Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nespavé 1,5 ročné dieťa. Čo s ním?

majkabr
26. apr 2015

Mám 1,5 ročné dieťa ktoré mi vôbec nespí od pol noci do piatej rána. Cez deď spáva hodinu max dve. Na prechádzku chodíme aj na 4 hodiny denne. Poradťte čo s ním ???
Neviete niečo na prírodnej báze ale ja už neviem ale mám dosť.

stepanka274
26. apr 2015

Caj z medovky alebo materina duska, to su upokojujuce bylinky, ale je to naozaj dost co nespi a co na to doktorka?

zabina27
26. apr 2015

a co robi ked nespi? chce sa hrat alebo jest alebo co? a ty robis co? zaznes, hras sa s nim, tvaris sa, ze spis? my mame sice mensieho, ale ked sa obcas v noci zobudi, snazim sa nezazinat, nerozbesnit ho, aby vedel, ze este sa ma spat. a co by robil, keby si ho nedala spat cez den? mozno mu tolko jednoducho netreba. kedy ti chodi vecer spat? skuste posunut na neskor, poriadne predtym vyblaznit, asi sice zaspite s nim, ale mozno pospi vkuse 🙂

ancsika11
26. apr 2015

Ahoj, neviem či ti pomôžem. Náš synček trpel silnými kolikami od narodenia do 4.mesiacov ale v noci neplakal. Ale ani nespal. Prespal noc už ako 1,5 mesačný bez papania, ale nespal. Každých 10-15-20 minut cumeľ. v 4. mesiaci ho kolika prešla, všetko bolo happy, ale noci sa nezmenili. Tak sme si povedali že nie je spachtoš, no čo už.
Teraz má 21 mesiacov, bruško je do dnešného dňa citlivé. začal mávať zápchy stále častejšie, tak som kontaktovala našu dr. na gastre (kam chodime pravidelne). Odporučila nam prebioticku vlakninu, a prvé 4 dni od podania spal tak dobre, že my s manželom sme nespali tak nikdy počas tých 21 mesiacov.
Aj cez deň, vôbec neplakal, nehundral, nič. Čo sme pripisovali obd.vzdoru, rozmaznaniu a pod.. Čiže ho muselo trápiť to brucho, a nechápem že sme na to neprišli že aj v noci. on neplakal, len sa krutil, bol nepokojný.

Chcem tým povedať, že odvtedy si myslím že každé dieťa ktoré nespí v noci, musí mať niečo. Nehovorím že konkrétne bruško, ale zuby, ucho, čo ja viem čo. Toto nebolo normálne čo sme prežili aj my. Viem čo cítiš, a to je najhoršie že im nevieme ako pomôcť.

seahorse27
26. apr 2015

My sme v tomto veku u dcérky museli zrušiť denne spanie. Ked spala cez deň, večer zaspala az pred polnocou a ráno potom vyspavala. Upravilo sa to az potom, ked prestala cez deň spávať...Vyskusaj😉

hippinka
26. apr 2015

Ahoj. Viem o čom hovoríš aj keď pri našej princeznej to nie je pravidlo. Záleží na tom o koľkej ho ukladáš na nočný spánok a či ho netrápia v tom čase zúbky. Naša má 11m a len 1 zúbok. Keď je večer aktívna tak sa jej venujem aj do 23.00 aby sa unavila. Ale ak príde bezsenná noc zažnem len malé svetielko rozprávam na ňu len minimálne a po tichučky jej vysvetľujem že je noc a všetci spia. Prebalím ju a dám jej čajík na spokojný spánok ak ju trápia zúbky dám jej homeopatikum Camillia dosť ju to ukľudní a ešte jej potriem ďasienka calgelom a uložím a ak nepiští tak ju nechám nech sa v postieľke baví až kým nezaspí. Viem že sa to ľahko hovorí ale vydrž nebude to trvať na veky. Držím ti palce a dúfam že som ti trošku pomohla a že ti z toho niečo zafunguje. 🙂

vinifred
26. apr 2015

..u nás bolo to isté..skúšala som rôzne finty,rôzne homeopatiká,čajíky a podobné somarinky,hotoví sme boli,na nervy,unavení ako kone..potom to zrazu prešlo..asi treba len vydržať.. 🙂.ako hovorí môj muž "to sa spraví"

zzuzulinka
26. apr 2015

my mame 20mesiacov a tiez neprespi celu noc, on ma oci sice zatvorene ale mrnka si dam vodu je dobre. potom zase mrnka zase voda a napokon mlieko a spi do rana. mame noci ked je hore iba raz na papanie a spi.

chichua
27. apr 2015

@ancsika11 my mame taky isty problem s bruskom a s krutenim v noci.lenze nasa gastroska nas nemieni riesit pokym maly pribera.2x som tam bola a len ma vysmiala.chcela by som skusit tu vlakninu.mozes mi napisat ako sa vola a davkovanie?.by som to skusila.ved ublizit by to nemalo.dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli