Nechcem dávať dcérku ku svokre. Máte podobný problém?

saskia.chester
26. aug 2009

ma niekto podobny problem?

junovka
26. aug 2009

ako to myslis, ze ju nechces davat??Nastupujes do prace, alebo len tak, v ramci navstevy...??? 😕

dianga
26. aug 2009

ja svokru nemám a žije v it.... a teraz som doma na sk aj s malým dva mesiace a ked mi zoberie mamina malého čaká protislužbu... ako pozvanie na obed... alebo že jej uvarím alebo upracem alebo podobne.....

andulkau
26. aug 2009

Dianga to je divne. ☹ alebo sa mi to zda?

junovka
26. aug 2009

ANDULKAU, stale je to lepsie ako vobec nemat zaujem 😔

evette
26. aug 2009

Saskia, mam ten isty problem....................... Zatial sa vsetky tvojej teme cuduju ale ja nie. A je to problem, ked nechces? Vadi to manzelovi? Musis ju tam davat? Bojis sa alebo co? Napis viac ak sa da.

junovka
26. aug 2009

evetee, ja sa necudujem, nakolko tiez som rada, ked obe moje dcerky nemusia byt u svokry 😅 ...a ak sa cudujem, tak jedine koli tomu, lebo ako si uz sama napisala, tak saskia nenapisala konkretne, koli comu 😉 😕

jahodka11
26. aug 2009

saskia, ja nechcem a ani nedavam a ani nebudem davat....jedine pri mojej pritomnosti moze byt s malym...moze si za to sama, nechce sa mi to rozpisovat, ale tak to je....a myslim, ze jej to ani nevadi, lebo nic nehovori...urcite by sa jej nechcelo po nom behat...atd...to su len reci a skutek utek ako sa hovori....takze ak nechces, nedavaj, je to na tebe, ty si mamina 😉

martao
26. aug 2009

Ja som zásadne nedávala deti varovať na dlhšie nikomu do 3 rokov. Bolo jedno či mame alebo svokrám- mám 2.
Najprv mali problém, ale ja im jednoducho nedoverujem.

katy1979
27. aug 2009

ja verim zasa skor svokre ako mojej mame 😅 svokra ma na neho vacsiu trpezlivost aj ked mu zasa na druhej strane vela veci dovoli. u nasich ak by ostal tak pol dna by po nom akurat hucali a ako ich poznam krmili by ho s tym cim by nemali.

lyziarka
27. aug 2009

saskia, to iste u mna. Napisem aj , preco. Moja svokra ma este druhe vnuca, ktore je o 10 mesiacov starsie ako moj Kristianko. toto druhe vnuca je od ca 1 roka kazdy den pri nej, uz z akychkolvek dovodov. Proste pre svagrinu je pohodlne a prijemne, ked sa jej jej mama postara o dieta. Ja ked tam pridem s Kristianom, tak mala nedovol babke (mojej svokre) pomaly sa ani priblizit k mojmu malemu. Hrozne ziarli, no a ani svokra ani svagrina jej to vobec nevysvetluju, nic jej nepovedia, jednoducho svokra akonahle priskoci to druhe vnucatko, necha Kristiana tak, a zoberie hned to druhe, ide s nou prec alebo robi to, co jej to druhe vnuca povie. Ja by som nezniesla predstavu, ze by som tam nebola, a svokra by mojho maleho nechala cely cas tak, lebo ona sa venuje iba tomu druhemu vnucatu. je to hrozne zvlastna situacia, po prve, svokra je uz starsia a ani by som tam nedala Kristiana, ked je tam aj to druhe, lebo na dvoch malych nezbednikov by svokra nestacila, takze ak by si svokra rozdelila svoj cas tak, ze raz sa postara o jedneho, raz o druheho, mozno by som to riskla. Dalsia vec je, ze tiez by mu davala jest aj take, ktore ja nedavam, hoci by som ju vopred na to upozornila. Nedoverujem jej v tomto. Lebo aj tej druhej davala cokoladu, ked sa rozplakala, hoci si to svagrina nezelala. Ale ja som to videla, lebo som tam vtedy bola. Takze to iste by robila aj s mojim dietatom. Manzel o tom vie, ale on sa do toho nechce miesat. no super.
takze asi tak.

lluubbii
27. aug 2009

Tak ja mam ten isty problem,akurat ze moj maly je jej prve vnuca a byvame u nich na poschodi.A ona stale ocakava ze ked pojdem do obchodu necham jej ho a tak.Lenze nenecham,aj ked by to bolo pre mna urcite jednoduchsie.Po prve zo svokrou vobec nevychadzam,je to starsia panovacna tetuska co si mysli ze je riaditel zemegule.Po druhe neda sa na nu spolahnut,vonku zima a ona ho necha machtit sa v studenej vode,alebo maly lezie po schodoch a ona dolu pod schodami,nieze by ho istila.-maly ma 16. mesiacov.Proste to nezvlada.A ja nemienim maleho niekam odkladat,proste som sa naucila robit vsetko s nim.A maly je pri nej nerad,lebo ona by chcela aby pekne poslusne sedel pri nej.Lenze on sa rad jasi a na jednom mieste dlho neobsedi,potom reve lebo sa pri nej nudi a mne je potom vycitane ze to som si ho dobre nenaucila.Ked ozaj nieco potrebujem vybavit dam ho k mojej mame,na tu sa mozem stopercentne spolahnut.Ale tiez nie nadlho,proste len ked je to surne.Teraz napr. budem rodit,tak som muzovi nakazala nech bere dovolenku a s malym k nasim,tam je spokojny.Pri svokre nie...Tak ho nebudem nechavat niekde kde je nespokojny...

sirinka
27. aug 2009

ked nechces nedavaj a bud uprimna, vysvetli muzovi, preco si sa tak rozhodla, dovody a poziadaj ho, nech ta vtom podporuje ak by svokra na varovani nastojila...

ja mam nastastie mamu aj svokru ok a klarka uz raz bola sama u nich na vikend a budeme to udrziavat, milujem ju, ale raz za mesiac moze vikendovat aj inak ako s nami 😉

helka101
27. aug 2009

Ja som mala ten isty probleem, ale hlavne v tom, že k mojej mame som ho dala s radosťou, ale ku svokre... Raz sme ho tam boli nutený nechať, skrz svadby, čo ja som bola nazoru, že ak na svadbu tak s malym a skorej odídeme, no mali sme rozdielny nazor s manželom... ale k veci..

Po dlhšej dobe som zistila, že svokra sa mi dokaže o maleho postarať a získala si to tym, tu dôveru, že viem , že nič čo ja nedovolím alebo čo ja dodržujem ,tak ona neporuší, darmo ona vychovavala svoje deti tak a tak.. dodržuje moje pravidla a naše ritualy a zvyky s malym... teraz mame len ten problem, že maly nam nechce nikde zostavať, tak toto obdobie ho nedavame nikam... resp. dakedy ho dam na hodinku dve ku našim ale aj to odchadzam aby ma nevidel lebo by bolo plaču..

Takže ak je velky problem so svokrou, treba si to vydiskutovať aj s manželom, vysvetliť dôvody a najsť kompromis, resp. si dakedy postaviť hlavu a povedať - nie nedam 😅 😅

luciadan
27. aug 2009

ja mam ten isty problem, nedoverujem svokre a navyse ju este z duse neznasam a aj keby bola ta najuzasnejsia opatrovatelka na svete, ja svoje dieta nezverim niekomu, koho neznasam. manzelovi sa to nepaci, on tam s malickym chodi sam a viem, ze ho obcas necha len s nou, co ma stve, ale co mam robit... neda sa to vysvetlit, je to proste o pocitoch...

mata78
28. aug 2009

luciadan ja mam to iste s mojou svokrou a manželom. od isteho času k svokrovcom nechodím a so svokrou nekomunikujem. deti jej tiež nedavam. manžel k nim chodí s detmi. a robi presne to čo ten tvoj. necha jej deti a on si lebedi u nich doma. nenormalne ma to vytača, ale nepomožem si.

saskia.chester
autor
29. aug 2009

evette posli mi maila...moj je saskia.chester@azet.sk

saskia.chester
autor
29. aug 2009

baby ja som jednoducho na nu alergicka...je to clovek ktory vyrastal v detskom domove...takze ona nevie ukazovat najavo pocity...je to divny clovek ☹ ...hadame sa koli nej s manzelom 🙄

saskia.chester
autor
29. aug 2009

luciadan...presne ten problem mam aj ja nemame rovnaku svokru alebo manzela 😀

saskia.chester
autor
29. aug 2009

mata78 vitaj v klube moje...svokry su hyeny...na syncekov nedaju dopustit mrchy 😖

sirinka
29. aug 2009

no baby...ale svokra je mama vasho manzela a aj ked vy si neviete k nej najst cestu, svojim detom to nemate preco zakazovat...pokial je ochotna dodrziavat vase pravidla...a na to by mal dat pozor potom jej syn
😉
raz mozno budete tiez na jej mieste...ako sa budete citit, ked vam nebudu chciet nechat vnucatko len preto, ze ste si so zatom ci nevestou celkom nepadli ha
tie deti za to nemozu a stary rodicia su pre ne dolezity.

westka
29. aug 2009

sirinka pekne si to napisala a aj pravdivo ved aj mi sa raz staneme svokramy 😅

mucinka15
29. aug 2009

ja takisto malého nedávam k svojej svokre, i keď stále si ho pýtajú... hlavným dôvodom je, že sa o malého nevedia postarať.. keď sa narodil, tak sa o neho absolútne nezaujímali do takého 1 a pol...malý ich poriadne nepoznal... zavolali si 2x do mesiaca a prišli nás pozrieť raz za 4 mesiace. nepoviem, keby bývali ďaleko,ale autom je to 20-30min. cesty, čo nie je až tak veľa... a keď prišli, tak svokra sa k nemu správala akokeby mal lepru alebo čo - ani mu nedala pusu a keď sa jej moja matka opýtala, že prečo nie, tak vtedy áno, ale to takým spôsobom, akým som v živote nevidela.. niekoľkokrát ked prišla, tak aby nemusela minúť na neho peniaze, radšej priniesla napr. šál, kt. môj muž nosil vo veku malého.. no proste hrôza, vždy sa na malého prizerala len tak z diaľky...

no a teraz akoby jej zrazu preplo... akoby to nebola ona.. už si ho aj pritúli, vypusinkuje, ale nie sú na neho zvyknutí, takže im ho určite nedám a nemám v nich dôveru.. raz keď k nám prišli, tak sme sa rozhodli . že pôjdeme do obchodu, ona si ho zobrala, že nech si pokukáme veci pre malého.. keď sme prišli k nej,ona si tam prehliadala oblečenie a malého nebolo.. stratila ho v obchode, no mala som šťastie, že môjho syna fascinuje oblečenie na tých otáčavých vešiakoch.. našli sme ho na druhej strane obchodu medzi pánskymi rifliami 🙂 🙂
sirinka, máš pravdu..

jahodka11
29. aug 2009

sirinka, mas pravdu, ale mna svokra vobec nerespektuje, neveri, ze maly nemoze jest hocico, lebo je alergik...podla nej je to blbost a trosku moze...a snazi sa mu to davat jest aj v mojej pritomnosti, takze ja sa na nu nemozem spolahnut, hned by vsetko pohnojila, len by som zatvorila dvere...takze je to jej chyba...keby ma respektovala, moju vychovu a zasady, nepoviem pol slova, ja sa s nou bavit nemusim....ale takto....bohuzial... 😒

sirinka
29. aug 2009

jahodka to ti verim, to by som ani ja nenechavala svoje dieta...napr. moja mama mala k tomuto tendenciu, ale zatrhla som jej to.

pismenko111
29. aug 2009

ahojte, ani ja nechcem deti nechavat u svokrovcov a to byvame u nich...
ked sa narodila mala, (v 34.tt, mala problemy s dychanim, bola na umelej ventilacii), mala 2,30kg. svokra nas za mesiac, co sme boli v nemocnici, prisla pozriet az 1x, a ked sme prisli domov, nic ine nemala, len aki boli jej (teraz 15-rocni) vnuci - dvojicky - malicki, ze tamarka je este oproti nim velka a tak. az ked som sa nasr... a povedala som jej, ze aj ked boli mali, nemali take problemy ako mala, este k tomu jej praskala pera az do krvi kvoli hemangiomu, co jej zacal rast, nemohla chuda ani poriadne plakat, nieto este jest atd. , vtedy slovne uznala, ze "chudatko". ked bola raz chumelica jak slak, malá mala polroka, isla som do skoly, nepovedala mi, nech jej ju necham, aby som ju neprevlakala 14km do mesta k nasim. vtedy ma nasi ani naspat nepustili, co nebolo vidiet ani na meter. stale porovnava moje deti so svagrininymi a to ma neskutocne vytaca. byvame u nich(chvalabohu uz len mesiac), ale s detmi su menej ako moji rodicia, ktori byvaju 14km. a ked pride nejaka navsteva, tak sa idu zblaznit, rozpravaju akokeby ich varovali od rana do vecera, co vsetko vedia a tak. a najviac pred navstevami sa ukazuju, aki su skveli... vzdy idem radsej niekde prec. 😎 este by som pisala, ale asi by to bolo na strasne dlho. 😀

mucinka, presne ako u vas, u nas si tiez do isteho casu deti nevsimali, ked boli malilinki, tak podla svokra este nevnimali... takze pre neho zacala mala existovat az od nejakeho roka, maly skor, mozno od polroka...

ale co ma u mna svokra plus, ze respektuje moje zakazy a prikazy 🙂

zuzana19851
30. aug 2009

ahojte ja takyto problem nemam moja svokra je v pohode ale ani raz mi neponukla že mi maleho postraži a teraz ked som bez prace a neviem si najst koli prac.dobe ani to ju netrapi .Ešte stastie že mam maminu ktora je super a aj tak len ked je moj synček s nou možem byt vklude a spokojna že je v poriadku.

saskia.chester
autor
30. aug 2009

ale baby vobec si neuvedomujete ze kazda svokra je ina 😠

saskia.chester
autor
30. aug 2009

😠 tema bola predsa nechcen davat dcerku ku svokre taqk nech pisu tie ktore nechcu davat,a nie tie ktore davaju a su snou spokojne...dakuje 😉

sirinka
30. aug 2009

saskia upokoj sa, si na verejnom fore.

baby tie u ktorych svokry nejavili zo zaciatku zaujem o vase dti, ako to vnimali vasi partneri, ze ich matka nema zaujem? rozpravali ste sa niekedy o tom?

saskia.chester
autor
30. aug 2009

sirinka...ja som kludna 😉 ...ale zacala som temu ja tak nech pisu babz ktorych sa to tiez tyka...a nie tie ktore maju bezchybne svokry 😠