Neutíchajúci plač

prvosienka88
6. okt 2021

Ahojte mamičky. Náš malý má 5 týždňov a posledné 3 dni cez deň veľmi plače keď má zaspávať. Akoby potreboval mať so mnou neustály kontakt. Napríklad: včera sme boli na prechádzke. Väčšinou v kočíku stále zaspí lenže včera nie a nie, plakal až kým som ho nezobrala na ruky. Tam sa utíšil ale musela som čakať kým tvrdo zaspí a až tak ho vrátiť do kočika inak by plakal. V noci spinkal v postieľke a zobudil sa s plačom. Manžel ho dal ku nám do postele a kým mu urobil mlieko (nekojím) tak zaspal. Alebo dnes, len na chvíľočku som ho dala do postieľky lebo som potrebovala prevariť vodu a dať prať. Spustil taký plač, že bol celý červený a mala som pocit že nevie ani dýchať od toho ako plakal. Zobrala som ho a už bol v pohode. Teraz spinká na mne. Bojím sa o neho aby sa mu niečo nestalo keď tak veľmi plače a zároveň nerozumiem prečo plače. Bruško ho nebolí. Máte s tým niektorá skúsenosti?

annnna18
6. okt 2021

To babatusko bolo s tebou 9 mesiacov spojene. Skratka chce a potrebuje iba maminku, je to normalne kazda sme si tym presli. Je to len obdobie ktore prejde 🙂

mabenn
6. okt 2021

@prvosienka88 5 tyzdnove babatko je velmi malicke a ma velmi silnu potrebu tvojej blizkosti, ktora sa mohla kludne teraz tak silnejsie zacat az prejavovat, kedze doteraz mal zasobu jednak melatoninu, bol mozno taky este doteraz utlmenejsi prvy mesiac, plus mozog sa vyvija a bude...syna som v prvych mesiacoch kocikovala presne do 40min, akonahle sa zobudil, chcel by hned pri mne, nemalo zmysel tlacit na pilu...zaspal vzdy pri mne - na kolenach alebo na rukach, o zavinovacke ani nehovoriac...je to normalne...

simcika
6. okt 2021

Je to jeho prirodzená potreba a nemysli si, boli časy keď som nešla má wc, že keby dám dieťa dole zo seba, tak by bolo zle nedobre. To všetko z teba robí mamu 😊

scorpionflower1
6. okt 2021

@prvosienka88 a co je na tom zvlastne? moja prvy polrok takto plakala stale. V kociku nespala nikdy, prelozit do postielky sa ju nedalo prvych 10 tyzdnov vôbec, spali sme s nou posdiacky v kresle aj v noci. Potom zacala spavat so mnou v posteli. Cez den len na rukach alebo v nosici. Viem, ze je to velmi namahave, ale urcite to nie je nic zvlastne. Daj si ho do šatky. Škoda, ze nedojcis.

jjanulienka
6. okt 2021

Na mme spinka aj jeden a pol ročná 😬😬
Potrebuje ešte cítiť maminku, užívaj si tieto chvíle o pár rokov sa už nebude chcieť tak tulit😬😉

eternity24
6. okt 2021

@prvosienka88 moja dcérka zaspavala okrem kočíka do 18 mesiacov výhradne na mne. Mne to velmi chyba 😀 bolo to krásne obdobie. Synček vás potrebuje citit, možno počuť vaše srdiečko. Samozrejme si potrebujete aj nieco porobiť, zapnúť pracku a tak. Ked Vám vtedy place, skúste si ho dať do nosiča/satky. Samozrejme ak je pokojný , neberte ho do nosiča zbytočne. Aspon ja som to tak riešila s dcérkou. A nakoniec este doplním, ze v posteli pri mne spi dodnes - 23 mesiacov. Uspim ju, počkám kým tvrdšie zaspi, napr teraz cakam 😀 a preložím ju do postieľky. Ked sa v noci zobudí, chce ist hned ku mne, tak potom spime do rana uz spolu. Ked sa nezobudí, spi celu noc v postielke.

jjanulienka
6. okt 2021

Vyskúšaj ešte vibracne kresielko 😉

zoruska
6. okt 2021

@prvosienka88 moja stredná dcérka mala asi 2-mesačné obdobie, že spala iba na mne. Vydrž to, možno to bude pre Teba náročné, ale malinký Ti to všetko vráti. Držím palce a veľa sily Ti prajem!🥰

jane1987
7. okt 2021

@prvosienka88 aj ja som to tak mala, pomohlo kresielko a ergo nosic 🙂

yoxinka
7. okt 2021

@prvosienka88
Mám tri deti, do cca 9mesiacov všetci zaspávali a spali LEN na mne (šatka, nosič), inak strašný rev alebo krátke spánky. Je to fáza, raz to skončí. Keby ti niekto hovorí, že bude stále nalepené na tebe, nebude. Moje deti majú 9, 5 a 2,5 roka, sú úplne samostatné, šikovné a žiadne z nich nevyžaduje už nosenie! 😂😂😂