Nevie sa vyprázdniť. Mám mu ďalej pomáhať teplomerom?

zajo79
26. jan 2009

Ahojte kocky, syn ma styri tt, nevie sa sam vykakat....vzdy to je za hrozneho placu, skrca nozicky, cvicime, nepomaha nic...az potom ked mu strcim do ritky teplomer, ci rektalnu rurku, sa to nejako "odstupluje" a sa vykaka ale na sest krat, uz bez strcenia teplomeru, ako cvicime a skrcame nozicky on sa vykaka..

Je to v poriadku ak mu pomaham teplomerom? Digitalnym samozrejme, nebudem riskovat ze sa zlomi.

Nemoze si nato zvyknut? Kakal tak dvakrat po sebe, dnes zase skrcal nozicky, ho to preslo..nejako som sa zatala, ze mu pomahat nebudem a musi sa to zlatko moje naucit sam. Nemoze si nato navyknut? Ze sa nebude vediet sam vyprazdnit ak mu budem sama pomahat?

dakujem za rady,tipy a skusenosti 😔

zajo79
autor
26. jan 2009

a neviem kolko vydrzim sa na neho pozerat ako sa trapi ☹ Teraz od unavy zaspinkal, sa obavam ze ked sa zobudi nas caka "vesely" vecer

claudinka
26. jan 2009

ahoj, neboj sa, Martinka to urcite prejde.. je este malicky a vela babatiek ma s kakanim problemy a po case sa to ustali, vacsinou tak po mesiaci, nanajvys po dvoch mesiacoch..
nepouzivaj teplomer, kup si v lekarni rektalnu rurku alebo vyskusaj kvapky, mozno nejake zaberu.. a navyknut si na to bohuzial moze, preto skusaj vsetko, co sa da.. drzim palce

zajo79
autor
26. jan 2009

mame kvapky.

rektalna rurka nieje to iste co teplomer? mame aj tu, cize rektalna rurka ano a teplomer nie? 😕

cekina
26. jan 2009

urcite rektalna rurka... tym ze je duta funguje inak... uvidis ako sa mu ulavi... u nas je to jedine co zabere.

zajo79
autor
26. jan 2009

cekina, diik moc za radu, to mas asi pravdu 😉

zatykoa
26. jan 2009

moj maly mal rovnaky problem a trvalo to dovtedy kym sa nezacal otacat, potom sa to zlepsilo a odkedy dostava "pevnu stravu" tak kaka bez problemov kazdy den. takze treba vydrzat do polroka z toho urcite vyrastie. okrem rektalnej rurky si mozes dat predpisat u doktorky dufalac, nasa nam to predpisala tiez, lebo niekedy sme mali az 6 dnove intervaly v kakani a zabralo to. vecer som mu dala 5ml dufalacu a rano krasne kakal sam.

petka_s
26. jan 2009

baby,a ako sa ta ruska pouziva?
da sa tam aj nejaky kremik?
a to jej tam iba strcim a vyberiem,alebo ako? 😅

zajo79
autor
26. jan 2009

petka, myslim ze ano..ak vie niekto nejaky speciaaalny postup, prosim sem s nim

dava sa olejcek na tu dierkovu stranu, a to sa da do ritky.

petka_s
26. jan 2009

a iba tak na chvilku,alebo iba sup dnu a sup von?

zajo79
autor
26. jan 2009

😕 tak to neviem, ja mu to tam nechavam chvilku, kym cvicime trochu s nozickami. A ani mu to hlboko nedavam, sa bojim...

robim niekde chybu ci je to ok? Clovek by si myslel, ze ake jednoduche,pouzivat rurku...no tolko veci co sa tam da robit inak 😅

tin007
26. jan 2009

zajo79 nepisala si, tak neviem ci to robite, ale treba davat drobca lezat na brusko, aby si ho sam, svojou vahou pomasiroval. este pomaha aj masirovanie bruska (napr. mastickou pupik), v smere hodinovych ruciciek okolo pupceka, iba zlahka pritlacit, to pomaha pohybom crievok

zajo79
autor
26. jan 2009

davame ho na brusko, masirujeme v smere hodinovych ruciciek, cvicime z nozickami..a niiic. az ked mu to "odstuplujem" z tou rurkou, ci teplomerom, uz budem pouzivat len tu rurku, tak ako tak cvicime nadalej a masirujeme brusko tak ako sa zapiera tak kaka... nie raz kopu, ale tak na viacej krat, ako mu zatlacim nozicky na brusko tak kaka...celkovo je toho dost.

petka_s
26. jan 2009

tin-ten pupik som pouzila aj ja,ale neviem kolko sa to moze pouzivat a ako casto..moze ten kremik nejak uskodit?
a o tej rurke by som chcela vediet aj ja viac.. 🙂

zajo79
autor
26. jan 2009

aky kremik?? 😕 nieco mi uniklo?

tin007
26. jan 2009

petka_s masirujeme aj 5x denne (na brusko prsta vytlacime a to vmasirujeme), podla potreby a obcas aj preventivne, zatial to drobec znasa (ziadne reakcie na kozicke nema) velmi dobre, uz si zvykol, ani neplacka, skor je vidiet, ze to akceptuje (klamala by som, keby som napisala, ze sa na to tesi). robime to tak, ze malemu dam papat (ale iba na zahnanie najvacsieho hladu), potom umyjeme ritku a pomasirujeme brusko, nasledne dokojim. uz pri dokojovani castokrat pocujeme "vyrazne" zvuky pohybov v crievkach, resp citime vysledok 😀 mimochodom, pre info, pri kojeni sa samotne crievka lepsie hybu ako v kludovom stave

tin007
26. jan 2009

zajo79, kremik na masaz bruska babatka, vola sa pupik, normalne z lekarne, lebo bez toho to ide tazsie, viac to drie a babo to moze boliet (ma predsa len podstatne citlivejsiu kozicku ako my, dospeli).

petka_s rektalna trubicka sa da kupit v lekarni, stoji cca 1 euro, koncek treba namocit do niecoho vyrazne klzaveho (napr. kludne do oleja - jedleho, nie motoroveho) a vlozit do ritky tak 1 cm, max 1,5. trubicka je duta, ak sa babo nevie vyprdkat, mali by plyny odist cez nu (to bude citit). obcas sa stane, ze sa vo vnutri naplni aj kakom, resp. po vybrati sa moze babo hned hooodne pokakat. my ju pouzivame iba vynimocne a ked, tak potom v tej polohe, ze maly pasie koniky a do ritky mu ju davame zo zadu (aj si pritom masiruje brusko a aj je menej "pohyblivy") 😉

zajo79
autor
26. jan 2009

ja mu to natieram z olejcekom, aby sa to smykalo... uz aj pisem, a zajtra letiim kupit.

kaskya
26. jan 2009

ahoj. my sme to mali do stvrteho mesiaca to iste. bez rektalnej rurky sa nevykakal. ale nedavaj teplomer. radsej rektalnu rurku.
inak rektalnu rurku nemusis len 1-1,5 cm vlozit. kludne ju vloz uplne jemne kym dojde az kym nezacitis mierny odpor. pri tom masiruj brusko pupikom a pohybuje nozickami. vykaka sa, vyprdka sa a ulavi sa mu.
pupikom sa masiruje brusko v smere hodinovych ruciciek.

cekina
26. jan 2009

zajo, kludne sa ti moze stat ze sa rurka zacpe... potom preplachnut, namazat a znovu... kludne ju aj trochu potoc, aby vysli prdiky. my ju pouzivame na prdiky. drzim palec

petka_s
26. jan 2009

inac,dakujem aj ja 😉 🙂

valka
26. jan 2009

zajo, skus pozriet do uvodu temy "bezplienkova metoda"...daj ho do polohy klbko (mam v albume, mozes dat aj nad umyvadlo)...najcastejsie deticky chcu kakat po jedle, tak skus po kojeni alebo pocas neho, ak znervoznie....ak sa bud prehybat do luku, kakat nebude, ale ak bude pokojny, skus pockat....pripadne v tejto polohe pritahovat jemne nozicky po jednej k telu...😉

zukab
26. jan 2009

aj ja odporucam klbkovu polohu. toto je jedna z mala veci, ktore zaberaju mojej malej, ked sa nevie vykakat alebo vyprdkat.
nerobim to ale bez plienky, len ju uvolnim, aby nemala stiahnute brusko. opriem si ju chrbtom o mna, chytim pod kolenami a prechadzam sa po byte. natriasam.
a o chvilu prdka o stosest. kakanie podobne. pripadne si sadnem na sedacku, pokrcim nohy a malu opriem o stehna. masirujem jej zaroven brusko.

mne trubicky tiez dost zo zaciatku pomohli. len sa rychlo upchaju a tazko sa cistia

valka
26. jan 2009

zukab, a co keby si ju skusila dat nad nadobku? ved tlacit proti plienke nie je med lyzat... 😝 😀 a vies, ako dobre sa utiera ritka, ked nie je hovienko po celom tele? 😀 😉

chulieta
27. jan 2009

no ja by som dieta nezvykala na rektalnu rurku lebo potom nijak inak nebude kakat. chlapci maju velke problemy s kakanim a mavaju ovela viacej bolesti ako dievcata. no ale ak mozem poradit tak masirujte brusko v smere hodinovych ruciiciek a mohla by si pit caj pre kojace matky ak kojis a potom sa mu bude kakat lepsie. ale poloha kravicky velmi dobre uvolnuje vetry a tym aj kakanie

ingulka
27. jan 2009

aka je ta poloha "kravicky" ?

zajo79
autor
27. jan 2009

pijem litre caju na bruska a kojace mamicky, masirujeme..nic ine nezabera len rurka...

a ta poloha kravicky by zaujmala aj mna 😕

chulieta
27. jan 2009

no to je poloha kedy su skrcene kolienka a zadocek je na patickach, dietatko je dole bruskom, tym sa dosiahne ze je zadocek vyssie a plyny teda mozu odchadzat lepsie von. dufam,z esom to napisala zrozumitelne

jaja64
27. jan 2009

Ahoj zajo79,
mi máme tiež také problémy, a tO už máme 6 mesiacov, syn bol a je stále kojený, teraz zavádzame príkrmy, myslela som, ´že to bude lepšie, ale ešte stále si berieme na pomoc rúrku. Ideme vyskúšať ten dufalac, tak uvidíme. Lebo už neviem tiež čo robiť, a to mu dávam také riedke polievočky, na večer trošku kašičky. Jednoducho to nemôže vytlačiť. Ale zase sú aj také dni, že kaká bez problémov.

lante
27. jan 2009

Zajo, my sme mali s Vilíkom rovanký problém...........dokonca bolo obdobie asi troch týždňov, čo sa skrátka bez pomoci rektálnej rúrky nevykakal. Nezvykol si na ňu, myslím, že je to len mýtus, lebo mám aj kamošku čo to musela robiť pri oboch svojich detičkách a ani jedno si nato nezvyklo. Ja som ho teda nenechala jačať neviem koľko. Cvičenie nožkami ani masírovanie bruška nezaberalo.

cristin
27. jan 2009

zajo,aj ja mam kamaratku co kazdy den musela maleho stimulovat, aby sa vykakal.Teraz ma 5 mesiacov a kaka sam.Ona pouzivala teplomer...