Napodobniny nosiča manduca alebo ergo nosič

danielaherakova
17. aug 2013

Mate niekto napodobninu manduci,alebo ergo nosiču?ste snou spokojne?kde ste ju kupili dajte mi typ nechcem kupovat drahu manducu 😉

k_a_j_k_a
18. aug 2013

@danielaherakova ahoj, ani mne sa nechcelo kupovat drahe ergo nosice, tak som si spravila 🙂 "nositko" je super, my sme s nim boli spokojni a dokonca ho tento rok este beriem pre 3rocnu na dovolenku, ale odnesiem v nom aj moju 4r. Dokonca kamoska mala original manducu, ktoru potom predali a pouzivali to, co som jej spravila ja 🙂 Nie je to vobec zlozite, takze ak mas stroj, tak smelo do toho 🙂

lumarque
18. aug 2013

@danielaherakova aj my ho mame taky modry s kvetinkami, kvazi ergo. je to uplna napodobenina a je super

danielaherakova
autor
18. aug 2013

@lumarque a kde si ho kupila?Alebo aj ty si si ušila?

danielaherakova
autor
18. aug 2013

@k_a_j_k_a ahoj šijaci stroj už bohužial nemam,aj tak by som sa bala keby ho ušijem ja ,aby sa mi niekde nezačal parat a nespadol mi maly.A určite by to nevyzeralo ako kupovany.Radšej si kupim tu napodobneninu od niekoho kto sa venuje šitiu-krajčirky ako by som mala dat 115e za original

zeytin
18. aug 2013

Mam liliputi, je lacnejsi ako manduca a je vynikajuci a ma krajsie faby 🙂

behulka
18. aug 2013

@danielaherakova ak ťa zaujíma viac, článok o napodobeninách Erga nájdeš tu:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=125
Záleží, akú napobeninu myslíš. Napr. Babymoov vyzerá ok:
https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babymoov-fyziologicke-detske-nositko/
No Ergo napodobeninu za 30e by som nekupovala - nie je zaručená bezpečnosť dieťatka, ani použitých materiálov (bábätká predsalen všetko radi ožužlú), kvalita šitia, pracovné podmienky robotníkov. Taktiež nosenie bude pravdepodobne menej pohodlné, kvôli tenším popruhom. Nehľadiac na to, že napodobeniny sú krádežou.
Ak nemôžeš investovať veľa, radšej využiť bazár, alebo vybrať lacnejší nosič, či zaväzovací mei-tai. Ten sa dá ušiť aj doma, ako písala @k_a_j_k_a . Možno nájdeš v okolí kamarátku, krajčírku, či šikovnú susedu na dôchodku, čo by sa na to podujala. Návody nájdeš tu:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/behulka/clan...

maca_p
18. aug 2013

s napodobneninami pozor hlavne na bazaroch. kupila som si tu na MK ERGO a prisiel mi fake. potom som si kupila manducu a bola som spokojna. ale tu som si sla pozriet osobne, uz som pri ta drahej investicii nechcela riskovat. za ergo som tusim platila 80, ale predavajuca mi peniaze vratila s tym, ze ho dostala a nevedela, ze je to fake....
vedela, nevedela, neviem, nebudem patrat.
pri kupe fakeu si musis dat velky pozor, lebo ten co prisiel mne, tak mal uplne volny ten diel, kde sedi babätko a tym padom dobre neprilnul ani na telo nosica.
@danielaherakova

lumarque
18. aug 2013
lumarque
18. aug 2013

@lumarque ale nebol oynaceny ako ergo, len ako nosic, ale je to tvarovo viacmenej to iste.. materialovo v pohode, nepustal farbu, nemali sme y neho alergie..

k_a_j_k_a
18. aug 2013

@danielaherakova ja som sa tiez bala, ze by sa mi zacal parat. Ale vsetko som presivala trojitym stehom, tak to drzi pevne 🙂 inak, ja som robila zjednodusenu verziu mei tai -skus pozriet do mojho fotoalbumu.
Ked nechces sit, tak skus popozerat na bazari alebo najst krajcirku a ta by Ti ho mohla usit aj z obrazkov. Otazne je, ci nebude stat viac ako ked kupis novy kus 🙂

danielaherakova
autor
18. aug 2013

@lumarque to je ta napodobenina že?inak aj unas na bazoši som videla ten isty ,a predavaju ho na SK za 25e a na ten isty čo je na ebay ten vychadza 12e tam je lacnejši.Hovoriš teda že je dobry?porozmyšlam nad tym

danielaherakova
autor
18. aug 2013

@lumarque a ako to bolo s poštovnym a kolko to trvalo kym ti došiel?

pralinka25
18. aug 2013

ja som neni zo znackovych mamiciek neplatim za zbytocne veci len preto ze maju znacku. nekupujem nepotrebne blbosti len preto ze to je hit ale do nosica som investovala. totiz tie certifikovane deklaruju istu hmotnost tie plastove sucasti su konstruovane tak aby uniesli vahu 20 kiloveho dietata u lacnych napodobenin bohvie odkial by som si nebola taka ista pevnostou, sitim ale celkovo aj strihom. naozaj nemusi byt tak usity aby splnal spravny sposob nosenia aby nebol volny kde nema byt aby netlacil kde nema. aby boli stehy pevne, latky nezavadne. je jedna vec usit si to sam pre svoje dieta s najlepsim presvedcenim podla nejakeho overeneho strihu a je rozdiel kupit od niekoho neznameho napodobeninu. osobne by som sla cez bazarik ak je ti moc platit za novy alebo skus usit sama alebo popros niekoho koho poznas. ono totiz za malo penez vela muziky nebude. na vzhlad moze byt v pohode ale ... no 12 eur mne osobne je podozrivych. za to poriadne ani dobre latky nekupis na toz tie dalsie drobnosti k tomu.

hamca
18. aug 2013

@danielaherakova ja som pre dcerku kupila zumbuccu. Je to nosic, ktory vyraba jedna sikovna mamicka na materskej podla vzoru manduccy. Nosic je fakt super a vysiel ma na 55 eur, urcite splna vsetky podmienky spravneho nosenia deti. Akurat som si zvolila nestastnu farbu latky a tak mi ostal nepekne pofarbeny, takze ak sa rozhodnes prenho, pozor na vyber farby 😒

lumarque
19. aug 2013

@danielaherakova no ja som ho kupovala pred troma rokmi( vtedy nebol taky vyber nositok a 90 e ya ergo jefakt dost), ani uz neviem presne kolko stal. zda sa mi, ze okolo 20e. predajcu si pamatam, lebo som tam potom opakovane kupovala aj plienky( aj tie aj nosic su zatial v dobrom stave, kvalitu vyrobkov predavanych teray neviem posudit). Doprava, ale trvala aj dva mesiace. Deti sme nosili tak do 10 -12kg vahy( syn asi v roku a pol a dcera v 8 mesicoch 😀 , potom boli pre mna jednoducho tazke

danielaherakova
autor
19. aug 2013

@lumarque no keby to ma prist za dva mesiace tak si to tu kupim na SK maly ma teraz 8 kg a to ma 4,5 mesiaca.Dik za info

macka92
5. máj 2014

Kto sa vyzná nemám v tom vobec jasno pomoc kde mám kúpiť originál ergo nosič a čo je originál už som videla 3 znaky

zuzulik128
18. jún 2014

@macka92 aké sú tie znaky, dajú sa vidieť aj na fotkách na MK?

marinnah
19. jún 2014

Ahojte, ešte raz by som rada položila otázku, máte niektorá ergobaby či už tu z MK alebo od iného predávajúceho, u ktorého sa cena pohybuje od 55-60 Eur (osobne si myslím že ide o napodobeniny aj keď predávajúci tvrdia že ide o originál) keďže model ktorý som si vybrala sa do Európy už nedistribuje tak uvažujem nad napodobeninou, máte ho niektorá? ako ste s ním spokojné? boli nejaké problémy?

tepka
17. aug 2014

@lumarque aj ja ho mam a uplne super sp9kojna za tu cenu pohodlne sa nosi 😉 na tu chvilku kym nebude behat aki gafor staci😉

danielaherakova
autor
18. aug 2014

@marinnah ahoj ,ja ho mam a som sním spokojna žiadne problemy maš ho za 20-25e a rozdiel je len ten že tam nemaš značku.

andromeda_ja
18. aug 2014

@danielaherakova Pouzivam napodobeninu a som velmi spokojna. Najlepsi je ergo nosic Ergo baby, ale kludne mozes sa spolahnut aj na neznackovy nosic.

lumarque
18. aug 2014

@danielaherakova
http://www.ebay.com/itm/New-Cotton-Baby-Newborn... tento typ mame. Pozeram, ze teraz su o dost lacnejsie. doprava z tej ciny chvilku trva, ale tayko povedat, ako to bude teraz, moje skusenosti spred 3 rokov uy nie su velmi aktualne :D Ja som v nom odnosila dve deti, sanovat som ho nesanovala, ale pri dcerke ku konci sa trosku vydrala karabinka na tom spodnom popruhu, ale to stacilo zachytit zicherkou alebo kancelarskou spinkou.

lumarque
18. aug 2014
lilidada
10. dec 2015

@hamca ahoj,vedela by si mi dat link na mamicku co sije zumbuccu? Dakujem

jamnicka
10. dec 2015
Používateľ jamnicka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jamnicka.

ja som si tiez kamaratke dala usit.. original stoji nehorazne peniaze

hamca
10. dec 2015

@lilidada skus si na fb vyhladat "šikovné ruky Bakičová". Tam najds vsetky info a mozes ju kontaktovat. Myslim, ze ten nosic je teraz uz drahsi, ale aj viac premakany.

sue
10. dec 2015

@lilidada napíš @cacika , odpíše ti.
Inak Zumbuccy šije Zuzka Bakičová, keď si ju zadáš do googlu, vyhodí ti kontakty 😉

...ba fejky naozaj pozor. Nie kvôli značke ale kvôli bezpečnosti dieťaťa 😉

tatiana1985
10. dec 2015

@danielaherakova aj ja mam napodobeninu nosica a som veelmi spokojna... tie peniaze co pytaju za original,by som ja za to nikdy nedala...
velakrat sa baby ohanaju ze ktovie z coho to je site,deti to zuzlaju/oblizuju alebo tym ci to je bezpecne ,ci pracky nepovolia atd atd.... pokial viem a vidim, vala mamiciek si aj na original nosice dava sit take "slintatka" aby dieta priamo neslintalo popruhy (ja mam vravim napodobeninu,mala mi to parkrat oslintala a ziadne ekzemy sa jej nevytvorili)...a co sa tyka bezpecnosti, pred kazdym pouzitim skontrolujem pracky ci sa nelamu,potiahnem tym,ci daco nepuka a ideme.... za mna urcite staci aj obycajny lacny nosic

sue
10. dec 2015

@tatiana1985 ono nejde len o toto 😊 ide aj o to, ako sa tebe nosí 😃 ja som do zumby invedtovať nechcela, kým som ju neodskúšala 😊
Skúsila som manducu, mei tai, bondolino a zumba je suverénne najnosnejšia. Najmenej resp.vôbec v nej nebolí chrbát, dcéru v nej takmer necítim.
Ale súhlasím - šikovná žienka zo zanosenej šatky dokáže ušiť aj za lacnejšie 😊