Neter sa po príchode z nemocnice zmenila

darina2711
25. máj 2020

Žienky,píšem znova aké tentokrát za sestru nie je tuná registrovaná no nevie si rady tak sa chcem opýtať či to náhodou niektorá nepozná....
Neter má niečo vyše roka a pol,cca mesiac nazad boli v nemocnici nakoľko mala vysoké horúčky a bola dehydrovaná,nechcela papať ani piť. Vraj dajaky vírus z očkovacej látky.Akonahke sa však vrátili domov z milého dievčatka sa stalo spurne,nervózne protivne dieťa,kričí,place,hádže sa o zem,hádže veci o zem,kope do ostatných aj do rodicov ,nechce spávať...budí sa v noci s plačom...nevie čo snou robiť alebo za kým s ňou zájsť🤷

iwesska
25. máj 2020

No to nie je ze "vraj dajaky virus z ockovacej latky", ale ak bolo ockovane vakcinou MMR,tak aj takto mozu,zial,vyzerat neziaduce ucinky. Ak sa spravanie zmenilo v blizkej dobe po ockovani,je vysoka pravdepodobnost,ze to s suvisi s ockovanim. Nieco zial o tom viem z vlastnej skusenosti. Ma na papieri z nemocnice to,ze je to postvakcinacny nasledok? Ak ano,treba s tym ist k pediatricke a nahlasit jej zmenu spravania a nech to nahlasi.

darina2711
autor
25. máj 2020

@iwesska aha ďakujem...jej povedali že zrejme mala nejaký vírus a roz vse...no Cadcianska nemocnica...vďaka podám jej to dalej

sunny8
25. máj 2020

Vírusy vedia prepísať informácie v dna a aj z "obyčajnej" chrípky sa môžeš stať úplne iným človekom.

darina2711
autor
25. máj 2020

@iwesska a vám sa to podarilo dostať zasa do normálu? Ona v správe práveže nič také nemá len že je to -virus 🥴🤔

elizabeth88
25. máj 2020

@darina2711 Ako dlho to trva?Mesiac?Za pediatrickou.Inak bol tam pobyt v nemocnici,dehydratacia,nepapanie,vsetko toto dost neprijemna skusenost pre drobca.Aj z toho moze byt nejaka ta nervozita a vobec,nastupuje obdobie vzdoru pomaly.Verim,ze bude dobre.No s pediatrickou sa treba urcite poradit,ak sa mamine nieco nezda,radsej treba sledovat.Drzim palce.

darina2711
autor
25. máj 2020

@elizabeth88 ďakujem,trvá to cca 3 týždne myslím,hneď po Tom ako ich pustili dom..išli tam z horúčkami,cca týždeň po očkovaní....

marca12
25. máj 2020

@darina2711 nechcem strasit,ale kamoska tvrdi,ze jej mala ostala takato po ockovani a ma diagnostikovany autizmus. Este aj rozpravat prestala,doslova sa zacala spravat ako zvieratko,vrieskala,kopala.

luciakovacova0603
25. máj 2020

@darina2711 ahoj,my sme takto skoncili po 1.ockovani,v 5.mesiacoch v nemocnici...tiez ze vraj virus,ale vysledky vsetky dobre sme mali,potom 6.choroba,ale to bolo len take hadanie zo strany lekarov.brali sme to ako nejaku zhodu nahod,dali druhe ocko a to nas utvrdilo v tom,ze tretie nedostane ani ziadne ine..ano,aj nas maly nas kopal,bil pästickami,nespal od rana 5tej,do 23.00...vidime na nom zmenu spravania,dufame ze sa to casom upravi.ak nie,budeme si to vycitat cely zivot. V karte uz mame zapisane,dalsie ocko sa neodporuca...

iwesska
26. máj 2020

@darina2711 No pytam sa preto,ci im to,co im povedali,ze je to "virus z ockovania" aj napisali do spravy. Vacsinou sa toho zdrahaju,napisu len ze nejaka viroza. My sme mali takuto zmenu spravania po prvom ockovani,ktore bolo navyse delene (teda nie dve vakciny naraz) a mala dovtedy bezproblemove,kludne,dobre spiace dieta 4 dni len plakalo,ked sa snazila zaspat,hned sa strhla,zobudila a plakala zas. Na nohe ani stopa po vpichu,zdrurenie,ziadna reakcia na dotyk,cize z lokalnej bolesti to nebolo. Po 5 dnoch sa "vratila" Ale bola som z toho velmi nahnevana a bala som sa,ze uz taka zostane. Mame to zapisane aj v karte.

iwesska
26. máj 2020

@marca12 Aj mne toto napadlo,ale nechcela som hned tym strasit. Snad sa to casom zas vrati do normalu ako u nas.

majamat
26. máj 2020

moja dcera nezavisla na ockovani sa takto spravala. v tomto veku nastupuje obdobie vzdoru, od mala bola vzdorovita. a v tomto veku sa casto aj s kludnych deti stavaju taketo nervozne deticky, viem ako mi kamosky o tom s hrozou hovorili,a ki sa ich deti zmenili. ja som to pri dcere neriesila, elbo ona bola od narodenia narocne dieta. najskor sa zachadzala, neskor amoky.

markaterka
26. máj 2020

Aj môj syn zostal po pobyte v nemocnici taký iný. (očkovaný nebol vtedy) proste zle znášal celú nemocnicu. Z dieťaťa, ktoré veselo napodobňovať zvuky, povedalo mama, zostalo dieťa, ktoré nič nevedelo. Bol proste ticho, začal sa báť ľudí, doktorov (keď sme išli doktorke tak plač, kopanie, nedal sa vyšetriť). Prestal hovoriť. Rozrozpraval sa až po troch rokoch. Teraz má šesť a je v poriadku. Rozpráva, doktorov sa už nebojí.

darina2711
autor
26. máj 2020

@majamat dúfam že to bude len ten vývojový medzník,lekári ktorí sú za očkovanie za každú cenu si ani len nepripustaju negatívum očkovacej latky

darina2711
autor
26. máj 2020

@markaterka super kiežby to bol aj neterkin problém a nič iné v tom nebolo

marca12
26. máj 2020

@iwesska dufam,ze nie velmi jej prajem,aby to bolo len zacinajuce obdobie vzdoru. Aj to moze byt,ze zmenili prostredie,predsa pobyt v nemocnici je stresujuci a zacalo u nej obdobie vzdoru. Synovec sa zo dna na den zmenil s usmiateho zlaticka na uzlik nervov,vekom z toho vyrastol.

zabka79
26. máj 2020

Syn po ockovani nespal dva roky....nemal teplotu ani inu reakciu na ockovanie.ale ja viem ze to bolo z toho.mama vie. Odvtedy sme ockovat nedali...tetaz spi ako drevo.Kto si o tom viac cital vie co za jedy v tom su.moze to casom odzniet treba pockat a dufam ze sa stym dietatko vysporiada...

darina2711
autor
26. máj 2020

@zabka79 ja som si osýpky tiež prešla,naši rodičia nápodobne a predtým žiadne diagnózy ako napr autizmus nepoznali....neviem čo je toto za dobu 🥴na všetko sa očkuje ....pochybujem že sa niektorý lekár bude schopný k tomu vyjadriť,veď je to tiež len biznis😣

mucuinka
26. máj 2020

@darina2711 virus z ockovacej latky? To sa mi velmi nezda. Myslim ta formulacia.... neskor aj sama pisete, ze jej povedali, ze jej povedali, ze mala nejaky virus..dieta mohlo byt po ockovani oslabene a nieco chytit. Podla mna pojde o nasledok hospitalizacie v kombinacii s chorobou obe moje deti su este tyzden dva po odozneni choroby protivne..jednoducho sa s chorobou nevyrovnava len telo ale aj nervova sustava. Su virusove ochorenia, ktore sa akoby zapisuju do nervovej sustavy, napr. Aj obycajny herpes. Hospitalizacia je pomerne silny zasah do zivota dietata..aj ked je s nim v nemocnici maminka, su tam lekari, kopa neprijemnych ukonov a pod. A autizmom sa nestraste. V tomto veku sa vela deti sprava upistane, agresivne a pod. Keby si nenapisala v sprave o viruse z ockovania, 99 percent mamiciek ti napise to, co ja. Mamicky tu na konikovi diagnostikuju autizmus spoza pocitacov na zaklade jedneho prispevku, dieta nikdy nevideli. A to su na pochybach s touto diagnozou castokrat odbornici po dokladnych vysetreniach. Nie nahodou sa diagnostikuje az v neskorsom veku, ked uz sa to da naozaj vyhodnotit. Prispievatelky si ani neuvedomuju, kolkokrat pripravia mamickam bezsenne noci a oberu ich o radost z peknych chvilok s dietatkom, nakolko mama stale len pozoruje a riesi, takze sa nema ani kedy tesit a cas si uzivat.

darina2711
autor
26. máj 2020

@mucuinka hm tak jej to do prepustacej správy napísali...ale máte pravdu,ja mám prvé a asi aj posledne bábo a tiež zmetkujem ked sa jeden deň chová inak...

luccy89
26. máj 2020

@darina2711 presne ako pise mucinka. Zeny ti tu popisu vselijake bludy. Vobec by som tym sestru ani nestrasila. Spravanie je na tento vek podla mna normalne. Ale urcite by som to pripisovala aj tej nemocnici. Za par dni sa urcite zlepsi. Maly 18m sa sprava casto podobne, dokonca aj nespi, MMR sme mali pred troma mesiacmi a nehazdem vsetky jeho stavy na ockovanie🤦🏼‍♀️ Ako napr.nespat 2roky🤦🏼‍♀️

iwesska
27. máj 2020

Ja mam velmi rada rady od mamiciek - spochybnovateliek, ktore ani nevedia,ze mali dieta ockovane, tym padom akonahle ma ine dieta akekolvek netypicke prejavy po ockovani tak je to samozrejme len zhoda nahod, vela citaju bludy na internete, vymyslela si to ako samotna matka,tak lekari,ktori jej to napisali do spravy.
Zaujimave,ze mne nasa detska Dr. potvrdila,ze ano,mozu nastat aj taketo zmeny a musi to nahlasit. Musim jej pri najblizsej navsteve povedat,nech necita tie bludy na internete😀🙈

@darina2711 Ak sa jej dieta mame nezda dlhsiu dobu,urcite to treba riesit dalej. Nebavime sa tu o par dnoch,ale ako to bude trvat viac ako 2 tyzdne s rovnakou intenzitou, urcite sa nespoliehat na rady z internetu. Pediatricka ju z ambulancie urcite nevyhodi.

mucuinka
27. máj 2020

@iwesska dlho som rozmyslala, ci reagovat, pretoze sa bojim, ze si tak nahnevana, ze sa nedohodneme. Ja som nepovedala, ze nemoze byt problem s ockovanim, ale formulacia virus z ockovania nie je v poriadku a pochopila som, ze to nie je ani v ziadnej sprave. Skor sa zle pochopili, najma ked my informaciu dostavame vlastne uz cez 3 ci 4 osobu. A ano, deti maju rozne reakcie a divila by si sa, aj tie moje. Chcela som ale povedat, ze je zbytocne mamicku strasit autizmom. Jedna jedina studia, ktora nasla nejaku suvislost bola sfalsovana a priznal to aj jej autor. Milion studii ukazalo, ze priama suvislost nie je. S autistickymi detmi mam pomerne bohate skusenosti, su sucast mojej prace a ver, ze ziadne nedostalo nalepku autista vo veku par mesiacov. A pokial je jedina vec umrncanost, prip. Vzdor, tak ani potom. Len pre taku malu ilustraciu, moja velmi dobra kamaratka ma dcerku, mali ist ockovat, ale maminka chytila virozu, tak neockovali. Do tyzdna skoncili v nemocnici s dg. Diabetes. Keby zaockuju, do konca zivota si vycita, ze ockovali a mala ochorela..organizmus je velmi zlozita vec, nevieme ako funguje a co sa skryva v genetickej a inej informacii. Presne tak ako nenavidim vetu, je taky preto, lebo mu idu zuby ( vsetko hodme na zuby), nenavidim aj vetu je taky lebo ho ockovali ( lebo ved autizmus). A naozaj, prisim, skor ako nalepite diagnozu, myslite na tie maminy, ktore sa nou budu potom trapit niekolko tyzdnov, mesiacov a mozno ja rokov uplne zbytocne

iwesska
27. máj 2020

@mucuinka Ak iny nazor beries ako hnev, tak asi som potom nahnevana 😀
Ja som nikde autorke nepisala, ze dieta ma po ockovani autizmus, ale napisala som inej uzivatelke, ze mi to to tiez podla priznakov napadlo. Takisto mi moze napadnut, ze mam zapal pluc, ked kaslem a nemusim ho mat. Ja som diagnozu nestanovila, takze spojenie "nalepite diagnozu" asi patrilo niekomu inemu.
Myslim si, ze viem o ockovani celkom dosť po tom, co sme si s oboma detmi presli, takže toto mi ozaj vysvetlovat netreba. Ale rozpitvavat to tu nebudem. Napísala som autorke vlastnú skúsenosť, aj to, ako sme postupovali. Myslim, že práve preto túto tému založila. Ja sa tu nechcem bavit o pozitivach/negativach ockovania, na to su tu ine temy.