Môžem zobrať týždňové dieťa do kostola?

annapapekova
4. feb 2013

pýtam sa za kamarátku. chcú vziať tyždnové decko to kostola. je to v poriadku? zobrali by ste vy také mimino do kostola? su hrozne veriaci.

denisafono
4. feb 2013

@annapapekova viera nie je o tom ci chodis alebo nie do kostola, nech sa pomodlia doma. Ved vsemohuci je vsade, ci sa to iba tak hovori? 😕

zaza218
4. feb 2013

V takej zime by som neisla s tyzdnovym dietatom do kostola. Ked chcu ist,mozu sa vystriedat. Najprv moze ist manzel a potom ona,alebo naopak. Co spravia ked budu mat dieta chore, hoci aj v neskorsom veku? Pojdu aj snim do kostola,lebo tam ,,MUSIA" ist?

hajajanka
4. feb 2013

@annapapekova Ja by som tak male dieta do kostola nebrala.
1. Jeho imunita je na bode 0, takze v tomto chripkovom obdobi moze nachytat hocico, co pre tak male dietako moze by zivotu nebezpecne. Do kostola idu aj ti, ktori by mali zostat doma = chori. Taketo ovecky tam priam milujem. Pridem zdrava a odidem chora. Takze aj ja sama sa chodeniu do kostola v zimnom obdobi dost vyhybam.

2. Tak malemu dietatku je najlepsie doma v postielke alebo v kociku na kratkej prechadzke.

A ako hovori @denisafono , Boh je vsade, takze ak sa chcu spolocne pomodlit, tak to mozu ucinit aj doma, pekne vsetci spolu alebo si zapnut omsu na Lumene a takto sa jej zucastnit.

reni1512
4. feb 2013

...radsej neber, strasne vela bakterii, plno ludi a nestoji ti to za to, aby sa potom trapilo chorucke...a este v takom pocasi ake je teraz tak uz vobec nie

wena
4. feb 2013

Ja osobne by som také malé dieťa nevzala, je to však ich dieťa a ich vec. Keď môžu niektorí vláčiť týždňové bábätko do nákupného centra (áno, sú aj takí), tak dieťa môže byť aj hodinu v kostole.
Je neslušné starať sa im do toho a už vonkoncom nie ich odhovárať.

palomka
4. feb 2013

mna by zaujimalo preco sa to pytas, ved ked chcu tak im v tom ja tak nezabranis, ci ano? nech si kazdy robi co chce a hotovo 🙂

dudi30
4. feb 2013

som katolička, ale nechodím pravidelne do kostola, myslím, že to nie je o tom, či tam budem sedieť každý den, alebo nie.. tam kde bývam, berú deti velmi často na omšu, bez ohladu či sú malé alebo väčšie, robia krik, plačú, behajú a vela ludí hlavne to naozaj velmi ruší... a už aj samotný farár povedal, nech tie deti netýrajú a idú s nimi domov. naozaj ssa mi rozum pozastavuje, prečo tak malinké deti tam vlastne berú, čo z toho majú, prečo ženy matky s nimi nie sú doma... je mi ich naozaj lúto, ale ako sa vraví každého osobná vec!!! iba môj názor, že by som tak určite nerobila, ani robit nebudem!

xstelinka
4. feb 2013

V tomto chripkovom obdobi urcite nie!!! Je to velke riziko pre take male mimco. A Boh to pochopi ked pojde len jeden z rodicov, alebo cela rodinka ostane doma.

alenka777
4. feb 2013

baby, niekto si len robi prču - vid temy, chlapec s dlhymi vlasmi a pod. založene dnes, pod tym istym nickom 😉

renkol
4. feb 2013

@alenka777 a taky po té, co někdo řekne, že je to vymyšlené téma, tak už neraguje 😀 😀

rose1988
4. feb 2013

A nemaju nikoho komu by na tu hodinku nechali male? Nemyslim si ze by to tomu dietatu ublizilo ved pravdepodobne to prespi, ked ho naobliekaju neprechladne ta hodinka nie je vela. No super mama ze ma chut 7 dni po porode ist von medzi ludi

sendy182
4. feb 2013

@annapapekova áno prečo nie.............ale z jara, v lete.....pekná jeseň............iba vtedy ......a to pred kostol s kočiarom ako je to u nás zvykom...........sú tam otvorené dvere reproduktor von a sú tam mamičky a oteckovia aj s väčšími deťmi ktoré nevedia obsedieť a "vyrušujú".......nerozumiem sú strašne veriaci a chcú také malé bábatko v tej zime a tie vírusy.....ach jaj.....no asi im stačí že sú veriaci..........tým sa nechcem nikoho dotknúť 😉

tereziah
4. feb 2013

Boh nám dal slobodnú vôľu, do ničoho nás nenúti. Je to rozhodnutie rodičov, či budú alebo nebudú nosiť dieťa do kostola. My u nás máme napríklad v kostole miestnosť pre rodičov s malými deťmi. Ja som mala pri čítaní tohto fóra pocit, že tí rodičia sa chcú dopustiť niečoho strašného keď chcú chodiť s týždňovým bábom do kostola, myslím si že sa dejú aj strašnejšie veci. Napr. niektorí chodia bábätkami do obchodných centier, ale to asi je v poriadku, lebo to nie je kostol.

billam
21. sep 2013

Fakt nechapem niektore zeny

svano
21. sep 2013

Ja sa čudujem,že tam s tým deckom neutekala hneď na druhý deň po pôrode!

mihouk
21. sep 2013

Myslim ze kazda matka je zodpovedna za svoje dieta a robi ako to sama citi. Ved keby aj isli do kostola, tak ho urcite oblecie primerane k pocasiu a nebude ho davat obkukavat a ochytavat vsetkym babkam. Ked je vonku torchu zimsie, tak zrazu nik nema chodit kocikovat, moj osobny nazor je, ze deti v densnej dobe su velmi ofukovane a malo odolne prave pre to, ze neotuzuju. Urcite nie som naturistka a nevalam moje deti v sehu, ale nie su z cukru a nieco vydrzia, tak ako sme vydrzali mi a aj nasi rodicia a prezili sme, cuduj sa svete. My sme s mojim prvym boli vonku ked mal jeden den a druha sa proste musela zaclenit do zabehnutej rodiny a hotovo. Deti neprichadzaju do rodin aby ich zmenili, ale aby ich doplnili...

billam
21. sep 2013

@mihouk je rozdiel ist von a ist do kostola

katren
21. sep 2013

@billam
@svano
@mihouk ja som v pondelok porodila, v piatok prisla domov a v nedelu sme isli vsetci normalne do kostola.....2 deti s tatinom dnu a ja s malou vonku 😉

billam
22. sep 2013

@katren vonku je ok...ale je choré sa trepat s tak malym babom do kostola!!!