Nechce spať. Môže byť stále hladný?

zuzana1985
29. nov 2010

Malý má2 týždne a posledné dva dni veľmi málo spinká - budí sa každú trištvrtehodinu - hodinu a spánok má veľmi nespokojný, stále sa hemží a naťahuje. Keď ho priložím na prsník niekedy pekne papká, ale poväčšine sa prisaje a hneď zaspí. Nemá s tým niektorá z Vás skúsenosti? Neviem či sa budí lebo je stále hladný alebo to má iný dôvod....Ďakujem

jarunka111
29. nov 2010

vyzerá to na bolesti bruška (koliku), tiež sme to tak mali. 😒 Vtedy som mu dávala pred každým papaním kvapky Sab simplex, voľnopredajné a postupne sa to upravilo. Kvapky sa môžu užívať dlhodobo, tak poradila naša dr. 😉

veronika81
29. nov 2010

9 mesiacov bol v brušku, 2 týždne je na svete, všetko je pre neho nové, veľké, neznáme, jediné čo chce, je jeho maminka, teda ty 😉 si stredobod jeho vesmíru! Chce ťa cítiť, uistiť sa, že si na blízku 🙂 O tom svedčí to, že po prisatí ti poväčšine zaspí, cíti sa v bezpečí pri tebe. Dopraj mu to, nič lepšie nemôžeš urobiť, ľahni si s ním, oddychuj aj ty.

Koliky sme mali aj my, tie sa prejavujú väčšinou večer, ale to vidíš na bábätku, že ho bolí bruško, krčí nožičkami a veľmi plače.. Nám inak pomohol Infacol.

mija777
29. nov 2010

Aj mne to pripadá ako kolika,vtedy sa dieťatko stále pýta na prsník,aj keď to mu jeho problém nevyrieši,skôr zhorší..My sme mali kvapky Espumisan,ale vôbec nepomáhali.Chvíľu po zaspatí sa mi budila na to,že začala tisnúť ako o život a už aj bol zase plač..Spávala veľmi málo a dosť plakala.Musela som masírovať bruško,cvičiť s nožičkami a nakoniec nám pomohol najviac feniklový čajík.Po ňom sa to všetko za krátky čas upravilo.Uľavilo sa aj malej,ktorá konečne začala normálne spávať a bola spokojná a aj nám,keďže sme už boli poriadne unavení a bezradní... 😖 🙂

ela2710
29. nov 2010

ahoj, nemusi ist len o koliku, moj maly tiez stale papka a koliku nema, tiez sa mi budil kazdych 30-40 minut - ma 52 dni a uz nieci cez 5480 g...moj problem bol, ze som redsie mlieko a to mu zial nestacilo, a ked ti zaspinkava na prsniku nie je to dobre, nezoberie si kolko ma a potom sa casto budi, ja som to vyriesila tak, ze si mliecko odsavam - davam mu okolo 100 g materskeho mlieka a potom okolo 60-90 gramov umelej dojcenskej vyzivy BEBA PRO 1...maly sa napapka a potom spinka aj 3-4 hodinky..skus to a uvidis, mozno to zaberie

fatulda
29. nov 2010

ahoj, ja ti sice neporadim, ale skus napisat do temy https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ a skus pozriet a napisat sem : http://dojcenie.wordpress.com/ 😉