Používame cookies. Viac informácií tu. OK
hindakus
autor
13. júl 2019

Prosím poradíte, ako dlho má sedieť na nočníku, keď sa nič nedeje?

hindakus
autor
13. júl 2019

11:50 cik do nočníka, ale po dlhom sedení
(ospravedlňujem sa za divnú tému, ale motivujem sa tým 🙂 že to tu zapisujem)

limetka69
13. júl 2019

booože, zlatá 😀 neviem ci ta motivacia neprejde ked sa najde nejaká dobrá duša, ale držím prsty 🙂

hindakus
autor
13. júl 2019

@limetka69 akože ma niekto skritizuje? toho som už zažila ...

hindakus
autor
13. júl 2019

ale 12:12 veľká nehoda, práve, keď som sa chystala ju posadit na nočník

sapetka
13. júl 2019

Je to len prvy den musis vydrzat. Jednoznacne bez plienky(plienku len na spanie). Ja som zacala pred2t a maly za 3dni pochopil a pyta sa piskat a kakat do nocnika niekedy do zachodu.. no prve tri dni boli same nehody. Len vydrzat prve 2-3dni sa jej stale pytak ci jej treba piskat ukazuj kde ma piskat a kakat a poton po 3dnich to nechaj na nu. Zvladnete to

pribinak
13. júl 2019

Na spanie urcite plienku
Otazka: vie ona povedat, ze chce cik? Vie to nejakým “slovíčkom” naznačiť? Ma nocnik po ruke, aby si ho vedela sám zobrať?
Nenechávaj ju tam dlho sedieť, staci chvíľočku. Aby sa jej to nesprotivilo, ze pol dna predsedu na serbliku

hindakus
autor
13. júl 2019

@sapetka jasné 3 dni vydržím určite, a potom to zhodnotím... dík

vierka0508
13. júl 2019

@hindakus super tema, tiez sa na to chystam v pondelok. Moj maly ma 20mesiacov, skusala som to asi pred 3 tyzdnami ale hned 1 den som to vzdala, lebo sa priserne vzpieral ked som ho chcela posadit na nocnik, nic nepomahalo ani mobil do ruky. Sranda ze obleceny s tym nemal problem. Stale počúvam ze baby su v tomto sikovnejsie a mudrejsie. No uvidime, najhorsie je ze maly este nepovie ani nenaznaci ze mu treba 🤷

andy03
13. júl 2019

Supeeer.. ja som 13 mesačného odplienkovala za 2 dni.. len to musel pochopiť. Samozrejme boli všelijaké nehody ale podarilo sa... teraz mám dcérku 2,5 ročnú ... sebou som to skúšala od 13m ale mala intoleranciu a stále ju preháňali tak sme plienku vrátili . Teraz už pól roka bez problému čakáme a chápeme čo je to , ale KAKAT nechápe... porazí má z toho, neviem čo s tým... a to za 1,5 mesiaca má ist do škôlky , lebo už pracujem.. skúsme kade či- uplácanie, po riti, vyhresenie..nič neplati a ja už neviem čo s ňou :( :(

patricia00
13. júl 2019

Náš malý má 19 mesiacov a tiež sa na to chystáme len sa neviem odhodlať 🙂. Super téma , motivačná 🙂

veronikaszabova
13. júl 2019

@vierka0508 ja tusim zacinam byt alergicka na to, ked niekto napise, ze chlapci su v tom pomalsi 🙂
Syn mal 1.5 roka a odplienkovali sme ho. Na noc mal plienku do 2r.
Sestrina dcera mala este v 3r plienku a suseda tiez.
Zalezi na dietati, nie je to tym, ze to je chlapec.

Ak dieta nechape, co ma robit do nocnika, zbytocne ho tam davat. Musi sam vediet a chciet.

kattky
13. júl 2019

@vierka0508 ani moj nevie povedat. Uz aj chodil pekne cikat do nocnika, ale odkedy mal nadchu zo zubov, tak sa mi do nocnika nevycika iba ak sa vecer ide kupat a to na 24 mesiacov. Cez den ked nechce, tak sa zacne vzpierat a revat ako by ho rezaly, alebo sadne a nic. Ked bolo teplo vonku, tak som mu davala iba slipky a vonku som vzala nocnik zo sebou. Vtedy radsej aj 4h necikal ako by mal sa vycikat do nocnika.

veronikaszabova
13. júl 2019

@kattky naco brat von nocnik? Nech ucura travu, strom...

jamatkaroka
13. júl 2019

Držím ti palce. Ja som takto malého odplienkovala keď mal 23 mesiacov a v zime. Už som mala plienok dosť a podarilo sa. Ja som však plienku nedávala ani na spanie. A predstáv si že už druhú noc zvládol bez pocikania. V noci mu obzvlášť vadilo keď sa pocikal, tak si na to dával veľký pozor. Zobudil sa stále keď chcel cikať.

limetka69
13. júl 2019

@hindakus ano presne, tu sa stale najde niekto kto vyriva 🙂

sapetka
13. júl 2019

@hindakus no vydrzat by si mala dlhsie ako 3dni. Trvat to moze az tyzden dva tri..

hindakus
autor
13. júl 2019

@pribinak nevie povedať slovo cikať, vie povedať cśśśś, tak ju skúšam naučiť túto súvislosť. Zatiaľ nič moc. Inak slovo cikať pozná, ale spája si ho s tým, keď idem na záchod ja. Tak ju nechcem mýliť.
A nočník je stále tak do 20 cm od nej 🙂

hindakus
autor
13. júl 2019

@sapetka ja by som vydržala aj mesiac, ale nedá sa mi upraviť si režim tak, ako to mám teraz, že v podstate 10 dní nemusíme riešiť nič iné ako nočník (práca, nákupy, varenie, stretnutia, povinnosti, lekár atď atď)

hindakus
autor
13. júl 2019

13:03 úspešné cikanie do nočníka
a dokonca do toho ani po pochvale nestrčila ruku, ako obvykle
Ale cśśś nepovedala, to som jej povedala ja, keď som počula, že už to prebieha..
.
von by sa ani nedalo ísť, rozpršalo sa tu

hindakus
autor
13. júl 2019

musela by som pokus ukončiť, keby nachladla..

hindakus
autor
13. júl 2019

@vierka0508 držím moc palce, je to úžasné, keď sa podarí

mtsl
13. júl 2019

Vydrž! Všetko trvá 3 dni. My sme to dali za jeden aj s nočným odplienkovaním, všetko naraz. Najprv dôkladný pokec o tom ako je skvelé že nemá plienku a koľko ušetrí maminke roboty a všetky tie reči aký je skvelý ... a každých 15- 20 min. "Chceš cikať?" a každú hodinu "Poď vyskúšame." podarilo sa. Povedala som si že keď to pochopil cez deň, tak musí aj v noci a plienku som viac nedala. Samozrejme rečičky o čistej a voňavej postieľke. Prvá noc pre mňa horor - vstávala som každé 2 hodiny a dávala ho na nočník - asi to nebolo treba ale s cikaním sa mi aj snívalo. Druhý deň som bola taká unavená že len okolo polnoci, keď som šla spať a ráno o 4. a potom už len niekoľko dní 1-2 hodiny po tom ako zaspal, v spánku vycikať a ráno hneď ako vstal. Nikdy sa nezacikal do postele.
PS mal 2 roky a 2 mesiace a bol marec.

kattky
13. júl 2019

@veronikaszabova lebo nechcel ani na travu sa vycikat, tak som cgcela ze aspon nech do nocnika

veronikaszabova
13. júl 2019

@kattky aha ;)
Prepac, ale mne ozaj prisla strasne smiesna pradstava brat so sebou von nocnik 🙂

sapetka
13. júl 2019

@hindakus a ked si v praci s kym je mala?

sapetka
13. júl 2019

@veronikaszabova my mame tiez nocnik (kupilk sme cestovatelsky skladaci) na vonku.. vycika sa do travy ale ked sme v obchode alebo niekde kde sa neda cikat dam na nocnik, a tak isto kakat

kattky
13. júl 2019

@veronikaszabova tak na dvore za domom to vobec neriesim ci tam nocnik je alebo nie vonku ved to nik nevidi 😀

pininka1
13. júl 2019

@veronikaszabova ani naša madam donedávna na trávu a ani do nocnika nepustila, všade chodím s redukciou na záchod. Až posledné dni som ju ako tak naučila ale aj to nie všade sa jej páči sa vycurat.

pininka1
13. júl 2019

@hindakus super, dáte to. U nás nočník nuka bodou, sedela a nič. Chcela chodiť len na záchod, dali sme jej tu redukciu so schodíkmi a celá šťastná. Za týždeň sa pýtala aj sama.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli