Neustále budenie 13 mesačného dieťaťa

lenikub
23. jún 2016

Dobry den,
chcem sa spytat ohladom spanku mojej 13 mesacnej dcery. Uz vysse pol roka sa v noci stale budi. Boli noci, ked bola hore aj 10 - 15 krat (to som pripisovala aj rastucim zubkom). Teraz sa zobudi v lepsom pripade 5 krat ale standard je okolo 8 nocnych zobudeni. Cez den spinkava pekne. Po obede ide spat (cca o 12tej) a spi ako kedy plus minus 2 hodiny. Vecer sa okupeme, da si mliecko, ulozim ju do jej postielky, zaspievam jej uspavanku a lahnem si na manzelsku postel. Dcera sa chvilku prevaluje, alebo si nieco blaboce a vacsinou pekne aj sama zaspi. V postielke je cca o 20:00 a zaspi do 15 - 20 min. Do tejto fazy priam idealne... Ale potom v noci sa kazdu chvilku budi, niekedy po hodine, niekedy po dvoch... ked spi dlhsie ako 3 hodiny som stastna. Vascinou pomoze troska vodicky a zaspi znova, nad ranom okolo 5 - 6 uz sa chce dojcit a voda uz nepomoze.Vstaveme okolo 7 - 8 hodiny rano. Dojcenie by mi nevadilo, ale to nocne budenie ma uz velmi unavuje. Som kazdu chvilku hore... budi sa s placom... a obcas sa stane, ze nevie dalej zaspat, ale to skor vynimocne...Zuby nam teraz uz nejdu (aspon myslim) mame ich 8 (4 hore a 4 dolu). Neviete mi prosim poradit, co moze sposobovat to jej neustale nocne budenie? Je fakt smadna? Vyskusala som ju nechat tak, bez povsimnutia, ci nezaspi sama, ale to spusti este vacsi plac, skusala som ci jej nie je teplo, zima ale to som tiez vylucila... Uz fakt neviem, co moze sposobovat jej budenie a ako tomu zabranit. Za odpoved vopred dakujem 😉

mirka3101
23. jún 2016

chýba jej mama a potrebuje ju cítiť pri sebe

laura0107
23. jún 2016

@lenikub ahoj.moja dcerka je taka ista..uz bude mať 2 roky a stále sa zobúdza 5-6 krát...uz to neriešim,tiez som skúsila všetko možné,nic nepomohlo,aj lekárky som sa pýtala,moj záver z celého je že proste sú jednoducho take deticky čo sa budia viackrát..nič ich neboli,nic im nechýba no aj tak sa zobúdzajú,su proste take,,možno aj ty dospeje do tej fázy že to už nebudeš riešiť,a možno vám pomôže keď už nebudeš kojit,ja som kojila do 16. mesiaca,sama sa odstavila,nebolo to nasilu,myslela som si že sa to spanie upraví,,ale žiaľ nestalo sa,,takže už neriešim,,spime s poli,kedsa zobudi( niekedy s placom,niekedy len mrnci) pohladkat,alebo dam cumel a spi dalej...

mirka3101
23. jún 2016

u nás to bolo tiež tak,potom som syna dala medzi nás a bolo všetko ok,všetci vyspatí a šťastní a to nehovorím aké super je keď sa syn pritúli ku nám

petrapod
23. jún 2016

Ahoj. Moja skusenost: do roka som dojcila.potom som mu davala mliecko rano a vecer. Stale sa nepokojne prehadzoval. Prestala som mu davat vecer mliecko len vodicku a odvtedy prespi celu noc🙂

lenikub
autor
23. jún 2016

ano, skusali sme spanie aj medzi nami v manzelskej posteli, budila sa rovnako... je jedno ci spi so mnou v posteli alebo vo svojej postielke, scenar je rovnaky... Keby pomohlo spolocne spanie, tak spim s nou... Ale nepomaha... 😢 😖

zuska2001
23. jún 2016

tiež riešim tak, že ked sa malý (15 mes) v noci zodudí, šupnem ho k sebe do postele. niekedy prespí v postielke celú noc, ale väčšinou spíme spolu. o 8.00 dám mliečko a potom až ráno okolo 6.00. v noci už nič nedávam.

luba41
23. jún 2016

chýba jej v noci mama, potrebuje sa uistiť že si tam..spite spolu v posteli, ked zamrnčí-ponúkneš prsník po ležiačky, určite neprecitne a nezobudí sa s plačom..vyspíš sa ty aj ona..každý sa v noci budí.. malé aj väčšie dieťa potrebuje k zaspaniu pomoc matky..niektorá dáva cumel, niektorá flaše s Um ,s vodou, tá čo dojčí dá prsník.. tie "budenia"- časom sa ich počet bude znižovať..

mirka3101
23. jún 2016

syn má 2,5 roka,a tiež sa v noci niekedy zobudí pozrie či som tam a spí ďalej,niekedy len zavolá mama ozvem sa a spí

lenikub
autor
23. jún 2016

myslela som si tiez, ze asi jej chyba mama, lebo cez den je velmi na mna naviazana... Ale uz jej daval aj muz v noci napit vodicky a brala to OK, napila sa a zaspala... Resp. ona si len cucne a je dobre... Keby bola veeelmi smadna, tak si myslim, ze pije viac... Chcela by som, aby spala pekne celu noc, alebo aspon do tej 5 - 6tej... Lebo vsetci mi tvrdia, ze v tomto veku uz musi spat celu noc... :( Zacinam rozmyslat, ci nema nejake poruchy spanku, ked vsetky deti v okoli spavaju... :( Zdravotne problemy by nemala mat, lebo cez den je aktivna, cula, ziva, neposedna, pamata si...

kasi1213
23. jún 2016

Ahoj moja malá bola taká istá. Do pol roka spala perfektné a potom jakeby utal. Budula sa aj desať krát za noc. Začala spať s nami proste ma to už nebavilo to vstávanie. Nehovorím že sa to zlepšilo hneď. Ale keď spala pri mne bolo to pre mňa pohodlnejšie že nemusím vstávať. Vždy keď sa zobudila dala som jej prsník a neskôr už stačil len cumlík. Postupne sa to zlepšovalo a keď mala 14 mesiacov začala spať už celú noc ale stále bola pri mne. Dnes má už štyri roky a spi vo vlastnej izbe 🙂

mirka3101
23. jún 2016

u nás pomáhal aj cumlík,ale keď nie je naň naučená tak nič

lenikub
autor
23. jún 2016

ano, spavali sme spolu.... len to nemalo ziadny efekt, budila sa rovnako, takisto si len cucla z vody, alebo prsa a spinkala dalej... Len vyspala som sa este menej, lebo brutalne v noci cestuje... kazdu chvilku je v inej polohe, v inom rohu postele... casto sa v noci aj da na 4, alebo posadi a potom celou vahou lahne... aj na mna v noci... tak som to radsej riesila, ze spi vo svojej postielke a nebudim sa na jej nocne cestovanie...

lenikub
autor
23. jún 2016

cumlik od babatka nechce, vzdy ho vyplula a hrala sa s nim v ruke, bola to len super hracka 😀

mirka3101
23. jún 2016

my sme mali 2 cumle,jeden do pusy a druhý do ruky na stláčanie,môžno tiež niečo potrebuje na ukludnenie,napr,bavlnenú plienku alebo niečo také

lenikub
autor
23. jún 2016

kupila som jej macka do postielky, maleho... ked sa zobudi z denneho spanku, pekne si sadne a zacne sa s nim hrajkat kym nepridem, je kludna, dobra... aj vecer pri zaspavani si ho niekedy mojka... myslela som, ze aj ked sa v noci zobudi, sa s nim pomojka a zaspi... ale nezabera... v noci toho macka uplne odignoruje...

kasi1213
23. jún 2016

Jasné že tlačiť sa v posteli nevydrzis dlho. Skus dať dole bocnicu s postieľky a tak prisuň k posteli. Nám sa bocnica nedala dať dole, takže sme to vyriešili tak že sme si dali vyrobiť posteľ, ktorá je presne vo výške manželskej a je k nej pripevnená. Využívame to teraz si pre syna. Ak by si mala záujem pošlem foto. Ja by som to nemenila za nic.

edn
23. jún 2016

mam dve dcery, skusila som vsetko na svete a nic.. proste neries, treba vydrzat.. jedna sa budila do 2 rokov a druha ma 15 mesiacov a stale.. bude to stale menej casto az to prejde.. ked to nie je niekolkohodinove revanie, tak sa tes 🙂

timea7
24. jún 2016

@lenikub ako spí cez deň? nespí kľudnejšie? Ak by to bolo tak, možno by sa lepšie vyspala v inej izbe ako spíte vy. Veľa mamičiek tu na MK písalo, že sa problémy s nočným budením upravili po presunutí dieťaťa do detskej izby a to aj oveľa menšieho, ako je tvoje. Skús, nič za to nedáš, niektoré deti majú ľahký spánok a zobudí a vyruší ich každé šuchnutie. Písala si, že ani spoločné spanie v jednej posteli s tebou nepomohlo, každé dieťa je iné, nie každému vyhovuje spanie s mamimou.

bibistec
26. jún 2016

no inac presne si popisala co sa deje kamoskinmu synovi on to ma po ockovani ale teraz ma 5 rokov a stale sa to deje aj ked to uz ustupuje ale strasne pomaly. do ockovania spal v poriadku ale po ockovani toto takze sa vyzbroj trpezlivostou

kiki234
14. sep 2021

@timea7 ano, ja mam doma aktualne 11 mesacnu. Pokial bola v postielke vedla nas, budila sa cca 5x, vacsinou len dat dudku do uat, podat rucicku... A hned zaspala. Dali sme ju samu do deckej izbicky a uz prvu noc prespala bez prebudenia. Uz to budu 2 tyzdne a prespi celych 9 hodin v noci plus 4 hpdiny cez den.