Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nestojíme popri nábytku

Psychomotorický vývoj
555petka555
17. okt 2019

Ahojte baby. Moja malá princezná bude mať o 2 týždne rok a ešte vôbec nechce stáť. Nôžky sa jej podlamujú a hneď padá na zadoček. Každého koho sa pýtam mi povie, náš stál už od 10.mesiaca. Ako viem, že chodiť môže oveľa neskôr, ide mi iba o to statie.

deti95060810
17. okt 2019

ale prosím ťa, vyčkaj času...nič neurýchliš ....o mesiac, dva to už bude OK

zuzumajko
17. okt 2019

@555petka555 hlavne ju ty nedvihaj na nohy. Nie je to spravne pre vyvin kosti a svalovych uponov. Hrajte sa, nech lozi co najviac...aby pekne svaly aj kosti namahala ale urcite ju nestavaj 🙂 ako pise @deti95060810 este vyckaj.

cica8
17. okt 2019

Juj ved sa neponáhľaj, má dosť času na všetko, keby išlo každé dieťa podľa toho čo chce jeho mama no zbohom.... Na všetko príde čas, neboj

slimstar
17. okt 2019

Urcite nech este trenuje svaly lozenim a ako sama vie, ked budu jej svaly dostatocne silne, tak sa sama postavi napr v postielke, uvidis. Tak aj moj zacinal, teraz tu lieta na bike v 2 rokoch. ;)

tana85
17. okt 2019

ty si poznas dieta najlepsie, vies, ako napredovala, kedy sa zacala pretacat, stvornozkovat. ako sa ti zda s pohybom? je aktivna, lezie cez den dost? lebo prave to je dolezite na spevnenie celej chrbtice a noh, aby sa udrzali hore. co na to vravi pediatricka? rozumiem tvojmu nepokoju, mna by tiez take veci zneistili. obe deti uz okolo roka zacinali chodit, stavali sa tak okolo 10.mesiaca, ale neviem aka je tolerancia na obchadzanie nabytku, v akom veku. najlepsie poradi fyzio alebo pediatricka. na fb je fyziomama, vela info je aj tam ako dieta podnecovat napr.

mmoonna
17. okt 2019

Moja dcéra začala chodiť ako 14 mesačná a syn ako 15 mesačný. Máte ešte čas.

pribinak
17. okt 2019

Pre pokoj v duši by som sla k fyzioterapeutke. Bolo by fajn, aby skontrolovala svalový tonus, ci nie je dcera hypotonicka.
Urcite ju nestavaj ty na nôžky, nechaj nech to skusa sama.

bobricek1979
17. okt 2019

@555petka555 moja každé dieťatko je indivindi vyckaj casu

555petka555
autor
17. okt 2019

Ja viem kočky, ja ju na nôžky nedavam, viem, že to je individuálne. Ako ona je dosť lenivá, v 11m začala ešte len račkovať. A hlavne je kľudná, ona keď na niečo nedotiahne, tak sa pohrá aj so svojimi šatami. Sme sledované neurologičkou, lebo sa narodila s potlačenou rúčkou, to je už ok. Boli sme na kontrole, keď mala 10m a keď som jej povedala, že ešte neračkuje, tak sa zhrozila, že 10m dueťa už musí račkovať, chcela nas poslať na rehabilitácie, len to potom nechala tak, mame sa prísť ukazať po roku. Tak neviem

renci777
17. okt 2019

@555petka555 ahoj, vobec nezufaj. Presne si tym prechadzame, len uz mame doma 16mesacnu. Prvykrat sa postavila ked mala rok a 1 den

renci777
17. okt 2019

@555petka555 este stale nechodi sama, ale dnes sme mali velky den, normalne sme sa prechadzali po obyvacke, sama nas chcela drzat za rucky. Z jednej strany ja a z druhej manzel, tiez uz som mala myslienky kadejake 🙈ale chce to trpezlivost. Nasa Dorotka sa napr. dlho dlho plazila, potom zacala stvorkovat zo dna na den ako diva, na tych styroch lozi uz aj so zavretymi ocami 😃 aj cuva aj vsetko mozne, no je proste opatrne. To iste so statim, ked sme skusali postavit ju len tak na moje kolena napr, plakala, tak sme to vobec nehrotili a dosla na to. Tak verim, ze coskoro zacne aj chodit ;) a neboj, klud a trpezlivost. A vykasli sa na otazky typu,, este stale nestoji, nelozi, nechodi... ,, 💪🏻 Sleduj hlavne co robi pokroky a tes sa aj z malickych pokrokov🤗

petranelkova
18. okt 2019

@555petka555 podla mna bud v pohode, niekomu to trva dlhsie, kamoska ma syna a ten ma 8 mes. a stavia sa uz, ale to nic neznamena, mozno zacne chodit neskor, treba nechat tomu cas o nic nejde, keby je nieco spatne vies to alebo si to vsimne lekar

zlatica99
18. okt 2019

@555petka555 podľa mňa zbytočne stresuješ. Každé dieťa je úplne iné. Keď ste sledované, tak je to fajn. Uvidíš, možno zo dňa na deň bude chodiť a ty budeš potom rada, že začala až teraz chodiť :D

mogaa
18. okt 2019

@555petka555 čo myslíš pod tým že neráčkuje? ráčkovanie je ak dieťa nehovorí R - vtedy ráčkuje.....ak ti štvornoškuje - tak je všetko ok, ak nie pediater nech vás pošle na rehabilitácie...môže mať len slabé nôžky alebo jednoducho potrebuje svoj čas - ale to posúdi neurológ alebo rehabilitačný lekár

yanni
18. okt 2019

Tak ked jz aj tak ste sledovane lekarmi a je v poriadku, tak potrebuje len cas. Ked je z tych lenivejsich, tak vsetko bude aj neskor. My mame 5 deti a kazde sa vyvija inak. Pokial nema zisteny nejaky problem a mali by ste cvicit, tak je fakt len trosku pohodlnejsia. Nas najstarsi zacal chodit na poslednu chvilu ako 18 emsacny, druhy ako 10 mesacny. Teraz toto 5te dieta ma 9 mesiacov a uz "beha" okolo nabytku a mna ide vykotit, lebo dalsie dieta, ktore zacne pravdepodobne chodit v 10tich emsiacoch. mooooje nervy.

mogaa
18. okt 2019

@555petka555 chcela som napísať že ráčkovanie je, ak dieťa hovorí zle R (nečisto skôr vyslovuje L)...inak nestresuj sa že sa ešte nestavia, čím neskôr začne - tým menej bude padať - tie deti čo začínajú chodiť neskôr sú už viac opatrné.....

siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
555petka555
autor
19. okt 2019

@renci777 Super, ďakujem. Ninuška moja tiež iba sedela a sedela, račkovanie nič a zrazu bum, ráno sa zobudila a račkovala ako divá. Snáď to bude ok. Ono sa to naozaj môže zmeniť zo dňa na deň.

renci777
19. okt 2019

@555petka555 nasa tu uz bezka za jednu ruku, proste sa zobudila tak, ze sa na to citi a vybrala sa 🤗 tak ak vidis malinke pokroky, tes sa z tych 😊u nas to stavanie zacalo tym, ze sa zacala davat na kolienka, podkladat si nozicky, tahat sa k predmetom. Inak skus ju motivovat, u nas pomohlo ukladanie zaujimavych predmetov (rozumej zaujimavych pre nu 😀 u nas to bola penazenka, kluce od auta, jedlo, ovladac od telky, moja kozmeticka kapsicka) do miest na ktore by teoreticky mohla dociahnut a ona zacne skusat ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre