Nepokojný spánok malého cez deň. Čím to bude?

matuslu
29. sep 2009

Ahojte, nas maly Elias ma vyse dvoch mesiacov. Problem mava so spankom cez den, ked v postielke ci kociari von dokaze spat bez zobudenia max 40min. Zobudia ho potom vetriky, zacne sa prehadzovat a uz place, az kym si ho nezoberieme na seba. AJ ked k nemu k postielke hned priskocim a snazim sa pohladkat, pospievat, uz neprestane plakat. Potom pritisnuty na ludskom tele vie dospat aj dalsie 3 hod., podla toho ako potrebuje...uspavame ho nosenim a kolisanim na sebe. Neviem teraz kde je problem, ci v plytkom spanku, ked ho po case dokazu vetry a krce v brusku uplne prebudit (v noci tento problem vobec nema a spi bez prestavky aj 6 hod, spi zatial so mnou v posteli, manzel je v obyvacke boji sa, ze ho zalahne ☹ ). Alebo je hlavny problem v tom, ze nedokaze zaspavat sam v postielke a ked sa prebudi, neciti ludsky dotyk??? Dakujem za poradenie, co s tym. Nemozem sediet pol dna s malym na sebe a cakat kym sa vyspinka...

aponchie
29. sep 2009

j abych to videla na to ,ze se potrebuje szit se svetem..jstli je na tobe klidny i tri hodiny tak to mluvi z avse..jen bych nedoporucovala nejake nasilne nuceni na spani samousinani atd..ale ja jsem AP matka tak ja to beru prirozene

mami.sk
29. sep 2009

moja dcerka takto spala do 4. mesiaca 😒 akurat jej spanok netrval nikdy dlhsie ako 20 min 😝 no potom sa to upravilo a teraz spi aj 2 hodiny 2x denne 😉
myslim si ze niektore babatka do tych 3-4 mesiacov si este len "zvykaju" a casom sa spanok upravi 😉

ronie
29. sep 2009

ahojky matu a zkusila si pevno zavinovat? Nás s tím samým problémem zachránila zázračná zavinovačka red castle 😵 fakt spala jak dudek,on jim často vadí prostor a jejich ručičky, kterých se lekají, zavinka pomáhá i na prdíky, zkus to 😉

amy14
29. sep 2009

ahoj matuslu....moja malá má 3mesiace a doteraz som s ňou takto cez deň aj večer spávala.verím ti,že je to vyčerpávajúce.nás trápili a ešte trápia koliky,takže preto je takto naučená.pred týždňom som ju položila večer na do postele,lahla som si k nej a dávala som jej cumlík,čičíkala som jej do uška.plačkala,vypľúvala cumlík,ale nebol to strašný plač,tak som ju len objala a čičíkala.trvalo to prvý večer 2hodiny,druhý večer hodinu a po 4dňoch už spí vo svojej izbe,pustím projektor na strop,dám jej mliečko,cumlík a čakám polhodinku kým zaspí.potom jej naskladám paplon akože som tam a dám do kopy seba a domácnosť vrámci jedného večerného filmu.a teraz to praktizujem aj cez deň a prvýkrát to bolo ťažšie,teraz už vie,že sa spinká,ale som pri nej.toto mi už nevadí,ale verím,že to nosenie a spanie na rukáchje náročné.je to aj krásne,ale všetko ostatné ti potom stojí a ani na seba nemáš čas.v noci spí v pohode,cez den spí pri TV cca polhodinku alebo trištvrte.ked je veľmi unavená a spím pri nej tak aj 2hodinky.ja som to ale skúšala až posledný týžden pred ukončeným 3mesiacom.vtedy ma ešte chcela veľmi cítiť.a upravilo sa aj kočíkovanie,vie že som pri nej a spokojne spinká.aj pri kolike ju uložím,dám do polohy na boku,priložím na bruško termoform a čičíkam a do pár minút zaspí.ale ked je hore,tak sa skoro len nosíme.tak uvidíš kedy bude tvoj pripravený a skús.ja postieľku nevyužívam,netrápim seba a ani ju.sme spokojné obe.a manžel spí tiež v obývačke,ale ked bude väčšia tak bude s nami.teraz čítam knihu koncept kontinua a je to super.je to presne o tom ako nás bábätká chcú cítiť.nenechávaj bábo vyplakať,nebude ti dôverovať.vydrž to a potom skúšaj,že budeš pri ňom najprv spať a on bude vkľude že si pri nom a postupne si potom len sadni k nemu a čítaj si alebo niečo iné.ja som teraz v tejto fáze a potom o týžden dva už si vrámci spania malej budem robiť niečo v domácnosti.malinké je na teba naviazané,chce cítiť pocit bezpečia,tak im to doprajme.ved o chvíľu vyrastú a už budú radšej behať sami....

matuslu
autor
29. sep 2009

Dakujem velmi pekne mamicky, tak si este pospime na sebe a nebudem sa trapit, potom vyskusam uspavanie v posteli a snad neskor aj v postielke, manzel sa uz nevie dockat; ked bude spat opat vo svojej posteli. 😉 Mne to je tiez velmi luto, ked maly narieka a utisi sa az ked ho zoberieme na ruky. Od pol roka uz budem musiet ist do prace, takze si to s nim este uzijem aspon teraz 😉
Amy14, ta kniha sa vola Koncept, kontinuita? od koho je?

amy14
29. sep 2009

Koncept kontinua od Jean Liedloffovej...a čože už po polroku pôjdeš do práce?práve vtedy začína to pekné obdobie....

shaula
29. sep 2009

Koncept kontinua mám a je to fakt pěkná kniha, i když spousta věcí je v dnešní přetechnizované "civilizaci" nereálných, bohužel... Ale rozhodně mi otevřela oči a naučila mě víc vnímat pocity a potřeby dítěte než to, "co by se mělo"...
Tady je rozsáhlá recenze, víceméně shrnuje důležité body knihy: http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kon...

natashkaa
29. sep 2009

my mame 4 mesiace a problem ten isty cele 4 mesiace nechapem