Nástup do práce v 6. mesiacoch od plne kojeného syna

moniti
13. nov 2016

Ahojte
Ak sú tu mamičky ktoré tiež nastúpili do práce po 6 mesiacoch od plne dojceneho bábätká prosím napíšte mi ako ste to zvládali,ako ste riešili kŕmenie počas dňa,ja do práce budem chodiť od 6:00hod do 14:00hod,cize okolo 14:30 budem doma.Neviem ako ho mám na to pripraviť,ci mu mám začať aspoň v 5 mesiaci dávať nejaké prikrmy,alebo umelé mliečko a zároveň ho kojit,lebo nerada by som skončila s kojenim. ďakujem za každú radu 🙂

evinkah
13. nov 2016

Ja som zacala s prikrmami od ukonceneho 4. mesiaca - tie prve 2-3 tyzdne to aj tak len ochutnava, zje lyzicku, dve, tri... v 6. mesiaci mi uz dcerka papala obed a ranajky, UM nebolo treba davat vobec, pila vodu. Dojcena bola az do roka, do prace som sa vratila od 7m.

marcelatje
13. nov 2016

8 hodin je na dojcene dieta dost. Prikrmov v tom case velke mnozstvo nezje. Vidim to na odsavanie. Moje deti vsak odsate mlieko nechceli... 😓

nyusika
13. nov 2016

@moniti pracovisko je ako ďaleko od domu? Máš nárok na prestávky na dojčenie.

esther03
13. nov 2016

@moniti no ja to vidim bud na odstriekavanie (ak ti pojde, mne nesla ani kvapka so ziadnou odsavackou) alebo UM. Zalezi aj kde dieta bude a ci je mozne, aby ti ho niekto nosil do prace na nadojcenie, samozrejme ak mas pracu blizko domu, co asi nemas ked pol hodku mas z prace.

pribinak
13. nov 2016

V 5.mes zacni podávať prikrm, ale urcite ak ti ho nikto neprinesie 2x na nadojcenie do prace, tak budes musiet odsávať

bluka2
13. nov 2016

Ja som zacala ako ty po ukoncenom 6. mesiaci, ale iba od 9 do nejakej 14tej plus minus. Raz mi ju doniesli na kojenie a jeden prikrm mala. Vodu ani nic ine (um nikdy nemala) sme nedavali. Islo to fajn, to jedno kojenie by sa dalo nahradit odstriekanim. Ale o 6 tej je to dost skoro. Drzim palce, nam sa to podarilo, kojena je doteraz

bluka2
13. nov 2016

Potrenuj predtym pre istotu s odsavackou, mne vyhovovala nie prva ktoru som vyskusala, sadla mi taka od nuk. Ale na tieto triky som prisla az okolo 1. roku

kaaaty
14. nov 2016

Moj nechce nic z flase. Ani moje ani umele. Tak pije len caj, ale popapa dost vela. Ma desat mesiacov a nahle zostal s tatinom.

ukulela
14. nov 2016

tiez to vidim na odsavanie.plne kojene staciprikrmovat od6ho, netreba zbytocn skor (pokial si to dieta nevyziada) .. takze skusajodsate z flasky - ale tiez pozor na cumel, ja mam dobre skusenosti avent nattural, maly plynule siel z cumla na prso a naopak ...
a tiez, pokial jezamestnavatel ustretovy a mas moznost, ries prestavky na kojenie. respak nechces prist o mleiko/znizit laktaciu, tak aj pocas prace si budes musiet odsat/odstriekat.

fivecat
15. nov 2016

@moniti Ja som zacala s prikrmami po piatom mesiaci a 2x si odsavala v praci. Nasledujuci den to mm dal malej z flase. Trochu toho povypluvala vzdy, ale nemala s tym problem, aj ked pred tym nemala nic z flase. Inak jej po 7. mesiaci muz zacal davat biely jogurt, tak som presla na 1x odsavanie, pocas prace.