Naťahovanie, šponovanie nožičiek

adriana9263
9. aug 2016

Ahojte babeny 🙂
Mala by som otazocku. Moj syncek (5,5 mes.) sa zacal akosi natahovat pri prebalovani ☹ Teda, ked ho obliekam, prebalujem a ked mu idem nozicky zdvihat, tak ich tak strasne natahuje, napina a nie a nie povolit. Proti mojej voli ich sponuje. Rucicky nie, iba nozicky. Ma ich velmi silne, ked ho lekarka na prehliadke skusa stavat na nozicky, tak stoji rovno, pevne ich drzi. Mali sme i hypertonus, no ten by mal byt uz prelieceny cvicenim, nakolko i nass pediatricka je byvala neurologicka a ked ho vysetrovala usudila, ze uz je uvolneny, vtedy to este ale nerobil, bojim sa vsak, ci to neni s tym spojene. Samozrejme o tyzden ideme na kontrolu neurologovi, spytam sa ho nato, ale musim sa aj vas popytat, nemozem vydrzat a chcem vediet, ci to nerobia i vase babatka. Niekde som citala, ze to si tak uz uvedomuje, ze ma nozicky, niekde ze uz ich zacal viac pouzivat. Inak to nerobieva, len ked mu ich chytim, zodvihnem, ze ho idem prebalit alebo dat mu teplaciky. A zacal to az teraz robit, uz asi mesiac a pol necvicime. Obcas raz za den sme zacvicili, ale lekarka povedala, ze ho tym uz zbytocne nemusime trapit, ze ked je tak krasne uvolneny. Dakujem za odpovede 🙂 🙂 🙂

dominikav123
9. aug 2016

Ahoj tak moja ma 3,5 mesiaca a robí to uz asi mesiac. Napne sa jak strunka a vždy pri prebalovani. Ale tak žeby som to nejak riešila. Veď inak sa normálne hýbe takze podľa mna nic nezvyčajne. Aj pediatrička minuly tyzden povedala ze je vsetko ok. Asi nechce plienku 😄

adriana9263
autor
9. aug 2016

Este podotykam, ze som si to vsimla, ze to zacal robit viac od kedy sa pretaca na brusku a teraz sa tam snazi postavit sa na kolienka. Napne rucicky hore a nozicky dozadu a snazi sa ako keby postavit na kolienka a stvornozkovat, ale este ho rucicku neudrzia a ako keby ked zaciti nejaku oporu v chodidlach, tak ma potrebu ich napnut ako keby sa chcel odrazit.

dominikav123
9. aug 2016

@adriana9263 no ale veď to je uplne normálny vývin.

adriana9263
autor
9. aug 2016

@dominikav123
Ja som si tiez vravela, ze to asi nic nie je. Tiez mi to pride take, ze nechce aby som ho tam chytala 😀 😀 😀 Ale zacala som nad tym viac premyslat ako sa blizi ta kontrola u neurologa. Strasne sa obavame, ze nam nakaze znova cvicit. Pre neho aj nas to bolo ako za trest ☹ Tolko placu a nervov.

pribinak
9. aug 2016

je to uplne normalne, pockaj, ked sa zacne pretacat, 5x sa ti otoci kym ho prebalis a uvidis tie nervicky :( tieto nase babatka sa niekedy pekne pojeduju

adriana9263
autor
9. aug 2016

@pribinak No s tymto mas pravdu. Na chrbatik sa mi pretaca od 3,5 mesiaca a pocas prebalovanie nerobim nic ine len ho prevraciam naspat 😀 Jeho najviac uputa krabicka so sudokremom, vtedy aspon na chvilocku ostane na chrbatiku 😀 No inak je to vzdy zabava, aj pri obliekani. Som teda rada, ze to so sponovanim noziciek robia i ine babatka 🙂

adriana9263
autor
9. aug 2016

@pribinak Pardon na brusko som chcela napisat 🙂 🙂 🙂

pribinak
9. aug 2016

@adriana9263 pochopila som 🙂)

katrin21
6. nov 2016

@adriana9263 ako ste dopadli s tym sponovanim noziciek? lebo nasa robi to iste. pri prebalovani by som to chapala, ze sa brani plienke,ale ona to robi vacsinu casu co je na chrbte.. inak je na chrbatiku malo, hned sa otoci a plazi sa a uz ide aj na 4, ale toto mi neda spavat ... ako malicka mala tiez nabeh na hypertonus, ale prestali sme tiez cvicit po kratkej dobe, lebo vsetko robila ako mala..... a teraz neviem, ze co.... ideme na kontrolu na neurologiu , som zvedava, co Dr. povie....
ale mne sa to nevidi, ze ci takto stale sponovat nozicky je OK, bojim sa, aby potom nešpičkovala....

katrin21
6. nov 2016

takto myslim, foto je sice rozbalena, ale to len aby to bolo vidno, ze cela az po spicky sa tak natiahne.. inak nozicky vie aj chytit od augusta, aj do ust uz skusa teraz obcas dat..ale proste menej, viacej ju laka ich natahovať

adriana9263
autor
8. nov 2016

@katrin21 Ahoj 🙂 T

adriana9263
autor
8. nov 2016

@katrin21 Prepac, omylom som pridala prispevok nedopisany 😀 Ahoj teda ak ti mozem tykat. My sme boli na tej kontrole u neurologa este v auguste a kazal nam este cvicit, no rehabilitacna a nasa Dr. (byvala neurologicka) zasa povedala, ze cvicenim by sme ho zbytocne posuvali dopredu a vraj ze je to uplne normalne,ze len objavil nozky celkovo ich silu teda a ze ich coskoro zacne pouzivat. Tiez sa velmi skoro plazil a stvorkoval a uz v 6,5 mes. sa nam postavil a od vtedy prestal aj natahovat a sponovat tie nozky. Takze vsetko to bolo prepojene. Mozno tam bol i zostatok hypertonusu i ked nam Dr. povedala, ze dieta s hypertonusom sa nedokaze dat na styri skrz svalove napatie. Buduci tyzden ideme po 3 mes. na kontrolu k neurologovi, tak som zvedava, co nam povie. Na rehabilitacii nas vyradili hned ako sa dozvedeli,ze stvorkuje a stavia sa. Vraj tam uz by sme ho ozaj zbytocne posuvali vpred. Teraz ma 8 mes. a uz sa zacina pustat. A vcera spravil sam prvy krok 🙂 Ale podla foto, co si pridala presne a chlp to iste robil, co tvoja malicka 🙂 Neurolog nam este odporucal plavanie pre babatka, tak nato chodime i z vlastnej iniciativy, tam sa krasne vsetky svaly uvolnia 🙂

lauricka
8. nov 2016

dajte si baby masaze 😉

katrin21
8. nov 2016

@adriana9263 rozmyslam aj ja nad tym plavanim.. my sme predcasne, ma presne 8 mes, korigovane o6t menej, cize bude mat 7 o tyzden akoby
Na 4 sa dava riadne, aj sa pohojdava, uz dva dni dokonca sa stavia na kolienka, ze vylezie na moje stehno a vystrie sa, drzi sa rukami mojich teplakov a stoji na kolenach vystreta :D alebo sa pohojdava, akoby is chcela sadnut na chodidla.. sama este nesedi.... plazi sa uz asi mesiac, skusa to stvornozkovanie...
Hypertonus sa maril doktorke, ked bola malicka,ale skor len na nozickach a rukach, ze ich neslo lahko pokrcit, ale to bolo podla mna aj tym, ze mala uz chcela spat.. Hlavicku si drzala, aj vsetko robila, chytala si spicky uz ako 4 mesacna.... takze. podla mna snad tiez bude vsetko OK

a tvoj, ked to robil, tak to robil tak, ze skoro stale?

adriana9263
autor
8. nov 2016

@katrin21 Inak aj to sa ma pytala nasa Dr., ze ak si chyta nozky, ze to hypertonik nespravi 🙂 No casto to robil. Teda hlavne pri prebalovani a obliekani a dokonca aj v polohe na brusku ich natahoval ako keby sa chce odrazit od podlozky. A tiez sa pohojdaval na styroch a potom sa to vsetko rozbehlo. Takze ja si myslim, ze ste na tom podobne ako my. My sme skor o 3,5 tyzdna a ked pozeram spatne fotky, ked sa narodil, tak mal riadny hypertonus. No u nas to asi teda bolo nezrelou nervovou sustavou kedze my sme to cvicenie flakali. Ja som na nom stale videla ako sam robi pokroky 🙂

adriana9263
autor
8. nov 2016

@katrin21 Uvidis, hned ako zacne stvorkovat to natahovanie noziciek prejde. Ona ma v nich vela energie a kedze jej este to stvorkovanie az tak nejde a nestavia sa ti este, tak tu energiu nema kde vybit hehe 😀

katrin21
8. nov 2016

@adriana9263 my sme az o tych 6t, ale teda cvicili sme kratucko len v 3 mesiacoch, potom uz nie, ze netreba.... ona si tie nozicky, chyti,ale do ust ich neda uplne, sice to skusa, ale slabo ich pokrci, tak jej to nejde..ale nevadi.. chytala ich aj viacej , ale teraz ako ich vystiera tolko, tak ju to malokedy napadne... ale vies si ich chytit, aj ked asi viacej vystrete ich ma pri tom, ako ine deti, co si ich nabalia az k brusku a do ust .. ona skor takto..