Nechutenstvo a priberanie v tehotenstve

beruska87
4. jan 2018

Ahojte!
Väčšinou píšete ako zastaviť priberanie. Ja mám opačný problém. Nie že by som nepriberala, ale veľmi málo jem. Do 12.tt to bola smrť, všetko ale komplet všetko mi smrdelo, jedla som doslova omrvinky, ale nezvracala. Som na rizikovom takze telesna aktivita takmer ziadna, automaticky aj to priberanie potom tak vyzerá, keďže spalim minimum energie. Priberám normalne, ale teraz po 29.tt dosť menej než predtým a bábätko práve teraz začína priberať. Také že pestrá strava nehrozí, jem stále tie isté jedlá, čo zostali ako tak obľúbené. Lekárka to nerieši, lebo že vsak priberám. Som v 30.tt a pribrala som 11,5kg. Doma po mne všetci hucia že NIČ nejem a ja sa stresujem, že tým skodim bábätku. ☹️

marion09
4. jan 2018

@beruska87 neskodis babu,ono si "z teba" berie ziviny ktore a kolko potrebuje ci jes malo alebo vela.ja som za cele tehu/41tyzdnov/ pribrala 10kg😉

suzie28
4. jan 2018

Ja som tiež pribrala okolo 10kg za celé tehotenstvo . žiaden lekár mi nepovedal že som malo kil pribrala .A doma mame zdravú 6m dcérku

lavieenrose
4. jan 2018

bud rada ze si nepribrala viac...ja som pribrala 30kg..to uz potom po tebe vsetci hucia ze si vykrmena .

zuzadula
4. jan 2018

Neškodíte!!! nenechajte sa stresovať!! Je to veľmi laický pohľad na váhový prírastok v tehotenstve. Keď sa robili pokusy s ovečkami, tak sa zistilo, že tie, ktoré prijímali menej potravy, ale bola kvalitná, tak mali silnejších a zdravších potomkov!!! Takže tak, ako písali dievčatá vyššie. Bábätku neuškodíte, okrem toho váhový prírastok máte normálny!!! Pokiaľ je aj krvný obraz OK, tak to naozaj neriešte. Alebo ak chcete, pokúste sa nájsť vyhovujúcu alternatívu. Smoothie, alebo rôzne kaše... sušené ovocie, strukovinové šaláty. Tieto stavy .. nechutenstvo, vnímanie zápachu atď sa dajú riešiť napr. aj homeopatiou. Držím prsty 🙂

lula313
4. jan 2018

No podľa mna si na 30tt pribrala dosť, takze si nerob starosti. Dieťa si z nás berie živiny, mne sa napr teraz zlomil zub, takze vidím na sebe, ako zo mna čerpá 😀

bellabell
4. jan 2018

Za celé tehotenstvo som pribrala 10 kg, keď som išla rodiť mala som 57 kg. Syn mal pri narodení 3400g.

kvetinka75
4. jan 2018

nestresuj, u mňa to bolo to isté, nič som nezjedla a aj to nič išlo zo mňa von, takto to bolo do 5. mesiaca. Potom som mohla jesť po troškách aby to vo mne zostalo. Tiež som jedla málo, pribrala som cca 10 kg, všetko jedlo mi smrdelo ani variť som nič nemohla. Keď je krvný obraz OK tak nerieš a teš sa🙂

meandbaby
4. jan 2018

Optimalne pribratie v tehot je 8 az 12 kg

svetlana35
4. jan 2018

ahoj ja som v poslednom tehu pribrala 3 kila...Nechutilo mi jest a babo sa narodilo v norme...Po porode som mala o 6 kil menej ako pred otehotnenim, teraz po 3 mesiacoch som vsetky kila dobehla.

pininka
4. jan 2018

Uplne v norme si pribrala, mne absolutne nic nechutilo a pribrala som ledva 8 kg a to uz lekar na mna skaredo pozeral, mala sa narodila 4kg, takze ked sme to preratali tak som viac chudla ako priberala, ale v pohode, moja sestra pribrala len 6kg.

tamarka9
4. jan 2018

Tieto múdre rady okolia. Nepočúvajú a tes sa z babatka. Ja prvé tehu vracanie do 20tt aktívne niekoľkokrát denne,občas celodenná strava išla von. Potom ma do konca tak pálila zaha že som jedla zemiaky ryžu jogurty,stále to isté dookola. Mala sa narodila takmer 4kg a zdravá. Dokopy som pribrala 8 kg. Teraz opäť tehu,opäť vracanie, teraz som už skončila aj v nemocnici na infuzkach, znovu žijem len z ryže a zemiakov, ovocia a suchých jedál,bábo podľa sona pekne rastie,ja plus 4 kg. Paráda. Stále je z čoho brať,to malé stvorenie nepotrebujete obrovské porcie jedla.

deti95060810
4. jan 2018

a to rátaj že ešte zopár kg priberieš....Takže už teraz máš dosť kg plus ešte nieľko kg čo sa teraz do pôrodu na teba nalepia...

mom311
4. jan 2018

Tak neviem,co by povedali vasi pribuzni mne. Ja som za cele tehu pribrala 5kg a to som tyzden prenasala. Ta predstava,ze kazda tehotna musi byt ako zemegula je dost zla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre