Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nervózne mesačné dieťa a bolesť bruška

danianela
19. mar 2019

Prosim poraďte. Mam takmer mesačnú dcérku. Kojím s klobucikmi.Predtym plakavala ,ked sla kakat, pucila sa a po vyprazdneni bol kľud. Robila to len vecer .Máva však teraz take chvíle “hnevu” kedy je akoby nervozna , trepe ruckami, zatína päste , plače silno, nechce cumel (davam ked si mSlim ze je napapana a neplače kvoli hladu ) zas pri kojení sa vtedy agresívne prisava az ma skrabe . Pomáha jej silne hojdanie( mimo kojenia) Horsie cez den spáva ako predtym. V noci normalne tak 3 ,4 hodiny. Kojenie si vyžaduje ovela castejsie ako doteraz . Stale akoby hľadá prsník a dáva rúčky do pusy. Niekedy aj pol hodinu , hodinu po papani a papa dlhsie tak 25 min az pol hodinu predtym tak 10 ,15 min. Predtym jedla tak každé 3,4 hodiny. Pri kojení sa vacsinou upokojí, ale obcas zakrátko plače aj po kojení znova. Mame asi aj reflux lebo zvykne grckat a vracia sa jej aj do úst. Ma vyvýšenú polohu. Odhrgne si aj viac krat . Od 2 tyzdna je nachladena. Ma v hrdle hlieny , co je počuť řnajma rano ,ked sa to snaží vykašľať a robi take tie zvuky ako pri hlienoch nebiem to opísať. Davam jej az od 3. tyzdna bronchipret a morskú vodu. Mam dojem ze ju mozno boli bruško ,ako to zistit? Koliku nema neplače vkuse hodinu ci viac zvykne sa upokojiť tym hojdanim , ale ked ju položíme spat alebo prestaneme plače zas. Mala som dojem ze to robila kvoli mojej nervozite , mala som taku menšiu depresiu po pôrode, ale uz som v pohode a robi to asi este viac. Mam pocit akoby jej sli zuby , co je asi blbosť, ma na ďasienku akoby zubky uz začínajúce. Mala zapareniny trosku , plakala pri porebalovani silno , ale to sme poriesili. Do nosiča sme ju skúšali dat mame taku novorodenecku vložku, ale nepacilo sa jej to a ani mne zdalo sa mi ze tam nieje v dobrej polohe . Som smutna mam pocit , ze ked nespinka tak je len nespokojná. Je velmi malo chvíľ ,kedy je kludna a len tak nespinka. Uplne mame aj s jej otcom pocit akoby nas nemala rada :( viem , ze to je asi blbosť , ale tak nam to pripadá

janulka2811
19. mar 2019

Toto robia novorodenci,musi prejst cas a samo sa to ustali a bude dobre.

danianela
autor
19. mar 2019

@janulka2811 takze v tom nemam nic hľadať? Je to proste o povahe?

janulka2811
19. mar 2019

@danianela nie o povahe,je to babatko,nieco mu chyba mozno brusko boli mozno prdiky ho bolia,to je zatazko,no prejde to urcite este je moc malicke samo nevie a preto placka,musite byt ako rodicia kludny a chce to trpezlivost o mesiac sa bude krasne smiat ked rano vstane 😊

luba41
19. mar 2019

to sú prejavy štrajku v dojčení..na 99% je príčina cumel..dieťa nie je dojčené na požiadanie, tak sa ti netvorí dostatok mlieka..dieta je zmätené z prisávania / inak na prsník, inak na cumel/..nevie si poriadne vytiahnut mlieko, tvorba ti preto klesá..preto sa odtrha, že nie je spokojné s tokom a množstvom mlieka..takže to vyriešit, inak pomaly skončíte s dojčením..
@danianela

lopophora
19. mar 2019

uplne suhlasim s komentom vyssie, zrovna dnes bol o tom aj fajn clanok https://najmama.aktuality.sk/clanok/239269/koli... babatko nikdy neplace len tak, a cakat ze to "prejde" je totalna blbost ako pisu niektore

danianela
autor
19. mar 2019

@lopophora dakujem paci sa mi tento nazor, vyskúšam ju mat viac na prsníku . Ked ja som ju nechcela tolko davat lebo som sa bála, aby jej nebolo zle , ze sa prepapa a potom to len vygrcka. A tiez spĺňa tuto funkciu aj dojčenie s klobucikmi? Skúšam ju davat aj bez ale nedarí sa nam nejak , tak zatial dojčím s nimi.

danianela
autor
19. mar 2019

@lopophora a tiez to ze stale ju davam odgrgnut , papa hltavo a ma tam dost vzduchu tak ked aj zaspí na prsníku potom sa musi este zobudiť na odgrgnutie . Da sa aby zaspala bez odgrgnutia??

luba41
19. mar 2019

@danianela klobučiky daj preč..tie takisto znižujú tvorbu - prisatie je ako by pila z flaše. teda úplne ine ako prsník..ak nevieš sama ako na tie problemy, lebo je ich dost, čo máte, , zavolaj si laktačnú poradkynu.. čím skor tým lepšie..

lopophora
20. mar 2019

ano, zavolaj si laktacnu poradkynu, nech skontroluje prisatie 🙂 tym padom sa zbavis klobucikov a dietatko nebude zmatene 🙂 co sa tyka odgrgnutia moji obaja zaspavali na prsku a neodgrgavali, ak potrebovali grgli si aj lezmo, obcas aj s mliekom ale to vobec nevadi.

lopophora
20. mar 2019

a dojcene babatko sa nevie prejest 🙂 materske mlieko obsahuje latky ktore davaju zaludku signal kedy je plny. takze to sa vobec nestrachuj. to ugrckavanie aj s mlieckom je uplne v poriadku pokial dieta prospieva

lopophora
20. mar 2019

urcite budte co najviac v kontakte koza na kozu, maj babatko len tak vyzlecene na hrudi, nechaj ho nech prsko hlada, a prisava sa podla potreby, aj ked by to malo byt kazdych 5 minut. nedavaj mu cumlik, flasu, ziadnu umele nahrady prsa. skus to aj bez tych klobucikov. Prave v tom kontakte koza na kozu dieta zapina vsetky reflexy a prisaje sa dobre. Ziadne perinky, zavinovacky, nic co by vas "separovalo", len cisty fyzicky kontakt tak casto ako je to mozne. Je mozne ze sa ti uz kvoli klobucikom znizuje tvorba, cize skus bylinky senovku a benedikt 3xdenne po 3 kapsulky (kupis v lekarni). ale najvacsi "zazrak" spravi prave ten kontakt 🙂

lopophora
20. mar 2019

predpokladam ze dojcis v klasickej polohe priecnej. Laktacna by ti ukazala aj ine ovela lepsie polohy, kde aj to prisatie je lahsie. Uzdicky vam kontrolovali? 🙂

lopophora
20. mar 2019

a hlavne: si skvela mama pre svoje babo, len sa riad svojimi instiktami a pocuvaj co sa ti babo snazi povedat tym placom 🙂 urcite to zvladnete!

lopophora
20. mar 2019
dzuko
20. mar 2019

@danianela zdravim môj bol podobny ako píšete, prešli sme si grcaním( trvá doteraz), bolesťami bruška (keď prdel tak silno plakal a zo spanku sa na to zobúdzal), plačom a nervozitou skoro počas celého dňa, nespavosťou, kakaním a aj dlhodobým slintaním ( som myslela že mu zúbky výjdu v 3 mes a prvý vyšiel v 7 mes.) a tiež som si myslela že ma nemá rád, čo bola blbosť. Na bruško sme vyskúšali kvapky Biogaia, Infacol no nezabrali ale nakoniec zabrali kvapky Baby Calm.
Všetci vraveli že sa to všetko časom upraví že sa to zlepší, no u nás to neplatí. Ale som vďačná a ľúbim ho najviac na svete.

robinaty
31. aug 2019

@danianela ahoj 🙂
Tiez sme mali problemy so stolicou a prdkanim ,u nas bola kolika do cca 7-8mes.
Zacinala som na klobucikoch, ako nas pustili domov z nemocnice som tomu venovala hodne casu a malu si stale prikladala aby sa naucila papat bez nich.. najskor zvladla pravy prsnik po par dnoch aj lavy a boli sme "frajerky" ♥️kojim do teraz a mame 15mes.
Mala tie casto plakala,zvijala sa,najma po kojeni.. no nevzdala som sa kojenia a upravilo sa nam to v obdobi ked sa zacala viac hybat a tym.jej pracovali aj viac crievka. Niekedy po kojeni si ani neodrgla ked zaspinkala, avsak lezala na boku ak by nahodou..to uz ale bola trosku vacsia. S grckanim sme nastastie problem nemali zatial vobec.
Urcite vas s ockom ma rada 🙂 Praveze vas potrebuje ked jej je tazko,aby ste jej pomohli 🙂
Chce to klud ,aj ked viem,ze vas to trapi,co sa babatku deje. To je ok. Urcite to zvladnete.
Najhorsie je,ked nevedia povedat co sa im deje.
Drzim palce nech to zvladnete 🍀♥️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli