Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nespavosť 14 mesačného dieťatka

markodominik
8. dec 2014

Aojte..chcela by som sa spýtať či má niekto takýto problém.Malí neprespal od svojho narodenia ani jednu noc,teraz ked je vačší tak sa budí aj 5krát v noci,za celu noc vypije 1liter čaju,neviem či je to normálne ale u nás je to tak.za každím ked sa zobudí tak si pýta čaj,ked mu ho nedáme tak plače..takže noc vyzerá tak že len pijeme a prebalujeme..

jana_eyre
8. dec 2014

moj prvy syn bude mat tri roky a este neprespal ani jednu noc.. 🙂 kazdu noc si pyta pit, ale len par glgov..

to mnozstvo co pises, kolko pije cez den? lebo ak menej, tak ho mozno v noci smadi, najma ak mu je teplejsie.. ale to by som sa asi opytala dr. ci je ok, ten smad..

culia1
8. dec 2014

obmedzuj mnozstvo caju v kazdej flasi co mu das, tak do tyzdna by sa ti mohlo podarit aspon dve z tych 5 flias obmedzit, chod na neho postupne

oladuna
8. dec 2014

@markodominik asi place v noci preto lebo ma roztiahnuty zaludok a caj ho nezasyti a je stale hladny.urcite nie 1 liter caju v noci.to by som prestala cim skor.skus mu dat UM pre hladne deti.davku, ktora ho uplne zasyti a daj mu to pred spanim.potom uvidis kolko prespi.a potom asi zasa mliecko namiesto caju a oddaluj to cim viac aby nakoniec uplne prespal noc.taky velky chlapcek by uz mal prespat celu noc.ja ma 11 mesacne dvojicky.sme na kombinovanej strave. Za jeden den kazda vypije 550-600ml UM, medzi jedlami dokopy okolo 240ml caju a tuhu stravu papaju 3 krat denne.v noci prespia bez zobudenia a ak tak, jedna z nich sa zvycajne zobudi ze je smädna ale vypije tak 60ml caju a sama sa odvrati od flase ze uz nechce a zalahne a spi az do rana.

ivetlo
8. dec 2014

@oladuna Táto odpoveď je veľmi milá a úplne s ňou súhlasím. Niektoré maminky sa posťažujú na svoje jedno zlatíčko(každá máme slabšiu chvíľku), ale čo taká mamina ktorá má dve detváky na raz. To musí byť zaberák. Klobúk dolu, pri dvoch naraz musí byť režim inak to prerastie cez hlavu. 😉
Inak aj moje deti spali a aj spávajú celú noc, prvý od 8týždňov a druhá od 7dňa. A keď sa začínali mrviť, a budiť hľadala som príčinu - bol to hlad. Tak treba dať dve večere, jednu o 17h a potom o 19h mliečko a šup do postele.

markodominik
autor
8. dec 2014

noo,dakujem za reakcie🙂aj radi..kiež by to bolo také lahké🙂papáme všetko možné,zje dve večere,jednu o piatej a druhu o pol osmej..všetko také aby ho to zasítilo.myslím si že ten čaj bude asi poriadni zlozvyk,bude nás to stáť asi námahu ho od toho odnaučiť🙂prví syn bol super celu noc prespal bez mlieka a čaju,no tento je pravý opak..skušali sme mu to vymeniť aj za mliečko ale bolo to to isté..no neako to snád vydržíme a prejde ho to🙂

oladuna
8. dec 2014

@markodominik jasnacka ze to nebudete mat lahke. Tak ked papa o tej pol osmej vecer tak mu este spravte o tej desiatej-jedenastej vecer aby sa potom nebudil o takej skorej rannej hodine.myslim ze casom by sa to malo zlepsit.hlavne treba viac ponukat jedlo cez den aby sa odnaucil papat v noci.a taktiez ak cez den vela spinka tak mozno ho nedat poobede spat a unavit ho tal, aby prespal viac v noci.treba skusat vselico lebo nikdy nevies co zaberie.kazde dieta je ine
Ale zatial v takomto veku je to asi tak ze "ako si ustelies,tak budes spat".treba sa zariadit co najlepsie tsk, aby sa v noci tolko nebudil a aby si v noci aj jeho maly zaludok trochu oddychol.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli