Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Narodilo sa mi prvé dieťa a mám pocit, že som neschopná 😞

veronika4495
26. mar 2019

Ahojte je to trosku divná téma ale nedá mi to. Narodilo sa mi prvé dieťa doteraz som s deťmi nemala žiadne skúsenosti aj keď robím sestru ale s deťmi som do kontaktu neprišla ani počas školy... No a tu je ten problém ja mam pocit ze som neschopná... Neviem dieťa poriadne ani chytiť keď nie je v perinke ani s nim manipulovať bojím sa ze mu ublížim som ešte v nemocnici keďže je predčasne narodený ale už mám pocit že ma tu ohováraju že som neschopná... Aj keď mi náhodou niečo ukážu neviem to tak dobre zopakovať alebo mi to trvá... Už som v strese hlavne keď nado mnou niekto stojí... Ja neviem ci som taka neschopná vy ste sa do toho hneď dostali? Mne to nepríde normálne aby som nevedela áno poriadne ho držať už neviem čo robiť.... Mam z toho dosť depku :(

dominiknoemi
26. mar 2019

@veronika4495 neboj sa hlavne kľud, je to úplne normálne a pomaličky postupne sa do toho dostaneš, keď som mala prvého syna cítila som to podobne panika veľká hlavne pri kúpaní, a to už sme mali v rodine dieťa (sestra) takže som ako tak prišla dovtedy do styku s miminkom... Nevšímaj si ostatné "zručné" osoby, zakaždým povedz ze si v živote babo nedrzala tak sa učíš a normálny človek to pochopí, gratulujem k miminku a želám hlavne zdravíčko 💞

veronika4495
autor
26. mar 2019

@dominiknoemi ďakujem len je mi to nepríjemné ako po mne potom pozerajú pripadám si potom úplne neschopná doma to bude dúfam iné tam mi aj mama hádam pomôže a ukáže mi to normálne ale tu už som niekedy z toho na prášky :( hlavne keď malý je dosť spavy nechce si ťahať z fľašky a potom mne povedia ze za pol hodinu by som mala stihnúť 2 deti... No normálne mam už stres snažím sa potom robiť všetko čo najrýchlejšie nech zas nie je zle lenže v tom strese to potom ide ešte horšie... :/ tak už neviem ci len ja som taka neschopná lebo mi to pripadá že ostatné sa do toho hneď dostanú a ja ho neviem ani zobrať na ruky :(

deti95060810
26. mar 2019

zažila som to isté pri prvom .... nad posteľou som sa učila držať dieťa....bola som celá vystresovaná, celé zle... Cestou domov sme sa obaja s mm báli držať dieťa...ale časom si zvykneš a pri ďalšom budeš šikovnejšia...😉

saslavka73
26. mar 2019

@veronika4495 Nenechaj sa nikým znechutiť a nevšímaj si ich. Nie si ani prvá ani posledná. Ja som si druhú dcéru prvý krá t nevedela okúpať, poprosila som a sestrička to urobila. Pekne povedz čo cítiš a pomôžu Ti. Protivy si nevšímaj.

moonlight1210
26. mar 2019

@veronika4495 prve pocity su take.
vobec sa nestresuj. ze niekto zazera, ako sa ti ruky trasu a nevies, co prv chytit a kde to chytit - no a co.

je uplne v poriadku, ze nevies, ako ho mozes a nemozes chytit, aby sa nerozplakalo. aby si ho drzala pevne a zaroven nezmackla. alebo nedrzala prilis opatrne a nepadlo ti. aby si mu drzala spravne hlavicku, aby si mu neublizila. mas pocit, ze je z cinskeho porcelanu.

vobec sa neboj. o tyzden-dva ho uz budes drzat s uplnou samozrejmostou aj jednou rukou a druhou zatial nieco robit (trebars si rozprestierat plienku pri prebalovani).

a to este len pockaj, az ho nahodou das podrzat niekomu inemu, ako budes po nom zazerat ako hladna supica, ci ho spravne drzi a nepadne mu. 🙂

lilucerullo
26. mar 2019

v nemocnici pri prvom babatku to su normalne pocity. neboj sa, akonahle pridete domov, vsetko pojde lepsie a vsetko sa naucis. na zazeranie len odpovedz, ci niekto uz uveny z neba spadol. drzim palce

dominiknoemi
26. mar 2019

@veronika4495 nič si nerob z tých reči, oni sú v práci, ty máš času dosť nikam sa neponáhľaj materstvo nie je o naháňani sa... Doma to bude uuplne iné.. Len vydrz.. Myslím ze každá sme mali depky v nemocnici ale doma už bude dobre 🌞

beky1813
26. mar 2019

Ja som pri prvej mala opacny problem, vsetci mi pomáhali, ukazovali, ja som revala, ze nechcem ist domov, ze kto mi tam pomoze 😃

veronika4495
autor
26. mar 2019

Ďakujem aspoň trochu ste ma povzbudili ono je to horšie v tom ze vedia ze som zdravotná sestra ale s dospelými to je úplne o inom ako s malými deťmi a malého áno nemám pri sebe len za ním chodím na pol hodinu vždy a tam som pod drobnohľadom takže aj v tom je to pre mňa horšie hádam sa to zlepší už aby sme išli radšej domov 🙂

saslavka73
26. mar 2019

@beky1813 Toho som ja úplne hrozila, že čo budem doma.😲

beky1813
26. mar 2019

@saslavka73 a pritom prisla aj moja mama, cize ten stres bol zbytocny, ale hormony, prvy mesiac dceru kupal muz, ja som sa bala 😃

dominiknoemi
26. mar 2019

@veronika4495 jasne ze to je úplne iné, pomysli si ako by oni tvoju prácu vedeli hneď vykonávať, povznes sa nad tým, hlavne sa bábätku prihováraj a hľadkaj ho, to je viac ako rýchle nakŕmenie alebo prebalenie.. Sestričky to tam majú ako prácu ale ty si vytváras puto s vlastným dieťatkom 🙂

saslavka73
26. mar 2019

@beky1813 Ja už doma nie. Išla som v pohode.

veronika4495
autor
26. mar 2019

Ja našťastie bývam s rodičmi tak ja sa za spolieham na to ze tam mi to v kľude ukáže teda dúfam ze si to ešte bude pamätať tiež to určite bude už horšie zo začiatku 🙂

saslavka73
26. mar 2019

@veronika4495 Mama ti isto pomôže, neboj. To sa nezabúda.

jami1407
26. mar 2019

@veronika4495 u mna to iste..prve dieta kt som v zivote drzala bolo moje..nemocnica jedna katastrofa..nekojila som a sestra nabehla do izby ze co akoze mienim dietatu davat jest ked nekojim..no rezen so salatom mu dam!.. empatia jak svina..ale doma sa to zlepsilo..nic sa neboj hlavne bud kludna a vyuzi pomoc od druhych.vzdy to dobre padne..ja si len pamatam ako som cakala kedy bude uz dobre hlavicku drzat lebo tiez som ho nevedela poriadne chytit😀vsetko bude dobre.neboj

shee11
26. mar 2019

Nie si nechopná!!! Si najlepšia mamina pre svoje dieťatko, spolu to dáááte! 🙂

fiafia
26. mar 2019

@veronika4495 každá prvorodička si takýmto strachom prejde a ktorá vraví nie klame 😁 tiež som mala strach ako malú držať, nedajbože prezliecť a o kúpaní ani nevravím 😂 plienku som skúšala dávať prvý krát plysakovi aby som nebola v pôrodnici za blbca 😂😂😂 ale to všetko prešlo. Prvý krát bolo všetko zo strachom ale potom získaš istotu a všetko ti pojde od ruky. Hlavu hore a blbé keci ignoruj a tes sa z malého človiečika 😘

veronika4495
autor
26. mar 2019

@fiafia ja som ani nestihla nacvicovat doma malý sa narodil 34+3tt takže prekvapil myslela som ze ešte mam čas :D

17juraj17
26. mar 2019

@veronika4495 Neboj. Zachvilku budes decko prehadzovat ako palacinku. Teraz si to vezmi tak ze teba to doslova niekto uci, mne bolo len povedane prosim ta dnes ho okup/prebal/nakrm .... ty. A nikto sa nepytal ci to viem. No a cuduj sa nikto neprisiel k uhone. Ked prides domov mama ti urcite bude velmi pomahat nez naberies istotu.

diewcatqoo
26. mar 2019

@veronika4495 ahoj, je to normalne... hlavne sa upokoj, pretoze spokojna mama = spokojne dieta. Chapem, ze teraz s tebou lomcuju hormony, ale to, ze to beries takto zodpovedne, znamena, ze budes dobra mamina.
Tiez si spominam na to, ako na mna v nemocnici sestricky zazerali, ze neviem ani vlastne decko chytit. Spolubyvajuca mi maleho navliekala do dupaciek, lebo mne sa tak triasli ruky, ze som to nedokazala. Doma mi nemal kto pomoct, lebo sme v zahranici.. no hroza. A po tyzdni som to vsetko robila uz nejako automaticky, ani som sa nezamyslala nad tym, ako maleho drzim.
Bude to dobre, neboj sa ;)

lenkaam_1
26. mar 2019

To iste laktacna sa mi smiala ze preboha vy sa bojite chytit vlastne dieta.....po par dnoch doma to prislo neboj urcite nie si neschopna 🙂

mimka11111
26. mar 2019

@veronika4495 ahoj, neboj,tiež som bola na Tom podobne...bála som sa,že synčekovi ublizim...narodil sa s váhou 2550g.....nie je to síce malo, ale keď som videla susedkyne bábätko s váhou 3200g, bola to iná podivana.....😁...prídete z pôrodnice domov,všetko sa zmení ....užívaj si bábätko a kašli na všetkých okolo 😉....a fakt, gratulujem 😊

eliska13
26. mar 2019

@veronika4495 hlavne sa nespoliehaj na rodičov až príliš.Odidu do roboty či preč a budeš v strese.Je to tvoje miminko aj môj bol maličký nedonoseny ...všetko pôjde musíš nájsť sebadoveru a cvik .Mať rodičov blízko je fajn, ale aby neprevzali štafetu za teba.Na sestričky sa vykašli je to ich denná rutina jasné, že im to ide od ruky.Snad vlastnému dieťaťu neublížis je to len strach, že je malinký...všetko je nove

veronika4495
autor
26. mar 2019

@eliska13 to zas nie ja nechcem aby sa mi on starali rodiča. Len chcem ukázať ako ho správne držať a tak 🙂

malinajahoda
26. mar 2019

@veronika4495 bud v kľude. V nemocnici som sa triasla ako osika aj ja. A doma? Prvé 2 týždne mi dcérku musela kúpať moja mamina co som sa bála, že jej ublížim 😟. Strach som nemala len, keď som ju v perinke mala. A teraz? Presne ako píše
@17juraj17 už ju prehadzujem ako palacinku 🙂

siska53
27. mar 2019

@veronika4495 prve dieta - az s takym malinkym som.nemala skusenost, mala som strach ho dať odgrgnut, kupat.. ako pevnel,naucila som sa a bolo vsetko ok.
Druhe dieta, automaticky bez problemov vsetko, aj zdvihanie, kupanie a pod.
Naucis sa, neboj.

mih1325
28. mar 2019

Ahoj, pred tromi mesiacmi som zažívala to isté,bolo to lepšie az po príchode domov,keď ma situácia donútila s mojim drobčekom manipulovať (predsa by som ju nenechala hladnú a v špinavej plienke). Ale najviac mi pomohla laktačná poradkyňa. Keďže som mala problémy s dojčením,zavolala som si ju domov a čuduj sa svete,odvtedy som malú nemala strach chytiť. Nebyť tej poradkyne,dodnes mám malú v perinke a hýbem ňou čo najmenej. A hlavne sa vykašli na pohľady ľudí,do všetkého prídeš. Keď si v strese, škodíš sebe a aj bábo bude nervózne.

gabanna1991
28. mar 2019

Ja ked som bola v porodnici a ukazovala mi sestra co ako a potom som to mala prednou spravit ja tiez som sa necitila prijemne no po case ked sme boli s babatkom sami situacia ma naucila co ako.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli