Mrazené mäso do príkrmov

haileybaileys
26. apr 2020

Prosim poradte skusenejsie.. Robim prikrmy pre pol rocnu dcerku - kupujem napr bio kuracie prsia. hned si ich nakrajam, rozdelim do balickov na porcie a hned zamrazim. Otazka je: ako dlho mozem toto maso pouzit? Vacsinou to stihnem do 2 tyzdnov, Musi sa uplne rozmrazit pred pouzitim? Davam ho do parneho hrnca take polorozmrazene, uvarim ho samozrejme do biela, len mi napadlo ci to je ok. Varim na dva dni, ten druhy den ohrievam v mikrovlnke. Rozmyslala som aj nad vodnym kupelom, ale neviem ci to mozem v avent pohariku ohrievat..

maris5
26. apr 2020

Maso mrazim aj ja. Pred varenim ho necham uplne rozmrazit. Ak nestihas, ponor ho v sacku do studenej vody. Rozmrazi sa rychlejsie. Maso mam aj mesiac v mraziaku. Mam 2 druhy, ktore striedam plus vajicko.

jarnajar
26. apr 2020

Mäso rozmraz úplne. Rozmrazuj pomaly v chladničke. Mesiac v pohode zamrazené vydrží.

belllinka
26. apr 2020

Mrazene maso predsa vydrzi v mrazaku aj niekolko mesiacov

evittam
26. apr 2020

@haileybaileys Nikdy som nerozmrazovala. Supla som k zelenine ci ostatnému.

dextella14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
26. apr 2020

mäso v mrazničke môže byť aj 3 mesiace...pred varením úplne nechám rozmraziť - vyberiem večer pred varením

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
26. apr 2020

@deti95060810 Kvôli comu? Ja som hneď "fukla" do hrnca.

deti95060810
26. apr 2020

@evittam ja som čítala že sa to tak má....a ak idem s mäsom pracovať napr. klepať, plniť, ...tak s rozmrazeným je to v pohode...
ale jasné dá sa aj tak ako ty...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
26. apr 2020

@haileybaileys mrazit maso môžeš asi pol roka. A kľudne variť aj polozamrazene, akurát ho tam nechaj dlhšie povariť

evittam
26. apr 2020

@viestta som len nedočítala.😉

haileybaileys
autor
26. apr 2020

@viestta super dakujem 🙂 ja ho vzdy krajam na male kusky a rovno porciu dam do sacika na mrazanie, tak by to malo byt ok. kupujem len cerstve a to potom spracujem. len som si nebola ista, ked je to pre babo aby to bolo ok.

haileybaileys
autor
26. apr 2020

vdaka vsetkym 🙂

haileybaileys
autor
26. apr 2020

@maris5 aj ja striedam telacie, kuracie a vajicko 🙂

lija22
26. apr 2020

a hovadzinu nedavate? ja som mala peknu hovadzinku, uvarila som vyvar, rozmixovala masko uvarene, aj masko so zeleninou( zeler nie) a naplnila nadobky na lad a takto vyberam zmrazene kocky. moze byt ci nie dobre?

haileybaileys
autor
26. apr 2020

@lija22 ja co viem, tak by sa malo davat telacie alebo mlade hovadzie, normalne hovadzie az okolo toho roku. ale zas asi sa nic nestane, urcite lepsie ako kupovane 🙂

lija22
26. apr 2020

@haileybaileys jaj vidis, toto mi pediatricka nepovedala a ani som to neskumala. Dobre, ze som sem nakukla. Dakujem

nika2244
22. jún 2020

Ja som si spravila také také malé pomleté guľôčky z mäsa a každú som obalila do celofánu. A teraz moja otázka je, môžem to mäso variť v celofáne? Ak to z neho vyberiem, bojím sa, že sa mi vo vode rozlezie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika2244
22. jún 2020

@viestta výzvam len kvôli rozlezeniu po hrnci. Pýtam sa na skúsenosti.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz