovorila.potom som zacala vynechavat lepok a u mna aj laktozu a hla... sme bez priznakov! vo vela vela pripadov krvne testy ukazuju nieco uz iba vtedy ak je uz velmi zle. presnejsie je vysetrenie endoskopicke -hadica do zaludka - ale je to neprijemne. takze si myslim ze najskor zmena stravy ak nepochodis tak k lekarovi.

lula313
7. aug 2019

@xxxkatka ale indikuje intoleranciu na mlieko a zaberie ti širšie spektrum potravin. Ja som odporucila tento test viacerým známym, ktorí mali problemy a paradoxne obilniny, či mlieko väčšinou neboli potraviny, čo spôsobovali ludom najväčšie ťažkosti. Väčšinou to boli vajcia(ako aj u mna), kvasnice, citrusy a pod. Ja som si tiež myslela, že mám intoleranciu na laktozu/mlieko, lebo som mala problemy, keď som jedla palacinky, o parenych buchtach ani nehovorim a vôbec som ju nemala, ale u mna to boli tie prekliate vajcia, čo by má v zivote nenapadlo a dva roky som mala vážne problemy, kým mi pani zaoberajúca sa čínskou medicínou neporadila práve tento test.

xxxkatka
7. aug 2019

@lula313 tie testy su velmi diskutabilne. Mne z nich vyslo asi 20 potravin pozitivne ci uz na 3x alebo na 2. O jednotkovych ani nehovorim. Keby sa mam podla toho riadit jedla by som len jablka a pila vodu. Paradoxne, jablka mi nevysli a netolerujem ich.

janickacrazy
7. aug 2019

@xxxkatka to vážne? no teda

tanickalab
7. aug 2019

@mareka49 možno food detective test? a následne ísť na poriadne vyšetrenie 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli