Nechcem dávať dcérku ku svokre. Máte podobný problém?

saskia.chester
26. aug 2009

ma niekto podobny problem?

labutka
11. okt 2009

ja sa tiez k vam pridavam, ale trosku inak. maleho by som ku svokre dala, ale k mojej mame urcite nie.
uz od arodenia sme stokrat hovorili, ze maly bude vylucne kojeny do pol roka, ze nechceme davat nic ine okrem mojho mlieka, ani vodu ani caj, mala som dokonca pocit ze sme si to vysvetlili, ale mama dala malemu ajtak vodu. nenechala by som ho u nej bezomna, dokonca ked som u nasich, aj ked je mama s malym v inej izbe, radsj ich kontrolujem.
ked sme u rodiny z mojej strany a poviem ze maly je vylucne kojeny (aj ked sme od septembra zacali s prikrmami), pozeraju na mna jak keby som spadla z mesiaca. ze preco nedavam aspon vodu, ked nie caj, dali by mu kludne polievky, ked uz ma zub, tak kludne kost z kuracieho stehna obhryzat, dokonca sa ma teta cca pred dvomi tyzdnami pyala, ci uz davam vajicka - ze prazenicu, aby to mal makke... 😕
oproti tomu ked sme u manzelovej rodiny, tak maleho stravu respektuju, dokonca svagrovky mi hovorili, ze maju pocit ze sa moze kojit az do 8.ukonceneho mesiaca...
svokru by som urcite nemenila, ale voci mojej mame nemam uz ziadnu doveru.

sofik
11. okt 2009

labutka ked nie je problém so svokrou a jej rodinou tak to musí byt s vlastnou mamou 😒 stále sa niekto nájde čo to nerešpektuje 😠

moja svokra išla dávat malej v roku segedínsky guláš a aj jej dala ked som tam nebola a malá sa mi do 10 minút tak velmi pogrcala že odvtedy som ju s nou nikdy nenechala samú a ani nenechám - až ked bude vačšia a bude vediet čo ochutná a čo nie, lebo takto by mi ju prepchávala kadečým nezdravým aj ked viem že deti si radi vezmú to čo mi im zakazujeme 😉

alexandrah
11. okt 2009

saskia.chester - tiez nerozumiem, ked nechces, nedavaj, jednoduche, ty urcujes pravidla, je to tvoje babatko, aj u mna boli vselijake pokusy, ale som to hned v zarodku zatrhla, a je dobre, preco neni v tomto tvoj manzel s tebou?????

dankadina
12. okt 2009

ked nechces davat nedavaj, ale myslim si ze to nema zmysel tu rozoberat. Urcite mas na to dovody a hotovo

saskia.chester
autor
23. dec 2009

alexandrah....vies ja som chcela len poradit ako je to s vami ci mate podobny problem..poradit ako to vy robite ak nechcete davat 😉

cestovatelkaandrea
23. dec 2009

no ja musim napisat, ze keby bola moja mama ako moja svokra, tak skacem dva metre do vzduchu od radosti. moja mama je dost uzkostliva a vsetko berie velmi citlivo. ked je drobec chory a je nahodou u nas svokra tak to zvlada lepsie ako moja mama. moc casto nie som ani s jednou ani s druhou ale ked su u nas na navsteve tak respektuju nase pripomienky a robia s drobcom len to co si zelame. som rada, ze nemusim riesit este aj take problemy ako mate vy. prajem vam pevne nervy vsetkym...

dferkova
10. dec 2014

Ahojte.no som rada ze som neni sama kto nedava alebo skor nechce davat deti na navstevy,prazdniny,vikendy...ja mam 3 rocne dvojicky a tiez som ich nedavala nikdy bez nas nikam ani na cely den a uz duplom nie spat.Stale si hovorim ze mozno ked budem chodit do prace dam na strazenie ale aj to len cez den na noc nie.(nebola by som spokojna).vela zien mi povie ved ich daj aj na vikend svokre alebo mame aspon si odpocinies...no mozno po fyzickej stranke ano ale po psychickej urcite nie nedokazem.si predstavit den bez nich a uz duplom nie noc alebo viac dni a uz duplomked by boli so svokrou! Ja svokru nemusim a moze si zato sama!!!Je to nadlho ale za tie reci co vedie,a za to ublizovanie co mi sposobovala tak nie.To by ste ju museli poznat asi tak.Ked by som potrebovala postrazit na par hodin este ok.ale inak ani napad

lubimesastale100
11. dec 2014

ja mam dvojmesacneho synceka a robim vsetko preto aby svokra nemusela varovat ....pred tym ako som otehotnela bolo vsetko ok svokra inak dobrosrdecna mila, rozdala by sa..ale odkedy sa narodil maly tak sa to zmenilo....od zaciatku ma zacala poucovat co ako a pritom sa jej nikto nepytal , trepala hovadiny ktore su sto rokov zastarale ..jak ona vychovala 3 deti ...a bla bla ...a viete ako to je rozcitena po porode chytila som nervy a povedala som jej este celkom kludne ze si nezelam jej rady ze ked nieco nebudem vediet zavolam sestre ktora ma dvojrocneho chlapca..tak sa urazila vtedy a odisla .....so slovami ze vy moderne matky si myslite ze ste najmudrejsie ..si myslela ze pridem s placom za tyzden ze potrebujem pomoc .nastastie sa tak nestalo ...svoju mamu mam daleko tak ma mrzi ze mi nepomaha ona ale tak co uz .nastastie mam dobrucke dieta a zvladam to vsetko sama , teda s muzom....ale od tej akoze hadky to nejak ostalo vo mne ze nechcem aby bol maly s nou ..asi som na hlavu ale tiez si neviem bez neho predstavit ani minutu 🙂

jana_pajer
6. aug 2015

@kesinka presne maM toto isté...Ešte K tomu sa S ňou ani hrať nevie A rozpráva jak opica uskrecana A ešte keď sa vonavkami nastrieka no konečná..proste som alergická na ňu...

veronikan1991
7. aug 2015

Chcem sa podelit tiez so svojou skusenostou. Predtym ako som otehotnela som si myslela ze mam dobru svokru. No potom sa to zacalo. Najprv tym ako kritizovala to ze moja mama,nakupuje malej oblecenie. A nie koliyomu ze,neni este na svete ale preto ze,je to vraj zbytocne. Priatel sa,tesil vzdy ked moja,mama nieco kupila vzdy jej to ukazal a,ona reagovala vzdy ze to naco tolko?to su male veci to nevyuzije a naco ponozky ze dieta dopol roka ponozky nenosi. Dcerka je junova no ajtak ked je chladnejsie ponozky davam. Ked za mnou prisla do porodnice zacala,ma poucat ze naco ma rukavicky a tak dalej ze dieta je z toho nervozne. Argumentovalu sme to s priatelom tak ze drticky sa zvyknu skrabat a ona ze tak sa to zahoji a stiahla jej ich. Este pred narodenim zacala aj so svojou dcerou(16 rocnou) rozhodovat o tom kam pojde dieta do skolky. Oni chcu ze do madarskej ja pritom po madarsky neviem. Nemam proti tomu aby bola dvojjazycna nic ale nie takto. O tej skolke a tiez narodnosti sa s priatelom hadala aj jejo 16 rocna dcera. Navyse sme boli pouceny ze v ich rodine to chodi tak ze surodenec je krstny rodic. Najprv sme suhlasili no po tych mesiacoch sa nam to nezdal ako dobry napad. Je nezodpovedna a nie len svojim vekom. Je rozmaznana a zakerna a vobec nema rada svojho brata. Ma psa ktory potrebuje iba nakrmit dat vodu a pripadne pustit von. Nevie sa o neho postarat a pre mna je krstny rodic niekto komu mozem verit a kto sa bude podielat na vychove. Svokra to argumentuje tym ze je dieta ze to preto ale podla mna ked od 14 rokov dost aktivne zije sexsualnym zivotom tak zrejme taka malicka neni...ked sme svokreoznamili teda priatel ze sme si to rozmysleli vyhlasila ze na krst v tom pripade nejde. Mrzi ma to ze malej nic nekupi pritom penazi maju dost. Dala mi po jej dcere veci nejake lenze su tak tvrde a vytahane ze,sa nosit nedaju. Najvacsi gol bol ked mi dala po jej dcere kusatko. Ako aj napriek tomuto by som jej ju obcas dala no po narodeni ma presvedcila ze to neurobim. Malaked mi spala chodili do izby a chytali ju cim mi ju zobudili a plakals a nedala sa potom aj niekolko hodin utisit. Chodili nam do izby rano ked sme spali alebo kludne aj vecer. Nastvalo ma to ked mi malu dala do prievanu iba v plienke ze je teplo pritom fukalo. Ked mala problem s kakanim kupili sme kvapky a aj to ofrflala ze sme nevyuzili jej radu. Mala ma tichy reflux a ked som ju upozornila nech ju nekrmi po leziacky kukla sa na mna a pohrdavo odvrkla ze ved si ju potom dvihne. Najnovsie ked priatel dosiel domov zo zahustovadlom ktore mame ba predpis zasa frflala ze to naco atd..ze je to hlupost aze vsetky deti grcaju ze jej to nemame davat. Takze teraz som rozhodnuta dieta jej nedat bez dozoru.

alex2015
19. okt 2015

Ahojte aj ja by som potrebovapla radu. Svokrovci vkuse nadavaju ze ich nicime lebo tam nechodime tak jak oni chcu.neboli sme teraz 2 tyzdne len raz na 10 min lebo sme sli nskupovat a uz otec mojho draheho volal.ze nici svoju mamu ze stale place ze nevidu vnuka.ze ja nemqm hovorit ako drzia maleho.ze stara nekocikuje maleho a stale do nad stlacia ze nedam maleho na niekolko hodin.ma 6 mesiavov a ja ho nemam za potreby odovzdavat niekomu ale oni vkuse tlacia.oni by chceli abs sme tam boli katdy vikend ale my sa tesime ked mozme byt sami.uplne mi jee ztoho onicom.zrejme maju problem somnou.drahy je uz ko stoho ze ho vkuse rodicia terorizuju doslova nutenim.a teraz mu povedsl otec ze bud to zmenime alebo dqju bodku. Co mam dalej?

alex2015
19. okt 2015

Ahojte aj ja by som potrebovapla radu. Svokrovci vkuse nadavaju ze ich nicime lebo tam nechodime tak jak oni chcu.neboli sme teraz 2 tyzdne len raz na 10 min lebo sme sli nskupovat a uz otec mojho draheho volal.ze nici svoju mamu ze stale place ze nevidu vnuka.ze ja nemqm hovorit ako drzia maleho.ze stara nekocikuje maleho a stale do nad stlacia ze nedam maleho na niekolko hodin.ma 6 mesiavov a ja ho nemam za potreby odovzdavat niekomu ale oni vkuse tlacia.oni by chceli abs sme tam boli katdy vikend ale my sa tesime ked mozme byt sami.uplne mi jee ztoho onicom.zrejme maju problem somnou.drahy je uz ko stoho ze ho vkuse rodicia terorizuju doslova nutenim.a teraz mu povedsl otec ze bud to zmenime alebo dqju bodku. Co mam dalej?

kikusa008
19. okt 2015

Zapojim sa do temy,aj ked sa ma netyka..baby,ako viete,ze vase svokry sa o vase deti postarat nevedia??vsak vychovali vasich manzelov..ja nevim,voci manzelovej rodine pocitujem uctu..je mi jasne,ze nikto bema rovnaku vychovu a respektujem to..je mi jasne,ze nikdy by malej nik z nich umyselne neublizil..normalne sa bojim,ked budem ja raz svokra,tiez ma budu takto neznasat😐??co by som ja dala zato,kby mi niekto malu obcas postrazil,hlavne ked ma zlu noc,ja musim do orace,potom rychlo bezim pre nu do skolky..

papricka33
19. okt 2015

@kikusa008 na otazku si presne aj odpovedala 🙂 lebo vidim, co vychovala 😉 moja svokra, ked bola dcerka mala, prve co riesia, ked pribehla z dvora upachtena spotena, ovonala ju, a naznacila ze juuj, toto smrdii (z tej reklamy o trpaslickoch, na cistic septikov) a isla ju hned sprchovat. podotykam, ze bolo asi 11 hodin rano, a moja dcerka bola vecer sprchovana. Male 4 rocne dieta tusim este ani nesmrdi 🙂
tiez som si vsimla, ako komunikuje s mojou neterou (moj svagor bol prave cerstvo rozvedeny), ked som videla s akym despektom hovori o matke mojej netere (byvalej neveste) priamo pred nou, tykalo sa to rozhodovania o strednej skole. byvala svagrina ju nechcela pustit na internatnu skolu, neter bola trosku problemova, bala sa, ze sa tam "pokazi", a svokra na to- a co je mame do toho kde pojdes na strednu skolu?...
Takze tak. Urobila som si obraz, a stacilo mi. Napriek tomu, som tam dcerku davala, viedla som ju k tomu, aby si povedala ak nieco bude potrebovat, ak mi bude chcet zavolat... Poviem ti, chcela by som mat raz taku slusnu, serioznu a rozvaznu nevestu, aku ma moja svokra. Ina by ju uz poslala kade lahsie 😉

celasapremenim
19. okt 2015

@papricka33 takze tak si si povedala, ze ked tam davas dieta a suhlasis s jej reakciami voci nej, tak si slusna, rozvazna a rozumna ;)))))
si mama, ak ti nieco vadi, ako sa chovaju voci dcere, mala by si si to uz ako dospela zena vediet vykomunikovat a nebat sa o svoj status a ako na teba kto pozera, lebo ide o to, ako je tvojej dcere a ako sa ona citi
mozno sa v dospelosti bude osem krat denne sprchovat a ty si nespomenies preco, alebo sa jej to nemilo prenesie do sexualnej oblasti
no te pic :D

btw male dieta ti velmi vela veci nepovie, lebo ich nevie diagnostikovat

papricka33
19. okt 2015

@celasapremenim jooj, zas to s tym chodenim tam neprehanam, to sa neboj. a o komunikacii s mojou svokrou sa velmi hovorit neda. ked sme raz mali konflikt a chcela som ho riesit, povedala mi, ze najlepsie bude, ak sa uz nebudeme stretavat a ze ma ohovori po celej dedine 🙂 takze asi taka urven konstruktivnej debaty. ver, ze snaha z mojej strany bola. dcera je naucena, ze nic sa neda robit, babka uz je taka, ale chvalabohu ze nejaku ma. ja som nemala, preto radsej brusim hrany a tolerajum veci, ktore by vela yien netolerovalo 🙂

jana_eyre
19. okt 2015

@alex2015 nech sa s nimi muz normalne uprimne porozprava, ze si vazi ich pomoc, aj tu ponuknutu, ale ze ked on chodi cez tyzden do prace, radi si vikend uzivate spolocne, ved ste mlada rodinka a tak to ma byt.. moze sa s nimi presne dohodnut, ze ich budete navstevovat kazdy druhy vikend uz od rana do vecera, aby si maleho uzili..

podla mna si zvyknu casom.. ja som takyto problem nemala, lebo svokra je este zamestnana a jej dcera ma o pol roka starsieho syna a ten je tam stale, lebo byvaju blizko.. takze sa nikdy nejako nestazovala, ze by s detmi boli malo, chodime tam dvakrat mesacne na cely den, odkedy su deti na mne menej zavisle, chodi tam s nimi raz do mesiaca iba muz a ja mam den pre seba /a svoje upratovanie/ a ja tam idem s nimi tiez iba raz za mesiac.. nie zeby som ich nemala rada, ale my si radi uzivame spolocne chvile vo 4rici na vyletoch, je to nas relax tak ho vyuzivame..

celasapremenim
19. okt 2015

@papricka33 oj to mas iny level, neviem ci by to nebolo lepsie 🙂 kebyze sa nestretavate, nech ohovara
a ked chce byt s vnuckou, tak po dohladom
do tych, co do deti kamenom, treba sekerou :D

alex2015
20. okt 2015

Jana_eyre muz sa snimy uz porozpraval ddokonca aj ja so svokrou a aj tak to robia. Vcera napriklad jeho sestra mu napisala ze ja tam radsej nemam chodot s malym nech ide len on snim. Ja nepustim 6 mesacne babo bez omna. Lebo napriklad to im vadi ze ked je cas aby maly spal tak im vadi ze ho zoberem uspat a vkuse ma kritizuju ze maly zaspi ked chce.ste mamicky vieete ze to tak nie je .nema rom ci dva ze celw predobedoe je hore a potom spi.dokonca cotujem povedal svokor ze ja nech sa neopovazom hovorit ako ma maleho drzat lebo som sa ozvala ze maleho nech mqju po leziacky lebo sa ppovracia.ako ocividne su proto mne.a potom sa divia ze tam nechpdome casto.vcera uz moj muz nqhneval a povedal ze ako sa opovazuju taketo rozpravat a ked sa im nelubo nebudeme vobec chodot.

nadula01
20. okt 2015

u mna je to naopak ,rada dam malu svokre,lebo viem ,ze sa o nu postara ako v bavlnke.

celasapremenim
20. okt 2015

@alex2015 mna uz asi nic neprekvapi, ele hento su jezibaby na metle

kurciatko23
20. okt 2015

pozname 🙂

syringa
20. okt 2015

@saskia.chester niekedy som mala aj taky problem, ale nie kvoli svokre, ale svokrovi, nase deti boli u nich len spolu s nami, ved aj svokrovci boli dost stari a nase deti este moc male a temepramentne na nich, teda nielen na nich 😀 a teraz?? nemam nikoho, a tym myslim vobec nikoho ☹ svokrovci umreli, moj otec tiez, s mamou byvam v jednej domacnosti, manzel nema uz ziadnu inu rodinu, moj brat je v zahranici, vidime sa tak 3-4- roky 😒 moje deti nemaju ist ku komu na prazdniny, k babke na vikend…… neviem aka je tvoja svokra, co je to za cloveka, ci mas na to naozaj vazny dovod, alebo len osobne nesympatie…… ja by som dala neviem co za nejaku rodinu, hoci aj svokru, aby moje deti mali ku komu ist niekedy aj bez nas rodicov….

sense
20. okt 2015

@alex2015 radsej nech daju bodku...vy mate aj svoj vlastny zivot nech to znie ako kolvek voci rodicom nevdacne mlada rodina ma mat cas aj pre seba...ak svokra chc3 nech pride ona ku vam...nemam rada citove vydierania ci hz z jednej al. Druhej strany

alex2015
20. okt 2015

@sense. Presne. Toto citove vydieeranie. Zbytocne teraz tvrdi ze nepovedali ze nemam tam chodit ako jej dcera a aj muz to robia koli nej lebo reve v noci ze nevidi vnuka .ona naszartovala celu rodinu proti mne a teraz zatlka lebo vidi ze jej vlastny syn to nebude akkceptovat.ako vobec neviem ako sa mam potomto vsetkom unich tvarit nieto aby som im 6 mesacne babo nechala.

anjika42
29. nov 2016

jas som sem už viackrát písala o svokre, ako sa malý ročný syn hral v jej prítomnosti s liekmi a etš mi vynadala, že na nu kričim, ked som jej to vyčítala - a ešte spomeniem, že malý otváral šuflíky v predsieni, kde sú aj krémy na boty a ona miesto toho, aby na neho hoci aj skríkla, nech neotvára, alebo ho aspon odsadila preč, sa opýtala - A čo to robkaš, otvaraš šufličky? 😠

zdenulienka456
23. feb 2017

ja to mam komplikovane,,byvam u svokrovcov a mam dcerku bude mat 2 roky ,,a nechcem ju nechavat pri svokre mam taky zly pocit ked je snou alebo zo svokrom,,nemali svoje dieta priatel je adoptovany a nemaju taky cit myslim matersky ,,neviem co mam robyt bojim sa jak to bude ked pojdem do prace ,poradte mi prosim babeny ,,kto ma taku skusenost,dakujem

evittam
23. feb 2017

@zdenulienka456 No tak ju tam nenechavaj-bodka. A ked pojdes do prace tak ju das do skolky,ci?

zdenka523
23. feb 2017

Tiez sa pridavam k teme, mam ten isty problem, robim vsetko, aby tam bola co najmenej. Svokra je v pohode, mila, ale... moja intuicia NIKDY nesklamala. Ked som prisla neocakavane, behala dcerka vonku, mala horucku, na ten pohlad nikdy nezabudnem, opierala sa o smykalku, co nevladala, lebo ostatne vnucata museli byt tiez vonku a aj ked som svokre prizvukovala, nech ju von nedava,,bola jar, chladno... podotykam, a mam dalsich xy pripadov...

zdenka523
23. feb 2017

Este napisem, ze ked je dcerka u mojej mamy, tak nemam vobec starosti, ale ked je u svokry, normalne mam nervy, co robi, svokra nezdviha moc telefon,vzdy ho niekde zabudne.. oni su schopni male deti nechat v bazene, a ist prec, branka je takisto otvorena, jazdia tam autobusy, ....cele zleee.