Nespavosť u 4mesačneho bábätká po tom, čo som ho odnaučila spávať v kočíku

livs25
8. jan 2019

Ahojte, mám taký menší problém... Môj maličky bol strašne zvyknutý na kočík, väčšinu trávil len v ňom, aj v noci tam spával... Už som sa rozhodla, že ho od toho odnaučím a tak som ho začala dávať do postieľky... Keď spával v kočíku tak spal väčšinou celú noc a budil sa len ráno o 6. V postieľke sa mi budil každé tri hodinky, ale keď som mu dala cumlík znova zaspal.. Posledný týždeň mi vôbec nechce spávať. V noci sa mi budí každú hodinu a plače..Na kŕmenie sa mi budí okolo 3 a keď ho nachovam znova zabuva a zasa je o hodinu hore... Nekojim už dva mesiace a na večer papa 200ml...Neviem či to môže byť zubkami, alebo čím, ďakujem za každú jednu radu..

monikafeliz
8. jan 2019

@livs25 my máme tiež tento istý problém so spaním. Môj malý má pol roka a už skoro dva týždne sa budí každú hodinu a plače. Kedže nevie zaspať sám, tak ho uspávam (v nosiči), Tiež neviem čo je s ním, vždy sa budil v noci len na kojenie a potom hneď zaspal sám. Teraz v noci musím aj 4x uspávať, je to dosť unavujúce, tiež si myslím že sú to zúbky. Moja kamarátka mi povedala že jej synovi vyšiel prvý zub ked mal 4 mesiace takže u vás to tiež môžu byť zúbky

mari_en
8. jan 2019

Podla mna to tiez budu zuby. Cez den to ma ako? Moj tiez inak spachtosko to teraz velmi nedava prave kvoli zubom a ma taky lahky spanok a budi sa, mrnci, nespokojny.

livs25
autor
8. jan 2019

@mari_en viete čo cez deň mi naspi maximálne pol hodinku a to len 3 krát denne , najviac mi búva v kočíku von...

zuzipolo
8. jan 2019

@livs25 ahoj,myslím,že to budú zúbky,moja má to isté s prestávkami mi plače v noci už cca 3 mesiace..vždy keď sa jej nejaký tlačí tak mi plače v noci zo sna,väčšinou stačí keď dám dudel a dobre je..jediné čo ostáva je vydržať 🙂

bobula46
8. jan 2019

@livs25 a nad tým kočíkom si znovu neuvažovala? Skús ho tak znovu uspať, ak nepomôže ani kočík tak môžeš hľadať príčinu inde, napríklad tie zúbky

livs25
autor
8. jan 2019

@bobula46 tak sa mi pekne uspi to je pravda, len potom keď ho preložím do postieľky tak sa mi budí a mame vaničku do kočíka len do 9kg 😥 A maličky ma 8

bobula46
8. jan 2019

@livs25 ja som sa naučila tak že maličkého cez deň uspim v kočíku tak ho tam nechám, spinká asi hodinku, poobede sa prechádzame to spí dve-tri hodiny v kočíku a večer keď uspávam tak tiež v kočíku a tam spí po prvé kŕmenie.
Tiež mám kočík do 9kg. Zobrala som si starší kočík po bratovi do bytu, vanička je poriadne veľká, syn má sedem mesiacov a v pohode sa tam zmestí. Riešila som to hlavne kvôli tej noci aby mal dostatok priestoru a aby som nemusela vynášať kočík keďže nemáme výťah.
Verím že raz sa naučí pekne spinkať v postieľke ale asi na to musí dorásť. Občas sa mu podarí ale keď mi to nejde tak pomôžem. Ja vždy skúsim dať najskôr do postieľky a keď sa nepodarí do 15minut a mrnká tak prehodím do kočíka a do päť minút spí.
Mne je ľúto nechať ho plakať 😁
A tiež nám každý hovoril že už mu idú zuby, dokonca aj doktorka povedala, ale doteraz žiaden zúbok.

dzuko
8. jan 2019

@livs25 moj 5 mesacny syncek tiez ma problemy so zaspavanim tiez vzdy bojujeme. Tiez si zvykol zaspavat v kociku, v postielke spinka iba ak zaspi v kociku a potom ho prenesiem do postielky, no casto krat sa zobudi a znova vsetko od zaciatku. A cez den zaspava aj hodinu, najskor sa musi vyplakat a potom zaspi. A teraz je to horsie, lebo cele dni mrnci a niekedy ma taky plac ze uz neviem co s nim tak placeme spolu. Tiez neviem ci zubky lebo strasne slinka a stale si cmula prsteky alebo vsetko co vidi dava do pusy. A tiez sa v noci budi po dvoch ci troch hodinach s placom hoc predtym vydrzal spinkat aj 5-6 hodin. Tak neviem ci je taky hladny alebo ci ho nieco boli alebo ten zubok sa mu tlaci a to ho boli????

livs25
autor
8. jan 2019

@dzuko verte či neverte aj ja mam taky problém, presne to iste co píšete 😥 dnes manžel kúpil gelik na ďasná tak som zvedavá ci to pomôže

dzuko
8. jan 2019

@livs25 ja som uz aj gelik davala ale ked on aj tak slinta a s jazykom si to oblizuje tak velmi to nema ucinok

homolca
9. jan 2019

baby my to iste... 5 mes, doteraz pekne spaval, aj 5-6 hodin v noci a od noveho roka je hore kazdu hodinu 😨😨 nepomaha ked spi v kociku, ani postielke, ani pri mne, hladny nie je, lebo flasu nechce, ked ho vezmem na ruky, kuka ako by bol biely den, sviezi, usmiaty...jedine pricucnut na prsnik na 5 minut, polospiaceho polozim do postiekky, sam zaspi a o hodinu zase hore....ja som uz ko 😱