Náušnice pre bábätka

alla24
13. feb 2012

Chcem sa opytat kde ste kupovali nausnice pre Vase male slecny? Mam skor na mysli nejaky zaujimavy internetovy obchod pripadne aj kamenny obchod ale potom v KE alebo PO. A su lepsie zlate alebo z chirurgickej ocele? V nasej porodnici je totiz moznost prepichnut uska a nausnice stale namame.

anjelicek26
13. feb 2012

Nasa mala rovno svoje, len sme ich predtym dali noc do liehu. Ma nausnicky z bieleho zlata. Ale pichat sme jej ich davali ako 2-rocnej, podla mna si babo pri porode uzije dost, netreba mu sposobovat dalsiu bolest. Ale to je len moj nazor.

kvojtanikova
13. feb 2012

@alla24 ja som videla pekne detske nausnicky v KE na Hlavnej - Allure, take tradicne, na zatvaranie, s malickym ockom ale aj bez neho. Ak by si chcela, mam aj kupon na zlavu 40%, ak by ti este stihol dojst postou. Ale viem, ze uz ti to asi dost ponahla. Inak je to dobry napad dat prepichnut rovno v porodnici, lebo ja som davala prepichnut ako 6 mesacnej a uz to bolo zle, lebo si to velmi tahala rukami. Take male babo si to nevie este tahat a babrat do toho.

alla24
autor
13. feb 2012

@kvojtanikova dakujem, pojdem pozriet a dam vediet. termin mame az v nedelu tak snad vsetko postihame 😉 Ja budem rodit v saci a tam je ta moznost to prepichnut rovno u nich tak preto sa pytam. Ked bude babo starsie tak neviem kde by som potom isla dat prepichnut uska a celkovo ci to nebude malu boliet este viac... a mas zlate nausnice ci z chirurgickej ocele?

lenka0283
13. feb 2012

ja suhlasim s anjelicek ja by som urcite nedavala prepichnut uska v porodnici...to babatko si naozaj uzije dost po porode zmenu prostredia a vsetko...myslim si ze casu nato je dost...my sme davali ked mala asi 4 mesiace 🙂

henulienka
13. feb 2012

ja s babami nesúhlasím, mám dve dcérky a obom sme dali prepichnúť ešte v pôrodnici a obe to prespali, ani nezbadali, kedy to bolo 😉

gubcikova
13. feb 2012

ja som dávala v pôrodnici a mali sme zlaté.malinká ani nevedela čo sa deje a vôbec neplakala.

traktor
13. feb 2012

my sme dali hned prepichnut.velmi dobre to znasali obe, bolo to raz dva, ..si neviem predstavit dat starsiemu dietatu,ktore sa aj brani..male babo si to nepamäta

kamilka22
13. feb 2012

Priklanam sa k nazoru, cim skor tym lepsie. Ja som s tym otalala a dala som, ked mala dcerka 4 mesiace. Chudatko, vrieskala, az mi tuhla krv v zilach. Novorodenec to vie aj prespinkat, ako baby pisali vyssie. My sme mali Nausnicky z bieleho zlata, tiez sme namocili do liehu, ale vraj ak su nove, tak ani netreba.

karinnka
13. feb 2012

Dcerke dam prepichnut usi az neskor,mozno o rok mozno o dva,mne osobne pride divne ked male babetko uz ma nausnicky,pride mi to nepekne.Nerozumien pointe ovesavat dieta zlatom,skor mi to pride ,ze sa to patri a ze to robia vsetci tak ich dam aj ja 😉

mirka285
13. feb 2012

ja som dala malej nastrelit ked mala tri mesiace lebo som bola nadockava a uz by som nikdy tak skoro nedala..a to z dovodu ze usny lalocek dietata rastie a my teraz mame jednu dierku vyssie ako druhu...takze ja by som dala druhy krat nastrelit asi v jednom roku,ked je uz usny lalok dostatocne velky 😉

alla24
autor
13. feb 2012

baby ale ja sa nepytam kedy prepichnut uska ale kde ste kupovali nausnice 😉 Nejaky zaujimavy Internetovy obchod?

lenka0283
13. feb 2012

ja sa chystam kupit tu malej http://www.nausnice-deti.cz/

koran
16. mar 2012

Ahojte, musia byť pre bábo náušnice z bieleho zlata, alebo môže byť aj niečo takéto? Strieborné? http://www.piercing-sperky.cz/detske-stribrne-n...

lenkito10
27. feb 2013

V FR dievcatkam neprepichuju usi tak skoro... najskor od jedneho roka, ked je lalok dost vyvinuty, ale vacsinou cakaju ked dievcatko samo o to poziada... t..j ked ma 2, 6, alebo 15 rokov

bambulka026
18. mar 2013

My sme dali malej nastrelit v 3.5 mesiaci, a zatial ma tie z chirurgickej ocele.
Tiez by ma zaujimalo kde a ake im kupujete...

simca06022011
18. mar 2013

no my sme malej dali v 1 mesiaci a skoda ze som jej nedala asj skor.. ked som pocula ako vrieskali starsie dievcata mala som dost... davali sme hned zlate... Ja som kupovala nausnice vzdy osobne v zlatnictve, lebo je to taka vec co rada vidim a su aj rozne velkosti, cize nie su "detske" ako "detske" (nemaju ich vystrcene na najlepsich miestach, tak ja hned pridem a priamo si ich vypytam, mali sme z bieleho zlata aj zlteho uz...)

lucinka2424
4. apr 2013

mi sa dnes chystame dat malej nausnicky.pediater nam prepichne len sa bojim ci ju to nebude velmi bolet ma len 2 mesiace...nausnice sme kupili v priore v lucenci zlate..vsetci mi hovorili ze prve nausnice by mali byt zlate nevem preco ale tak mi poradili..viete mi povedat ci to boli u dvoj mesacnych babatiek?riadne mam strch s toho. ☹

lubka.xz
18. feb 2014

@bambulka026 prosim ta mozes mi poslat link, ake mas nausnice pre malu z chirurgickej ocele? dakujem

kili
18. feb 2014

@alla24 nemusíš mať náušnice. to sa nastreľujú také provizórne náušnice a tie potom môžeš kedykoľvek vymeniť. teda až po nejakých 6t. čiže budeš mať dosť času.
ja som chodila po záložniach, že ktoré ma chytia za srdce. a objavila som 🙂 zlaté s kameňom tigrie oko, sú jedinečné, nič také som ani na nete nenašla.

bambulka026
19. feb 2014

@lubka.xz to mame tie co jej nastrelili,potom po par mesiacoch sme jej ich vymenili za normalne detske nausnicky.

luckadominika
19. feb 2014

ja som nevedela že sa dá v pôrodnici dať prepichnúť a ľutujem, malej som kúpila z bieleho zlata a potom asi ako troj mesačnej sme jej dali prepichovať, a ťahala si to....... môj názor je že najlepšie je v pôrodnici dať prepichnúť 🙂

maickamf
24. feb 2014

My sme dali malej rovno v pôrodnici prepichnúť a dostala hneď zlaté náušničky.Aj sa jej rýchlo zahojili ušká a ani ju nepadne ich chytať🙂

zana7
26. nov 2014

AHOJTE :D Dcérka má 7týždňov a veľmi chceme náušničky... no lekárka ma poslala do zlatníctva na nastrelenie! Poraďte mi či mám teda ušká malej zveriť predavačke alebo inej lekárke, či sestričke 🙂 AAAAA kedy je možné nastrelenie vlastne? Dikes :D

maca283
1. dec 2014

My sme malej dali nastreli ked mala mesiac a urobila by som to znova trvalo to iba par sekund Narozdiel od prepichnutia ved si to predstav vycistit usko naznacit prepichnut navliest nausnicu a zapnut

simca06022011
1. dec 2014

My sme dali prepichovat, u nas nebol s tym ziadny problem v mesiaci... a ked si das vyhladat do fora tak ti najde debaty o nastrelovani/napichovani... a kopec nazorov a skusenosti 🙂 Co clovek to iny nazor a ina skusenost, nepocula som ze by sa niekto stazoval na nastrelovanie, neviem... na napichovanie kvoli tomu placu a tak.. a CIM NESKOR TYM VIAC KRIKU 🙂)) skusenost z cakarne od lekarky... a aj dlhsie to trva 🙂
@zana7

jancccaaa
5. máj 2015

V akej pôrodnici vám je nastrelili? Veď už teraz to v pôrodnici nerobia. Podľa odborníkov na akupunktúru je výhodnejšie prepichnúť dierku skoro, určite nie ale priamo v pôrodnici, skôr medzi 3. - 6. mesiacom. U bábätiek je to najlepšie u pediatra alebo ušného lekára. My sme nechali prepichnúť ušká v 3. mesiaci. Kúpili sme tieto http://www.brilianty.com/sk/sperky/detske-nausn... ponúkajú možnosť výberu materiálu, kameňa i zapínanie.

lentilka055
20. sep 2015

Ja som dcérke dala nastreliť až keď mala 4 mesiace. Teraz som sa dopočula, že od 6 mesiacov je najlepšie, keď už je dieťa očkované. Určite to treba nastreliť u lekára, ten vám dá aj náušnice. Mne sa to osvedčilo, nemala žiadne ťažkosti. Po nastrelení prvého uška sa začala čudovať, čo sa stalo, po nastrelení druhého 2 min. plačkala a hneď úplne zabudla, zase bola veselá. Kamarátka dala dcére prepichnúť a banovala. Nechcem si to ani predstaviť. Nastreľovacie náušnice stále používame, pretože na zlaté máva reakciu. Ja som si pred rokmi dala nastreliť v zlatníctve, čo bola chyba, lebo sa mi ucho zapálilo a mám dierku šikmo. Pri veľkých náušniciach to vidno . Treba ísť k tomu lekárovi, ktorý má pekný výber náušníc a robí to profesionálne. Ja so za plastického chirurga, ktorý to robí sterilne a má to v oku. Nie je to ani drahé. Link - https://www.facebook.com/nastrelovanienausnic

evi_b
21. okt 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

My sme nemali také šťastie žeby lekár dal aj náušničky. Pekne čisto nastrelil ale naušničky sme si priniesli svoje a to keď bola ešte úplne mimi. S naušničkami bol boj lebo som chcela niečo zaujímavé čo nebude mať každé bábo a tak som objednala cez net z izlato.sk. Veľa ľudí riešilo na diskusiách z tejto stránky cenu ale tak čo už 🙂 Páčili sa a ešte stále sa páčia. Sme spokojní 😉

cufli
13. nov 2017

Mam otázku a ukončenie náušníc mate ake?seobovacie alebo vysiace?