Nechali by ste 12 mesačné dieťa na 10 dní bez vás?

janocka77
29. okt 2009

Mam vaznu dilemu..v aprili 2010 by mal ist manzel bezat bostonsky maraton co je jeho zivotny sen a nie kazdy sa tam dostane..a samozrejme v minulosti sme sa na tuto cestu spolu tesili. Teraz ale mame dietatko, ktore prave vtedy dovri svoj prvy rocik. So sebou by sme ju nechceli brat lebo to bude narocna cesta a aj pobyt tam bude vyplneny roznymi povinnostami. Musim sa teraz rozhodnut a nevim ako to vyriesit. Ist s nim ci nie. Trosku sa bojim ju nechat svokre alebo mame na tak dlho. Bojim sa ako to bude vplyvat na jej psychiku.

janocka77
autor
31. okt 2009

dada, je mi to moc luto ☹ uprimnu sustrast! Niet div, ze sa od tohto drobca nechces ani pohnut. Ver mi, tiez mi srdce zviera..este som bez nej nebola dhsie ako par hodin.

renca3
31. okt 2009

vroni...ako moze rocne dieta vnimat a zazivat atmosferu?
janicka...ja by som maleho urcite nebrala a asi by som fandila muzovi z domu. ved on to zrejme chape. alebo je to aj jeho prianie, aby si isla s nim?

zuzanka159
31. okt 2009

ja by som nenechala chúda dieťatko

kacenqa
31. okt 2009

a preco by to dietatko malo byt chuda?????? 😕 vsak ho nestrci do jasiel ani nenecha na ulici, da ho k svojej mame, k osobe, ktora ho miluje a bude sa on starat v najlepsej viere...

chuda je vacsinou v ytchto pripadoch mama...podla mna mamy omnoho tazsie zvladaju odlucenie ako deti.

janocka - skoda, ze vam rozpocet nevyda na dalsiu osobu...tak drzim palce, nech sa rozhodnes spravne! 😉

sasiki
31. okt 2009

kacenqa presne, mamy to znášajú asi horšie. Ale keď som bola v pôrodnici so synom, doma som mala 15-mesačné dieťa, ktoré bolo v najlepších rukách - manželových a mojej mamy, no neskutočne mi tých 5 dní chýbala. Ja by som si asi taký pobyt neužila, 2-3dni určite - oddýchnuť si, vypnúť, ale ja osobne viac nie, lebo sa poznám.....možno to niekto iný prežíva inak, ale neznamená to, že je to zlé, to ja som taká citlivka 😅
Po príchode z pôrodnice, keď ma malá zbadala, spustila hysák a ja som revala s ňou.....takže to asi všelijako prežívala aj ona.
Takže moja rada je, aby si dieťatko zvykalo na babku čo najviac, ak má s ňou ostať. Možno na celé poobedie, alebo na celú noc......bol by to taký tréning a aj mne by sa ľahšie odchádzalo....

vroni
31. okt 2009

Renca, celym svojim bytim 😀 😀 😀 Ako ti to mam lepsie popisat? Fakt neviem.... Proste si myslim, ze dieta od narodenia vnima nalady a stavy v rodine a takyto vynimocny stav, kde sa jednemu z rodicov plni dlhorocny (mozno aj celozivotny) sen je jedinecny a to pre celu rodinu. Ale ked sa neda, tak sa neda, janocka, drzim palce, nech to vsetci zvladnete v pohode.
A muza by som ¨v stichu¨ rozhodne nenechala. Na rozdiel od dietata, on si tych 10 dni pamatat bude zvysok zivota. A moju nepritomnost tiez.

jahodka35
2. nov 2009

janocka77, moja mala bola s babkou sama na 11 dni, ked mala tiez rok. teraz ma uz 9 rokov, s babkou a dedkom ma krasny vztah, od mala (ked uz zacala vnimat) sa sama k nim pyta a moji rodicia su najstastnejsi na svete, ze im vnucka spestruje dochodcovsky zivot 🙂 nevidim na nej, ze by bola tym nejak poznacena, naopak je to dieta, ktore vie byt samostatne a vie sa aj v akomkolvek prostredi lepsie adaptovat. ja som ale nikdy nebola ten typ uzkostlivej matky, ktory nevydrzi bez dieta ani minutu, a to neznamena, že nie som v ociach mojho dietata alebo mojich znamych dobra matka. samozrejme, ze to vsak zavisi od povahy cloveka....

janocka77
autor
2. nov 2009

tak a uz je rozhodnute, ide sa! Moja mama je stastna ako blcha, manzel tiez len ja mam stale zmiesane pocity 😔 Myslim si, ze pre malu je lepsie aby bola bez nas a v klude ako s nami v zhone. A ruku na srdce, vela zien mi da urcite za pravdu, ze to prospeje aj vztahu s manzelom 😀 Dietatko je to najkrajsie co nam manzelstvo dalo ale nemali by sme zabudat aj na manzelsky vztah, ktory v zhone kazdodennych povinnosti a vycerpanosti casto unika cez prsty a ak sa pre to nic nebudeme robit tak sa ani nenazdame a budu z nas "kamarati co vychovavaju spolocne dieta" 😉

frisbee
2. nov 2009

janocka..držím palce a užite si to 🙂 🙂 🙂

mata25
2. nov 2009

nam moji rodicia varovali maleho 5 dni ked som sa ucila na statnice a bol ok. on si to uzival, lebo sa mu maximalne venovali a mne bolo za nim strasne smutno, ale viem si predstavit, ze by ho varovali aj 10 dni keby som na to mala zavazny dovod, ale len tak pre nic za nic by som ho tam nedala. pre upresnenie v lete ked ho varovali mal 15 mesiacov.

janinah
2. nov 2009

janocka,už je rozhodnuté ako čítam,ale ja by som nešla,ani nie tak kvôli dieťaťu,ono to pár dní bez matky prežije,ale bála by som sa,aby sa niečo nám /rodičom /nestalo ,dobre sa cestuje,robia aktivity,ak sa nič nestane,ale ak sa nedajbože stane,tak potom čo? očakávam odpoveď,že aj doma sa niečo môže stať,no áno,môže,ale doma so mnou asi lietadlo nespadne 😉 nechcem ťa znechutiť,píšem len svoj názor

frisbee
3. nov 2009

janinah..stať sa ti može aj na ceste pred domom...to by človek nemohol chodiť ani do obchodu,keby takto premýšľal...klasický príklad sú manželia,ktorí tento rok prežili pád francúzskeho lietadla,čo letelo z Južnej Ameriky,že ním neleteli,a zabili sa po krátkej dobe v Rakúsku na diaľnici...to by sa človek musel fakt báť všetkého. 😉

janocka77
autor
3. nov 2009

jezismaaria!!! janinah, ja si niekedy pripadam paranoik ale co je moc je moc! 🤐 Nechcem a ani nebudem na taketo veci mysliet lebo ako hovori frsbee ani z domu by som nemohla vyst...

dada78
3. nov 2009

janocka, máš pravdu,že niekedy sa pri starostlivosti o dieťa akoby pozabudne na partnerstvo - manželstvo. Držím palce,nech to všetci zvládnete a šťasný dobeh do cieľa 😉

maca793
4. nov 2009

keby som mala takú možnosť, tak by som ju využila tak využi ju aj ty. malej sa určite nič nestane. aspoň si oddýchcneš od všetkých týchpovinnostiahc. čo by som ja za to dala, keby deti išli aspoň na týždeň k mame.

lula5
5. nov 2009

Janocka, super, vsetkym vam to prospeje! Uzite si to!!!

janocka77
autor
5. nov 2009

Dakujem vsetkym za podporu!