Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nadmerná únava 7 mesačnej dcérky

michaelamc
26. okt 2015

Mamicky mam problem s dcerkou mame 7 mesiacov a vzdy aj po dvoch troch hodinach spanku je po pol hodine max 45min umavena sme objednane v stredu na krv ci nie je anemicka ale chcem sa informovat aj tu ci mate nejake skusensti s takymto spravanim, Rano sa zobudza unavena ale nedokaze zaspinkat hned dalej nepaci sa mi ze vydrzi kratko hore aj ked spinka na obed od 12stej do druhej pol 3 o tretej alebo pol4 je zas unavena

ivetoy
26. okt 2015

No asi chybajuce zelezo,veru..treba dokrmovat hlavne spenatom,karfiolom,petrzlenom ,porom,kalerabom,brokolicou,to vsetko ma velke mnozstvo zeleza .Dieta ma zasobu zeleza len do 6 mesiacov potom ho uz musi prijimat z jedla...Ja mam doma 6 mesacnu...a ta vydrzi bdiet 3 az 3 a pol hodky..a uz som zacala prikrmovat presne zeleninou vyssie uvedenou. Avsak nezabudnite dat do prikrmu trochu oleja ci masla inak sa vitaminy nevstrebavaju..

jonas17
26. okt 2015

@michaelamc len nie maslo a olej..príkrmy normálne, zelenina po jednom kuse tri dni tá istá, postupne pridávať...ked kojíš, pridaj si ty do stravy mak, melasu, chlorelu, jačmen, ak máš pocit, že má málo železa..ale možno len má takú povahu, moja v jej veku hodinu spala, dve hodiny hore, ale po hodine už bola nervná, už tú druhú hodinu som ju len nosila a tak zaspala..každé dieťa je iné, niektoré nespí vobec, niektoré viac..ale daj si vyšetriť krv, budeš kľudná..

ivetoy
26. okt 2015

ano kvapku tuku urcite daj..sa strati v tom mnozstve..

cervikpepik
26. okt 2015

vravis,ze sa Ti budi rano unavena?v noci spava dobre?lebo moj syn ma 9 mesiacov,v noci spava...no nic moc... a cez den aj ked spi hodinu a pol v kociku popoludni,po zobudeni vyzera strasne unaveny a cca po hodinke a pol je uz mrzuty

michaelamc
autor
27. okt 2015

@cervikpepik v noci spinka relativne dobre idu nam zubky sem ta sa poprehadzuje ale nie je to nic hrozne volala som s dr ta nas hned objednala na krv vravela ze ano moze to byt anemia tak cakam do zajtra co bude ako dopadne vysetrenie

michaelamc
autor
27. okt 2015

@ivetoy to vsetko jej davam nie je kojena od mesiaca sme na UM uvidime ake budu vysledky

cervikpepik
27. okt 2015

Dufam,ze Vam to dopadne dobre,daj nam vediet 🙂

sosanna88
27. okt 2015

@michaelamc pokial budu dobre vysledky, tak by som sa nejako nestresovala...
moja mi spala tiez vela.
v tomto obdobi spala cca tak, ze rano vstala 6-6:30, najedla sa, prebalila som, odgrgla popripade a o 7 sme zalahli znova. pospala do 8:30 a az po tomto spanku vyzerala vyspato.
ale max hodku-hodku a pol, to uz bola nervozna. proste tu hodinu jakztakz a potom uz bola nesvoja.
horko-tazko som ju nejako nastavila na 2hodky bdenia, aby sme mali vytvoreny rezim. samozrejme stalo ma to len nervy lebo som ju musela navlacovat a kadejako zabavat. no a zabavaj nervozne dieta.
vonku na rukach to bolo najefektivnejsie. no ale trvalo....
v podstate som ine nerobila len uspavala. liezlo mi to na nervy.
uz som sa poucila. a teraz ti radim davaj ju spat ako vyzaduje. ked vidis, ze po pol hodke, tak po pol hodke. a nie drzat sa tabuliek alebo ze ti niekto zahlasi, ze tvoje decko vela spi ,,lebo moje tak nespalo,,

...v roku mi mala spala este 3x denne, co na mna cumeli ludia ci mi sibe, ze vtedy uz ma decko spat len raz. hovorim dobre, tak jej dam redbull, mozno vydrzi.
No a raz mi zacla spat az po roku a pol!
Kazde decko je ine. A ked je tvoje spave, tak je spave. Dovidenia. Nech spi.
(samozrejme ak je vsetko ok, tak ako som pisala. nestresuj a nechaj ju spat, hoci aj cely den...sak ono ju to prejde🙂...)

drzim palce u Dr.

michaelamc
autor
27. okt 2015

@cervikpepik dakujem pekne napisem vam urcite aj co mi odporucila dr ak by ste sa niektora s niecim takym stretla

michaelamc
autor
27. okt 2015

@sosanna88 dakujem pekne snad to bude len tym ze je spava ale nejako sa mi emka nepozdava ale je to prve dietattko tak samozrejme stres nastastie s uspavanim problem nie je polozim ju vypije cajik a spinka ale ja sa drzim hesla radsej ist k dr 5krat zbytocne ako raz neskoro a co sa tyka tabuliek kaslem na tabulky len mam strach o nu vsak kazda sa o deticky bojime ale duam ze to je pripad ako tvoj pevne verim troska si ma potesila 🙂

miminka327
27. okt 2015

Podľa mňa ti spáva normálne,má 7mesiacov...má 3x spánok za deň? Moja v tom veku spala 3x zadeň..

sosanna88
27. okt 2015

@michaelamc chapem, ved aj ja som sa bala...tiez som uz mala podozrenie, ze to je zle...ale nebolo. vsetko u Dr mala v poriadku 🙂
to len teraz spätne ti radim pokoj, ale ja som tiez pokojna nebola.
no mna vsetci utvrdzovali v tom, ze to neni normalne. dnes uz viem, ze bolo.
nenechaj sa vystrasit zbytocne.
a mas pravdu. radsej 5x zbytocne ako raz neskoro. to je heslo aj nasej lekarky. a moje tiez. drzte sa 🙂 daj vediet

michaelamc
autor
28. okt 2015

@sosanna88 vzala nám krv zajtra budu výsledky ale nepáčilo sa jej ze pribrala od poslednej poradne dosť malicko

michaelamc
autor
29. okt 2015

Mamicky vysledky krvi sú v poriadku tak ideme popracovať na tom aby sa lepšie vyspinkala

julia92
29. okt 2015

@michaelamc Ahoj, moja je na tom tiez tak vselijak a zaroven nijak 😀 Ma 8 mesiacov, snazim sa nastavit 2 spanky denne, ale je to o drzku a silne rozmyslam, ze to vzdam. V noci mi spi velmi dobre- spi celu noc od 19:30 do siestej-pol siedmej (to trosku sa pomotka po posteli, ale vidim, ze sklada hlavu, ze by este spala) okolo siedmej dostane mlieko (nie je kojena) a este pospi tak do osmej. Davam ju spat potom okolo 10:30-10:45 a poobede o pol tretej. U nas je vsak problem to, ze mi spi iba 30-40 min cez den. Ona sa stale po tych 30min zobudi a ked vcas nezasiahnem, tak uz nezaspi. A samozrejme, potom do pol hodiny-hodiny je nervozna jak pes, lebo je unavena, ale spat uz ani svätemu... V kociku poobede pospi 1h20min, ale to tiez je hore a musim ju udrncat naspät do spanku. Viem, co to je "drzat pri zivote" unavene dieta. Najhorsie je, ked sa doobedu zobudi uz pred jedenastou a teraz ju zabavat dalsie 3,5hod... A aj ked sa ju pokusam dat spat napr. o jednej, tak nezaspi, unavena je, ale len sa mece a nervuje- darmo, uz je navyknuta spat v urcitom case.

Neviem si ani len predstavit, ze by mi spala 2-3 hodiny 😀- to by som ju uz asi chodila kontrolovat, ci vobec zije... Tvoja je mozno len taky spachtosko 🙂 Ak su vysledky v poriadku, tak by som sa z toho asi aj celkom tesila, ze tolko spi 😀 Stihnes navarit, popratat atd. Ja pri mojej nestihnem spravit nic- za 30 min sa toho vela nestiha.

A inak,kolko pribrala a za aky cas, ze sa to nepacilo doktorke???

michaelamc
autor
6. nov 2015

No práveže nie je spaxhtos ale zle spinka la tak ze sa.neveddla spokojne vyspat riešim to tak ze keď vidím známky únavy dávam spat a je to lepšie nebudi sa spokojne spi a potom pekne vydrží chybu som robila v tom ze som. Ju držala hore lebo som chcela režim teraz sama ukázala režim kedy chce spinkať začala som ju viac vnímať a riadiť sa podľa nej teraz máme 7mesiscov ma 7,300a dĺžku 71cm

ivetoy
11. nov 2015

Riad sa podla jej rezimu,ked chce tak ju daj spinkat. 🙂

sosanna88
12. nov 2015

@michaelamc tak super 🙂
neboj,ono sa vela zmeni ked zacne chodit.
toto stadium je take, ze nevie sa vyspat dosyta lebo nie je dostatocne unavena-akokeby nemala byt z coho ale zaroven jej nestaci to co pospi, tak je permanentne unavena/unudena a nevie ani sama co chce.
ja som dospela k tomuto pocas sledovania svojej dcery.
jaaaaaaj ako dobre, ze uz to mam za sebou 🙂

najhorsie na tom nebolo to, ze spala casto a malo alebo tak...mne najviac vadilo, ze som ju musela sledovat ako stoparsky pes a vystihnut casy ukladania...a uspavat. ona mi sama od seba zaspala prvykrat asi ako 2rocna...chapes?
dovtedy ked bola unavena, tak proste revala. skusala som nechat ju tak (na rady babiek ,,sak ona odkvicne,,)-no neodkvicla! dosiahla som akurat to, ze bola potom nervoznejsia a uspat ju bolo nadludsky vykon.
takze skusaj, pasuj sa s tym. neboj, prejde to 🙂 hlavne, ze je zdrava.

michaelamc
autor
15. nov 2015

@sosanna88 myslim ze mas uplnu pravdu uplne to vystiovalo nasu situaciu kedze vysledky su vsetke v poriadku dcerka je zdrava tak asi to bude tym co pises akurat mam stastie v tom ze zaspava uplne sama bez flase iba s cumlikom polozim do psotielky dam pusinku a ona nadherne zaspinka dakujem za vysvetlenie myslim ze si to dokonalo vystihla 🙂