Nevie sa vyprázdniť. Mám mu ďalej pomáhať teplomerom?

zajo79
26. jan 2009

Ahojte kocky, syn ma styri tt, nevie sa sam vykakat....vzdy to je za hrozneho placu, skrca nozicky, cvicime, nepomaha nic...az potom ked mu strcim do ritky teplomer, ci rektalnu rurku, sa to nejako "odstupluje" a sa vykaka ale na sest krat, uz bez strcenia teplomeru, ako cvicime a skrcame nozicky on sa vykaka..

Je to v poriadku ak mu pomaham teplomerom? Digitalnym samozrejme, nebudem riskovat ze sa zlomi.

Nemoze si nato zvyknut? Kakal tak dvakrat po sebe, dnes zase skrcal nozicky, ho to preslo..nejako som sa zatala, ze mu pomahat nebudem a musi sa to zlatko moje naucit sam. Nemoze si nato navyknut? Ze sa nebude vediet sam vyprazdnit ak mu budem sama pomahat?

dakujem za rady,tipy a skusenosti 😔

ordancikova
6. mar 2014

Tie kvapky bio gaia sa davaju aj ked kojim? Dakujem

hrjana
6. máj 2014

Vsetkych pozdravujem.
Chcela by som sa podelit o skusenost s kakanim, ktoru sa nam verim podarilo uspesne zvladnut.
Moj teraz 3,5 rocny syncek sa nevedel dobre vykakat od priblizne 2 rokov. Stale zadrziaval kakanie, mal velmi tvrde hovienko a najdlsie sme neboli kakat az 5 dni. Pouzivali sme rozne oleje jednak do ritky a aj na papanie - slivkovy, lanovy ... vlakninu, vlocky, kupili dispenzor na vodu, nejedli sladkosti a cokoladu ... proste, kto to nezazil, si moze mysliet, ze asi rodicia nie su uplne v poriadku. Az sa mi podarilo vyrobit paradny - OVSENNY DUSIK /takto ho vola Kubik - ale je to ovsenny dzusik 🙂, ktory pijeme a odvtedy kakame kazdy den.

Takze tu je moj recept:
Zoberieme vacsiu salku priblizne do vysky 3 cm nasypeme ovsenne otruby / zozeniete aj Bille, DM/, zavarite vriacou vodou. Premiesate a nechate cca 10 min takto preliate. Umyjete asi za 2 hrste bezkostkoveho hrozna, date do mixera a zmixujete, uplne na kasu, pridate otruby aj s vodou, mixujete a nakoniec pridate 100% jablkovy dzus - podla chuti.

Styci vypit salku denne a popri tom dodrziavat pitny rezim a Vase dieta kaka jedna radost. Drzim palce!!! Jana

veronka4veronika
27. dec 2014

Ahojte dievcata my mame tiez problem s kakanim kakame iba pomocou rurky a to tak ze ma tvrdu stolicu ,nekojime .kakame tak 3x denne vzdy tvrda stolica,kedze primame musime aj vylucivat.myslite ze je to normalne ? Ja chcem aby kakala sama a nie s rurkou prosim o radu mam ju nechat a pockat???? Budeme mat 2 mesiace

pomoz
17. júl 2015

@jaja64 ahoj presne aj ja mam taky problem smojim synom ma 7mesiace a davam mu umele mlieko, lebo sa mu bojim davat stravu či sa vykaka ale zatial len som mu dala bribinacik a nekakal tak zato sa mu bojim dat nasu stravu. Tak mu davam ten teplomer. Ale ked ho krmim s mliekom tak place mi a kope s nozickami lebo chce kakat uz neviem co mu mam kupit.

pomoz
19. júl 2015

Ahojte baby. Mam syna 7 mesacneho a nevie sa vykakat uz to ma od malicka,ale on nema tvrdu stolicu ma ju normalnu dakedy ma tu tvrdu stolicu ale stim mu pomaham s teplomerom ale ked hnackuje aj tak nekaka tak tetas neviem kde je chyba lebo len rano sa mi vikaka a uz celi den nic ale ked papa tak place a kope s nozickami lebo chce kakat ale ja mu pomozem s teplomerom aj tak sa napina. Uz aj tu stravu mu sa bojim dat. Co to moza mat.

lucassia
2. apr 2016

ahojte mamičky všade čitam ako dietatu uvolniť stolicu teplomerom ale nepochopila som ako..... dakujem (čakam svoje prve babo)

andrejta
2. apr 2016

@lucassia teplomer/rektalna rurka posobi ako uvolnovac zvieraca, aspon si myslim. Ale nema sa to pouzivat casto, aby viac neuskodilo ako pomohlo. Ak je ptoblem s kolikami, radsej kvapky na prdiky. Nam zaberal Espumisan sirup. Rektalnu rurku som pouzila asi dvakrat, ked som si myslela ze sa nevie vytoto, ale nejaky zazrak to nebol

mirkaaa80
2. apr 2016

@lucassia rektalna rurka po zaschnutí do ritulky uvoľní zastavené prdiky😉. Samozrejme je dobré pred tým brusko pomasirovat jemné v smere hodinových ručičiek aby sa to trošku v tom brusku pohlo...pretože ležiace babatko si nemá samo ako pomôcť, a ked boli brusko treba pomôcť. Ja som rurku pouzivala pri oboch smeroch, pri jednom viacej lebo mavam koliky a vôbec si na ňu nezvykol. Malý maval také problémy s bruskom že si neviem predstaviť ako by sme to tých 4-5- mesiacov bez rúrky a kvapiek a vselicohk iného ešte zvládli 😉.

mirkaaa80
2. apr 2016

@lucassia po zasunuti do ritulky -malo byt, sa mi sam upravuje text 😉

lucassia
4. apr 2016

dakujem zenusky

mirkaaa80
4. apr 2016

@ordancikova žiadne probiotika nedavaj ked kojis, škoda peňazí. To teraz je straaasna novinka. Farmaceutické firmy v zmysle zvysenia zisku a predaja tlacia na seminároch na pediatrov aby ich odporúčali!

danii2
4. apr 2016

Zeny,odkial mate tie polohy kravicky, klbka atd.?Z nejakej knizky?

mackamizjedlaskrecka
4. apr 2016

@danii2 Tam bolo poloha konika ....

danii2
4. apr 2016

@mackamizjedlaskrecka Ja len sa chcem ucit,cakame babo,tak nasavam informacie.

matkamirko
4. apr 2016

@mirkaaa80 ked koji,áno. Ale prospešnosť probiotík je preukázaná, sú ľudia,ktorí majú napr.BKM,a teda si nemajú ako doplniť probioticku kulturu v črevách,jedine probiotikami. My ich tiež užívame dlhodobo,malemu,aj mne, sa neporovnatelne zlepšil ekzem,travenie,obaja mame BKM,maly od narodenia,a až probiotika nám pomohli. Takze to nie je len o komercnosti 😉

marcelka04
20. aug 2017

Dnes som bola na pohotovsti lebo maly sa nemoze vykakat po dvoch dnoch a lekarka mu dala pol teplomera do zadku.je to normane?neposkodi tym dietatu?

klaudinka123
7. okt 2017

Ahojte co mam robit mala ma iba 12dni ... nevie dobre kakat.
Rano kakala o 3 a stale sa puci.
Mame uz aj vselijake kvapky a msticky. Chudiatko male tazko sa jej kaka ...
Prosim vas co by som mala urobit ?

sense
7. okt 2017

@klaudinka123 urcite z nej nerob pokusneho kralika skusanim vselijakych kvapiek...lebo jej to moze viac uskodit ako pomoct...nepises ani ci kojis al davas um....skus madirovat brusko v protismere hod rucicik, cvicit nozickami, teply obklad na brusko

hviezda21
7. okt 2017

@klaudinka123 chod do lekarne kup si rektalnu rurku.puci sa lebo pravdepodobne sa nevie vyprdkat. Ty si davaj pozor na stravu pokial kojis a malu davaj cez den uz aj na brusko a ona si ho sama rozmasiruje. Pokial nerici cele noci a dni lieky jej nedavaj. Max.probiotika. a este kojene dieta nemusi kakat aj 10dni! Cize ked kaka 1x denne to je uplne vpohode a ked nie inak vyprdka sa cez rurku. Jemne do konecnika a na spicku daj kusok kremu pripadne okolo celej ritky krem.priprav si podlozku a utierky a rob to nie na gauci lebo moze s tymi vetrami vyletiet vsetko😆a bude to rychlovka.

klaudinka123
19. nov 2017

Ahojte babi co mam robit moja mala ma dva mesiaciky a nechce mi v noci spavat ?'🙂 a ja som stoho uz velmi znicena :(

ivetttb
13. apr 2019
kathhii
13. apr 2019

Ahoj,
pouzivaj radsej rektalnu ako teplomer.
Koniec namažeš a taký 1 cm zavedieš dnu... My to pouzivame na plyny... Dávam aj espumisan, ale niekedy mi ani ten nezaberie a jedine rurka pomoze.
Co som sa rozpravala s pediatrom, tak na rúrku si dieťa nezvykne, ale nesmie sa zase pouzivat stale...Urcte treba cviciť, a davaj babo aj na brusko...Zase lepsia rurka ako nechat babo plakat a potom riesi´t nejake nasledky...