Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neskoré zaspávanie 9 mesačného dieťaťa

lubos2
27. jan 2015

Ahojte.
Nasa 9 mesacna dcera zaspava vacsinou az medzi 21:30 - 23:00. Sice spi zvacsa celu noc, ale nici to celu rodinu. Nemame s manzelkou na seba cas a aj malo casu na veci, ktore potrebujeme alebo chceme robit. Nici to najma mna, ale aj manzelku a obzvlast nas vzajomny vztah. Som na malu casto nahnevany, nervozny. Nechcem a nebudem toto dalej akceptovat. Nenecham sa dietatom (aj ked iba 9-mesacnym) tlacit ku stene a byt jeho otrokom. Potrebujeme aj dostatok oddychu a cas na seba, inac to bude velmi zle. Zatial som nikde nenasiel nijake riesenie a ani jedno vyjadrenie otca k podobnemu problemu.

Neviem co mam robit. Ak sa nieco zasadne nezmeni a nejako dieta nedonutime neprekracovat hranicu, ze musi spat skor, tak to asi znici nas a s tym spadne do zahuby i nasa dcerka sama, i ked si to neuvedomuje.

Rady typu "treba vydrzat" mi nepomozu.

Viete niekto nieco konkretne poradit?
Vdaka vopred.

nyusika
27. jan 2015

ina rada ako "vydrzat" neexistuje.
a je mi dost zlez ludi, co sa takto nechutne vyjadruju o svojich detoch !!
aj tak si myzlim, ze je tato tema iba vymyslena, lebo sa nejaky zmrd nudi

natalym
27. jan 2015

@lubos2 A aký je dôvod, že zaspáva tak neskoro? Aký má denný režim? A prečo teda si Ty nejdeš ľahnúť keď si unavený? A Tvoja žena čo na to, jej to vyhovuje? Však hádam to dieťa za to nemôže, buď ste ju tak naučili alebo skrátka niekde je chyba. Či myslíš, že to decko to robí naschvál.

lubos2
autor
27. jan 2015

@nyuska. Tato tema nie je vymyslena a som na svoje dieta nahnevany. Inac ty jednym slovom si ma urazila. Ja tu nenadavam, tak prosim ani ty. Na hnev mam pravo.

natalym
27. jan 2015

@lubos2 To nemyslíš vážne?

lubos2
autor
27. jan 2015

Myslim vsetko vazne a cakam na odpoved najma od nejakeho otca, kt. ma podobny problem.

natalym
27. jan 2015

@lubos2 Tak čakaj.

zuzkag2
27. jan 2015

sa mi asi sniva....@lubos2 to sa ani neda komentovat....neverim, ze toto je pravda, co pises

bobsent
27. jan 2015

@lubos2 cha, náš tak zaspáva doteraz (má 4 roky) a ešte ako bonus sa tak 2x v noci budí. keď je chorý, frčí od polnoci do rána hore.
vstáva každý deň (aj víkendy) 5.30 čo ho máme zbiť? alebo navariť zelené makovice?boli dni keď som nebola v noci ďaleko od toho.. 😀
v tomto ti nikto neporadí. neexistuje spôsob ako dieťa prinúťiť zaspať. s určitým biorytmom sa rodíme, niekto ráno skoro vstáva, niekto ide neskoro spať. nedá sa to naučiť.
chápem tvoju frustráciu- aj keď vzhľadom na to, že si schrupnete celú noc z môjho pohľadu je trošku prehnaná.
čo je to čas pre seba a manžela večer som zabudla. nie som jeho otrok, ale pochopila som , že on iný v spánku nebude.možno v puberte bude vyspávať. 😀
neviem čo myslíš tým , že sa to skončí veľmi zle. viem, že to nie je to čo chceš počuť, ale jednoducho s tým musíte žiť. sú aj horšie veci, choroby detí atď.
ale viem,ako to dokáže človeka vynervačiť. držím palce.nenechaj sa zasplepiť hnevom.ona za to naozaj nemôže, nerobí ti to naschvál.ty zaspíš trebárs o 16.00 keď sa ti ešte nechce? a možno ju to po krátkom čase prejde. je ešte maličká,prechádza rôznymi fázami.

daniela1978
27. jan 2015

to sa mi snáď sníva.....ak toto nie je vymyslená téma, tak by je autor mal vyhľadať odbornú pomoc....aby bol niekto na vlastné dieťa nahnevaný, že chodí spať tak neskoro......niekto kto nemá vlastné dieťa by dal všetko čo má, aby mu vo vlastnej postielke vlastné dieťa zaspávalo aj o polnoci......

hradnapani
27. jan 2015

@lubos2 mnoho deti v tomto veku takto zaspava, aj moje tak zaspavalo a vztah s muzom nam to neznicilo. Proste sme chapali (ale ano, do istej miery nam to aj vadilo, ale do takychto extremnych pocitov sme sa nedostali), ze je to docasne a nebude to trvat takto vecne (a ver, ze ani netrvalo). A to mozes byt fakt neskutocne stastny, ze vam dieta prespi celu noc!
ty si z vlastneho dietata robis nepriatela uz teraz - to nevesti nic dobre do buducna.
A ak sa citis nahnevany voci 9 mesacnemu dietatu, vyhladaj pomoc.

k_a_j_k_a
27. jan 2015

Ja chapem a viem to pochopit. To, ze maju dieta neznamena, ze zahodia svoj vztah a budu len rodicmi. Musia byt aj partnermi. Rodic nie je otrokom dietata. Treba asi zmenit malej rezim. Skuste ju proste rano zobudit napr. O 7-8:00, dat ju spat na obed o 12-13:00 a zobudit o15:00 a vecer uz o 19:00-20:00 do postielky. Chce to pevne nervy a trpezlivost. A nevzdat to, prvy tyzden bude zly. Potom by a to mohlo upravit. Ale nepovolit a ist za tym. Niekto povie, ze je to obmedzovanie dietata a pod., ja to nazyvam disciplina a rezim. My sme takto fungovali a aj fungujeme z casti dodnes. Vztah mam s MM super, vieme sa venovat aj sebe navzajom, aj konickom. Proste mame vascinou o 20:00 pokoj.
Ale mam aj vela kamosiek, co mi zavidia tento rezim, lebo ony uz "drzia" 4-5 rokov, niektore aj viac. Manzelstva su zle, manzelka sa trapi s dietatom do desiatej, jedenastej a manzel spi v obyvacke pri telke. Partnersky vztah v nedohladne. Toto som ja odmietla.
@lubos2 prajem pevne nervy. Da sa to, len musite byt s manzelkou za jedno a dodrziavat obaja pravidla.

trulinka
27. jan 2015

Nam zaspava 7 mesacny syn tiez tak neskoro, ale potom krasne spi do rana. Predtym zaspaval dokonca okolo jednej v noci a to uz bolo unavne, ale ani to nas vztah s manzelom nejako nenarusilo. Ved su to male deti.....

zuzana231
27. jan 2015

@lubos2 v prvom rade si uvedom, ze to dietatko za nic nemoze. Verim tomu, ze ste obaja tuzili po dietatku. Niektoré deti proste potrebujú spat viac a iné menej. Neviem, aký máte spánkovy rezim. Moj malý v tomto veku spával doobeda asi od 10 do 12 a poobede asi od 14:30 max do 16, to som ho aj zobudila, a potom mal olovrant. Okolo 19:30 az 20 sme ho dali spat. Ale naucili sme si ho tak, že dali sme ho do postele zazelali dobru noc a bolo. Žiadne uspavanie. Niekedy zaspal hned, inokedy si ešte pol hodinu rozpraval. Ale naozaj každé dieta je ine.

asocial
27. jan 2015

@lubos2 EHM..:D toto je asi podla mna provokacny prispevok..rozputat debatu a hadky, ze ano?
tak ak si realny, tak ti poviem tolko:
keby to cital moj manzel, tak by ti povedal, ze si...XXX, vulgarna nemozem byt..
nevies o co prichadzas..nase dieta sa vtakom veku budilo asi 10x v noci...teraz ma dva roky a tri mesiace a budi sa asi dvakrat..a to len teraz, lebo doteraz to bolo x.krat..a spi s nami...a muz ho nekonecne lubi, a viem, ze ziaden milujuci otec a manzel by takuto vec neriesil..

stale si myslim, ze je to provokacia...

11monni11
27. jan 2015

@lubos2 nam chodila nasa mala spavat od uplneho zaciatku cca 22:00 az 23:00 vela krat aj do polnoci vyskakovala, ALE bolo to len do 1.roka. pak ked sa jej vekom zmenil rezim na jeden poobedny spanok denne,tak pekne medzi 20:30 az 21:30 ide spinkat a budi sa az o 8 rano. cize musis len vydrzat a vekom sa to spravi same.. ale podla opisu tvojho problemu by som povedala ze je chyba niekde inde a nie v zaspavani malej..
🙂 ale ver mi ked mala zaspi zena je rada ze si sadne a vydychne si.. na ´´tutu-mutu´´ ani nepomysli.. cize rada je jednoducha.. bud pouzi pravu obcas lavu ruku,alebo obcas vyuzi cas ked mala spi cez den a vtedy navrhni zene milovanie..cez den nie je tak strasne unavena ako vecer 🙂 🙂 🙂

bosoriak
27. jan 2015

@lubos2 S 9-mesacnym dietatom mate obmedzene moznosti regulovania spanku, ale daju sa robit pokusy. Napr. skusit predlzit intervaly medzi dennym spankom, skratit denne spanky. Ja sa bez mucenia priznavam, ze som svoju starsiu dceru pri druhom dennom spanku budila, pretoze by bola schopna spat aj do 18:00 a potom by isla spat velmi neskoro vecer (asi ako vase babo). Maximalne som ju nechavala tak do 16:00. Budila som ju nezne a pokojne a nikdy nemala ani zlu naladu.

Inak to chapem, neviem co je na tom zle, aby sa aj dieta prisposobilo rodicom. Moje deti chodievaju spat do 19:00, jednoducho kvoli nam s manzelom. Tiez mame svoje aktivity a svoj partnersky zivot, ktoreho sa deti nezucastnuju. Keby boli hore do jedenastej vecer, tak som tiez na prasky. Ony by uplne pokojne do tej jedenastej vydrzali, skusili sme si na silvestra, ked dostali vynimku a mohli byt hore dokedy chceli. Takze ak by som deti davala spat "ked sa im chce", tak uz sme pravdepodobne rozvedeni 😀

Takze mozte skusit upravit ten rezim tak, aby o tej 19:30 bolo babo pekne v postielke. Nenechavala som deti nikdy vyplakat, ani k tomu nikdy nenavadzam. Skor navrhujem vziat si mobil, sediet pri dietati v postielke a citat si potme napr. Zalezi na vasom sposobe. Som presvedcena, ze kazde dieta sa vie naucit urcity rezim a skutocne, aby bolo 9-mesacne hore skoro do polnoci neprospieva ani dietatu, ani rodicom. Nerozumiem, co sa tu vsetci do toho obuvaju.

Drzim palce.

culia1
27. jan 2015

@lubos2 ahoj, ja ta ciastocne chapem, nase druhe dieta (9 mesiacov) je dost narocnejsie vecer a v noci na cas, ako bol prvy syn, takmer kazdy vecer sa nam stava, ze sa krpec zobudi okolo 21.30 a reve aj do 23.00, a ja sa na neho hnevam, aj som z neho nervozna, v noci sa tak 3x krat budi, niekedy opat s takymto excesom, no rano ked sa zobudi, vsetko mu odpustim.
K tvojmu problemu - nastavte malej denny rezim - ranno ju budte, co ja viem - medzi 7.00 - 7.45, prve spanie, tak po 2,5 hodine od vstania, potom nechajte malu tak 3 hodinky hore a sup druhe spanie, ktore jej nedovolte pretiahnut po 16.00 hod. Moje dieta spava poobedne spanie uz len pol hodinu a staci mu to, do postele vacsinou odpadne okolo 19.30 ( s tym, ze zacne jeho exces okolo tej 21.30).
Mozem ta utesit len jednym, decka maju svoje fazy, ktorymi treba prejst. Vsetko je docasne, ale upravou rezimu cez den, by ste mohli dosiahnut aspon ciastocne posunutie spankoveho rezimu vasej malej.
Ak mate problem s uspavanim cez den - skuste kocikovat, nosit sa v dakom nosici (ja mam odskusanu manducu a v tej mi obaja vzdy odkvecli, aj ked nechceli), prsnik

edvelyn
27. jan 2015

K tejto teme len tolko...niektori ludia su moc pohodlny nato aby vobec mali deti...su zvyknuty na svoje pohodlie a tym to hasne...

sissy27
27. jan 2015

@lubos2 nahnevaný môžeš byť tak akurát sám na seba... by som to tak zhrnula - hučí ti v guliach?? lebo tak tvoj príspevok vyzerá...
k veci - píšeš len toľko, že dieťa chodí neskoro (podľa teba) spávať... čo tak napísať aj to, kedy vstáva, aký má denný režim jedenia, spania, aké aktivity? lebo to dieťa má len 9 mesiacov, samé nerozhoduje o ničom, ale rodičia mu od prvého dňa určujú nejaký denný rytmus, takže chybu hľadaj v sebe a v manželke, ale nie v dieťati...
btw. ak mi dieťa o 23.00 zaspí, tak ešte hodinu- dve si pre seba s manželkou môžete utrhnúť, len treba chcieť a určiť si priority... ale úprimne, TY by si s takýmto prístupom k vlastnému dieťaťu na zozname mojich priorít nebol...

esterba
27. jan 2015

@lubos2 ked ta tak zaujima nazor muza, tak ten moj hovori, że chlap, ktory dokaze byt nahnevany na 9 mesacne dieta, bez ohladu na pricinu, by mal vyhladat (pre seba) odbornu pomoc psychologa. Toboz, ak je to dieta jeho. K problemu zaspavania sa dost dobre vyjadrit neda, kedze si nepopisal denny rezim. (BTW ja osobne pochybujem, że ho poznas :-/ mozno ma presvedcis o opaku.) A este nieco - nase dieta ma spanok horsi ako vase, hoci subjektivne ho stale pokladam za dost dobry.

siska53
27. jan 2015

@lubos2 ja som ako babo a dieta do urciteho veku zaspavala okolo 23 a nasim manzelstvo vydrzalo..a mali este moju sestru...
Sesterka zaspavala okolo polnoci!!! A o 6 bola hore. Podotykam vacsinou bez popoludnajsieho spanku. Prezili a aj ich vzah. Pokazilo ho nieco ine,nie nespavost dcerky.

Cas na zvycajne zaspatie mojich deti bol okolo 21. Ked syn chcel vymyslat a mal obdobie,ze nevedel zaspat,skor az o nejakej 23,tak som zacala trvat na tom,aby zaspaval skor. Jednoducho som vedela,ako asi dlho mu trva zaspavanie no a asi polhodinu predtym sme sli do postele.
Jednoducho treba jemne a postupne posuvat cas na zaspatie.

Syn bol tiez nespavec,po 16.m.zacam rusit postupne popoludnajsi spanok,po 3.roku spi vynimocne. Ako 4,5r.zacal chodit do skolky,tam obcas spi a vtedy mame problem vecer s jeho zaspavanim.
Mala zas tiez uz v poslednej dobe ak spi dlho poobede,nevie vecer zaspat,co pred par mesiacmi nebolo.
My s partnerom sme sa uz nejak prisposobili,mame cas pre seba v neskorsich hodinach. Aj vcera dcerka zaspala az o 21:30. A syn tiez.. Su to deti..

Skuste ho pripadne ukladat skor,lebo dakedy prave "preunavene" dieta nevie zaspat. Aj vcera to bola nasa chyba,lebo mala spala malo poobede a skoro vstavala,no my sme sa nejak zakecali a uz sme presvihli ten jej cas.. Mozno aj vase dieta potrebuje v skutocnosti ist spat skor..

No mne osobne lepsie vyhovovalo to,ze zaspali neskor ako to,ze sa casto budia noci co u detociek v tomto veku nie je nic nezvycajne,prave naopak,velmi caste. Skor je nezvykle to,ze prespi celu noc. (aj moji prespali).

Tu začni písať odpoveď...

Odošli