Nemá rád prejavy lásky. Prečo je taký?

goja
6. apr 2008

ahojte maminy, mam chlapceka, ktory je vlastne bezproblemovy - dobre papame, spime, nezlosti sa, vsetko co sa okolo neho deje ho bavi, takze stiham aj domacnost, ale trapi ma jedna vec - nema rad moje a vlastne ani od inych prejavy lasky ☹ Ked ho chcem polaskat, pritulit, objat tak sa trepe, bije ma ruckami a utecie mi. Ak sa ho nechcem dotykat, tak je v pohode a stale v mojej blizkosti. Dat mu pusinku co i len na licko sprevadza neskutocny plac akoze "co mi to robis?"a teatralne dvihne rucicky a zakryva si tvar ☹ Dokonca aj len pohladenie po hlavke ho nahneva, hned mi chyta ruku a odsoti ju. Co robim zle? Preco je taky? Nema ma rad?? Uz si pripadam divna, lebo vyuzijem aspon v noci ked spi a idem ho pohladit, dam mu pusinky na rucicky aj tvaricku a sem tam aj pri tom spokojne hmka, tak preco ma nechce cez den?

chromozom
6. apr 2008

Ahoj goja, len 2otazky:
aky je stary tvoj chlapcek?
je to s nim takto odvzdy alebo len od isteho obdobia/udalosti?

goja
autor
6. apr 2008

Maly ma 13 mes. a takyto je odkedy vie prejavit co chce alebo nie - takze asi tak od 6 mes kedy uz sedel a vedel narabat rucickami.
Asi by som mala povedat, ze sme fungujuca uplna rodina, takze urcite nejde o nejaku traumu alebo zly zazitok. Venujem sa mu cele dni, obaja s muzom sme trpezlivi a velmi sme ho chceli. Maly ma aj "potlapkava" a hra sa so mnou a ma z toho velku srandu, ked mi "rata" prsty, uz vie akoze posteklit a tak podobne, no proste detske hry, ale ked mu to chcem oplatit, je koniec hry lebo sa mu to nepaci...

bramburka
6. apr 2008

a nemá rád ani dotykové hry typu berany berany duc a tak? mozná to zkusit jako přes tu srandu... co parfem, nevadí mu žes navonená? Má to i na tatínka a ostatní?

yanikovamamina
6. apr 2008

Poznam dievcatko, ktore sa nikdy neusmievalo. Je uplne v poriadku, mila a vsetko, skratka to nie je pre nu. Zacala sa usmievat, ked mala 5 rokov.Neviem, ci sa to da porovnat.

U nasho maleho sa to vyvinulo postupne, asi tyzden som preplakala, ked som mu uz nemohla vypusinkovat nozky... Toho som sa musela na dobro vzdat. Ale vsimla som si, ze jeho teta mu stale omiela to iste a chce ho pusinkovat, a tej to uz vobec nedovoli- ma ju velmi rad a rad sa snou hra, ale toto mu ide na nervy.
Je mi luto manzela, tomu ani pusinku na dobru noc... Ale ked on ma naladu, tak ta sam hladka a bozkava. Skusila si nejaky cas "respektovat jeho sukromie"?

aponchie
7. apr 2008

☹ tak to je mi lito..moje mala je zase extremne mazliva,porad se chce pusinkovat hladit,rika jak me miluje,ale dela to nekdy tak moc,ze 80%deti to nema rado..vis jak ona se rozbehne k nim objima je a ony cuci co je pripadne rvou...kamoska ma mladeho(3roky)a rikala,ze on nesnasi cokoliv..ani ona se jej nemuze moc dotykat..to chce cas..a hlavne mu ukazovat,ze jakekoliv projevy lasky jsou v poradku a maji smysl..preji hodne stesti 🙂

skuli
7. apr 2008

goja-taky tě lituji,musí to být hrozné,když vlastní dítě odmítá pomazlení od maminky.Moje holky jsou takové mazlící typy.Deniska mi pořád říká,že nechce být velká,aby se se mnou mohla mazlit.Pořád mi líbá ruce i venku,když jdeme po ulici 😀 Já si myslím,že to tvého prcka přejde.

zuzkafuny
7. apr 2008

Goja... ak je inak v poriadku, tak sa nemáš čo báť... Chlapci sú oveľa menej prítulný ako dievčatká. Ja to viem porovnať 😉 🙂
A môj brat keď bol malý, tiež neznášal akékoľvek prejavy náklonnosti, žiadne objatia, po puse sa bachol na zem... moja mama bola z toho dosť nešťastná. Má už 26 rokov a je z neho úžasný prítulný chalanisko 😉 🙂

zuzkafuny
7. apr 2008

Môj Mišiačik tiež veľmi maznanie nemusí... ale občas sa pomýli... 😉 🙂

dadulka19
7. apr 2008

goja,moja malá sa tiež často odťahuje,ked ju chcem postískať,odtláča ma rúčkami 😒 .Na rukách je pritom rada...

maart
7. apr 2008

Nene Zuzkafuny, neni to tak vzdycky, ze chlapci jsou mene pritulni nez devcatka....spis si myslim, ze je to proste celkove hodne individualni. Muj starsi klucik se treba mnohem vic mazli s manzelem nez se mnou, dokonce jsem se tim jednu dobu trapila, ale co nadelam...je to proste tak. On je vubec vyrazne mene mazlivy nez muj mladsi chlapec...to je mazlivka nejvetsi, porad si davame pusinky, casto u mne sedi a mazlime se....Holcicku mam jeste malinkou, ale i ona se rada chova a je u mne. Ale rozhodne bych nerikala kategoricky chlapci mene, devcatka vice mazliva. Aspon ja takovou zkusenost nemam.

No a jinak Goja, zkus si z toho nic nedelat, hraj si s malym....dotykejte se pri hre, pri koupani, pri oblekani...urcite je to jenom obdobi, treba za par mesicu to bude uplne jinak a bude na Tobe "viset" porad. Urcite je to frustrujici, ale neber to tak, ze Te nema rad...miluje Te, jenom to nedava tak znat. 🙂

goja
autor
7. apr 2008

Ahojte maminky, tak som sa potesila, ze ste mi tolke napisali, som vahala ci tu temu vobec zalozit,som sa citila "divna" lebo som taketo odmerane dieta ako mam ja este nevidela, no ukludnili ste ma, ze nie sme jedini na svete 🙂 a pritom moj maly je uzasny smejko, len to mojkanie...

Urcite skusim "respektovat jeho sukromie" nic nema byt nasilu a aj parfum na nejaky cas vynecham a dohodli sme sa s muzom, ze sa viac budeme "lubit" pred malym nech to vidi, ze je normalne niekoho pohladit, pobozkat... diky kocky 😉 hned mam lepsiu naladu aj ked takto vonku smokli...prajem vsetkym pekny dnik a nech vas vase dietky lubkaju.

kristi
7. apr 2008

my mame holcicku, a ze by byla nejak mazliva, to se fakt rict neda

bubba
7. apr 2008

to je normalne,cim menej budete na neho tlacit,tym to bude lepsie.deti sa same musia rozhodnut kedy a skym sa chcu pomaznat,aj my sme to absolvovali,teraz nemame problem

ifrimka
9. apr 2008

goja, pred par dnami som si citala nieketore prispevky a ked spom pred chvilkou nadabila na jednej stranke na nieco, hned som si spomenula na teba (p.s: ak mas problem s anglictinou, napis mi cez ip a ja ty to prelozim). tyka sa to sice babatiek, ale myslim, ze by za skusku by to stalo....

High-need babies have tense muscles that need help relaxing. Every baby needs lots of touching. High-need babies (of course!) need more. Infant massage is an enjoyable way to touch and soothe your infant. You can learn the art of infant massage from an infant massage instructor (ask your local childbirth instructor if she can recommend someone). An instructor can be especially helpful if your baby seems to be overstimulated by touch. You can also teach yourself using the instruction manual, Infant Massage: A Handbook for Loving Parents by Vimala Schneider (Bantam Books, 1989). Some very sensitive high-need babies actually pull away from being touched because they find it threatening or over- stimulating. In this case, a routine of careful, gentle touches can gradually accustom this baby to being handled and will help him to eventually enjoy touching.
(prebrate z http://askdrsears.com/html/5/t051200.asp#T0512050)

maja22
9. apr 2008

ifrim, čo keby si to preložila aj nám ostatným? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som mala anglinu taaaaaaaaaaaaaaak dávno, že až.. 😀

ifrimka
9. apr 2008

vysoko-narokove deticky maju napate svaly, ktore potrebuju relaxovat. kazde dietatko potrebuje mnoho dotykov. vysoko-narokove (samozrejme) potrebuju viac. detska masaz je prijemna forma dotyku a upokojenia vasho babetka. mozete sa naucit umeniu detskej masaze od instruktora detskej masaze(spytajte sa v miestnej "poradni" (volne prelozene, kedze neviem ake funkcie mame na slovensku). instruktor moze byt uzitocny hlavne, ak vase dietatko posobi prestimulovane dotykom. mozete sa naucit...(bla bla odporucenie na knihu)
niektore velmi citlive vysoko-narokove deti sa dokonca odtiahnu od dotyku, pretoze sa im zdaju ohrozujuce alebo prestimulovane. v tomto pripade, rutina pozornych a jemnych dotykov moze postupne prisposobit taketo diatatko na zaobchadzanie a eventualne mu postupne pomoze tesit sa z dotykov.

maja22
9. apr 2008

vďaka
🙂

goja
autor
10. apr 2008

ahojte kocky 🙂
ifrimka - dakujem, najskor som citala cely prispevok,s angl. problem nemam, ale az potom som si vsimla, ze si to aj prelozila 😀 . Dik za prispevok, paci sa mi ten vyraz vysoko-narokove deti 😉 Moj krpcek ma rad masaze odmalicka, ale iba nozicky a ked lezi na brusku, tak chrbatik ale to nie vzdy, iba tie nozky - pekne po kupani a s olejom...
Maminy, ja nechcem, aby to vyznelo, ze mam doma nejakeho divneho maleho cloveka, ktoreho sa nemozem dotknut, to nie, my robime vsetko normalne - obliekanie, kupanie, cesanie, ale vsetko je z jeho strany akoze strpim to, lebo sam to este neviem, ale ak to trva "dlho" tak mrnci a ak chcem pri tom este ho aj pohladit, tak to uz nervaci,akoze na to "nemam cas" a uteka sa hrat, ak som mu nestihla natiahnut pancusky, tak sa mi chichoce a zdrha po celom dome...
Ale vcera v noci sa na par minut zabudol - ide mu prva stolicka /asi trosku skoro mam pocit/ a je z toho celkom hotovy...tak sedi v postielke a place. Prisla som a on natiahol rucky a v naruci som ho ponosila, tak sa po tolkych mesiacoch pritulil, ze som bola "rada" ze ho nieco boli 😅

aponchie
10. apr 2008

goja verim ,ze to potesi 🙂 neboj nakonec bude umazlenej cim bude starsi

jaja25
10. apr 2008

Ja si myslim ze je to uplne individuálne. Náš starší syn sa rád mazná, bozkáva, hladká. No a mladšieho som sa skoro rok nemohla ani dotknúť, lebo sa hneval, odtláčal ruku a schovával sa. A už je to lepšie. Nemusí, ale už mu to nevadí.... 😉

goja
autor
10. apr 2008

aponchie - kiez by si mala pravdu 🙂

ifrimka
14. apr 2008

goja, kazdopadne drzim palce 🙂

lenadka
15. apr 2008

goja, myslim ze to nieje tak ze by ta nemal rad. Moja bola tiez netulkacia, ale skor to pripisujem tomu, ze od malinka musela cvicit / nieco ako vojtovku/ a pri tom som jej otacala hlavickou, natahovala krcny sval a jej sa to nepacilo. Vysledok bol taky, ze sme sa jej ani za svet nemohli dotknut hlavicky, pohladkat-hned utekala, lebo sa bala ze ide cvicit. Pritulit na to nikdy "nemala cas" stale musi nieco "riesit" snorit, pobehovat a ked ju vezme clovek na ruky vydrzi par sekund a uz leti 😀
No potesim ta teraz ako 3 rocna mava uz aj tulkacie chvilky, povie mi aby som jej hladkala chrbatik, chce ma vystiskat, alebo mi da veeeeeeliku pusu, tak ze ma akoze pripuci a pusinkuje ma aj niekolko minut 😀
No prislo to same, nikdy som ju nenutila a velmi ma to tesi 🙂 a to nocne hladkani a pusinkovanie poznam, tiez som to musela volakedy robit takto 😀

pralinka25
15. apr 2008

goja ja som ako mala tiež neznášala pusinky, dotyky pohladenia furt som vykrikovala keď ma niekto stískal že "nechaj ju".
Nebolo to tým, že by som rodičov nemala rada ale jednoducho mi tie dotyky nevyhovovali a nechybali mi a zdržovali ma.

Nenuť ho len ho tým viac odradíš. Viem si predstaviť že ťa to ako maminu trápi. Aj moju to trápilo a asi si poplakala

musko
15. apr 2008

Ahoj goja!
A ako ste sa k malému chovali, keď bol maličký - nechávali ste ho vyplakať? Bol nosené dieťa? Spával s Vami, alebo sám? Kojila si? Myslím, že všetko na všetko navazuje... Ale možno je skrátka taký a znova sa to zmení a bude sa túliť rád. My máme tuliča 😉

zunna
15. apr 2008

Ahoj Goja,
náš malý je trochu podobný. Tiež nemá rád nežnosti, niečo málo vydrží, ale za chvíľu chce ísť preč 🙂
Ja som sa už v pôrodnici divila, že on sa rýchlejšie upokojil v postieľke sám ako na rukách.
On má rád pozornosť, ale nie dotykovú. On sa nás dotýka len tak, že nás kúše a škrabká. A má rád, keď ho akože tiež "kúšeme", vyhadzujeme do vzduchu a podobné podľa neho "srandy". To sa úplne smeje.
Ale ináč je veľmi milí, usmieva sa na nás, aj na cudzích ľudí. Rád sa nosí na rukách, ale len tak, že pozerá okolo seba, ak nevidí, hneď sa jeduje.
Tiež som si z toh robila problém, ale myslím, že naša chyba to nie je. On (a asi aj tvoj malý) je proste taký.
K tým otázkam Muska - nášho sme vyplakávať nenechávali, bol nosený, spával s nami do 8 mesiacov (teraz už spí sám aj keď v našej izbe a konečne celú noc), doteraz je kojený ... takže tým to nebude.
Aj keď ... v poslednom čase, keď je pri nás niekto cudzí, tak ku mne prilezie a zavesí sa mi na krk a objíma ma - čo si teda úplne užívam.
A ešte som zabudla - mňa dosť trápilo, že ešte aj pri kojení (ktoré on má ináč veľmi rád a vyžaduje) sa odo mňa odťahuje a natáča len hlavičku.

susik77
15. apr 2008

ahojte, mala ma 8 mesiacvov a uz par dni mi robi, ze sa pevne prituli a ide mi vycucat tvar 😀 akokeby som jej dudlik 😀 aj vam to robili deticky?

andrealiskova
31. dec 2009

To já mám děti zase až moc tulivý, nejvíc by na mě visela moje vysokoškolačka 😉

petuska2222
15. okt 2019

@zunna ahoj, viem ze to je starý príspevok, ale ako sa to u vás nakoniec vykrystalizovalo? Zmenil svoje správanie? Ďakujem