Neustúpajúca horúčka a hnačka u 9 mesačného

krlucia
11. aug 2019

Ahojte maminky, prosim o radu. Nas maly (9mes) ma od piatka vecera zvysenu horucku. Zacalo to na 37,3. Zatial najvyssiu mal 39,2 😔 vcera mal hnacku a uz aj dnes. Mozu to byt zubky? Uz ma 4 (2hore a 2dole). Horucka mu klesne len pokym mu ucinkuje bud cipok Paralen alebo sirup Nurofen. Klesne mu aj na 37,5 ale uz ked mu liek vyprchava tak znova skoci aj na 38,9. Maly je velmi unaveny. Casto spinka ale po malo (pol hod). Mame ist k dr? Dakujem za rady

luliu
11. aug 2019

@krlucia v pondelok by som určite šla, minimálne nech zmeria crp, či to náhodou nie je niečo ine

st44
11. aug 2019

Moze to byt zo zubkov, ale pre istotu chod k dr.

krlucia
autor
11. aug 2019

@luliu dakujem, ano aj ja sa bojim ci to nieje nieco ine. Neviem ci mozu byt tak vysoke teploty zo zubkov. A tak ze teplota je vkuse od piatka. Bez toho aby bola v norme 😔

ajka30
11. aug 2019

@krlucia on je ešte maličký, s dieťaťom do 1 roka sa má ísť k lekárovi al má viac ako 38 C. Ja by som určite išla najneskôr zajtra ráno ak by neklesali teploty, aspoň nech crp spravia. Ak by mal aj dnes vysoké išla by som aj na pohotovosť.

ivik111
11. aug 2019

@krlucia radsej na pohotovost al.hned rano k pediatrovi.hlavne vela tekutin ked sa k teplotam uz aj hnacka pridruzila...

gabulienka623
11. aug 2019

@krlucia ked už trvá 3 dni, choďte radšej k dr. A na vašu otázku či môže byť tak vysoká teplota pri zubkoch, z vlastnej skúsenosti vám poviem že áno. Tiež mi všetci tvrdili že pri zuboch býva Max do 38, ale moja mala pri každom jednom zube nad 39. Ale vždy to trvalo.len deň a noc, potom zúbok vyšiel.

silvia610
11. aug 2019

Malý tak teraz horúčkoval od stredy najvyššiu mal 38,6 ale bola som pre istotu aj u dr spravila mu crp a aj ja som bola kludnejšia keď to mal v poriadku.. včera už našťastie teplotu nemal (5,5m) vyzerá to na zúbky

zabata
11. aug 2019

Môže to byť aj šiesta choroba, keď sú vysoké horúčky bez iných príznakov. Nám malý horúčkoval 3-4 dni a potom to náhle prestalo a vysypal sa.

silvia610
11. aug 2019

@zabata ako dlho trval výsyp?

siska53
11. aug 2019

@krlucia s takym.malym.by som.radsej sla.na pohotovost, nečakala do pondelka, zvlast ak je spavy a teplota klesne len, kym.ucinkuju lieky.

luliu
11. aug 2019

@siska53 načo pohotovosť? Je normálne, že deti s teplotou sú spave. S teplotou sa na pohotovosť nechodí, ak sa zvláda doma a účinkujú lieky.
Zajtra určite stačí ísť k dr. Môžu to byť zúbky, či vírus ak nemá iné príznaky. Zajtra sa uvidí....

siska53
11. aug 2019

@luliu jwzis, ale.je to este dost male babo, preto! Tam.to moze byt nebezpecne! Aj dehydratacia, vsetko! Ja ked som.minule nasu rieosla, lebo sme uz zopárkrát skoncili na expektacnom a to ani nemala.ze horucky, prosto vracala, nechcela pit. Abola malatna, tak pri telefonickej konzultacii s pohotovostou prva otazka bola, kolko ma rokov. Kedze uz mala 6r, tak povedali, ze ta dehydratacia uz tak rychlo nenastava, ale ak by mala.menej, urcite prist.
Aj nasa bola len spava, ked mala 3r., Teplota zvysena, nutili sme.ju pit, aj nieco pila a nakoniec si ju nechali dokocna v nemocke cca 3dni, takze ja by som.to v prípade tak maleho dietatka a vysokej teploty nepodcenovala.. ak by mal.tak do 38,2, ok ale mavava ten maly omnoho viac.

siska53
11. aug 2019

@krlucia a pije ti dost? Kedze ma.aj hnacky..

luliu
11. aug 2019

@siska53 jasne, ale keby to dieťatko bolo v takom stave, mamička by to iste riešila. Ona sa pýta ci ísť k dr keďže teplota pretrváva. Preto jej väčšina dala radu, nech zajtra radšej ide zmerať crp, keďže ta teplota trvá už pár dní. Ak dieťa pije nie je dôvod chodiť s teplotou, ktora sa dá zvládnuť doma v nedeľu na pohotovosť, keďže zajtra ráno môže ísť k svojmu dr. Stráviť x hodín na pohotovosti je úplne zbytočné.

siska53
11. aug 2019

@luliu no ale zas..ked uz.. skor moze na pohotovost zavolat a poradit sa, my nie sme doktori a oni vedia, co sa popýtať a dat odporucenie ci prist, ci pockat . To by bolo asi najlepsie. My sme babo nevideli..a kazde dieta moze inak znasat priebeh chorob..

michaela213
11. aug 2019

@krlucia ahoj moja mala tiež horuckuje začalo to dnes v noci každé 4 hod.sa jej horúčka vracia najvyššia teplota 39.0 tiež zvracia a hnačkuje . Myslela som si že to kvôli zubkom ale rano som s nou bola na pohotovosti a tam zistili že ma zapálené hrdlo a hlasivky vraj je teraz taky vírus

mogaa
11. aug 2019

@krlucia môžu to byť zúbky a rovnako aj nejaká viróza....sú deti čo majú aj 40-tky teploty hlavne pri stoličkách a aj deti ktorým idú zubky bez teploty....zajtra pre istotu k doktorke, ak ide o bakteriálnu infekciu tak zmeria CRP a dá ATB (sirup)ak to bude viróza alebo zuby tak len znižovať teplotu, môžeš vyskúšať na zníženie zábal

krlucia
autor
11. aug 2019

Ahojte, tak sme boli na pohotovosti. Pichla mu injekciu novalgin. Povedala ze ak mu vystupi znova velmi do vecera mame ist na pohotovost do ndmocnice. Lebo ze tu neberu krv a nerobia ani crp. Ak zvladneme horucku tak staci ist k detskej zajtra na kontrolu a tam spravi crp ona. Este vravela ze hnacku mohol mat z cipka. Lebo jeho prehnalo asi po hodine od podani cipka. Maly akurat zaspinkal. Merala som mu teplotu ked sne prisli domov a mal 37.8. Tak uvidime. Dufam ze mu to uz nebude tak vyskakovat.

mogaa
11. aug 2019

@krlucia ale novalgin je od bolesti nie na teplotu, teda aspom čo viem....ešte som sa nestretla aby ho dali na zníženie teploty....kludne miesto sirupu na zníženie teploty daj zábal a ak by nezabral až potom sirup....čipky niektorým deťom nezaberajú....

bona
11. aug 2019

@mogaa snad lekárka vie,čo robí a aký liek treba podať🙄 a novalgin ma aj antipyreticky účinok,vid príbalový leták https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/novalg...

jankaga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kassandra25
11. aug 2019

@krlucia to mu doktorka urci z krvi asi ci ma zapal

zabata
21. aug 2019

@silvia610 asi 2 dni