Neustále plače v kočíku. Ako ho naučiť v ňom spať?

delina
24. jan 2009

Chcem sa spýtať, či máte niektorá taký istý problém ako my, že bábätko nechce spať v kočíku a neustále plače. Ak aj nachvíľu zaspí, zobudí sa a spustí plač znova. Je nejaký spôsob ako bábätko na kočík naučiť?

zukab
24. jan 2009

delina, a neplace preto, lebo ho tlaci brusko? moja v kociku place vtedy, ked si potrebuje grgnut alebo prdnut 🙂
cize ju na minutku vyberiem, akonahle je v zvislej polohe, tak si grgne a ked ju polozim naspat, tak je v poriadku a o chvilku zaspi.
bohuzial, s prdmi je to trocha tazsie, zobudi sa, ked ju boli brusko. ale to ju chvilu pomojkam a vacsinou sa ukludni.
ci tvoje babo place proste preto, ze je v kociku a nechce tam byt?
pozeram na vas vek, podla mna to budu tie prdy 😉

beelinka
24. jan 2009

Moze byt, ze je velmi zababusena a ze sa nevie tak hybat ako by chcela, aspon u nas to tak bolo. Myslim, ze si casom zvykne. Nas teraz mluje buvat v kociku, spi aj tri hodiny. A mozno sa jej nepaci ze je zima. Zvyknem malemu dat cez tvar makucku tenku deku a potom buuuuuuuuuuva 😉

delina
autor
24. jan 2009

zukab, place akonahle ju vlozim do kocika... ked ju vyberiem, tak je dobre, je spokojna... takze brusko to nebude...

delina
autor
24. jan 2009

beelinka, mozno jej vadi, ze je obmedzena, ale kedze je zima, tak sa inak neda... ked zacne plakat, tak jej dam aspon na usta deku, nech nedycha ten chladny vzduch... dufam, ze si na kocik zvykne... takto nemozeme ist ani na prechadzku, maximalne okolo domu...

bubinko83
24. jan 2009

belinka,ja robim to iste stou dekou, 😉 maly ju musi mat až na očkach a potom pekne spinka.Niekedy mu ju trošku odhrniem aby dychal lepši vzduch a on je do piatich minut hore 😀
Inak ja si myslim,že by to mohlo byt tiež skor bruško.Nepoznam dieta ktore nemiluje kočik.My mame jedine kočik zaručeny ,ked už na maleho nič nezabera.A potom tam spinka aj 4hodky 😉

beelinka
24. jan 2009

Delina Place aj ked ju obliekas alebo len ked uz je v kociku ?

delina
autor
24. jan 2009

bubinko, nam zaspi na posteli a ked ju zoberiem a polozim do kocika, tak place, ako keby ju rezali...

delina
autor
24. jan 2009

beelinka, place, ked davame ciapku a overal... potom si ju zoberiem na ruky, je klud, zaspinka mi na rukach a ked ju polozim do kocika tak je zazracne hore a spusti...

zukab
24. jan 2009

delina, aj ked place hned po vlozeni do kocika, stale si myslim, ze to vyzera na tie prdiky. pretoze tvoja mala je zrazu v horizontalnej polohe, v ktorej sa neciti prijemne. to iste sa stavalo aj nam. tlacilo ju brucho. akonahle som ju vybrala, v sekunde bola ticho. tak som ju chvilu ponatriasala a opatrne polozila. vacsinou to zabralo.

bambusko
24. jan 2009

delina, tu sa o tom uz vela popisalo

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bubinko83
24. jan 2009

zukab,ty si rodila spinalkou?

delina
autor
24. jan 2009

zukab, ale v posteli pred tym spi v pohode... keby ju trapili vetry, tak by nespala ani tam...

zukab
24. jan 2009

kedy ju zacinas kocikovat? ked sa naje? lebo napriklad nejaky grg ju tam moze tlacit aj polhodinu po jedle, ked zacne kvasit mlieko v bruchu. a kedze v kociku sa nemoze velmi hybat, boli ju to a place.

delina
autor
24. jan 2009

bambusko, dakujem, idem citat 🙂 ja som vyhladavala po slovensky a tam mi nenaslo nic...

delina
autor
24. jan 2009

zukab, chodievame tak hodinu po papani... inak prvy mesiac prespala celkom fajn, to zacala asi pred dvomi tyzdnami a opakuje sa to na kazdej prechadzke...

magimary
24. jan 2009

delina, aj ja som mala jedno z detičiek také, že v kočíku nechcelo ani za svet byť (akoby ho tam staršilo alebo čo), osatné kočík priam zbožňujú (a pri niektorých to bola dokonca jediná šanca, ako spinkať) a naozaj nepomáhalo nič...
tak sme to neriešili, kočík sme odložili pod schody a nahodili klokanku (babyvak) a tak sme sa nosili všade a stále...namiesto kočíka... nosili sme sa, dokiaľ som vládala (do cca 6 mesi.) a potom sme rovno prešli na športový kočík, kde už mohol malý sedieť a pozerať dokola a po kočíkovom plači a napätí zrazu nebolo ani stopy... 😉
Možno, treba na kočík na chvíľu zabudnúť a potom to už môže byť opäť ok... 🙂
Mám pocit, že keď tam malý býval-v kočíku, že bol veľmi neistý, že sa vyslovene báôl, lebo akonáhle som si ho pritúlila, všetko pominulo,,,preto sme sa túlili stále... 😅

zukab
24. jan 2009

bubinko, ano mala som kombinaciu spinalky a epiduralu. tu sa to tak robi.
delina, viem o com hovoris, ja to mam podobne. preto mam v kociku k dispozicii vzdy aj nositko, takze ked v kociku uprostred prechadzky ani zaboha, tak si ju zavesim na seba a tlacim prazdy kocik 🙂 a mala chrni o 106 na mne 😀

pastuska
24. jan 2009

Tak ja som prvé tri mesiace tiež kočík nepoužívala, malý tam nechcel byť vôbec, reval ako o dušu. Chodili sme všade v babyvaku. Po troch mesiacoch som ho uložila do kočíka, odvtedy je to ok....ale ako malinký nikde inde nespal, buď vo vaku - v ňom spí ešte aj dnes hodinu denne, alebo so mnou v posteli..bezo mňa nespal vôbec... takže možno aj tvoj chce len cítiť tvoju blízkosť a nič viac, a keď je v kočíku, si príliš vzdialená 🙂

delina
autor
24. jan 2009

no asi mi nic ine nezostava, len si kupit babyvak... nikdy by mi ani nenapadlo, ze byvaju aj taketo problemy... vzdy som mala pocit, ze deti kociky miluju... to moje musi byt samozrejme vynimka 😅

beelinka
24. jan 2009

Ona si na kocik urcite zvykne . Urcite jej tam nieco nesedi, mozno ked bude trochu teplejsie aj my sme zacinali v klokanke a maly priam nenavidi obliekanie a byt naobliekany cim viac vrstiev tym vacsi krik. Trpezlivost 😉

delina
autor
24. jan 2009

no najhorsi je ten stres, ktory uz mam ja, ked mame ist von... a namiesto toho, aby som sa prechadzala, tak s kocikom letim, aby som prisla domov z vychadzky skor, nez zacne plakat, co sa mi aj tak este nepodarilo...

magimary
24. jan 2009

deli, presne toto som pri tom jednom "antikočíkovom" poznala...
a neboj, nie je jediná výnimka... 😅

pastuska
24. jan 2009

Deli, u nás to nakoniec skončilo tak, že ja milujem ten pocit, keď na mňa pozerá z toho vaku. Tými veľkými kukadlami pozrie a usmeje sa - paráda 🙂 Len teraz má už 6,5 mesiaca, tak len doma sa nosíme, lebo vonku rád spí v kočíku pre zmenu. Ešte si pozri net a rozhodni sa, či ti je lepší vak, šatka alebo špeciálny ergo nosič...kukni stránky a uvidíš, aby si nekúpila niečo, čo nebudeš používať. Na niektorej stránke sa to dá aj požičať.

delina
autor
24. jan 2009

pastuska, asi idem studovat nosice, aj ked sa mi ta predstava moc nepozdava...

bambusko
24. jan 2009

ergo a manduca je na vecsie dieta. na male babo je najlepsia elasticka satka. ak neplanujes nosit dlhsie ako do pol roka, potom ju aj vyhodne predas. viazanie nie je zlozite, kuk 😉

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
kili
24. jan 2009

bambu, to si dala dobré lákadlo, ten presvedčí každého 😀

delina, niektoré deti sú citlivejšie ako druhé, preto niektoré v kočíku plačú a iné nie. proste chce byť s tebou. rozhodne choď do šatky a uži si chvíle s malou 😉

bambusko
24. jan 2009

no, mna presvedcil. a rada ho pozeram 😀

pastuska
24. jan 2009

Radím vyskúšať, môj malý napríklad v šatke nechce byť ani za svet. Babyvak miluje...ak máš niekoho v okolí, kto to má, skús si to požičať. Ja si pamätám prvý deň, keď som ho tam dala, v sekunde sa prestal trepať, mykať a neviem čo, usmial sa a zaspal...

kili
24. jan 2009

on je proste star 😀

bambusko
24. jan 2009

pastuska, poznam 🙂 a mojmu bolo jedno, ci je to babyvak, satka alebo ergo 😅