Nastrelenie náušníc školáčke

mummy01
10. júl 2013

Baby,davali ste dceram niektora nastrelit nausnice ked uz boli velke-cca.7 a viac rokov? Moja dcera nema nausnice ale strasne by chcela a teraz sa odhodlala ze chce nastrelit,ja mam z toho des lebo ona je strasna panikarka a hysterka co sa bolesti tyka a neviem ako to zvladne 😕 Ako to zvladli vase dcery? Ja som si davala prestrelit ako dospela a teda mna to bolelo ako slak 😀

sissy27
10. júl 2013

@mummy01 no tak prinajhoršom bude behať len s jednou náušnicou, keď ju to bude moc bolieť 😅 ideálne by bolo, keby jej to vedeli spraviť dve baby naraz, každá jedno ucho... ale osobne si myslím, že to zvládne lepšie ako ty 😉 prípadne jej nájdi na youtube video, ako sa to robí a nech si premyslí...

mummy01
autor
10. júl 2013

@sissy27 😀 ty si ale...no ja ju nechcem odhovarat,odkedy zacala chodit do skolky a zistila ze dievcatka maju nausnicky tak po nich tuzi a ja som jej hovorievala ze ked sa sama rozhodne ze ich chce tak dame nastrelit a teraz pojde do skoly tak je hrdinka a chce tam uz ist onausnicovana 😝

nivi
10. júl 2013

my sme nasej davali ako 8 rocnej a tiez je panikarka ohladom bolesti. zvladla to na jednotku, bo sa chce paradit 🙂 davali sme ich nastrelit v ustave lekarskej kozmetiky a ta pani doktorka bola tiez super, vsetko jej pekne vysvetlila a so sestricou ju tak oblbli, ze ani nevedela kedy je to nastrelili. teda boliestku citila a troksu aj slza padla ale som jej slubila zrzku a za 10min ani nevedela. ze jej nieco robili 🙂 hojilo sa jej to pekne.

sissy27
10. júl 2013

@mummy01 v pohode, choďte, len ju ty nestresuj, že to bude bolieť, zvládne to... bolí to len chviličku, zájdete cestou domov na zmrzku a bude to ok 😉

gretka2
10. júl 2013

Dievcata, ke je tu tema o nausnickach...dcera ma 4r, a chcela by ich, ale neviem, kedy je to vhodnejsie nastrelit, ci v lete, ked je teplo (ale sa poti), alebo v chladnejsom obdobi (ale nosi ciapku)?

bubulka722
10. júl 2013

Mojej dcérke som tiež nedala prepichnúť uši ako bábätku. Prišlo mi to ako zbytočné trápenie. Dnes má 2,5 roka a určite to budeme riešiť až oveľa neskôr a to tiež len vtedy ak ich sama bude veľmi chcieť. Predtým sa ale najskôr dohodnem s kamoškou z Thajska čo robí prof. akupunktúru na mieste kde nie je žiadny akupunkt. bod.

sissy27
10. júl 2013

@gretka2 na jar alebo na jeseň 😀 v podstate je to jedno,hojí sa to veľmi rýchlo, akurát prvé dni by som sa vyhla nejakým verejným kúpaliskám, aby sa jej tam nezaniesla infekcia...

pink_lady
10. júl 2013

@mummy01 ja som si davala nastrelit ucha v 30 - uplna pohoda - nema sancu spanikarit 😉

nivi
10. júl 2013

@gretka2 tak ako pise @sissy27 🙂 my sme davali na jar (koniec aprila, ked uz ciapku moc nenosila a este sme sa nechodili kupat. nam sa to hojilo ukazkovo a dost rychlo.

mummy01
autor
10. júl 2013

@nivi
@pink_lady no tak jej dam nastrelit,nech sa moze paradit...

ivkake
10. júl 2013

nastrelenie menej bolí ako prepichovanie ihlou u lekara aspon vlastna skusenost 😉

nicolle21
10. júl 2013

mne tiež ako bábu neprepichovali uši, dala som si nastreliť, keď som mala tuším tak 10 rokov.. nastrelenie ako také nebolí, len tie uši treba ošetrovať následne, to bolo horšie, aspoň pre mňa, zle sa mi zo začiatku spalo, keďže sa zvyknem mrviť a zavadzali mi.. ale časom to všetko ustúpilo, zahojilo sa a teraz je to v pohode, v poslednej dobe nenosievam ani náušnice a dierkam sa nič nestalo - predtým mi všetci tvrdili, že v takýchto nastrelených musí byť vždy náušnica, že inak zarastú.. no blbosť skrátka 🙄

godyna
10. júl 2013

My sme teraz dávali nastrelit jednej 7 mesačnej a jednej 11 ročnej . Mala plakala asi 20 sekúnd aj to iba preto ze sa nemohla pohnúť a veľká ani nemukla- vidina ze aka bude kočka ju úplne umlcala🙂 dokonca sa bola na druhý den kúpať iba po každom namoceni si precistila uška. O dva dni nebolo vidieť žiadne zacervenanie ani necitila pulzovanie a bolesť už vôbec nie. Jedine co sa neodporúča je ze v den nastrelenia nemajú byt extrémne teploty lebo to zhoršuje proces hojenia a môže byt ranka krvacava. Neboj sa ona to zvládne - my to podľa mna prezivame horšie ako tie male paradnice

sandrika1986
10. júl 2013

Ja som svojej dcérke dala prestreliť ušká keď mala tri roky. Svojej druhej dcérke dám prestreliť tiež keď bude mať tri alebo štyri roky. Nikdy som neuvažovala o prepichnutí uší pre malé bábätko 😉

tova
11. júl 2013

tiez som dcere nedala prepichnut usi ked bola babatko, robi sa to len v vych. Europe a juz. amerike co som si vsimla. Nie sme na SK a tu si dievcata davaju prepichnut usi az na ZS, same si vyberu ake nausnice chcu a prestrelia 2 usi naraz.

zuzka1008
8. apr 2015

@mummy01 ahoj, ako to dopadlo, ako dcerka zvladla nastrelenie? My sa tiez chystame , dcera ma skoro 5r, a kde ste to boli nastrelit?