Na čo používate u detí modrú indulónu?

hanculka
15. sep 2007

mamičky prosim yVás o radu kto používa u detzičiek indulonu modru? načo ju použivate? používate aj na tvaričku? ake mate z nou skusenosti ? dakujem

majula
15. sep 2007

hanculka, my sme do dvoch mesiacov používali modrú indulónu, je super, malinký má kráááásnu pokožku...teraz mu ju dávam už len na tváričku, lebo tá vôňa, no nič moc 😖

nenka83
15. sep 2007

ahoj hanculka.ja ju pouziva, malej mastim tvaricku a za uskami.no moja mala ma problemovu plet na tvaricke.sice nas indulona vyraziek nezbavila, ale ja som s nou velmi spokojna.aj vela mamiciek tu mi ju radilo.

nenka83
15. sep 2007

majula mne to zas vonia 😀

majula
15. sep 2007

nenka fakt???? 🙂 Mne teda nie...mne vonia Nivea 😵 😵 😵

nenka83
15. sep 2007

no mne vonia na babatkach skoro vsetko okrem kaky 😖

cistko
15. sep 2007

My zatial pouzivame indulonu na chodidla a rucicky lebo sa nam vemi supu a vcera sme trosku pretreli aj krk a naozaj na babatku fajne vonia inak som doteraz indulonu neznasala 🙂

xxmargaretka
15. sep 2007

ahoj hanculka..
ja malej kremujem len tvaricku takze aj na tvaricku je ok a v lete sme ju pouzivali na cele telicko miesto kremu na opalovanie..odporucila nam to dr. ze dobre zavodni a je lepsia nez opalovacie kremy co obsahuju kadeake chemikalie..

emmy3
15. sep 2007

aj ja som používala modrú indulonu pri prvej dcére. Mala strašne citlivú pokožku a dokonca mi ju odporučili aj na ekzém a fakt som s ňou bola spokojná.

nenka83
15. sep 2007

ahoj emmy3.a aky ekzem mala z coho? my tiez mame.uz sme vyskusali drahych kremov a nic.od dnes som sa zatala, nic uz jej na tvaricku nedam.ak tak modru indulonu.

kattom
15. sep 2007

ahoj hanculka - my pouzivame pre maleho od narodenie modru indulonu, kremujem mu iba tvaricku. som s nou spokojna.
a kamoskin maly ma rok a pol - atopicky ekzem od narodenia a inym ho ani nenatiera.

mimonenka1
15. sep 2007

hanculka - moja dcérka sa po pôrode celé šupkala, mala rozmočenú pokožku z plodovej vody a prvý mesiac sme používali na radu pediatričky len modrú indulónu - fantastická a fakt vonia bábätkovsky

hanculka
autor
24. sep 2007

ďakujem za rady už týždeň ju používame 🙂

ena
24. sep 2007

my pouzivame indulonu najma, ked ma maly sopliky a potom pod nosom podrazdenu kozu.. to nam poradila aj dr.

veronikap
25. sep 2007

naša malá má tiež citlivú pokožku.. ako slintá, tak mala okolo ústočiek všetko červené a modrá indulona to vyriešila.. doslova zo dňa na deň.. iným ju ani nenatieram a tiež mi nikdy nejako extra nevoňala, ale teraz ju zbožňujem.. malú musím stále ovoniavať 😀

uhlikova09
26. sep 2007

My sme spokojny s modrou indulonou,použivame po kupani ale aj ked ideme na prechadzku tak maleho natieram s nou.Je eno nuno 😀

susika
25. jan 2008

ako ste na tom s modrou indulonou?malá mi má niečo na chrbátiku, také vyrážky, vraj jej to mám natierať modrouu indulonou, vraj je to skoro ako ekzem alebo to má z plienky.nemalo by sa to vysúšať skor?zatail dávam aviril krem....
a tiež modrou indulonou celé telo, vraj je to lepšei ako baby oleje..no neviem, ten pocit tuehej modrej indulony na celom tele.....

junovka
26. jan 2008

nam na tvaricku nepomahali ziadne kremiky, az opokial som nevyskusala modru indulonu a odvtedy nemame vyrazky.Na cele telo, to som neskusala, nakolko mi pouzivame plet.mlieko Bubchen.A to ti odporucila dokina natiert telo indulonou, ked ma nabeh na ekzem?A spon tak som to pochopila 😕

liska
26. jan 2008

potvrdzujem, ze modra indulona je zazrak, pouzivame ju na tvaricku, najma teraz v zime je to super ochrana proti chladu a vetru + krasne vonia 🙂 na telicko tiez nevidim problem, je trochu mastnejsia, tak ju treba nechat dlhsie vsiaknut, aby sa potom nelepila na oblecenie, ale na atop.ekzem je prave to super...inak na telo pouzivam aj cervenu (dezinfekcnu) indulonu, poradila mi to teta v lekarni a tiez si ju neviem vynachvalit, je makka a vyborne sa vstrebava... len pre zaujimavost - ja nezijem na Slovensku a v zasuvke mam popredpisovane vselijake drahe kremove "dobroty" od vymyslu sveta, mozem vam ale odprisahat, ze indulone sa nic nevyrovna, nosim si ju sem od nas na kila, maly ma krasnu plet a kazdy mi hovori, ako pekne vonia 😉

martina46
26. jan 2008

Dávate ju niekto aj na ritku namiesto krému proti zapareninám? Nemám odvahu vyskúšať a či to má zmysel..

susika
26. jan 2008

maťa-modrá indulona je na riťku super. odporucali nám to aj v porodnici.

ano junovka, to mi dokyna kázala, že vraj na celé telo. a vlastne ani nepotvrdila, že je to ekzem, iba tak naznačila, že to može byť, ale je to len na ploch tak na štvrtinu dlane, takže nič strašné.
Junovka - ja mám na tváričku Bubchen a je to úplne super.ked som došla z nemocky s nou, mala na tváričke nejaký výsyp a kamoška radila Holtovu masť.ale vraj to smrdí ale ja som chcela aj niečo na von a segra používala na malého Bubchen a o tri dni bolo po vyrážkach. tak super.

červenej indulony mem doma,tak fajn,ked sa može aj tá. a fakt je na dotxk príjemnejšia.vonou mi je to jedno.

tak dikes babule a pekný den 🙂 🙂 🙂

lusil2005
26. jan 2008

hmmm. my mame atop. exem a nam na to modra indulona moc dobre nerobila. teraz pouzivam taku mast miesanu v lekarni na predpis od koznej, ale ked tak nad tym rozmyslam, tu indulonu som skusala len na tvaricku a tam ma ten exemik iny ako na tele. zeby som ju skusila? 😒 ked ja mam voci tomu averziu. moja mama si to capala na tvar a ruky furt a ja tu vonu moc nemusim. aj ked - fakt je ze na malej mi tiez voni skoro vsetko. asi to skusim...

fenrirka
26. jan 2008

mojpriatel fasuje tu modru indulonu a doniesol mlnu krabicu....som nevedela ze je to take dobre....mne to tiez nevoni 😝 ...ale ked je to take dobra..a od akeho veku sa moze ci to je jedno??

revayova
26. jan 2008

lusil2005 - odkedy mate exzem My od 5 tyzdna a na celej tvaricke a aj na teicko.Pouzivala si nejaku kozmetiku pri kupani? My mame mydlo a to velmi striedmo.A modra indulona je naozaj uzasna.A este niecoCo vam predpisa Dr.na koznom?

dadulka19
26. jan 2008

modrú indulonu sme tiež používali na atopický ekzém na rukách,nohách 😉 a sem tam aj na tváričku... 😉

mirka
26. jan 2008

hanculka, ja malej natieram líčka teraz v zime, po krémoch čo sú do takéhoto počasia mala vysušené líčka, indulona pomohla hneď, podľa mňa vonia celkom dobre 🙂

anmary
26. jan 2008

Ahojte.
A čo hovorité na žltú, nechtíkovú indulonu, tá sa ľahšie rozotiera. 😉

lusil2005
26. jan 2008

revayova no mala to ma tiez tak uplne od malicka. na tvaricke to ma len na lickach - ked je to zapalene vyzera jak marfuska. no a na telicku to ma tiez kade tade. pouzivam olej do kupela co nam predpisala kozna, a mydlo sebamed. to jej nerobi zle. na telicko jej davam ten krem od koznej na premastenie. je to krem s kyselinou mliecnou namiesavany v lekarni. okrem toho nam predpisala aj ichtiolovu mast ktora jej perfektne pomaha ked ma tie loziska zapalene a tiez nam ju namiesavaju v lekarni. no a kortikoidovu mast.
pardon za trosku off topic prispevok 😅

revayova
26. jan 2008

dik .aj my mame tu mast na premastenie atiez kortikoidy, ale este jej to nedavam. teda tu kortikoidnu.A je to uz lepsie?

vierkaaaa
26. jan 2008

ja som tiež používala pri mladšej dcére indulonu modrú od iných krémov mala podráždenú pokožku...

dadulka19
26. jan 2008

revayova,kortikoidy nedávaj 😠 ...ja,keby som mohla vrátiť čas ☹ ..staršej dcérke som na atopický dávala,nevedela som vtedy,aké je to svinstvo 😠 .A teraz má atopický aj mimčo, natieram Exomegou A-Derma a pomáha,v lete som dávala modrú indulonu.Tá je fakt dobrá. 🙂