Nespavosť 5 mesačného bábätka

pauli2807
22. apr 2022

Dobrý večer mala by som otázku stretli ste sa niektora mamička s tým že vám 5 mesačne bábätko nechcelo 3 dni v kuse spinkať. Ani v postieľke ani v kociku aj 2-3 hodiny ho uspavam v kuse každý jeden x či ráno či poobede či večer kazde jedno uspavamie trvá toľko
Poslednú dobu nechcel spávať na chrbte len na boku teraz ako náhle ho dám na bok pretočí sa na bruško buď začne plakať že sa mu tak nepáči alebo len Kuka alebo sa pretočí na chrbát a to iste na chrbte mi vôbec nechce zaspať ani na rukách
Spal dokopy za jeden fén možno 6-hodín ak nehovorím veľa.
Keď je hore vibec neplače len ked si vypýta papať inak je hravý blaboce ani nekope nožičkami že by ho bruško bolelo ani nič podobne
Len pri tom uspavani to je take ako som písala a pritom si už tak sucha oči od únavy ale ani za nič nezaspi.

zorkahorka
22. apr 2022

Nie je uz prilis unavene? Mozno treba dat spat skor. Takéto deti spinkaju kazde 2 hodiny. Ja som uspavala viac-menej v tu istu hodinu. Tak ho daj na brusko, ked chce. Nech spi v takej polohe, ako sa mu paci.

pauli2807
autor
22. apr 2022

@zorkahorka skúšala som už aj to večer ho vždy okupem o 7 napapa sa pár minút je hore a ide spinkať ale ani tak nič ako náhle ho dám do postieľky alebo kočíka nechce zaspať zaspí az keď sa veľmi unaví do vtedy to je hotový boj
Do teraz mi to nikdy nerobil vždy pekne zaspinkal dokonca bola doba že prespal od 9 večera az do 5-6 rana poslednú dobu sa budil raz za noc a teraz tieto 3 dni mi toto robí 😕

zuzana2299
22. apr 2022

@pauli2807 môže mať spánkovu regresiu. Ked sa moja začala pretacat na bok pri spaní potom naspäť na chrbát tak tiež boli noci ťažké. Asi tri týždne dozadu sa začala pretacat na brucho a zas to isté, spánok totálne zlý. Je to normálne, treba prečkať. Deti sa vyvíjajú a pri každom novom mílniku môže nastať problém so spánkom. A teraz aktuálne sme mali asi 5 dni takých ze sa celú noc mrvila cez den mi zaspavala s plačom, no na nervy a včera to prestalo. Spala celú noc

zuzana2299
22. apr 2022

@pauli2807 https://www.lepsispanokbabatiek.sk/clanky/o-spa... pozri si tuto stránku a pokiaľ mas instagram má na nom aj profil. Veľa som sa naučila vďaka jej profilu.

tiika
23. apr 2022

@pauli2807 mala som podobný problém. Malinká nespala od 14h do 22-23h a to mala len dva mesiace. Na konci už tak jačala od únavy, ze som nevedela, čo robiť. Pomohol až nosič a zaspávanie na mne, ako zázrakom sa jej to upravilo, pravidelne potom každé 2 hodiny neskôr 3. Žiadny kocik, postieľka..