Neustály plač bábätka. Čo zaberá?

fialka
21. júl 2009

ahojte, chcem poprosit o radu pre kamaratku, ktora teraz nema pristup na internet. ma 7-tyzdnove dievcatko, ktore neustale, ale naozaj v jednom kuse place. objektivna pricina podla toho, co doteraz zistila, neexistuje. celkom na zaciatku mala trochu problem s jedenim, narodila sa dost malicka (2750 g), nevedela sat z prsnika. to sa uz napravilo, teraz kombinuje umelu stravu a materske mlieko. niekedy je to uz na nevydrzanie. babatko sa napapa a okamzite zacne plakat. kolika to pravdepodobne nie je. mala aj tu, ale ten plac vtedy podla kamaratky vyzeral inak. nezabera nic, iba kocikovanie vonku, pricom s nou musia neustale chodit. akonahle s kocikom zastanu, babo place opat. vcera to uz bolo take zle, ze uz nezaberalo ani vozenie v kociku. paradoxne, ked pride navsteva, alebo idu k lekarke, dievcatko je pokojne. nepomaha brania na ruky, prihovaranie, zabavanie. nemate podobnu skusenost? co zabera? poradte prosim?

rainee
17. júl 2010

@janzurka ano je dost narocne a vsimave dieta. na druhej strane trosku pohodlna 😉

suzn666
22. nov 2013

No ja zazivam tiez horor.Nas Adamko ma 7 tyzdnov.sme na umelej vyzive Nutrilon so znizenou laktozou pretoze ma rota virus.este k tomu aj koliky.Vreskot je u nas na dennom poriadku.Place ci je najedenz, prebaleny, vykakany.Skoro stale.Ako tak sa da ucicikat na rukach ale aj to nie vzdy zabera a trva.Napapa sa, pri papani sa dost casto jeduje, obcas aj zaspi, ale po chvile je hore a place.Najhorsie je ze sa zachadza.Z toho som fakt zufala.Idem ho prebalit a zajde sa.To iste pri prezliekani aj kupani.Ani v kociku sa mu nepaci.proste nic.Skoro celz den je hore.Dokopi spi mozno 2 hodiny.Boli sme v nemocnici kvoli tomu virusu, upravili nam mliecko, dali kvapky ale neaky velky rozdiel nevidim.Vykaka sa iba ak s nim cvicime, samozrejme ze aj to je zlozite nakolko ked ho polozim sa zajde.Vsetkz visledky su v poriadku, dokonca aj pekne pribera takze to nechapem.stale cakam ci sa to nezlepsi ale nie.lezu mi na nervy vety typu ze z toho vyrastie a podobne.To viem aj ja.Len kedy.Manzel je v zahranici, nasi sa ho kvoli zachadzaniu boja.Nemozem ho s nikzm nechat.Som uz z toho fakt unavena.Je to krasne silne a cule dieta ale preco tak strasne place nechapem.Ak ma bolesti ok.ale on place aj ked je vzkakany napapanz prebaleny...tak len cakam kedy sa to zlepsi...

vlasatica123
12. dec 2013

Ahoj, my mame 8 tyzdnovu dcerku a zo zaciatku nam velmi plakala. Pri vsetkom. Nahodou som to spomenula svojej gynekologicke a ta mi povedala, ze by mohlo ist I tzv. KISS syndrom. Ide o malu asymetriu na chrbtici v mieste uponu hlavicky myslim. Prejavuje sa to drzanim hlavicky na jednu stranu, velkou nervozitou deti, neznasaju obliekanie, nosenie, sedenie v autosedacke, dokonca tulenie alebo aj skryty reflux. Pri drzani na rukach sa odklanaju dozadu. Vela som si o tom citala na webe a pomoze ti (ako to tu uz niekto spominal) osteopat. Napravi vysunutie a dieta je v pohode. Mava to velmi vela deticiek. Je to sposobene tym ako sa babo tlaci hlavickou porodnym kanalom, alebo ked sa pri cisarskom reze velmi rychlo vystrie. Rodicia o tom nevedia, pretoze by deticky z toho mali casom vyrast. Resp. Same sa to upravit ak to nie je vazny stav. Ale trva to velmi dlho a mne pride zbytocne pocuvat plac, ak mu viem pomoct. Za to nic nedas. A ked to nie je ono, apon to mozes vylucit 🙂

albao
12. dec 2013

Vrchol placlivosti deti je okolo 8-10 tyzdnov, potom sa to uz zlepsuje, zvycajne do 12, max 16 tzydnov.

juventus5
9. apr 2014

ahojte...odporucam precitat si nasledujuci clanok...ak mate doma maleho skrekluna urcite vas to trosku ukludni a ked nie tak aspon rozosmeje 🙂
http://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske-...

viva13
9. apr 2014

Ahoj chcem sa opýtať v dome žije s nami švagriná s 2 deťmi najmenšie má 7 mesiacov a to neustále silno plače ako keby ho drali z kože, už sme z toho zúfalí, je naučený stále na ruky.Predelili sme si naše bývanie dvermi a momentálne sa s nimi hneváme,tak nevieme prečo plače. Je to normálne? či cez den alebo v noci, ked mal 4 mesiace nás ujistovala, že to bola 3 mesačná kolika že už bude kludnejší no nie je.Už sú aj oni z toho na nervy...

filipka3
13. apr 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

ahoj viva.. verim ti ze to je na nervy.. a hlavne ked "trpite" nie kvoli vlastnemu dietatu... myslim vsak ze to moze byt kolika.. pretoze moje dvojicky kolikovali tiez na 2 fazy... takze to moze byt kludne kolika.. nam na to velmi pomohli kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. ked sa so svagrinou nebudete uz hnevat.. skus jej ich odporucit 🙂

julia283
22. apr 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

na mojho syna zaberali iba hrbolate cesty.. cim rozbitejsie. tym lepsie.. ludia sa na mna pozerali ci som normalna ze po takom terene beham s kociarom. ale co som mala robit.. ked to bolo jedine co ho upokojovalo? :D potom sme ale zistili ze tadialto cesta nejde.. ked maleho chytil zachvat placu vecer v dazdi :( vela som o tom citala.. pretoze som nechcela dietatu davat lieky. pokial to nebude zivotu potrebne.. ale ked uz nezaberali ani cvicenie nozickami.. ani masirovanie.. obklady.. a caje.. museli sme zajst k pediatricke. ta nam odporucila kvapky Coliprev s tym ze maly ma koliku.. vela som si o nich citala a bola som prekvapena aku pozivitvnu reakciu som citala od roznych mamiciek.. musim povedat ze odkedy sme nasadili coliprev-ky.. radim sa tiez medzi spokojne mamicky 🙂

celasapremenim
23. apr 2014

uplne evidentne! to ma tvoja dcera z tej umelej stravy, co jej davas, je uplne jedno, ako vyzeral jej plac podla nejakej tvojej kamaratky ked malo koliku? ak aj "malo" koliku,sorry, ale kolika jednoducho len tak rychlo nevymizne, takze ak by ju fakt mala, tak ju este ma ...tak ak vobec malo babo koliku, tak urcite aj toto je travenim....., skus jej vymenit stravu, su teraz rozne, je mi luto, ze ju nemozes plne dojcit, asi jej to vobec neprospieva, co jej davas jest....nie ste prvi ani posledni, ktori zle zareagovali v takomto skorom veku na umelu stravu
a laktacna poradkyna, je velka sanca podchytit radsej dojcenie

no a poznam aj jedno novorodena, ktore priviezli z porodnice, stale placuce a az ich pediatricka zistila, ze dieta ma zlomenu klucnu kost

mariola77
26. júl 2014

@suzn666 Ahoj. Ako je s malým? My máme tiež Adamka, teraz má 3,5 mesiaca a tiež je to horor. Cez deň síce pospinká 2-3 hodinky počas obeda, aj v noci celkom dobre spinká, aj keď od tretej rána sa mrví a hádže v posteli, takže ja už nespím. Ale počas dňa horor - stále plačká, mrnčí, nechce byť ani v kočíku ani v aute sa nedá voziť, lebo nevydrží v autosedačke ani 5 minút. Tak len čakám, kedy sa to zlepší.

rony192
10. sep 2014

ahoj, mam polrocne dieta a mava take zachvaty placu, kriku, alebo co to je, prislo to teraz ako nam odbil polrok, vyzera to akoby tlacila na kakanie a vydava pritom aj taky zvuk, viete co myslim, ale nechce kakat, a strasne nahlas a dost dlho, nieco ako tlacenie na stolicu a jedovatost to vyzera a prejde to do placu, vyzera to ako nejaky zachvat, neviem ako to mam pomenovat, aj v noci to zacalo, s tym sa aj budieva, aj budievat sa zacala po polroku stale v noci a s tym co opisujem, aj cez den to ma... zubky jej este vobec nejdu, ani naznakom. nemate niekto podobnu skusenost? a pomaha fenistil, bola vyhadzana a tieto problemy boli este horsie predtym, vobec nespavala v noci, dali nam fenistil, ked jej ho dam, nema to az tak..neviem, brusko, nervova sustava, vobec netusim..

hviezdickka
16. júl 2016

toto som nasla, snad je to kniha - nejstastnejsi miminko v okoli
https://www.ulozto.sk/!9FHPmgqqP/harvey-karp-ne...

dani222
20. dec 2016

@vlasatica123
Dobry den, moje babätko bude mat podla vsetkeho tiez ten Kiss Syndrom nakolko priznaky k tomu nadsvedsuju, chcela By som sa Vas prosim opytat kde ste potom bola s vasou dcerkou u koho a ci Vam tam pomohli. Dakujem velmi pekne