Používame cookies. Viac informácií tu. OK
beky1813
13. jún 2019

Vyrastie z toho

matula16
autor
13. jún 2019

@beky1813
Nechtiac som preklikla a nedopisala som. Ano vsetci mi vravia ze z toho vyrastie ale trva to uz 6 mesiacov a syn ma 8 mesiacov.doma je relativne v pohode aj sa sam prehra,no akonahle ideme na navštevu tak ju celu preplače alebo ked ideme von nebodaj niekto naňho pozre a hned rev a žeby si ho niekto zobral na ruky to ani nevravim.v kontakte s ludmi je stále,venujem sa mu ako sa len dá,cez deň spi 4x po 0,5 hodine,vyplakat nenechavam bo to ostane az fialovy a začne este viac plakat.u pediatričky je vraj vsetko v piriadko,prospieva,motoricky napreduje,no tie jeho plače su už neznesitelne .druhe mamičky na mba len nechapavo pozeraju,bo nemam dietatko že kam ho položim tam je

dovozadokoca
13. jún 2019

Tak, v prvom rade sa a tým treba zmieriť, vyrovnať a prispôsobiť sa jeho povahe/náture alebo ako to povedať. 🙂 Postupne prísť na aktivity, miesta atď, počas ktorých neplače a tak ďalej. Veľa trpezlivosti prajem.

matula16
autor
13. jún 2019

@dovozadokoca
Dakujem,naozaj sa snazim,vidim na ňom že najlepsie sa cíti doma,alebo ked kočíkujem v kludnom prostredí,no teraz neviem či je dobré sa vyhybať navštevám alebo ho zåmerne vystavovať tymto ,,preňho " stresovym situaciam.

dovozadokoca
13. jún 2019

@matula16 asi by som len skúšala. Nejako postupne atd. Izolovať nebude dobrá voľba, siliť to tiež nie.

sorciera24
13. jún 2019

@matula16 mam rovnakeho mladsieho, prvy rok nakompletku prereval...den noc, 20h z 24.....fakt..... teraz ma 4,5r. a este furt vie mat stavy, ze neskutocny rev, ani pomaly nikam nechodime, lebo vsetci kukaju, kto nezazije, nepochopi.....ale ako sa blizi 5 rokov je to lepsie......ale skutocne je to urevanec do 4,5r. ....cize ak to bude u vas tak, pevne nervy.....

erika62
13. jún 2019

@matula16 mne dcérka tiež strasne casto plakavala... aj po nociach... ale vyrástla z toho po roku to prestalo. Treba vydržať, to prejde... a byť hlavne v pohode 🙂 aj ked je to tazsie.

elisebah91
13. jún 2019

@matula16 sucitim s tebou, mala som doma niečo podobne, a neda sa s tym asi nic robit, len to prijat, ze dietatko je narocnejsi (aj ja som chcela ako ostatne mat kludnejsie babo-'nevydalo) moja uz ma 2,5 roka, uz ju to pomaly preslo. Vela sil prajem, a udrzanie pohody. Mozno najst nejaky trik nan,i ked je to narocnejsie...

hettinka
14. jún 2019

@matula16 možno bude introvert. A z toho ani nevyrastie. Mám takého muža aj dcéru, kde je viac ľudí, tam nejdú. Na návštevy neradi chodia, to už radšej pozvem ľudí k nám. Radšej idu do prírody, alebo športovať. Ale sní tam dcéra nemá rada tímové hry. V škole sedela celu Zs najradšej sama. Teraz má vraj 10 kamarátov a to jej stačí, najlepšiu kamosku nemá. Ja som spoločenská, syn je zasa po mne, ten problém s ľudmi nemá.

jumama
14. jún 2019

Mna tiez napadlo, ze mozno bude introvert 🙂 Dieta sa narodi s povahou, neziska ju vychovou. A to ci ma, ci nema rado velku spolocnost je presne tym introvertstvom dane. Aj v skolke aj v skole moze byt neskor z neho pozorovatel, a velmi dobry analytik situacii. Ale nie salonny lev, co by vsetkych zabaval a uzival si poozrnost. My sme obaja introvertni s muzom a ked musime na dajaku oslavu, doslova si potom potrebujeme zaliezt kadzy do ticha, a dostat z hlavy vsetky halsy, ludi, novinky. Dcera je extrovrt, tu to stale taha ku kamaratkam, rada ich vodi domov, co my zase berieme ako narusenie nasho introvertskeho doupete 🙂

matula16
autor
14. jún 2019

@hettinka
Dakujem vam moc ste zlate.snazim sa ako sa len da,no moje okolie sa cuduje že take dieťa ešte nevideli alebo to pripisuju za chybu rodicom .a este som zabudla podotknut ze sa vsetkeho boji,kriku,dokonca nechce byt ani v malom bazeniku,nosic tiez vobec no skusam ako sa da.....tiez mam pocit ze to bude v povahe ked to robi od druheho mesiaca.manzel je introvert

evita168
14. jún 2019

Ja mam taku dceru od kedy sa narodila len reve za kazdu blbost furt cely den stale najde dovod ked bola babo nikto nanu ani kuknut nemohol nedajboze prehovorit alebo sa jej dotknut 90% dna prerevala stale za nieco na mavsteve vonku hocikde nic sa s nou dalo robit a vsetci ze vyrastie z toho a prd presiel rok stale to iste stale ze vyrastie z toho presli 2 roky a prd stale to iste v oktobri bude mat 3 no povedzme ze uz nanu mozu ludia aj kuknut aj sa prihovorit a niektori sa aj dotknut ale nerozprava a preto reve lebo nevie povedat a nikto jej nerozumie 😒

jana_eyre_2
14. jún 2019

su take deti ja mam take tretie.. bude mat 3roky v septembri a az teraz vidno trocha zmeny k lepsiemu (dlho vsak bol chory, to na jeho nalade nepridavalo).. on je zase velmi spolocensky, ale zato dost impulzivny a nervny, nevie spracovat svoje emocie.. ale ako vravim teraz je to urcite lepsie ako bolo.. avsak musim povedat, ze to bolo velmi, velmi vycerpavajuce a tazko to chapu ludia co narocne deti nemaju.. ti maju furt nejake mudre reci co mas robit..

matula16
autor
14. jún 2019

@evita168
Sucitim s tebou a moc si ma nepotesila ale asi to bude fakt tou povahou.ja uz tiez nedufam ze ked uz bude chodit ze ho to prejde :(.a skuala si s dcerkou vsetko?ja uz na nervy a fakt kto take dieta nema tak nepochopi.snad ked ti pojde malinka do školky tak sa to zlepsi.drzim palce

marcelatje
14. jún 2019

@matula16 no úplne moja dcéra. Som sa spotila len pri predstave že máme niekde ísť. Ale ona plakala aj doma, cele dni a noci 🤦‍♀️Tak sme chodili len krátke trasy. Ú nás boli kvôli plaču prvé dva roky doslova utrpením, ja zrelá na psychiatriu, muž tiež. Potom sa to pomaličky začalo zlepšovať.
Ani nevieš ako ti rozumiem a sucitim s tebou. Držím palce aby toto obdobie prešlo co najskôr.

sandri
14. jún 2019

Skus namiesto kocika satku. Dietatko je priamo na tebe, citi sa teda v bezpeci. Ked sa chce pozerat, tak sa pozera, ked nie, moze sa "schovat" - zabori tvaricku do teba a "nic nevidi".

evita168
14. jún 2019

@matula16 ja som uz psycho z nej ten to to nema doma to nepochopi ked dieta od rana do vecera vam huci do hlavy reve za kazdu blbost aj zato ze jej susedka povie ahoj 🙄 vdaka tomu ahoj ja mam celu cestu do obchodu v obchode a domov peklo 🙈🙈🙈🙈 urcite pride cas ze ozaj z toho vyrastie ale za ten cas ja budem sediva znicena a negativna 😂 niekedy si spravim kavu doma a sadnem si a necham ju tak nech sa teda vyreve lebo uz nemam silu ju riesit pomali 3 roky je strasne narocna tvrdohlava ucit sa nechce nic,pritom je sikovna niekedy take veci ovlada ze kukame odkial to vie. Ale inak ja si ani nepamatam aka bola ked bola babo normalne nemam spomienky lebo stale len to si spomeniem ze reve furt 😂 keby nemame fotky tak ja ani neviem cele to bolo take rychle vdaka revu.... ona asi naozaj bude introvert ona sa aj vonku zahra s detmi ale ked si zmysli ze dobre stacilo uz chcem mat klud chyti sa a ze podme domov 😂

rik01lulaka
14. jún 2019

@matula16 keď je muž introvert tak sa necuduj...prvá dcéra bola na návšteve ako v zábavnom parku, na akciách ako doma, cesta autom do roka pohroma, ale druhá to je krik v aute, na návšteve len chvilu potom utekať, cudzích znesie kým sa jej nedostanú do osobného priestoru a najlepšie doma....je po mužovi tiež introvert

bert22
14. jún 2019

ja si ako tiez myslim, ze to chce cas a ono sa to bude pomaly zlepsovat, len to chce takpovediac pevne nervy a zachovat v kazdom pripade chladnu hlavu

jumama
14. jún 2019

@matula16 @evita168 Mozno skuste sledovat serial tu na koniku, co byvaju clanky od itmama15 - https://www.modrykonik.sk/blog/itmama15/ Ona ma malicke dost vzdorovite a uplakane dievcatko, pracuje s nim roznymi metodami. Mozno by sa nieco hodilo aj pre vas.

matula16
autor
14. jún 2019

@evita168
To ti verim presne ako pises kto nezažije nepochopí.a ked je taká naročnå co s nou robis alebo aky mate denny režim,program?mne msly vstava pred siestu niekedy aj skor a ked nemam nachysrane mlieko hned tak spustí taky reeeeev ze uz sa ani nenaje,nebodaj sa netrafim cobsi mladý prave v danej chvili želá.a spi mi cca kazde dve hodiny po pol hodke.snazila som sa ten cas nariahnut aby mal dva spanky aspon po 1,5 ale tak to u nas nefunguje ba bolo to este horsie a aj tak dpal len pol hodku.spi vtedy,kedy potrebuje a to respektujem.joooj ked vidim tie stastne namičky jak si veselo v obchode nakupuju😂 a ja sa s malym musim pratať bo reeeev na cely obchod 😩.takze u nas nakupuje muz bo yo uz by som sa uplne scvokla.

domi129
14. jún 2019

Aj môj starší bol taky pomaly nikam sme s ním nemohli chodiť vadil mu kočík a všetky priestory mimo nášho bytu. Prestalo to keď začal chodiť.

maminka2710
14. jún 2019

@matula16 detto moja dcéra 😁 odkedy sa narodila, furt len rev, tiež som si myslela, že ma po troch rokoch s ňou doma asi odvezú ... Obchody, ihriská, výlety, návštevy utrpenie, pohľady ostatných na dennom poriadku 😎 teraz mala 4 a stále je nadpriemerne urevana, ale u nás sa to zlepsilo, keď začala do škôlky chodiť. Veľmi ti rozumiem a držím ti všetky palce, len pevné nervy ♥️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli