Neviem si zvyknúť na priateľove deti

mersedesa
17. dec 2007

Ahoj žienky,to s čim sa vám chcem posťažovať bude asi pre niekoho krute,ale je to tak.Mám priatela,ktory je rozvedeny a ma dve deti,dvoch chlapcov.Bol rozvedeny už ked sme sa spoznali a vedela som o detoch no nechodili k nemu,pretože ich ex nepuštala.mužovi bolo za nimi smutno tak sme to dali na sud,začali k nam chodiť na vikendy.a vtedy nastal ten zlom a ja som zistila,že ich nemožem.Osobne nemam proti nim nič su to deti ako každe a predsa ine.ked viem,že maju prist prajem si aby do toho niečo prišlo.ked su u nas ratam každu minutu aby odišli.doslova povedane mam hrôzu ked maju prist.nieje to nenavist,doprajem im všetko.ked nieco chcu ja som ta co im to kupi.ja pripominam otcovi kedy maju narodeniny,po každej stranke sa o ne staram,len neviem zniesť aby k nam chodili.mam dôvody a to,že nevedia po slovensky ani ň,nevedia čo je to zakladna hygiena,dokonca ten starší 8ročny sa ešte pocikava a pokakava,su arogantny,neskutočne vulgarny a ubližuju našej malej,viem že na ňu žiarlia a bojim sa ju nechat na chviľu samu pretože ma len 8mesiacov.ked sa snažím ich trochu scivilizovat,muž povie že ich mam nechat aj tak su u nas sem-tam čo je pre mna dost často.takto to je už 4roky a som z toho na nervy,viem že voči mužovi je to nefer.ako by ste sa chovali v podobnej situácii 😔

jabadaba
2. feb 2012

@lelle2111 isteze Ta nema rad! Facka nie je prejavom lasky! Utekala by som kade lahsie. Neinformovala si sa preco nezije s matkou svojho syna? Zrejme tam tiez vela jemnocitu neprejavoval. Ako som tak citala, chlapec ma riadny problem so vztahom k zenam a jeho materi by som to pekne vytmavila, ak este budes mat prilezitost. Vychovala riadne hovado. Bez urazky. Aby zene po sekcii a s novorodencom na krku povedal, ze si rit vala a nie je upratane, tak to je vrchol burana krizeneho s dedinskym sovinistickym balikom. A prsty v tom bude mat jeho matka, ktora ho ku vztahu k zenam absolutne neviedla. U nich doma asi toto bola bezna realita. Jo, sakra si sa popalila, ak mam byt uprimna. To je to riziko chlapa z druhej ruky. Nikdy nevies co za problem ma, ked opusta jedno dieta a zaklada rodinu s dalsou....stare zname sa zas potvrdilo. Dufam, ze ani neuvazujes este cosi davat do kopy a nedajboze naplanovat dalsie dieta s takymto chlapom? Ten jeho maly chlapcek za nic nemoze, je to v podstate chuda, ktore ma otca ....a zije v rozbitej rodine. Ziadna vyhra. Skor na polutovanie. Takze ak mas zdravy rozum, beries nohy na plecia a priatelovi zamavas pa pa. Bez srandy.

kveta
2. feb 2012

@lelle2111 Rozchod. Okamžite a bez debaty. Už po prvej facke si mala skončiť. Človek, čo Ťa fackuje a tobôž po operácii, ubolenú.. to nie je partner pre život.

sisaha
2. feb 2012

@lelle2111 okamzite si sa mala zbalit a odist...a to hocikam...Chlap, ktory ta po porode udrie a dokazuje si svoju slabossku a primitivnu nadradenost je ubohy chudak. Zbal sa cim skor a odid...toto je bohuzial iba zaciatok. Ten chlap k tebe neprechovava ani len sympatie, nieto, ze by ta mal rad...Rychlo preč 😔 😔

turkija
2. feb 2012

@lelle2111 lelle2111 a ty bývaš u priateľa, alebo priateľ u teba? Alebo máte spoločný byt. Je to veľmi ťažké, keď po pôrode ti nemá kto pomôcť. Tvoji rodičia nebývajú niekde blízko? Ja mám známu, ktorá žije v zahraničí, a jej mama, keď vedela , že už má rodiť, tak išla za ňou, aby jej aspoň prvé dva týždne pomohla. Ja viem, že nie každá mama môže pomôcť, ale aspoň zo začiatku.Vieš ako moja babka hovorila, že čo nie je od srdca, nie je ani k srdcu. Chcem tým povedať, že to, čo nemôžeš tolerovať priateľovmu synovi, tak určite u svojho dieťaťa by si to za problém ani nepovažovala. Bohužiaľ je to tak, keď sa rozhodneš pre muža s dieťaťom - deťmi, tak to musíš veľmi rýchlo dospieť. A jeho dieťa musíš ľúbiť tak, ako si ľúbila priateľa. Však si predstav, keby to bol tvoj vlastný syn. Bol by u teba len raz do týždňa? A ostatné dni kde by bol?Často som rozmýšľala, prečo si muž skôr zvykne na deti, ktoré si vyženil, ako žena na jeho deti. Však my ženy máme viac materinského citu. A či? 😉

sisaha
2. feb 2012

@turkija celkom nerozumiem tvojim radam, akoze to, ze dostala dve facky je v poriadku a ma viac milovat jeho syna??? Ona musi okamzite od toho debila odist.., lebo jedneho dna to neskonci iba fackou, alebo niecim horsim

turkija
2. feb 2012

@sisaha nie , aby muž fackoval ženu, to si ja, ako som už písala ani neviem predstaviť. Ja by som s takým mužom určite nežila. Ale zrejme jemu ruka vie veľmi rýchle uletieť. Neudrel ju už náhodou niekedy aj predtým?Ako som čítala už v príspevku, prečo sa rozišiel s prvou manželkou? Tým som chcela povedať, že dieťa za nič nemôže. A veľmi rýchle vycíti, kto ho má rád a kto nie. Ja akosi neviem prísť na chuť tým priateľom.

turkija
2. feb 2012

@sisaha možno by aj odišla, ale my nevieme, či má kde odísť.

sisaha
2. feb 2012

@turkija asi ju predtym nikdy neudrel. Dieta sice za nic nemoze, ale jeho spravanie urcite nie je normalne..

sisaha
2. feb 2012

@turkija ved hadam nam napise..

jabadaba
2. feb 2012

@sisaha nie, turkija mala na mysli, ze by mala autorka to dietatko cudzie lubit ako vlastne, ked uz sa pustila do vztahu s dietatom a nie na nom vidiet chyby. Chapes? Ze vocdi vlastnemu by to nepocitovalo, hoci by sa spravalo rovnako. Ja si neviem predstavit, ze by som bola na nejake male dieta protivna a prekazalo by mi lebo je cudzie. To by som sa radsej vyhla muzovi so zavazkom oblukom. To dietatko za nic nemoze. No ale tu je problem uplne inde, a to s panom oteckom takzvanym. Takze to male to "vyhralo" hned dva krat. S jeho matkou nie je, s dalsou zenou nevie viest sporiadany harmonicky vztah a este ho ona navyse nema rada. Tomu sa hovori jackpot! 😖

sisaha
2. feb 2012

@jabadaba ale ved ona nepisala, ze toho maleho neznasa, alebo nema rada, len chcela obmedzit navstevy, ked bola hned po porode. Ako pises, problem je v nom..

jabadaba
2. feb 2012

@sisaha jasne, ale mozno to tak vyznelo z toho, ze spomenula ako sa jej postoje k tomu dietatu zmenili ked otehotnela. Ale tak verim, ze to dietatko mala svojim sposobom rada. Toto naozaj nie je na riesenie. Treba poriesit dotycneho, ja by som s takym nebola uz pri zmienke, ze si zadok valam. Kratko po porode keby mi to nejaky muz povedal tak nie, ze ja dostanem facku ale on dostate taku pecku....

turkija
3. feb 2012

@sisaha
@jabadaba , ale lelle sa vo svojom príspevku nepýtala či má od neho odísť, ona sa pýtala:" má ma tento muž vôbec rád?. Ja si myslím, že nemá. Ale je to len môj názor. Keď to písala lella, bolo jej veľmi ťažko. Potrebovala sa niekomu vyžalovať,potrebovala, aby ju niekto utešil, povzbudil a dal nádej. Najjednoduchšia rada je odísť. Ale ponúkol jej niekto z nás miesto, kde v prípade odchodu od priateľa by mohla prísť, kde by bola plná chladnička a útulný byt . Lebo my nevieme, ako žijú a kde žijú jej rodičia, nevieme či jej môžu pomôcť. My neviem vôbec nič. Ja ,ako som písala, mám veľmi dobrého manžela, ale napriek tomu si dávam veľký pozor na tón hlasu. Lebo - nie -sa dá povedať rôzne. Ale v prípade rozchodu, mám zázemie a mám sa vždy kde vrátiť. Je mi veľmi ľúto každej ženy, ktorá je doma fackovaná a ešte to aj tají. Jedná sa bojí povedať a druhá sa hanbí. Dúfam, že lella nájde pochopenie a pomoc u svojho priateľa, alebo odvahu.....

jabadaba
3. feb 2012

@turkija ja s tebou suhlasim, tiez som jej na jej priamu otazku odpovedala, ze ju rad nema. Vies co, ano, radi sa sice dobre, ze odist, kedze nepozname ake ma moznosti. Ale poradit jej zostan je podla mojej mienky riadne uletene. Clovek, ktory siahne na ineho, najma na niekoho koho by si mal vazit a mat rad, v tomto pripade muz na zenu a este kratko po porode, to je clovek, ktory si nezasluzi ani iny ton, ani sancu ani nic. To je clovek, ktory ma zavazny problem co sa vztahu k inym tyka. To je uz pomaly diagnoza. Nasilnik. Grobian je slabe slovo. U neho teda pochopenie sotva Lella najde. Mysliet si to je naivne. Aku nadej sme jej tu mali vliat? Ano, zostan a dufaj, priatel sa isto zmeni? Nezmeni. A je hlupe si to mysliet a pocitat s tym. Normalny clovek aj ked ho niekto vytoci tak sa ovladne a nesiahne fyzicky na nikoho. Tento tu siahol. Na zenu, ktora mu porodila dieta a siahol na nu bez toho, aby ona bola pricinou nejakeho konfliktu. To co on robi, ako sa sprava k Lelle je patologicky jav, to nie je nic normalne ani prirodzene. A od takeho treba skutocne odist. NIe presviedcat, ze vsetko sa nejako podda a vlievat tu falosnu nadej ci utesenie. Mazat falosne motuzy tuto autorke o tom, ze vlastne sa nic nedeje a vsetko je v najvacsom poriadku je zvratene. Ona sama zjavne nevie objektivne zhodnotit realitu ked sa dokaze spytat, ci ju ma tento clovek vobec rad. Ak by vedela, odpovie si sama a uz davno je v trapu.

dada26920
3. feb 2012

Ja by som vzdy ked by mali prist deti odisla aj a dcerkou niekam prec napr k rodicom.....mozno je to krute ale ako sa poznam ja by som to nezvladla a mozno ich aj vyfackala...... ☹

filipal
3. feb 2012

podla mna sa Lellin partner este stale neodputal od prvej zeny. ta nabrala sil a opustila ho, zrejme bol nasilny aj v prvom vztahu. kedze tyran nema dostatok sebavedomia, ani on sa s tym nedokazal zmierit (ze si ho nejaka zena dovolila opustit) a priputal sa k nej este viac.
zial vztah k Lelle vyzera ako z trucu, nie zo skutocnej naklonnosti.
vrsi si na nej svoju frustraciu. ☹ ☹ 🙄 🙄

lucinocka
3. feb 2012

@mersedesa chapem ta, ale tak ci tak ostanes ty najhorsia..muz ma naj kamarata a svedka na nasej svadbe- maju 2 deti..a to co pises o tych hovnach po stene , to je u nich tiez bezne.. rozbiju stromcek vianocny, namazu jahodami steny, pchaju ruky do rury ked sa nieco pecie.. tu je zvykom, ze sa navstevuju dost casto, ja ku nim chodit nechcem a ked chcu prist ku nam, tak vymyslam vsetko mozne , aby tak nebolo.. ja som nikdy neverila, ze deti mozu byt tak nevychovane a doslova ako zvierata.. a pritom, ked su bez mamy, su ako anjelikovia, mozes s nimi co chces..pozatvarala by som takych rodicov, ze by hnili ..naco mali deti, ked s nimi robia taketo veci..
Ked prideme ku nim, mm sa rozvali pri veceri a vykecava a ja ostanem bez bundy, bez klucov, bez gumky na vlasy, vytrhane vlasy, poolievana dzusom, vinom.. ach jo...

lelle2111
3. feb 2012

Baby dakujem za prispevky. Problem je v tom,ze ja priatela mam stale rada a ani neviem si predstavit, ze by som od neho odisla a ako by som zvladala vychovu maleho, myslim aj po financenej stranke,ci by som mu dokazala zabezpecit vsetko, co by potreboval. Druhy problem je, ze ani nemam kam odist, k rodicom ist nechcem,nechcem vysvetlovat dovody, ale keby bolo najhorsie, jasne idem k nim. Byvam v priatelom byte, ale nejakou financnou ciastkou som prispela do bytu aj ja, ale podstatnu cast zaplatil priatel. K priatelovmu synovi som mala velmi dobry vztah, ja som ho nebrala ako prekazku,ani ako cudzie dieta, dokonca maly ma zacal istu dobu volat mamina, dokonca sa dokazal lepsie porozpravat so mnou ako s ocom. A tesila som sa na neho,vzdy ked mal ku nam prist... vsak ten malinky ma vzdy postiskal, pomojkal. Ked som otehotnela, chytila som od neho hned v prvom trimestri strasnu anginu,takze hned som musela brat antibiotika... a priatelov syn je neustale chory,furt ma zapalene hrdlo, sople, teploty...tak vtedy som sa snazila od neho nejak izolovat, cize nestiskat sa,ked som vydela, ze je zaspoleny a pod. neviem,ci priatel to vtedy zobral,ze som jeho syna prestala mat rad,ale nie je to tak, len som sa snazila o to, aby som od neho neochorela zas,kedze som cakala dieta. Najviac ma trapi to,ze priatel uprednostnuje jeho prvorodeneho chlapca,pred nami dvoma,ked vidim, ze sa venuje celu sobotu iba svojmu dietatu a my ideme bokom, bojim sa toho,ze ked moje drobatko zacne vnimat a bude vidiet,ze niekto je uprednostneny, ze ho to bude trapit, napr. preco jeho otec na neho nema cas v sobotu. chcem sa o tom porozpravat s priatelom,ale bojim sa toho ako to zoberie,vsak uplne by stacilo,keby trosku zmenil postoj a venoval sa kazdemu rovnako

lelle2111
3. feb 2012

priatel bol rozvedeny asi 2 roky a potom sme sa spoznali, po istej dobe som sa stretla aj s jeho byvalou manzelkou a popytala som sa na dovody,preco sa rozviedli, hlavny dovod bol ten,ze ona otehotnela neplanovane a nelubila ho,ale nechcela svoje dieta vychovavat sama,potom to bola agresivita priatela,comu som moc neverila,lebo ku mne sa spraval vzdy pekne,ani raz na mna nekrical, snazil sa,ked videl,ze nieco chcem. Potom ako dalsi dovod uviedola ziarlivost, dokonca mi ukazala aj rozvodovy papier,kde boli napisane vsetky dovody. Niekedy mam taky pocit,ze moj priatel, este stale nie je vyrovnany s tym,ze je rozvedeny,akoby ho to stale trapilo

usacek79
3. feb 2012

@lelle2111 juj moja, ale presna takto vznikaju "tyrane zeny"... neschopne opustit tych kretenov, lebo su na nich "zavisle" (zvacsa je to fyzicka pritazlivost, resp. majetnictvo, co ich nepusti a to je velmi smutny dovod..)
hladat si dovody, preco ho neopustit (akokolvek objektivne sa mozu zdat) je len a len nezmysel a rozhodne to neskonci dobre ani pre teba, ani pre dieta - nechci sa dozit dna, ked ti dieta zacne vycitat, preco si toho hajzla neopustila - ty si totiz na "tyranie" casom zvyknes, ale to dieta nikdy.
ak mozes ist k rodicom, tak tam chod! akoze im nechces vysvetlovat dovody..? to je snad slaby argument oproti tomu ostat s chlapom, ktory ta proste zjavne nema rad a nevaha ta udriet.. 😖
ty proste sama vidis vsetky dovody, preco odist, ale v skutocnosti nechces 😒 stale v sebe zivis nadej, ze hadam sa zlepsi, a ver mi, budes ju zivit dalsich 50 rokov, len sa jej nikdy nedockas a potom zistis, ze si pokazila zivot nielen sebe, ale aj dietatu 😔
isteze sa mi tu dobre radi, ked nie som v podobnej situacii, ale poznam viacero zien, co v nej boli, alebo su a NIKDY to neskoncilo dobre 😒

turkija
3. feb 2012

@jabadaba preto som na záver napísala:Dúfam, že lella nájde pochopenie a pomoc u svojho priateľa, alebo odvahu.....
Tie bodky znamenali : priateľa opustiť.

turkija
3. feb 2012

@lelle2111 ty trošku žiarliš na jeho syna a na čas ktorý mu venuje.Ja si myslím, že pokiaľ ma rád svojho syna a venuje sa mu , tak sa bude venovať aj vášmu spoločnému dieťatku. Len je malinké a ešte ho nemôžu zapojiť do žiadnych hier. Ale keď začne chodiť, tak už sa bude samo k nim pripájať. Všetko chce čas. Ale chce to veľa,veľa trpezlivosti.V rodinách kde sú moje, tvoje, naše dieti býva to dosť zložité.
@usacek79 ťažko povedať, nie vždy po dvoch fackách musia nasledovať ďalšie, ale aj môžu. Veľa žien je týraných a pritom žiadnu facku nedostali.

usacek79
3. feb 2012

@turkija ano, vela je "len" tyranych psychicky, ale ak je uz aj fyzicke, tak je to vlastne spojene 😒 iste, nemusia nasledovat dalsie facky, ale ta sanca je vzhladom k napisanemu (vratane skusenosti byvalej manzelky..) velmi nizka 😖 ale najma - ak je chlap schopny dat facky v case, ked by mala laska vrcholit, ked ma doma male babatko, tak to je podla mna uplne dno 😠
ja vztah k jeho prvemu synovi, ani vnimanie lelle vobec nepovazujem za hlavny problem, hlavny problem je, ze tam uz proste laska nie je, akokolvek ruzovo sa na to chceme pozerat.. a este aj bez lasky by sa dalo, ale NIE s fackami a celkovo popisanym pristupom k veciam 😒

sisaha
3. feb 2012

@lelle2111 ty ho stale ospravedlnujes....Uz ked si videla rozvodovy papier a ked ti povedala jeho byvala zena, ze je agresor, tak ti nezablikala kontrolka v hlave? Tvoj problem sa vyriesi iba odchodom. Je to plytky clovek.
Tiez nerozumiem tomu, ze si mu davala do jeho bytu vlastne peniaze..Mas o tom doklad? figurujes v liste vlastnictva nejakym podielom? Ak nie, vybavte to dodatocne, lebo pochybujem, ze od neho tie peniaze niekedy uvidis. A sudit sa mozes iba o to, co vies dokazat. Momentalne to vidim tak, ze stale mas este ruzove okuliare. Treba ich cim skor zlozit a zacat riesit vlastnu buducnost

anjelaa
3. feb 2012

@lelle2111 baby co ti radia odchod od priatela maju pravdu, naozaj sa zamysli aky zivot bude mat vas chlapcek pri takom otcovi a ty tiez 😔 aj ked podla vsetkeho sa ho nechystas opustit, naozaj by som zvazila tu moznost. to, ze rodicom budes vysvetlovat preco si prisla k nim nie je nic v porovnani s tym, co budes raz musiet vysvetlovat svojmu dietatu ak s tym chlapom ostanes a s tym, co budes sama pri nom prezivat. A keby si odisla, je tam moznost, ze ta priatel bude volat spat s prislubami k lepsiemu a keby aj nie, aspon vies, ze ten vztah bol naozaj o nicom :( hlavne to nenechaj tak a neospravedlnuj jeho konanie, lebo jeho postoj nie je normalny :(

poleva
3. feb 2012

@lelle2111 hm,aj môj má deti z prvého manželstva,ale rozdiely nerobí
našich drobcov miluje nadovšetko,,,aj u nás bloi sem tam zvady,kde nie sú:::????
ale facky? tak to teda nie,,,a keby mi muž povedal,že prvorodené sú prednejšie,balím kufre a idem hoc k mame

jabadaba
3. feb 2012

@turkija ach tak, sme sa nepochopili. 😉

jabadaba
3. feb 2012

@lelle2111 prosim Ta, kde mas nejake kontrolne zariadenie? Tak tebe nestacila informacia o tom, ze je agresivny? Skutocne kazda jedna sa musi na vlastnej kozi presviedcat co su podaktori muzi zac? Dievca dievca, nieco urob so svojou sebadoverou, nieco nie je v poriadku ked si vyberas partnera, aj napriek jasnym indiciam, so sklonom k agresii....fu, no ak uz nedostanes rozum tak skoda radit, ako sa vravi komu niet pomoci....

Prestan ho ospravedlnovat. Ake, ze este nie je vysporiadany s tym, ze je rozvedeny? To ako preto Ta prefackal ci je inak nervny? Oj, toto je via nez zle....si adeptka do statistiky kazda piata zena.

jabadaba
3. feb 2012

Este mi neda, aky vzor si mala Lelle doma? Aky model spravania sa muza k zene? Tvoji rodicia maju vztah v poriadku? Niekde vidim riadny zaklad tohto tvojho patologickeho spravania. Ale kde? To vies len Ty sama. A dufam, pre tvoje vlastne dobro, ze aj prides na to, ze nie su veci v uplnom poriadku. Kym nie je neskoro. Kym nepripravis vlastnemu dietatu detstvo plne stresov, kym si Ty nepremarnis svoj zivot, lebo zijeme len raz, kym nie je neskoro a kym to nedopadne pre teba tak, ze po dalsej facke a preplesku o stenu sa uz nepreberies. Aj to sa stava. Taketo detstvo chces ponuknut svojmu malickemu? Zasluzi si to? Zasluzis si Ty sama taketo zaobchadzanie? Sebaucta a sebalaska Ti nieco hovoria? Ak nie, tak na tom zacni dost rychlo pracovat.

cmeliatko
3. feb 2012

@lelle2111 nemozete sa dohodnute ze synovi sa venuje v sobotu a vam a vasmu baby iny den? to je uz raz tak ked ma aj druhu rodinu ze nemozete byt stale kazdy den na 1. mieste....