Nepokojné 7 mesačné dieťatko

gyarmati
12. jún 2013

Ahojte mamičky ktoré ste alebo boli v podobne ako ja!Mám krásnu 7 mesačnú a 6 ročnú dcérku.Malú Sofiku nadovšetko milujeme,a som šťasná že ju mám!Ale momentálne už cítim že sa mi stráca sila a trpezlivosť 😔 Malá je strašne netrpezlivá a veru vie byť aj nervózna.Pohrať nevydrží ani 5 minút.A veru celý deň mám to-čo porobiť,navariť,upratať!Všade je so mnou,spievam jej,rozprávam sa s ňou,tak že sa s ňou aj tak zaoberám,nenechávam ju len tak.Ale ona vládze v kuse mrnčať,od rána až do večera,to fakt!!!!A všimla som si že 2 týždne je to horšie ako bolo.Sama sedieť ešte nevie,takže sedí v kresielku.Do chodítka ju práve preto ešte veľmi nedávam,len naozaj na chvíľku,aspoň vyskúšať či sa tam troška nezabaví.Ja viem,musím to zvládnuť,a veď aj mám skúsenosti,Lara bola presne taká,a bola prvé dieťa,takže to bolo aj troška ťažšie.Prešlo ju to,bola a je zlaté dieťa,pravda aj ona má svoje dni,ale kto nie 🙂 Len som sa trošilinku chcela vyrozprávať,vydať to zo seba!Teraz spinká,tak troška so vypnem,a potom sa ide ďalej.Prajem vám krásny deň 😉

linda20111
12. jún 2013

@gyarmati Viem presne ako ti je, tiez som na tom podobne, moj 5mes. syncek si stale vyzaduje pozornost, spi asi 15minut dva tri krat cez den...cely den potom nerobim nic ine len beham okolo neho, davam ho z kocika do ohradky kde ma hracky, chvillku sa hraje, potom uz place, davam ho do kresielka, tiez vydrzi chvilku sa hrat a pozera telku, potom uz je nervozny, zase dookola to vsetko, ked je dobre pocasie tak idem s nim von, medzi tym ho krmim, prebalujem, vysavam sopliky, rozpravam s nim, nosim na rukach ked je velmi nekludny.. nehovorim o tom kolko krat sa pogrcka, prezliekam, poslinta podbradniky...kedze som sama doma, popritom sa staram o domacnost, varim, upratujem, periem, som rada ked si mozem na 5minut sadnut k telke alebo k pocitacu.. minule som robila fasirky a 5krat som musela prerusit miesanie, umyt si ruky a zobrat ho lebo tak plakal.. ked cistim zemiaky tak tiez min. 3krat to musim prerusit aby som ho ukludnila, lebo mu spadol cumlik, alebo nedotiahne na hracku.. a najlepsie na tom je ze ked pride manzel domov z prace a vidi bordel v kuchyni co som este nestihla upratat od obeda tak povie sak si cely den nic nerobila... maly by bol najradsej keby som ho mala cely den na rukach a krmila ho.. to by bol spokojny 🙂 a to sa tiez nestazujem, len pisem ake to je u nas... moje babo je pre mna najdolezitejsie na svete som velmi stastna ze ho mam 🙂 aj unavena.... a som rada ked konecne pride manzel a aspon na pol hodinu ho zabavi aby som si mohla oddychnut..

cerez
12. jún 2013

Takéhoto som mala aj ja syna. Uplakaný, vyžadoval si maximálnu pozornosť, dodnes si ma privlastňuje, nedalo sa mi variť, žehliť, upratovať a bohužiaľ neraz to šlo na úkor staršej. Videla som hlavne na dcérke, že sa cíti odstrčená, nepovšimnutá a neraz som si večer poplakala. Teraz ideme mať 21 mesiacov a môžem povedať, že posledné 3 mesiace sa vie celkom pekne vyhrať aj sám, ale aj so svojou staršou sestrou. V tom čase som si zmenila režim a dodnes idem podľa neho. Večer varím, žehlím, poprípade poobede keď spí vtedy si požehlím. Upratujem vtedy, keď manžel býva doma a mám chvíľku na takéto povinnosti. Je to ťažké a obdivujem mamini, ktoré majú aj 5 detí a vedia si všetko skĺbiť.
@gyarmati

gyarmati
autor
12. jún 2013

@linda20111 S tým varením aj u nás detto,ale za to do 12-ej už vždy mám všetko porobené 🙂 Tak veru,niekedy by som sa nakrájala na viac kúskov,aby každý bol spokojný,deti,manžel 🙂
@cerez So staršou dcérkou sme boli napodobne,ale to sa už ako tak vyriešilo.Aj ona si zvykla že má sestričku,nevie sa o seba sama postarať,tak to už chápe.Ale zato sa snažím aby sa necítila odstrčená.Cez deň je v škôlke,tam sa pohrá,poobede pre ňu ideme,je už dobré počasie tak sme vonku,a ani si nevšimneme a je už večer.Ešte to je šťastie že Sofika už sama zaspinká,tak v tedy sme s Larou 🙂

cerez
12. jún 2013

@gyarmati Dcérka je veľmi šikovná, nežiarli na svojho brášku, tiež chápe túto situáciu, ale mňa ako matku to mrzí. Nedávno sme s manželom hodili reč, že si vynahradím s dcérkou čas, ktorý nám obom chýba. Tešíme sa na leto a verím, že jej to vynahradím. Zaslúži si to.

gyarmati
autor
12. jún 2013

@cerez Presne ako hovoríš!Aj my ideme na výlet zo škôlky,a už sa veľmi teším že tam budeme len spolu,a celý deň sa jej môžem venovať 🙂

linda20111
12. jún 2013

@gyarmati do 12mas hotovy obed? tak to ta obdivujem... ja o 11 este len ranajkujem a rozmyslam co by som uvarila na obed :D :D nejak to nestiham.. a este ked je dobre pocasie tak maly ma prednost pred varenim, idem s nim von a nevarim.. max. nejaku polievku ale ziadne komplikovane veci lebo nestiham. :/

gyarmati
autor
12. jún 2013

@linda20111 Ja vstávam o pol 7-ej,malú zobúdzam do škôlky o siedmej,malá sa už šantí v postieľke,a kým neplače rýchlo sa pripravíme,potom dám malej Sofi raňajky,oblečiem ju.medzitým príde moja mama,lebo ona bráva Laru do škôlky,ide aj ona do roboti,škôlku má pri cestu.Keď odídu,malú dám do kresla a jedeš Margit :D,a vyzerá to presne ako sme písali :D To je šťastie že malá o 9-tej je už unavená tak ju dám spinkať,a vtedy ešte dorobím čo mám.Vela času na to nemám lebo spí akurát tak 40 minút.Aj teraz spinká 🙂

linda20111
12. jún 2013

@gyarmati aspon ze ti moze mama pomoct.. ja si neviem predstavit ako to bude u nas kedze chceme aj druhe babo a maleho bude treba vozit do skolky.. potom druhe budem musiet brat so sebou tak to vyzera...

gyarmati
autor
12. jún 2013

@linda20111 Tak veru inú možnosť nebudeš mať.My bývame na dedine,je tu aj škôlka,a mamina tiež robí tu,tak to máme všetko blízko.Ale od septembra ide malá do školy,tak ju budem nosiť do mesta,do Nových Zámkoch,je to od nás 8 km-ov.Tam už budem nosiť aj malú,tak si na to budeme musieť zvykať 🙂