Čo mám robiť s neutíšiteľným večerným plačom bábätka?

anonym321557
13. aug 2019

Zdravim mamicky,
Prosim poradte, ci ste sa stretli s podobnym spravanim babatka. Nase ma ukoncenych 16. tyzdnov a asi od 7. Tyzdna skoro kazdy vecer s vynimkou piatich vecerov neutisitelne place. Trvalo to pol hodinu az 45 minut, no mam pocit, ze teraz posledne vecery je plac intenzivnejsi a trva dlhsie. Skusame vsetko, babatko bolo plne dojcene, ale nakolko od 7. Tyzdna odmietalo kvoli vecernym placom prsnik, dokrmujem ho z flasky aby malo aspon nejake tekutiny, pri tom neutichajucom placi. Malinku pred spanim zavinujeme, co pomahalo, ale uz ani to nie, nakolko sa tak citi nepohodlne a vytahuje rucicky. Znama mi povedala, ze nervovy system, ale ja uz neviem a som maximalne vycerpana a vystresovana, ked vidim ako sa trapi. Dr povedala, ze z toho vyrastie, no mne to nepripada normalne. Prosim poradte.

katkak2104
14. aug 2019

@anonym321557 prešli sme si niečím podobným, trvalo to cca mesiac aj niečo a boli za tým koliky. Lekárka to vysvetlila tak, že umelé mlieko je pre žalúdok takého malého dieťaťa ako kamene a nemusí ho dokázať spracovať tak ako treba. Dostali sme antikolikove mlieko a probiotiká Infant dophilus a do dvoch týždňov to bolo citeľne lepšie, keďže u nás to nebol iba obyčajný plac, ale aj niekoľkohodinový neutisitelny rev, ktory sa po tomto odporúčani podstatne zredukoval. Vaša lekárka má pravdu, dieťa z toho síce vyrastie, ale závisí na vás, koľko toho ešte znesiete, probiotiká určite neuškodia a minimálne na tie sa určite choďte opýtať a poradiť.

anonym321557
autor
15. aug 2019

@zara1357 zavinovanie nam pomohlo docasne, odkedy sa vie dostat zo zavinovacky je to zasa horsie, davame probiotika, vytvarame podmienky idealne na spanok, nemame ziadne alergie, ano v postielke alebo v nosici.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atelou
15. aug 2019

@anonym321557 Nas syn takto plakal stale vecer a vyklul sa z toho slabinovy pruh.

anonym321557
autor
16. aug 2019

@katkak2104 viete kazdy hovori ze koliky, ale place tak 30 min az hodinu maximalne a je to fakt rev, je to kazdy vecer pred vecernym spanim ako keby si chcela vybit energiu... kolikove place sa objavuju 2-3 krat za tyzden a trvaju aj 2 hodiny, vacsinou ustupuju okolo 3. Mesiaca. Nasa uz bude mat za par dni 4 a ten plac trva uz 11 tyzdnov kazdy vecer...

zuz02
16. aug 2019

@anonym321557 naše kolikove plače u syna trvali každý deň (s výnimkou možno pár večerov) od 3.tyzdna do 3.mesiaca. Určite nie len 2-3x týždenne. A nám trvali večer aj 3 hodiny, bolo to unavne. Nič nepomáhalo, len vydržať. Dcérka koliky nemala, ale mala obdobie medzi 2.a 4.mesiacom, že večer od únavy alebo od dojmov z dňa plakala aj pol hodinu-hodinu, kym nezaspala, musela som ju pri tlmenom svetle nosiť na rukách. Nebol to taky rev ako mal syn, keď ho bolelo bruško.

kovacikovajana
16. aug 2019

@anonym321557 ja mam tri detičky, všetky veľa plakali pre bolesti bruška - sú alergické. Tiež sa nejednalo o kolikove bolesti s typickými priznakmi. Aj detská lekárka môže dieťatku urobiť odber krvi a dat vyšetriť na alergie. A z niektorých probiotik môže naozaj bolieť bruško. Keď kojiš dávaš si pozor na stravu?? Ten coliprev určite vyskúšaj, je to len enzým, ktorý bud pomôže alebo neublíži 😉. A ešte k tým kolika, neexistuje žiadne pravidlo kedy začínajú, končia ako prebiehajú a ak aj náhodou áno - vinimka potvrdzuje pravidlo, každý organizmus je jedinečný a preto môže inak reagovať /správať sa - koliky môžu inak trvať aj do predškolského ci školského veku - ja som toho živým príkladom ešte ako 10 ročnú ma vedeli pekne potrápiť - a ze sú to strasne bolesti 😭. Drzkajté sa

kasokri
16. aug 2019

@anonym321557 Kolika, rob masáž bruška, cvičenie s nožičkami, aby sa uvolnili vetry. Davaj kvapky na detsku koliku. Ked nic nepomáha skús rektálnu rúrku. Dieta z toho vyrastie, chce to čas.

katkak2104
17. aug 2019

@anonym321557 nasa zacala plakat okolo 6 tyzdna a bol to plac, vlastne rev, co trval aj 5 hodin vkuse a kazdy den, vzdy v tych istych hodinach. Mozno vasa bambulka len spracovava zazitky z celeho dna. Nasa sa takto prejavovala vtedy, ked sme niekde boli, ci prisli navstevy, po krste a podobnych udalostiach. To bol taky kratsi hodinovy plac.

vmatuscinova
22. aug 2019

Tak ako, podarilo sa Vam na nieco prist? Skusali ste aj len to um?

etnatn
22. aug 2019

@vmatuscinova kvoli tomuto prejst z dojcenia na UM? To je daka.blbost..

mama80
22. aug 2019

@anonym321557 skuste malu okupat doobedu, nemusi sa nutne kupat len vecer

79marry
22. aug 2019

Ja by som povedala, že je to kolika, ktorú deti mávajú približne od 4.tyzdna. Niektoré len 3 mesiace, niektorym to trvá aj pol roka aj rok. My sme to mali 3 mesiace, malá začala plakať okolo17tej a skončila okolo 22hej. Keďže som bola na to sama, bolo to strašne obdobie a popritom za ritou staršia dcéra o ktorú bolo treba sa postarať. Vyskúšala som všetko, čo som našla na internete, vždy zabralo len na chvílu. Veľmi nám pomohli kvapky s enzymami. A po ukončení 4teho mesiaca to ustupilo.
Pri staršej som mala tiež večerný a hlavne nočný prác, len čo začala sať mliečko o chvíľu už nechcela a plakala. Po 3 mesiacoch som si uvedomila, že vystiera celé telo a to je príznak skrytého refluxu, mlieko jej tieklo prirýchlo, jej to spôsobovalo zvracanie, ktoré som ale nevidela. Začala som si odsavat a zahustovat s nutritonom a píla cez najmenšiu dierku, plač a bolesti pominuli, začala spokojne spávať a pekne priberať.
Ak Ti dieťa ale prikrca nôžky k brušku, vtedy má bolesti bruška ako nafukovanie a treba mu pomôcť s prdikmi, čiže masáž, pritláčanie nožičiek k brušku s citom, my sme občas museli aj rektalnu rurku použiť, lebo mala problém aj do stolicou.
Ale nebojte sa, všetko sa raz zlepší.

anonym321557
autor
22. aug 2019

@79marry no myslim ze to je nas problem ten reflux, tiez zacne pit a potom sa zacne mrvit a je nervozna, a to ci pri dojceni tak aj pri piti z flasky...bojim sa zahustovania kvoli stolici...naozaj si nemyslim ze ide o koliky brusneho charakteru, ked tak mozno nejake nervoveho chatakteru ak take su...uz som skutocne vycerpana a frustrovana...skusala som jej dat aj um ha ale to si len cucla a koniec, vobec to nechcela pit...mala uz ma prvy tyzden 5. Mesiaca a stale placka, mala teraz par dni dobrych ale je to na nervy, je nepredvidatelna, nevieme aky bude vecer, uz som spotena a mam krce v bruchu ked sa blizi 19 hodina, nemozeme ani nikam ist na dovolenku, lebo by sme nenasli vhodne ubytovanie...stale len medzi 4 stenami ako prezit toto obdobie?

vmatuscinova
22. aug 2019

@anonym321557 a co bolo ine cez tych par dni dobrych? Co ste robili inak? Viem, ze je to vycerpavajuce no ja tam vidim zrejme prinaky laktozovej intolerancie, oi odmietanie prsnika aj mlieka. Venujem sa kolike deti aj ked len ako laik dost intenzivne odkedy som si tym presla so synom a mam aj vlastnu statustiku s niekolkymi desiatkami podkladov a tiez niekolko spokojnych babatiek po odhaleni priciny problemu. Rodicia prave tychto vecernych placucich deti ako najucinbejsi prostriedok na upokojenie dietata uvadzali coliprev. Viem ze ha mlieka nemaju vabnu chut ani vonu no skuste to vydrzat a ponukajte mu ten hipp ha s coliptevom aspon 2 ci 3 dni. Aj kazdu hodinu, ja som spievala, tancovala, proste robila cokolvek len nech nieco zje, verte mi, viem ako Vam je. Ked na gastre pocuju skryty reglux vysmeju sa, ze to ma kazde dieta. Ano, urcite aj priklopka musi dozriet, no nemyslim, ze je povodca problemu, nevhodne mlieko moze vsak refluxny stav len zhorsovat. Moja skusenost je, ze behom 2 dni ziska dieta doveru v ine um, len vytrvajte. Ak je pricina travenie, malo by pochopit, ze toto mlieko uz mu nerobi zle a prijat ho.

lucilaines
22. aug 2019

Mali sme to iste, neboli to koliky urcite. Proste pred spanim bezdovodny plac, rev. Ja som bola z toho uz na prasky. Preslo to same od seba, ale to ti teraz. nepomoze to mi je jasne. Co mne pomohlo prezit to ako tak, bola kombinacia satka, fit lopta a zapnuty digestor. Pri tomto sa vacsinou, aj ked nie vzdy, ukludnil.

anonym321557
autor
24. aug 2019

@lucilaines kedy vam to asi preslo? Nech mam nejaky svetly bod ze este kolko...ano fitlopta celkom pomaha

lucilaines
24. aug 2019

@anonym321557 vies co ked tak spatne spominam tak nejak koncom piateho mesiaca asi.

tykat
24. aug 2019

@anonym321557 ...vyrastie z toho, tiez som si tym s detmi presla...cez den plus minus ok a s prichodom vecera neskutocny rev...vsetky vysetrenia v poriadku, nezabralo nic...jedine co ma ukludnovalo ze ked zaspali tak spali v pohode, kym sa nezobudili na mlieko a zaspali znovu...a potom to po case ked uz sme vsetci boli s nervami v koncoch to nejako vysumelo...a mozno toaj bola niekedy kolika ale to uz neviem, proste kazdy vecer rev aj niekolko hodinovy s malymi prestavkami.

86488648
24. aug 2019

Viem ako sa citite,nas drobec prve tri mesiace kazdy vecer medzi 18h az 20h s dokonalou presnostou plakaval,ze mi doslova srdce drasalo,nepomaholo nic,okrem toho,ze som ho drzala na rukach ulozeneho tak,aby mi pocul bit srdce a hmkala piesen,ktoru som mu spievala,ked bol v brusku,podotykam,ze okrem tohto casu cez den neplakal a presne po tretom mesiaci to preslo akoby stisnutim nejakeho gombika(bola to pre mna velmi tazke,ale stale som si hovorila,ze raz to prejde a to mi pomahalo ....)

mimibb
24. aug 2019

Zažila som niečo podobné pri tretej dcérke... Po príchode z pôrodnice nám tak plakavala... Niekde medzi 15tou a 21vou hod,. Si vybrala svoju hodinku... Večer zaspávala pri zapnutom vysavaci... Neskôr pri meditačné hudbe, trvalo to do 5teho mesiaca a celý ten čas som ju nosila v satke, aj sa v nej dojcila atď, lebo len v nej bola schopná spať... Bolo to extrémne náročné obdobie....