Necíti sýtosť po jedle, je stále hladný. Máte skúsenosť?

angel78
23. sep 2009

ahojte, chcela by som sa s vami poradit, ci niektora nemate skusenosti alebo ste sa nestretli s podobnym pripadom ako riesime prave my.
Nas 15 mesacny chlapcek je stale hladny. V kuse si pyta papat. Aj ked prave dopapa porciu (dost velku musim podotknut) tak hned nato zacne kricat ham, ham.. alebo ked zbada nieco na jedenie alebo nedajboze zasuchoceme papierom tak hned vyskoci, ze ham, ham.. Vela krat sa stane, ze spapa celu misku a ked ju idem odniest tak sa rozplace, ze ham, ham... Uz si nevieme rady, uz pred nim skoro vobec nejeme, aby sme ho neprovokovali. Ma 15 mesiacov a skoro 13 kg. Nie, nehovorim, ze je obezny, ale obavam sa toho.. Napadlo nas aj, ze co ked ma nejaku poruchu, ze neciti sytost po jedle??

prosim napiste mi ak mate nejake skusenosti, alebo na koho sa obratit.

dakujem mooooc 🙂

safron
23. sep 2009

Angel, jak pises o nejake poruse - cetla jsem, ze deti, ktere maji cystickou fibrozu maji stale hlad, ale to by maly musel mit i jine priznaky - problemy s plicemi, dychanim a i jine,jako treba jsou hodne slane...
Jinak muze mit poruchu vstrebavani potravy - malabsorbci - mel by kusy jidla ve stolici a stolici prujmovitou.
Treba je to jenom obrovsky jedlik - co ho nejak intenzivne zabavit? Mala taky zere jak kyselina, ale pokud ji vezmu na hriste, do parku, ci mezi deti, na jidlo si ani nevzpomene a i vynecha treba svacinu, vylozene ji to zdrzuje..

nikka.vo
23. sep 2009

Angel a jak dlouho už to takhle má? Pokud je to teď krátce, tak je taky dost možný, že teď hodně povyroste a tělo potřebuje více energie. Ale samozřejmě logicky by měl cítit plný žaludek, když v něm má talíř jídla 😅 Zeptala bych se doktorky 🙂

atrami
24. sep 2009

angel,
odporúčam návštevu lekárky. Ak by boli vyšetrenia O.K., tak zaradiť stravu, ktorá ho zasíti. Syn, mal rovnakú hmotnosť v roku a jedol tiež za troch. Časom sa to upravilo.

zuza.m
24. sep 2009

maly mal črevnu virozu a od vtedy by len jedol.papal by s každym kto niečo je´,ak sa prave neje tak je schopny aj tak niečo objavit a pytat si.či už ovocie alebo nejaku sušienku alebo chrumku.včera poobede som mu kupila baliček chrumiek a on ich normalne cele spucoval.po chvilke ešte cely banan.na večer som mu dala už len mlieko ale ak by som mu dala ešte kašu určite by nepohrdol.aj dnes rano mlieko polku chlebika o 10 ešte jogurt a už o pol 12 v obchode pytal kroasant,trochu som mu dala a o 12tej už obedoval celu misku.no na počudovanie važi necele 10kg.a ja nechapem kam to do neho ide.nieje tučni ani nejaky valibuk,vyšku ma normalne 77cm je dost pevny šlachovy.tak to pekne jedava už dost dlho ale nepribere nič navyše.kaka aj 3krat denne velku kopu ale pevne ,žiadna hnačka.tak že si myslim že su to len papkači čo lubia maškrtit a pokial je dostatok pohybu a nejde to na vahu nemal by byt problem alebo aj hej??

jakoubka
24. sep 2009

nebo má jen rychlý metabolismus 😉

Vím,že tzv"vlčí hlad "může být u diabetu,ale to si u vás nemyslím 😉 to by museliy být i jíné příznaky,hlavně nadměrné pití a močení 😉

Kubík teda taky sni dost(i když ne jak vy ) a je to drobek.12,2kg a 90,5cm 😅

lienka79
24. sep 2009

teeeeeda..to je apetit..na s2,5 r syn ma necelych 14 😉
Ale urcite by som zasla za odbornikom..len pre klud na dusi 😀

beata.n
24. sep 2009

jsem ráda,že v tom nejsem sama!!máme taky doma hroznýho jedlíka-až moc velkého,už se před ním bojíme i jíst,žádné jídlo si už nevychutnám,protože on se vždycky připlazí a hned začne mnam,mnam,když nedostane,tak šílený řev!!na snídani sní celý krajíc chleba,k tomu zeleninu,dopoledne jogurt,ovoce,oběd má opravdu mega porci a stjně pak slyším mnam,mnam ☹ nejhorší je,že když všem řeknu,at mu nedávají nic mezi jídli,tak bud slyším,že má hlad,že mu nedáváme pořádně najíst,nebo že když mu dají kousek,že se nic nestane 😔 ale stane,nechci mu už ted zadělávat na obezitu!!malej má 14 měsíců a váží 14kg 😔 sice měl velkou i porodní váhu-díky mojí nezjištěné těhu cukrovce měl přo narození 4250g.poradíte někdo?

angel78
autor
24. sep 2009

ahojte dievcata, dakujem vam za vase prispevky, Beatka, vidim ze mas uplne rovnaky problem 😒 nas maly bohuzial vela papa a aj z toho pribera.. nerada by som bola aby sme sa neskor museli zaoberat obezitou. ja tiez stale naokolo pocuvam , ze chuda male, ved mu daj nieco jest, ed je hladny, ale ked im poviem, ze prave spraskal cely jogurt, dva banany, balik celozrnnych chlebikov, tak na mna pozeraju ako by som si vymyslala. zatial nevyzera, ze je moc tucny, je taky pevny, ale dava mi to yabrat. keby som ho krmila stale ako si pyta, tak uz by mal 100 kil ☹ nastastie mu chuti ovocie, tak sa mu snazim zaplnit zaludok tym.. aj ked to mu rychlo vytravi..

este mam jednu otazocku, nepoculi ste nahodou o takom niecom, ze dieta nechce kaslat? malemu teraz nadcha riadne zatiekla a chrci mu to na priduskach a nechce to vykaslat ani za svet. snazime sa ho hocijako motivovat, ale neda sa.. bojim sa aby mu to neprihnalo zapal pridusiek alebo nebodaj zapal pluc vsetok ten hlien tam ☹ neporadite?? ako ho donutim kaslat????? myslela som, ze je to prirodzeny reflex.. 😝

jankaakim
25. sep 2009

ahojte aj ja mam doma dobre papkaca.dcera bude mat 16 mesiacov a tiez zje riadnu porciu ranajok,potom zachvilu si zas nieco pyta,ranajkuje s muzom,so mnou.obed ma tiez riadnu porciu...proste stale by len jedla.meria 85 cm a vazi skoro 11 kg,co si myslim nie je vela.kakava tiez min.2 krat denne a vypije aj 2l (ak nie viac)cistej vody.plienky su tiez dostatocne mokre,miniem aj 8 denne.ale na druhej strane som rada ze jej chuti skoro vsetko co navarim a nepremrva ako druhe deti.ked jej nieco vyslovene nechuti tak to vypluva,napr.kapusta,cerstva zelenina...snazim sa jej davat zdravsie veci,ale niekedy sa nevyhneme ani maskrtam.ako pise zuza.m tiez si to jedlo nevychutnam lebo hned je pri mne a pyta si-to je jedno co jem.

janzi
25. sep 2009

Ahoj holky, my mame tiez jedaka doma, teda jedacku 😅 Rano okolo 7,30 malu kojim a hned na to spapa rozok alebo krajec chleba a to uz ked ma posledne 2-3 kusky uz sa ju snazim zabavit nejako aby si nevsimla ze uz dopapala, lebo by spustila plac, o 10,00 spapa banan alebo presnidavku a o 12,00 obeduje veeelku porciu, o 15,0 zase kojim 17,30 kasa - plna myska, a vecer ju kojim. Ze by nejake jedlo nechala sa nam stalo asi 2 slebo 3 krat, robila som jej domacu presnidavku do 4dcl poharikov a nerobi jej ziadny problem ju spapat celu 😅 a to samozrejme, ked uvidi niekoho jest leti k nemu ako o zivot a place pokial nedostane a nedopapa vsetko co vidi.....a ja som taktiez za tu co jej snad ani jest nedava...Aj minule som jej dala medzi jedlom balik s kukuricnmi chrumkami aby papala kolko bude chciet a aby som aj ja videla ako sa vlastne prejavi ked uz bude mat dost........ale do dohto stadia sme sa nedostali lebo ked zjedla 3/4 baliku uz som jej tie chrumky zobrala 😵 Vahu ma na svoj vek12m primeranu 9200g a 76 cm, len sa bojim aby som nieco nepokazila a mala nebola obezna v starsom veku, lebo ja nepatrim medzi tie najstihlejsie 😒 ale moje kila nie su z mnozstva jedla