Nepokojnáý denný spánok bábätka a uspávanie na rukách.

simona92101
22. júl 2019

Ahojte maminy,nasa malinka 4 mesiace,zacala pocas dna velmi zle spavat.doteraz si doobeda v kociku pospala aj 3 hodiny,hlavne ze sa ritka natrasala,pospala aj poobede.vecer o 20tej zaspinkala,a spala aj do 4tej rana v kuse. Teraz neviem co sa porobilo,nocny spanok sa jej predlzil,zaspi o 20tej a spi do rana vkuse do 6-7,bez papania,spanok ma tvrdy.ale cez den je to katastrofa,mrnci,trie si ocka,zyva, ale nemoze zaspat,maximalne na rukach,aj to musim uhojdat,a to place neskutocne 🙁 strajkuje s papanim (nekojim uz mesiac,mlieko zmizlo),najprv pyta jest,ked dam flasku,2x potiahne,zacne obrovsky krik,utisim na rukach a potom spapa vsetko.a takto to je s kazdym jedlom.v pusinke nema nic,doktorka kontrolovala.cely den nespinka,len mrnci,ani na rukach ani v kociku ani v postielke,zaspava s placom vzdy a len na rukach,do pol h je hore opat s placom.neviem uz co s nou,ako pomoct,neviem v com je problem.ci len vymysla alebo sa jej daco nepaci..dakukem za rady

blumie
22. júl 2019

@simona92101 pouzivate cumlik? V 4m nastava prva spankova regresia, menia sa spankove cykly a asociacie. Ako zaspava v noci, spievas jej alebo ju hladkas? Moja sa napr. Ked bola vo veku tvojej mala rada hladkanie po hlavicke, teraz pomaha spievanie vie sa velmi ukludnit az zaspat, hladkanie ju znervoznuje naopak. Pripadne skusit nosic, mozno jej chyba tvoja blizkost. Na kazde dieta plati nieco ine, drzim palce.

simona92101
autor
22. júl 2019

@blumie uspavame od zaciatku rovnako,vecer okupem,pomasirujem cele telicko,spapa a na rukach uhojdam,trosku po ritke bud hladkam alebo bucham.ma od zaciatku svojho buvkacika,jeden koncek do rucicky a s druhym zakryt ličko a tak zaspi na rukach,potom uz len polozim do postielky,ak sa preberie,tak jemne po tvaricke hladkam.pouzivame cumlik,chvilku podudle a potom vypluje ked tvrdo zaspi.cez den vsak ked jej v spanku vypadne tak sa zobudi hned.nosic uz nechce,je jej teplo,ak ju aj uhojdam v nosici a chcem ju potichu prelozit tak je v momente hore..este ma napadlo,ci jej mozno aj zubky nepojdu.stale si pcha prsteky do pusiny,sem tam aj zaplace,strasne slinta,aj sa mi zda ze ma dole trosku dasienka vydute,stolicu ma dost riedku.ze by to bolo tym?

blumie
22. júl 2019

@simona92101 mozu to byt kludne zubky a moze to byt len obdobie, ktore prejde a bude dobre. U nas boli tiez dni kedy spala dokopy 1,5hod za den a to ma 8m, cize je to zufalo malo, zubky nema ani jeden a rucky si pcha do ust tiez od 4m. Inak ak ti smiem poradit, skus zacat hladat ine sposoby uspavania ako na rukach, aby si prilis na to nezvykla a aby si to nerobila do neviem kedy. Mne by teda teraz uz odpadli ruky aj chrbat, keby este tak uspavam, hojdanie na rukach som zrusila v tych 4m. Skusaj biely sum, kolotoc, alebo nejake jednoduchsie asociacie. Su aj hracky s bielym sumom, inak sa cudujem, ze v kociku nepospi, to malo deti, moju kocik takmer s istotou vzdy uspi nastastie.

simona92101
autor
22. júl 2019

@blumie ona v kociku vzdy pekne spala ale teraz nechce nikde spat,po chvilke je hore so strasnym placom..snazim sa ju ucit inak,ale posledne dni sa nemozem od nej ani pohnut,ihned place az sa zadúša,nechat ju v postielke len tak polozenu nech zaspi je momentalne nemyslitelne.kedysi zaspala pri piti mlieka,kolko x ani nedopila,lenze do pol h bola hore co sa jej ziadalo odgrgnutie..

arcticcode
23. júl 2019

No, mame to nejak tak podobne. Len s tym rozdielom, ze aj cez noc sme hore niekedy aj desat razy. Mladnak ma 11 mesiacov

m_o_n_c_a_k
22. máj 2021

@simona92101 dobrý deň ako sa to vyriešilo s tým spánkom. Nam sa dialo to iste, ale teraz sa pokazil aj nočný spánok a denný sa vrátil takmer do starých koľají. Odznelo to u vás?