Nechce spinkať v detskej izbe. Ako ju donútiť?

natana
2. aug 2006

Chcem poprosiť o radu. Mám štvorročnú dcérku, ktorá každú noc pricupitá ku nám do spálne. Ako ju to mám odučiť bez toho aby nepreplakala v izbičke celú noc. Ďakujem za všetky dobré rady a tipy.

hanka274
5. sep 2007

ako?
....nenaucit si tak...(zaspavat, uspavat...)

adetka
5. sep 2007

Mirka spava od narodenia v detske izbe vo svojej postielke... ale ja spavam s nou... som si kupila samonosny matrac v ikee a spim asi na tri kroky od jej postielky... ale zaspava sama... ja idem spat az ked ona uz tvrdo spinka... takze v roku, roku a pol mam skusit ist spat do spalne k manzelovi?... sa asi nevyspim, ako sa budem bat... a bude mi za nou smutno 😒

hanka274
5. sep 2007

adetka, a ty nespis s muzom tvojim? myslim spanie normalne??

katka76
5. sep 2007

pripajam sa k teme i ja. maly mal 1 a 1/2 roka, ked sme sa stahovali od nasich - kde sme spavali spolu - do noveho a pri tejto prilezitosti - zmena prostredia=zmena spania 😉 , sme mu urobili izbicku. chvilu bol este v postielke ale potom chcel spat na valende. sem-tam prisiel k nam, no ked bol vacsi, uz to bolo horsie, lebo sa neskutocne roztahoval. urobili sme na neho fintu, preniesli ho do jeho izbicky a rano mu tvrdili, ze prisiel k nam, no po chvili mu vadilo, ze sa tlacime a chcel, aby sme ho preniesli do izbicky. k tomu som prihodila vzdy nejaku komicku prihodu, co nam v noci povedal - tesil sa ze je taky maly fiskus a neprotestoval spat vo svojej izbicke

adetka, nemali by ste to pohodlnejsie mat postielku v spalni?ved takto ani babo "nie je v izbicke" a ani manzelia pokope

tomaslavka3
5. sep 2007

natana-ja som najstarsej dcere uz ako 3 rocnej urobila izbicku.Mala v nej vsetko,vedela,ze to je iba jej kralovstvo.Hlavne sme jej nalepili tie svietiacie hviezdicky,dali nocnu lampicku na baterky a prerobili vypinac nizsie,aby dociahla.Bolo tiez vela noci,ked prisla k nam.Ala ja som jej to dovolila,ze moze prist,kedy bude chciet.Tiez sme mali potom ako mala7 rokov babatko a vtedy chcela byt este viac s nami,lebo sme mali v spalni jej sestricku.Nechaj ju, ju to prejde a po case bude chodit k vam menej.

adetka
14. sep 2007

hanka, katka, tomaslavka... prepacte, ze az teraz odpovedam...

rozhodla som sa pre tento sposob z viacerych dovodov:
1. kedze manzel pracuje aj 18 hodin denne, chcela som, aby sa vyspal (aspon on 😀 )
2. a zaroven aby som mala s Mirkou sukromie pri nocnom krmeni 😵
3. okrem toho som ju uz od babatka chcela naucit spavat vo vlastnej izbicke
nikto z rodiny nad tym nepolemizoval, ani na mna cudne nepozeral...

s manzelom vlastne nespavame v jednej izbe uz dlhsie, ako od Mirkinho narodenia... niekedy totiz neskutocne chrape... a kedze mam slabsi spanok... nemohla som sa nikdy poriadne vyspat... takto som sa (hovorime o case pred narodenim dcerky) vyspala... a mam ho takto aj ovela radsej (kedze ho nevinim z nevyspatia)... a ked sa chcem pritulit, alebo pomylovat... viem, kde ho najdem 😉

marus313
8. júl 2016

Ahojte ja mam problem z dcerou tiez len ta uz ma 7 rokou.Aj zacala spavat v izbe a potom neviem co sa stalo a uz tam spavat nechce.aj ked zaspi tam po hodinke zacne kricat a plakat a uteka do spalne.Ja to beriem ze ju to orejde hadam samu len manzel ten zacne hned kricat ze yz je velka.Ako ju to odnaucit?ani dohovaranie ani hracka proste nic nezabera.

timea7
11. júl 2016

@marus313 spí tam s ňou aj brat? Ak nie, tak ho tam odsťahuj, možno sa cíti odstrčená, ak áno, tak ju tam v noci vráť a zostaň ta,m chvíľu s ňou, kým opäť zaspí. Možno sa jej niečo zlé sníva, možno sa niečoho bojí.