Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nechcenie alebo nepotreba spánku a vystrájanie

verenna111
5. júl 2015

No zenicky..uz som zufala.Nasa mala 2,8 rocna uz 3 vecer nie a nie spat.V minulosti sme s nou mali rozne peripetie.Bud hojdali na rukach alebo sedeli pri jej postielke dokym zaspi...najnovsie si ku nej lahnem a cakm kedy zaspi aj rozpravky jej rozpravam a doteraz bolo fajn no posledne 3 noci hroza des.Totalne.Cez den uz nespi asi mesiac a je vela prevela na vzduchu kedze byvame na dedine dom velka zahrada je urcite vystavena vylietana a aj zo slnka.NO ale proste dat ju spat tak nechce lezat vstava lezie mi na okno a ked sa ju snazim polozit naspat nechce aj tak vzdoruje.Ptom ju necham robim sa ze spim a cakam aj dlhsuei no nic.Zacne sa prechadzat skakat po posteli al.do mna stuchat a tak.A najnovsie reve vrieska krici hadze sa ale nevravi nic ze bojim sa mami alebo co tak neviem co jej vlastne je.No normalne psycho.Zatim byvame u rodicov a manzel vecer nie je este dona cize ked tak oni ma vystriedaju ked uz sa snou dlho trapum no aj pri nich vystraja.Nenormalne.No ale este ze ich mam lebo nevladzem.Som v 26 tt tehu s dvojickami a bruchp velke a tak vystavena som..neviem ako dalej.Stretli ste sa s tym alebo poradite nieco? Hocico lebo sme uz vsetci zufali :( :( :(

evka_evka
5. júl 2015

A kedy ju davate vecer spat?

maminkasisa
5. júl 2015

mozno ze je az tak moc unavena, ze nedokaze zaspat, skuste ako my, kludnejsi rezim, vonku iba vecer, teraz je strasne teplo, okupat, napapat, vycikat a ist do postielky... u nas to tak fungovala, ked mala robila skoro to iste co Vam, tiez ked som bola tehotna a mala skoro 3 roky,...inak drzim palce aj s dvojickami.... mali by ste sa uz viac sestrit, aby ste neskoncili v nemocnici na udržiavani.... 🙂

magdulienka2
5. júl 2015

Myslím, že večer je už fest unavená a tak vyvádza. Naša má 2roky a 3mes. Poobede si pospi tak 1,5 hodiny a večer chodí spať o 20.30. V tychto teplých dňoch trošku neskôr o 21.00 už býva v posteli. Tiež vymýšľa, no dám jej vypiť mlieko, povieme si, aký sme malý pekný dník a potom jej pustím rozprávku na počúvanie. Tu si vypočuje. Potom si este vymrnka trošku mliecka, vezmem jej z izby tablet, čo počúvala rozprávku z neho a už ju nechám. Zväčša už býva ticho a zaspi.
Skúste aj vy. Možno jej ten poobedny spánok chýba a prílišné vyčerpanie ju burcuje k este väčším výkonom na večer. 😉

verenna111
autor
5. júl 2015

Vdaka baby. Asi mate pravdu. No vstane kolo pol8 rana potom na obed nijak raz nechce spat tak ju ani nenutim ( to uz mame odskusane) tak len pozerame rozpravkya lezime i hodinku oddychujeme a potom ideme zasa von kedze len tak na zahrade ci sa uz hra alebo beha, je velmi zive dieta alebo sa heojda alebo bazenik teraz ked je horuco. No a askusala som ju nechat 12 hodin hore pretoze vtedy to slo a prespala mi krasne celu noc. No teraz aj ked vstane o pol8 rano a o pol8 vecer uz lezi predtym len polhodky jej dam jogurtik na veceru a umyjem ju a znova pozerame nejake rozpravky pol hodku cize mame klud minimalne hodinu pred spanim , no aj tak nie a nie zaspat. Dala som ju spat aj skor aj o 7 a nic aj o 8 a stale nic tak neviem kedy vlastne. Vcera mi vstala o 6 rano a aj dnes tak co ju mam ulozit uz o 6 vecer? Co vy na to?

maminkasisa
5. júl 2015

ja by som ju davala spat stale v tu istu hodinu, a rozpavky pozriet nie v izbicke kde spi, a ked sa ide do postele, tak nech tam je uz tma aby vedela, ze sa ide spat, a ani rozpravky nie moc dlho pozerat, treba si dohodnut, napr. 2-3, alebo podla toho ake su dlhe, a nie ustupit, ani za svet. 🙂 , radsej si polezat, mozno sa porozpravat, ale v tme, iba malu lampicku, ako mate zauzivane, u nas to funguje...

magdulienka2
5. júl 2015

Podľa mňa to je skoro, uložiť ju o 18.00. Vyskúšaj podľa mňa ten poobedny spánok. Skúste s ty pár dní zabojovať, aby si zvykla. Moja ked vstane o 6.00, tak už o 11.00 je ako drak a o 12.00 zaspi relatívne v pohode. No s vymyslanim. 🙂 a potom večer ako som písala. 🙂 inokedy chodí poobede spať okolo 12.30 až 13.00 To spáva v našej manželskej posteli, lezim pri nej. Večer je vo svojej izbe.

verenna111
autor
5. júl 2015

Ked ja neviem ten obednajsi spanok nijak nechce spat aj ked dakedy vyzera unavena spat nechce a nebude a tomozme aj hodinu sa trapit :( a aj keby zaspala tak az okolo 14 h najskor a potom zasa nechce spat o 21:30 minimalne a vtedy ja uz odkvecujem...

beatrixka77
5. júl 2015

@verenna111 aj nas maly dost vystraja večer pred spaním, niekedy to je dobré ale musíme vystihnut ked už je unavený, ani nie moc ani nie malo. no vieme všetci, že to nie je lahké. ked nam nespí poobede horšie zaspava aj večer, lebo je vyčerpaný a z toho je vzdorovitý, niekedy zaspí až po jedenastej ako vzdoruje, osvedčilo sa nam aj pri rozpravke v obyvačke zaspat, proste sme mu povedali, bud bude pozerat rozpravku alebo ideme do izby spat, naštastie vacsinou sedí pri nas, kuka a zaspí, potom ho len prenesieme. Nie je to často, tak sa da. Nam sa osvedčilo, poobedné spanie cca 2-3 hodiny a dat večer spat ked je akurat unavený.
Kedže si tehotná nemala by si sa s nou natahovat, skus prenechat uspavanie na rodičov,

evka_evka
5. júl 2015

@verenna111 podla mna to je velmi skoro.moja dcerka ma 22 mesiacov a chodi do postele o deviatej vecer. A vstava okolo pol siedmej az siedmej.

verenna111
autor
5. júl 2015

no neviem. Ani dnes nespala na obed tak uvidime co bude vecer. A ked skusim vase rady baby>vdaka a drzte palce

verenna111
autor
5. júl 2015

@evka_evka a tebe spinka aj cez obed ze? Lebo mne spala cca do 2 a pol roka a postupne nechcela raz dva krat za tyzden a teraz uz vobec nie...Jedine zaspi ze ideme niekam v aute poobede..

zviz
5. júl 2015

No ja by som ju nenutila do obedneho spanku ked nechce. Su deti, ktore tolko spat nepotrebuju, staci im ten hodinovy oddych. Mozno je to vsetko prechodny stav a o tyzden-dva-mesiac pekne zaspi aj cez obed. Vecer by som ju tiez nenutila o takom skorom case ist do postele, nechala by som to na nu. Uz je dost velka aby sama povedala, ze chce ist spat, pripadne to na nej uvidite, ze je uz je KO. Moja mala ma 2 roky a 5 mesiacov a chodi spavat cca o 21.30 teraz v lete a to si uz sama povie, ze maminka idem haji. Tak sa pomodlime k anjelickovi, zaspieva pesnicku hviezdicke a mesiacikovi, vypije mliecko, umyjeme zubky, zhasnem, odidem z izby a do 10 min zaspinka. Bez placu, vyvadzania. Mozno ju prave rusi vasa pritomnost a preto sa nevie ulozit. Ja som dcerku kojila do 28 mesiacov, zaspavala len na prsniku a uz to bol des, nie a nie zaspat, aj hodinu na mne vysela. Preto sme presli na takyto rezim ako som pisala vyssie, zaspinka pekne sama. Mozno by ste jej mohli slubit nejaku odmenu aby prestala vymyslat? U nas to velmi pomohlo pri odstavovani. Chcela jednu babiku co videla u kamaratkinej dcerky, tak som jej slubila, ze ak tyzden bude pekne sama zaspavat na obed a vecer a bez mojho mliecka, kupim jej ju. Tak aj bolo ☺️. Ten tyzden stacil na to aby sa takto spinkat naucila. Drzim palce nech to zvladnete aj vzhladom k tomu, ze za chvilku budete mat doma o dvoch drobcov viac 😊.

lalitagopi
5. júl 2015

a nedá sa jednoducho akceptovať že sa jej nedá spať? načo nútiť doniečoho, však to aj tak nikdy nefunguje, práve naopak. Však aj my dospelí máme také dni. 🙂 Navyše bola splň. Deti sú tiež senzibilné na vplyv planét. Pre mňa je oveľa prirodzenejšie akceptovať, že aj deti majú svoju individualitu - a nesnažiť sa za každú cenu nanútiť na nich naše "nápady".
Nech sa darí @verenna111, neboj o pár dní to bude zase inak 🙂

saganka
5. júl 2015

tak to skoro ako by si moje dieta opisala, ale mam pocit, ze ste na tom este dobre 😉 moja ma 2r.11m. a uz par mesiacov poobede nespava, asi tak ako tvoja od 2,5r.. rano vstava ako kedy, vacsinou medzi 7-8h, mame aj mensie babo, tak on ju vacsinou zobudi.. po obede uz ani neskusam, to je bez sance, strasne sa tomu brani, aj ked je evidentne unavena a mrnci... potom to nejak prekona a do vecera sa hra normalne... tiez je strasne aktivna, nonstop v pohybe... no a vecer tiez ani za svet, do postele ide okolo 9 a zaspava aj za hodinu.. a to vacsinou ide nasilu s revom, pre nu to je akoby strasny trest, ze ma ist spat... asi tomu pride na chut az neskor :D ale stale tvrdi, ze v skolke (nastupuje v sept.) bude s detickami spinkat, tak som strasne zvedava... neporadila som ti, ale nie ste v tom sami 😉

janickacrazy
5. júl 2015

@verenna111 Moj malý nespaval cez obed od 2 rokov vobec, ráno vstával o 6 a večer som ho dávala spať o 8 cez zimu a o 9 cez leto. Aj teraz pozorujem, že ako je dlhšie vonku svetlo, tak zaspáva mi o hodinu neskor ako cez zimu. Takže ja by som skúsila dávať ju spať neskor, ale vždy v tom istom čase.

yarnie
5. júl 2015

Teraz bol spln, mozno na to reagovala.

sardinka333
5. júl 2015

@maminkasisa pekne si to napísala...ja by som volila rozpravku na dobru noc skor v postielke prečitať...mam osobnu skusenost s jedným cca 3 ročným chlapcom čo ho nevedeli uspať v posteli, vyliezal, vrieskal...rodičia zufalí bolo to na dovolenke a oni sa už koli chlapcovi hadali lebo si s nim nevedeli rady. A často to býva tak že ,,cudzieho,, deti skor rešpektuju ako vlastných rodičov na ktorých už vedia všetky paky a civčia s nimi o 106. Chlapca som uložila do postele, zobrala knižku a začala čitať, každy krat čo sa postavil a utiekol k dveram uložila som ho späť do postele a pokojne mu povedala že teraz ideme spinkať a čitala som dalej či to vnimal a či nie...urobil to asi 20 razy, a potom to vzdal lebo pochopil ze ja neustupim a už ostal ležať a nakoniec zaspal. Na niektoré deti to platí...
Ale verím zase ze je to tažké ak si tehotná s dvojičkami, máš čo robiť teraz sama so sebou...treba skušať niečo zaberie. My sme doma mali ,,uspavacieho plyšaka,, ked nevedela dcera zaspať ale hlavne bolo nedovolit vybiehať z postele, to je podla mna zaklad a skakať po posteli, buchať ma a vrieskať - to je vzdor ktorý je dobre skorigovať lebo ked ti pribudnu dalšie 2 detičky tak sa aj zblazniš čo bude vyvadzať.

prasiatko30
5. júl 2015

Tiez som za vypustenie tv z vecerneho ritualu - u nas mladsia moze byt mrtva ale tv ju za prve nespava a za druhe ako keby predlzil jej hranice vydrze. Sice maju raz za tyzden den 2p - pizza a peli(film) ale obycajne je to proste ritual - sprcha, vecera, umyt zuby a do postele citat rozpravku a potom uz spat sice u mladsej kym sme u nej zakorenili tento zvyk tak sme sediveli ale teraz to uz nie je problem. Tiez to bolo dieta co siesty vylucila zo svojho denneho rezimu tak nejak v dvoch rokoch a vydrzala tak isto hore ako jej starsia sestra😅😅😅

sosanna88
6. júl 2015

tu je tazko radit. kazda ti napise iba to, ako je to u nich. a uz len na zaklade toho vidis, ze kazde dieta je ine, mamicky sa lisia, navyky...
moja ma 2 a pol roka a tiez rapluje so spanim
proste nie a nie sa ukludnit...
vstane mi medzi 7-8h a proste fici, teraz je 13:06 a veselo sa hra...vobec nevyzera unavene. ale ako dopisem tuto odpoved, chytim ju, ideme spinkat (uz som ju mimochodom na to upozornila pred niekolkymi minutami), vypisat a spat. vzdy pred spanim ju na nieco ,,naladim,, Ked sa pekne vyspinkas, pojdeme tam a tam, musis byt vyspinkana aby si vladala...a to robim pred kazdym spanim, ci poobednym alebo vecernym. to napomaha aspon tomu aby nerumadzgala. ale ze sa tam prevaluje a vymysla, to uz je ine kafe....🙂
ale nevyhra. ak to uz trva dlho a pomedzi to vkuse vymysla ,,kakat, pisat, pit....,, a pod. len aby mohla z postele vyliezt, tak na nu nahucim a sem tam aj po riti dostane...a zaujimave, ze potom sa razom ukludni.
viem, ze spat potrebuje...skusila som ju nechat tak, ale to na nu doslo okolo 15-16 taka unava, ze ledva stala na nohach..a vecer bol problem rovnaky. uz bola unavena az az.
radila by som ti robit to co robis...ak aj nezaspi, lezat s nou ale dlhsie. aj 2hodky...a mozno sa budes divit a zaspi. zastri rolety, ticho, ziadne rozpravky, nic...to ju podla mna akurat este viac rozobere.
nasa vzdy nakoniec zaspi ale ma smolu, lebo ja ju budim najneskor 15:30, cize ak spi 30min., jej smola...no pomoze. fici potom do vecera a ide spat tak o 21-21:30. tiez sa mrvi a vymysla ale ovela menej ako cez den.
trva to len teraz ako je teplo....tak to pripisujem aj tomu...ale nejako to neprezivam...nenervacim sa. deti maju rozne obdobia.
tak si vyber z toho co chces 🙂

maria_u
6. júl 2015

@verenna111 ahoj, nečítala som celú diskusiu, ale tiež mám doma "nespavca", od 2,5r. cez obed vôbec, večer ležíme niekedy aj hodinu, pokiaľ zaspí, a to má už 4r. My sme postupom času zistili, že mu vadí svetlo zvonka, keď preniká do izby. V zime, keď sa vonku zotmie skôr, zaspí rýchlejšie. Takže momentálne máme vždy večer okná zastreté žalúziami a ešte aj tmavými závesmi. Držím palce 😉

verenna111
autor
6. júl 2015

Ahojte kocky.Dakujem krasne za vsetky rady i nazory.Cenim si to. Tak vcera vecer mi zaspala nakoniec pri rozpravke a sama v izbe a v jej postielke o 20:30.najprv bola v posteli so mnou, potom v postielke sama, tak s nami v obyvacke na chvilu a tak zasa v postielke sana kde nakoniec odkvecla.Vsetko trvalo asi hodinu a pol a bol aj krik aj dve na zadok..Dnes sme vstali o 7 a nechcela na obed spat tak sme i lezali i vystrajala v postielke sama nakoniec zaspala az o 14:30 pri mne tak ju idem o chvilu budit.Som zvedava co bude vecer.No najskor o 21h predpokladam.Uvidime.Vdaka este raz snad sa to polepsi dokym budu drobci na svete a tiez bude skor tma ako vravite.

magdulienka2
6. júl 2015

Moja dnes podobne, ráno vstala sice neskôr, tak sa jej posunul celý deň. Idem ju práve zobudiť.
Určite to zvladas super. Nech to dopadne akokoľvek s tým poobednym alebo večerným spanim, určite si môžeš aspoň povedať, že si to skúsila.

ukulela
6. júl 2015

@verenna111 ja dam len priklad, moj maly ma skoro 9 mesiacov. budi sa cca o siedmej, cez den spi uz len dva krat po cca 20-30 minut, viac ani bohovi, a zaspava vecer o pol 9tej, 9tej. Podla mna malu nedavaj spat skor, to bude len viac vystrajat. ja by som ju ukladala aj neskor - nemoze jej teraz byt prilis teplo? Nevadi jej, ze je dlho vidno?
A mozno by som sa snazila najst nejaky ritual pred spanim, mozno aj kazdy den kratky kupel v teplej vode, to uspava, masaz ...

ukulela
6. júl 2015

@verenna111 eraz az citamtvoj posledny koment ... tak iba pridam, ze kamaratkin trojrocny chodi normalne spavat okolo 9tej. skratka v lete skor nezaspi .... tak si z toho neskorsieho ukladania nic nerob.

lujzzicka
28. sep 2015

@verenna111 sice starsia tema.ale mali bude mat za mesia 3roky a poslene dva mesiace odmieta spinkat poobede.Pred tym sa uz.sam pytal okolo pol jednej lahol a spinkal aj do pol piatej.Ja som si na to zvykla lebo to bol cas kedy som stihla nieco porobit aj si oddychnut.Este k tomu som aj tehotna takze ten oddych by bodol.Najprv som chcela ze ho nebudem davat poobede ale to sa nedalo vydrzat.O sieste uz bol taky zli ze to bola hroza a vecer tiez nechcel bola.som rada ze zaspal pred jedenastou.Tak som si vedla neho lahla a cakam.Teraz zaspava o tretej a spi aj do pol siestej.Vecer ide sponkat okolo bpol desiatej.Pozrie si rozpravku a o deviatej zhasnem .Este si mrmle a vystraja no pred desiatou vzdy spi.Este ze.som to nevzdala.Dufam ze mu to vydrzi este chvilku.Od bud roka ho vezmu do skolky tak uvidime co bude tam.A Vam sa to uz vylepsilo??

Tu začni písať odpoveď...

Odošli