Nepokojný spánok a mrnčanie každú hodinu už 2 mesiace

quest7891
20. jan 2017

Ako dlho mali vaše deti nepokojný spánok ked išli zuby? Už dva mesiace sa trápime s nočným spánkom, bábätko má pol roka a zo spánku mrnčí a prehadzuje sa každú hodinu, niekedy vstávam k nemu v intervale každých 30-45 min. Za posledné 2 mesiace spí v kuse najviac 2,5hodiny aj to iba raz za noc a ani to niekedy nedá. takže každú hodinu vstávať, stačí dať dudlík alebo pohojdať alebo si cucne mliečka, ale hladom sa isto nebudí lebo niekedy prsník vôbec nechce, ak by som ho nechala mrnčať a mrviť sa, zobudí sa úplne. Myslím, že sú to zuby lebo má v puse na troch miestach biele bodky a je aj často nervozne umrnčané cez deň, stále čosi hryzie, ale žiadny zub zatiaľ. Je to veľmi vyčerpávajúce do kedy to ešte potrvá?Ak to nie je kvôli zubom, čím to môže byť?Bruško nebolí, prdká si pekne.Homeopatiká nám nezaberajú ani calgel na zuby, nepomohol,čo ešte skúsiť?

sadika
20. jan 2017

Ahoj, moze to byt aj nocny des. Ked mozog nedokaze spracovat prilis vela info naraz. My sme to mali ked mala dcera 8mesiacov. Trvalo to 5 mesiacov kym sa to dalo do normalu. Pomahala Sedalia -homeopatikum.

majca88
20. jan 2017

Dobry den, presne toto mame aj my s malou, no ta ma uz 20 mesiacov. Asi nam idu stolicky. Posledne tri noci sme uz v poriadku. Zmenili sme denny rezim. Presunuli sme kupanie a vstavame skor rano,.skor na obed ideme spat, vecer je preto viac unavena. Skuste si zmysliet,.ci ste nieco v jeho rezime nezmenili. Deti maju radi presne vsetko na cas.
Okrem ineho pije v noci cajik na kludny spanok a preventivne davame krem na zubky kamistad. Ked sa zobudi v noci, tak znova natriem zubky. Posledne tri dni sme boli v noci hore len raz. Po mesiaci konecne spime 😴 Drzim palce

dolcegucci
20. jan 2017

uz to moze byt tym,ze je zvyknuty ze ked zamrnci dojdete,date cumlik alebo cucnut mliecka a spi a zase odznova.Toto mi robili obe deti v tom case a bolo to presne len o tom cucnuti ale hlad to nebol.tak som jednu noc urobila ze som k nim kazde 3-5-7 minut chodila pocas toho co plakali a len som pohladkala a isla prec.Na dalsiu noc prespali celu.Pomohla mi kniha Kazde dieta sa vie naucit spat🙂

3petka
20. jan 2017

Ahoj, moj ma 8,5 a tiez to iste ale s tym ze ked ho ulozim, tak mozno kazdu pol hodku zamrnci a ked uz tvrdo zaspi tak kazde dve hodky cca. Vzdy k nemu pridem, dam dudku a pohladkam a spi dalej. Niekedy spi len pri mne. Robi to asu od 7 mesiaca ked bol chorunky. Hadam tiez prejde. Ked mu isli zuby tak mal len teplotku ale inak nic.

quest7891
autor
20. jan 2017

@sadika aj nad tym som rozmyslala ale zeby to bolo kvoli tomu kazdu noc uz tak dlho ved kazdy den nema tak narocny na podnety,neviem.dakujem skusime este to homeo mozno zaberie.

@majca88 dakujem..kamistad vtedy nemali kupili sme calgel no nezabral.inak tie biele bodky ma mala akurat dolu v strede jednu a potom prave hore vzadu na oboch stranach ako maju byt stolicky,az nato ze my nemame este ani jeden zub a stolicky maju ist posledne,nie?dufam ze sa takto nebudeme trapit este rok pokym vylezu.Rezim sme nejak nemenili,skusali sme viac aj menej spanku cez den nech sa unavi ale v noci to bolo rovnako zle.

quest7891
autor
20. jan 2017

@dolcegucci praveze ani papat nechce,cucne 2-3x za noc a ajked dalsi krat ponuknem prso ani usta nechce otvorit.keby ju necham mrnkat zobudi sa uplne a vie byt aj hodinu hore.takto sa ukludni hned, az na to ze o hod sa to opakuje.
@3petka aj my tak, ked tvrdsie zaspi tak da aj2hodiny ale velmi malokedy viackrat za noc potom zas po hodine/pol hodine. cim to teda bude?

dolcegucci
20. jan 2017

@quest7891 to je presne ono,ze neni hladna a robi to uz zo zvyku☹

blabla195
20. jan 2017

@quest7891 moj tak spi uz od narodenia, teda od cca 3m, dovtedy nespaval skoro vobec kvoli silnym kolikam (2-3hodiny dokopy za noc, obcas 5)... teraz ma skoro 8m a kazdu chvilu hore, od zaciatku ho kojim iba po 2-3 hodinach a stale sa budi... skusala som ho nebrat na ruky iba byt pri nom a plakal 2hodiny...a jasne, ze budenie pokracovalo... po nurofene spal az hodinu, po homeopatikach ani tolko 😨😩
A zub nema ani jeden...

3petka
20. jan 2017

@quest7891 tak to by som rada vedela ze cim... Ale asi to.treba len nejako prezit a dufat ze to za chvilku prejde. Mna niekedy aj napada ci sa nebudi tym ze meni polohu. Lebo vacsinou ho najdem na styroch.

majca88
20. jan 2017

@quest7891 Inak,.ak ma maly pol roka, tak ste pravdepodobne zacali s prikrmami. Nemoze byt tam problem? Hovoris, ze koliky nema, ani brusko neboli. Davas stale rovnako mliecko? Nie je hladny, alebo naopak moc napapany? Veris na to, ze dieta moze byt "usknute"? Nasa mala mala problem s placom ked na nu cez den pozerali cudzi ludia. Prelizovala som jej vtedy ocka.

quest7891
autor
20. jan 2017

@blabla195 si ma teda potešila.. ja som davnejsie skusila polku cipku paralen a nič. chcem skúsiť ešte nurofen, iba či sú to predsalen tie zuby ale ajtak ho nemôžem dávať každú noc a ktovie koľko to potrvá.Je mrzutejšia už aj cez den hryze všetko aj mna a tie bodky v puse,preto myslím že zuby, nechce sa mi veriť že to proste je také nekludné dieťa. A tvoj sa zobudí úplne a veľmi plače? lebo moja sa len zo spánku mrví a mrnčí, samozrejme ked dám naspäť dudel, zabalím/rozbalím, pohojdám tak v momente je zas tuhá, ak ju nechám tak preberie sa úplne

@3petka môže byť aj tým,tiež mi to napadlo lebo moja sa mrví rukami rozhadzuje dáva sa nabok a ked ju nechám tak bud sa rukami tým pretieraním očí zobudí alebo sa dá na bruško a pase koníkov čo ju tiež hned zobudí, lebo na brušku spať nevie. to sa teším ked to potrvá až dokedy bude vedieť na štyroch byť alebo sedieť, sa bude každú hodinu posádzať? ach🙂

quest7891
autor
20. jan 2017

@majca88 hm, neviem či na to verím, skôr nie, lebo toto je každú noc bez ohľadu na to s kým bola a kde sme boli. s tým papaním možno,to zhorší ak jej čosi nesadlo ale začalo to už dávno pred príkrmami. práveže som myslela že sa to potom zlepší

blabla195
20. jan 2017

@quest7891 ja uz som neskutocne unavena, lebo on nespi viac ako 2h v kuse a aj to iba obcas... nekedy iba mrnci a pomoze cumel, casto vsak place a musim ho vziat na ruky alebo nosit 😕
Starsia sa zacala budit okolo polroka, vzdy som jej dala prso a budila sa az do odstavenia. Pri nom som uz tuto chybu opakovat nechcela, no on sa budi od narodenia a prso ani nechce...😕
Posledny tyzden sme s muzom zacali spat tak, ze on spi s malym a nosi mi ho na kojenie a ja spim so starsou so stuplami v usiach, lebo som uz bola na pokraji zrutenia😨😩

quest7891
autor
20. jan 2017

@blabla195 mne ju muz zoberie hned vecer tak do11tej ale niekedy mam ten spanok tak rozhodeny ze neviem hned o8mej zaspat ajked som unavena.to ti verim,ten nedostatok spanku hned posobi na psychiku,tiez by som chcela vediet dokedy to potrva a kolko to vydrzime,ale vydrzime lebo nic ine neostava...keby sme aspon vedeli kvoli comu to je

pistialko
20. jan 2017

@dolcegucci ahoj to fakt zabralo? To si vydrzala ten plac? Mojej keby nedam cicu tak reve ako besna celu noc. Tiez si len cucne kazdu hodinku aj skor a spi dalej.

blabla195
20. jan 2017

@quest7891 dlhodobo nedostatok spanku sposobuje aj vela zdravotnych problemov... ja som este viac ako 3hodiny v kuse od jeho narodenia nespala, a aj tie 3hodinovky zratam na prstoch ruk... bezne spavam po polhodinkach, cez den vobec, kedze mam doma aj starsiu dceru a sme na nich sami s muzom... a uprimne neverila som, ze sa da vydrzat 8m, ale da a staci jedna-dve lepsie noci (iba 5krat hore pocas 8 hodin spanku) a fungujem dalej 😂😂😂
Ak mas iba ju, nech ju ma muz aspon jednu dve cele noci a ty sa vyspi ☺, a neboj, muz to prezije a mozno aj nieco nove vymysli😅

dolcegucci
20. jan 2017

Presne ako u nas.najprv to bolo kazde 3 hod.co je u babatka normalne a potom kazde 2 a nakoniec kazdu hodinu a skor a len cuc.to som hned vedela ze to neni od hladu a ani nic neboli tak som nabehla na osvedceny sposob.U syna to bolo horsie,ten viacej nervacil ale teraz u dcerky to bolo lepsie.Za nou som bola len 3x teda 3-5-7 min a spinkala.A dalsie noci tiez.teraz sa mi budi v noci len raz medzi 3-4 hod na mliecko a zase spi do 7 hod rana.Vecer chodi o 20 hod spinkat.Ja tu knizku mozem len odporucat🙂

quest7891
autor
20. jan 2017

@blabla195 presne 🙂 to mas pravdu,teraz mi staci aj ked da raz/dvakrat za noc po 2hod a je to super noc.3hodinovku som nemala uz tie dva mesiace a ktovie kedy budem.vzdy sa budila tak4-5krat takze som bola tiez zvyknuta ale vstavat 5 a 10 alebo 15x je uz rozdiel.tebe to pri2detoch teda nezavidim,ja mam len ju a kazdu noc si vravim- dufamze tam budes mat rano aspon 4zuby! alebo su to proste take nespave babetka? to mam asi za to pohodove tehotenstvo🙂

hrjanka
20. jan 2017

Jaaaj, akoby som citala o mojej slecne..4 mesiace, noc co noc, sa neustale budila..jej osobny rekord - 15 minutovy spanok od 3:30 do 3:45 a zasa rev..boli to zuby, sli jej oba rezaky naraz...nakoniec si odtrpela (a my s nou) prakticky kazdy jeden zub, lepsie zacala spavat az po vyse dvoch rokoch.. Mne samej sa nedavno zacala tlacit osmicka a veruze som konecne pochopila, ake utrpenie tie deturence prezivaju, ked sa im derie zub za zubom

quest7891
autor
21. jan 2017

@hrjanka 4mesiace mala vtedy tvoja mala alebo to 4mesiace trvalo to budenie? to hadam nie.ale aspon dva uz mame za sebou..hm

kitty88
21. jan 2017

Spava v postielke? Skus ju vziat k sebe do postele, ci nepospi lepsie, mozno len potrebuje niekoho pri sebe... Moja tiez casto mrnci, hlavne teraz, ked je chora + idu zuby, spava so mnou v posteli, niekedy staci len pohladkat, pritulit a spi dalej, ani prsnik nechce vzdy, len kontakt. A takto sa vyspime vsetci, nechcelo by sa mi x-krat v noci vstavat k postielke a cicikat...

quest7891
autor
21. jan 2017

@kitty88 spavala v postielke zboku prilozenej k nasej ale uz ju mam vedla seba. budi sa rovnako ajked je pri mne ale aspon ju nemusim zdvihat z postielky.

hrjanka
22. jan 2017

@quest7891 4 mesiace trvalo, kym jej vysli prve dva zuby ... neprajem nikomu ... ja som jej uz davala normalne Nurofen vecer, ked sme na tom boli uz az moc zle, aby aspon jednu noc v tyzdni ako-tak spala, lebo to bolo na prasky...aj fotky z tej doby mame take, ze mala ma na vsetkych cervene nevyspate ocka

quest7891
autor
23. jan 2017

@hrjanka tak polovicu-2mesiace mame za sebou a už teraz je to riadne na nervy.. dnes skúsime nurofen, uvidíme či bude zmena. Ako vám zaberal, prespala potom dlhšie alebo aspon neplakala a ako to u vás prebiehalo potom, myslím to samotné prerezávanie? nejaké horúčky, hnačky, revy, bol taký ešte horší týžden pokým tie prvé zuby už nadobro vyliezli?lči len ten spánok a nervozita? a po prvých bol aspon chvíľu kľud? viem že každé dieťa je iné ale dakujem za odp nech mám aspon skúsenosť niekoho kto si tým podobne prešiel.

larra2606
23. jan 2017

@sadika aj my sme mali nocny den..od 5 do 18 mesiacov som voobec nespala..vobec...teraz cakame druhe babo som na rizikovom apomaly premyslam, ake to bude ci rovnake ci horsie...no velmi by som chcela aby lepsie nech si konecne pspim a venujem sa detom naplno kedze som sama a manzel maloco doma...drzim prsty babatku nech to prejde rychlejsie nez nam 🙂

hrjanka
23. jan 2017

@quest7891 ale neboj, mozno sa vam to uz blizi ku koncu...my sme si odtrpeli 4 mesiace, vy mozno len 2 (aspon v to, kvoli vasmu psychickemu zdraviu, verim) 😉 Po nurofene moja mala spala lepsie, zobudila sa tak mozno 4-5 krat za noc, co bola totalna parada a ked sa zobudila, pomerne rychlo zaspala... pamatam si, ze v tom obdobi sa budila kazdu chvilu a zaspavala strasne dlho, aj pol hodinu, aj dlhsie, takze v tomto ten nurofen pomahal dost. A ked sa jej prerezavali zubky, malokedy mala horucku, skor len zvysenu teplotu, ale zato nervozita a obhryzanie kadecoho (najradsej mojej brady 😉 ) bolo na dennom poriadku, nam v tom obdobi spavala len v satke/nosici cez den a na noc sme ju uspavali na rukach, alebo na sebe. A pamatam si, ze moju dcerku pri prerezavani zubov napocudovanie zapekalo, malokedy ju prehnalo, ked ju trapili zubky. Ja mam inac tie spomienky dost zahmlene, nastastie pamat je uzasna vec, neprijemne spomienky zatlaci do uzadia.
Po prvych zuboch si pamatam, ze sme mali asi dva tyzdne take super, ze sa zobudila tie 4 razy za noc, co bola paraaada a potom zacali liezt ostatne a vratilo sa to vsetko spat.
Viesco, za seba mozem povedat, ze som stastna, ze ma 18 zubov vonku a tie posledne dva ma neskutocne desia...snad vyjdu tak,ze ani nebudeme vediet (hahahaha, aka som optimistka, ze?) Ja viem, ze ti napisem klise, ale ono sa to fakt raz zlepsi, aj ked teraz tomu asi neveris...a za mna, nie som fanusik zbytocneho brania liekov, ale ten nurofen som jej raz za tyzden musela dat, aj ked nemala horucky, lebo inak by sme skoncili aj s muzom uz davno na psychiatrii, takze si nic nevycitaj a dufam,ze sa tuto noc lepsie vyspite, aj vy, aj drobec

luba41
23. jan 2017

@quest7891 nedávať lieky bez prčiny☹ ved dieťa nie je choré..je úplne normálne zdravé..takto sa správajú všetky deti..proste dieťa potrebuje mamu, bude ju potrebovať a jej blízkosť ešte velmi dlho..nečakaj, že sa začne budievať menej, čím bude staršie..dieťa ako aj dospelý spáva v cykloch-raz spí lahšie, raz hlbším spánkom..a malé dieťa potrebuje k znova uspaniu zase len mamu..rob tak ako to cítiš ty sama, nehladaj rady..kedy sa ukludní? ked si pri nej? ked jej daš prsník? tak rob tak..v noci ponukni po ležiačky, lahni si s nou..najlepšie riešenie..žiadne nechať tak a nechať plakať..lebo potom su to hodiny uspávania, natriasania na rukách a pod..

uzanka16
23. jan 2017

Ja mam rocbu dcerku a taketo stavy placu cez noc mavame vzdy ked idu zuby,keby sa aspon hned prerezali ale ide to pomaly,mame iba 4 zubky takze sa za chvilu budeme trapit zas ked pojdu dalsie,nastastie staci jej dat cumel a spi dalej ale ja jej davam cumel aj 20x za noc

blabla195
23. jan 2017

@quest7891 moj 3 hodiny nespi vobec, ja spim vtedy, ked mam stuple v usiach a maleho tisi muz...no kedze ani starsia bohvieako nespi a muz chodi aj do prace, zriedka sa to podari...
Ja uz fakt neviem, co s nim, zuby ziadne, lieky nezaberaju a ja na pokraji zrutenia... viem, ze to raz prejde, ale 8m je fakt vela a este nie je koniec 😨

blabla195
23. jan 2017

@luba41
Aj ja by som chcela radu, co robit, ked place, spi pri mne, prso odmieta, jedine, co ho utisi, je postavit sa, zobrat na ruky a trochu ponosit (vecer nezaspava na rukach, ale v posteli)... a to mam opakovat kazdych 40 minut, nastastie nie vzdy...
Podla mna to nie je bezne spravanie dietata....