Nechávate bábo spať vonku aj v zime?

erikaaaa
19. nov 2008

chcela by som sa spytat, ci nechavate spavat vase babatka v kociku vonku aj v takejto zime, alebo radsej vnutri?Lebo nás maly cez den nevie zaspat nikde len vonku v kociku a doteraz problem nebol, len teraz ked uz je vonku taka zima sa ho tam bojim nechat, ci nemoze nachladnut alebo take daco 😕

jahodka11
19. nov 2008

erika, nas maly sa nrodil pred rokom, 16.10. a spinkaval aspon raz denne vonku celu zimu, takze neboj, primerane oblec, hlavne, nech mu tam nefuka, a maly bude zdravy ako rybicka....teda aspon nas maly zatial je 🙂

sirinka
19. nov 2008

erikaaa v pohode, mala spavala celu zimu vonku, teply overal, kozusinkovy fusak a cez pusu a nos ked mrzlo, som jej davala tenky salik a nic jej nebolo... a natierala som jej tvaricku kremom do zimy a proti vetru...

jana188
19. nov 2008

jasneeeee, nechaj ho spinkat vonku. nas maly tak lepsie spaval. Dali sme ho do fusaku a ja som kruzila s kocarom a mrzla a cakala kym sa zobudi. a tak sladko spaval

cessy
19. nov 2008

ahoj, ja nechavam spinkat vonku. ako nahle ho dam do vnutra, je hore.maly je tak zvyknuty. o deviatej ho uspim v kočiku na terase a tam spinka aj do jednej. aj dnes. mal iba lička studene, inak bol teplucky, takze mu urcite nebola zima 🙂 a myslim, ze detom sa najlepsie spinka vonku.aj v takejto zime 😉

renatam
19. nov 2008

Ano, vonku a ešte ako tam dobre tie naše deturence spia...a my mrzneme.

geegee
19. nov 2008

ja davam maleho vonku spat do -5 stupnov, tak isto to fungovalo ked bol starsi syn malicky.

erikaaaa
autor
19. nov 2008

jaaaaj dakujem vam velice krasne, ste ma moc potesili 🙂 🙂 🙂 lebo vcera som ho skusala uspat vnutri aj v kociku a spal tak polhodinku a potom uz nechcel a bol uz len mrzuty cely den, tak som nevedela ze co ako s tym.este raz diki 😎

titkovamiriam
19. nov 2008

jasne ze vonku-aspon sa vyvetra,dobre obliect a sup von! 😀

annag
19. nov 2008

erikaaaa, špeciálne na toto som sa teraz pýtala v pôrodnici primára počas vizity - áno, smelo dávať bábo čím skôr von, dokonca aj novorodenca, hoci aj bude mínus 10. Hovoril na to, a čo deti Eskimákov, deti na Sibíri? Bábetko žije v tomto podnebí a v pohode sa prispôsobí teplote, aká tu býva. Černoško býva na rovníku, asi by mu bolo na návšteve Slovenska vonku horšie. A tiež poznamenal - ak by sme na Severnom póle zostali vonku bez oblečenia, tak premrzneme, ale neprechladneme. Vírusom sa darí v prekúrených miestnostiach, ktoré on považuje za ďaleko horšie než čerstvý vzduch. Bábo treba primerane obliecť a keď nemá žiadne ochorenie, tak vzduch čo vdýchne cez nos sa dostatočne oteplí. Aj laryngitída sa lieči studeným vzduchom a je po záchvate kašľa.🙂 😉

Inak k debate prišlo preto, lebo deti našiel s hlavičkami prikrytými plienkami - ako kážu sestričky po kúpaní - a to ho "rozčúlilo", že ako by sa nám to páčilo, nosiť čiapky dnu 😀

sofik
19. nov 2008

ano len ho pekne nechaj na čerstvom vzduchu, lepšie ti bude spinkat. Aj my sme takto spinkali do roka - stále len vonku. 🙂

gangulienka
19. nov 2008

Moja mala nema zrovna v laske vozenie v kociku a vzdy bol problem ked uz bola moc unavena tak jacala v kociari a ked nakoniec chuda zaspala tak max na 20 min....tento tyzden ako je uz dobra zima tak pocas kazdej prechadzky zaspi v kociku a spi aj hodinu a pol 🙂...ma tam krasne teplucko len licka vymrznute a zobudi sa krasne vysmiata 😉 ....narodila sa v decembri a prve dva mesiace spavala vonku stale lebo mna straaasne bavilo kocikovat cele hodiny 😀

jankajs
19. nov 2008

Malého oblečiem do teplučkého overalu, dám čiapku, posadím do kresielka na posteľ, prikryjem a otvorím ventilačku dokorán - do 10 minút je v ríši snov. Keďže som chorá, ja sa nemusím klepať vonku s horúčkami, a malý sa v pohode vyspí.

majcik
19. nov 2008

Aj moj syn velmi rad spava vonku v kociku, ma 7 mesiacov, ale je mi schopny tam prespat aj 2,5 hodiny, az chodim pozerat, ci zije 😀 Ja ho velmi nebabusim, mame teply fusak a dnes a vcera mal iba body s dlhym rukavom, flisovu mikinu, tensiu ciapku, dvoje nohavice a zabalim ho do toho fusaku, dam ho von a on je tam spokojny a rychlo zaspi, vo vnutri by mi tak neprespal. My mame praveze problem zaspat vo vnutri - vecer. Vonku je to v pohode, vacsinou ho nemusim ani vozit, len ho vystcim von do kocika, poviem mu, aby pekne spinkal a on za chvilu zaspi 🙂

pimpa
30. aug 2010

my mame vonku na balkone zatepletnu postielku, taku vyrobenu pre tento ucel a Paťko tam vzdy krasne zaspinka. Len nesmie byt veterno 😉

lenocka84
30. aug 2010

@pimpa ahoj, mas krasneho synceka, mohla by si urobit foto tej postielky? celkom ma to zaujalo

pimpa
30. aug 2010

@lenocka84
dakujem 😉
je to v podstate len taka zastena proti vetru vyrobena z dvojiteho kartonu, mam dieta ako zo skatulky 😉 skusim ho zajtra v nej odfotit. Celu zimu krasne spinkal a vo fusaku a naobliekany mu vobec nebola zima. CHory este nebol, len dvakrat mal nadchu ked mu sli zubky. Vidim ze aj ty mas doma Paťka 😉

lenocka84
30. aug 2010

@pimpa ano mame, takeho vymyselnika
lebo nad niecim takym som rozmyslala ale nevedela som si to predstavit

pimpa
30. aug 2010

@lenocka84
normalne na balkone ako su dvere, tak zvonka akurat medzi ich zarubne sa mi zmestila taska na dieta, co bola sucastou nasho kocika, tak asi do 7mich mesiacov som mala len to, vonku bolo leto a ked som dala pod to naskladanu deku, bolo to fajn. To bola taka taska na dieta aj so strieskou, chapes....
No zvykol si Paťko na to a potom som rozmyslala nad nejakym pokracovanim....a kedze tam mame veterno, pouzila som krabicu z TV na vytvorenie tejto "postielky" MOzno niektore matky to odsudzuju, ze dieta v krabici, ale nam to velmi vyhovuje a ked sa to dobre vystelie, je to uplne super. Navrch dam vzdy teplomer a pocas spanku uz len kontrolujem teplotu a cez okienko ako krasne haja 😉

pimpa
30. aug 2010

v kociku nespi preto ze nemame vytah a tak parkujeme kocik dole v pivnici a nechcela som kupovat kocik len "balkonovy" lebo mame maly byt a nemala by som ho kam uz zaparkovat, tak som sa musela vynajst. ESte vyhodou "krabickovej postielky" le ze rastie s dietatom a je zadarmo 😀

pimpa
31. aug 2010

@lenocka84
podarilo sa mi foto, nie je dokonale, ale podla mna si to budes vediet predstavit 😉

lenocka84
31. aug 2010

@pimpa tak to je ze uplne paradne
a zaspi sam? bez problemov?

pimpa
31. aug 2010

@lenocka84
ano, zaspinka, dokonca rychlejsie ako v postielke co ma v spalni. Cerstvy vzduch robi svoje, a zvykol si aj na zvuky mesta /auta, vlak, lietadla/ sadnem si k nemu, hlavicku otocim ku krabici a hladkam ho. Do 15 min. urcite zaspinka. Jasne ze som potom nablizku, ved balkon je vzdy balkon 😉

pimpa
31. aug 2010

k realizacii treba obrovsku kartonovu krabicu a lepiacu pasku 😎 😎 😎

lenocka84
31. aug 2010

@pimpa to je super
cerstvy vzduch pomaha aj nasmu malemu

casy30
31. aug 2010

Pimpa fantastický vynález 😉 smekám klobúk pred tvojou šikovnosťou a vynaliezavosťou. 😉 Moj malý spinkával vonku do roka....a v zime aj ked bolo -7 .....potom mi nevošiel do kočíka, tak sme začali spinkať vo vnútri.....ale chorý, okrem nádchy pri zúbkoch ešte nebol.....Pri druhom budem tiež praktizovať...ale už budem vynaliezavejšia 😉 dík pimpa 🙂

pimpa
31. aug 2010

dakujem baby 😀
este som moc nemala odvahu sa zdvoverit s nasim vynalezom 😉 lebo ked nasa babka videla raz spinkat Paťka, tak len zalomila rukami, ze "dieta v krabici ako bezbomovec"....a to mi vzalo akosi vietor z plachiet. No ale Paťko chory tiez este nebol, len nadcha zo zubkov 😉
este odporucam navrch dat ten chladnickovy teplomer

shaarka
1. sep 2010

pimpa 😀
my tam zial mame prah, takze maly by musel byt na zemi (beton) a bala by som sa, ze si udrie hlavku do prahu 😒
ale super napad! 😀

pimpa
3. sep 2010

Dnes nas cerstvy vzduch tak zmohol, ze ledva som ho zazipsovala do fusaka a uz aj zaspinkal 😉

juliana21
7. dec 2011

caute,doteras mi mala spavala doobeda doma,dvakrat po 20 min,poobede som ju uspavala vonku okolo tej jednej,nechala som ju tam tak hodnku,a potom som ju davala dnu,a spava tak do šiestej.ale teras 2 dni ju doobeda nemozem uz uspat doma len vonku.

gretocka
7. dec 2011

Adrianko sa narodil 30. jula predcasne o mesiac, takze v zime mal od pol roka hore, von sme chodili aj v -18 stupnov - sice len na 20 minut v takej kose, ale kazdy den. Ked fucalo alebo bol velky mraz, tak sme mu cez priezor v kociku hodili aj plienku latkovu a doteraz nam chory nebol. A nasledujucu zimu - to mal rok a pol cca mi dokazal vonku spat aj tri hodiny.