Nezvyčajné pohyby rúk u 7 mesačného dieťaťa

tommy21
9. máj 2017

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či má niekto podobnú skúsenosť. U môjho 7 mesačného dieťaťa pozorujem už asi mesiac nezvyčajné pohyby rúk a nie som si istá, či je to v poriadku. Malý neustále akoby brnká po predmetoch, nielen po hračkách, ktoré sa točia ale aj po všetkom ostatnom, brnká po svojom ušku, po ústach, škrabká plachtu v postieľke a pod. Vie si hračky aj normálne uchopiť, prekladať z rúčky do rúčky, či nimi búchať o zem, ale nerobí to často. Chcela som vedieť, či má niekto dieťaťko, ktoré robilo to isté a či to prešlo, prípadne ako sa v tomto veku hrali vaše detičky. Viem, že takéto pohyby rúk môžu byť aj príznakom autizmu.

deti95060810
9. máj 2017

o autizme hovoriť je ešte veľmi skoro... Ale je tu skupina autizmus - možno tam by skôr vedeli či to ich detičky robili....

tommy21
autor
9. máj 2017

@deti95060810 Viem, že je skoro a neostáva mi nič iné len čakať ako sa bude vyvíjať, len som chcela vedieť, či má niekto podobnú skúsenosť. Napíšem aj do tej skupiny.

l_tanya
9. máj 2017

@tommy21 známej syn to robí doteraz a je to zdravé dieťatko.. tiež to vyzeralo kadejako zo začiatku.. tak snáď ma aj tvoj synček vzal len nejaký zlozvyk

tommy21
autor
9. máj 2017

@l_tanya &Kiežby to tak bolo, zatial na ňom okrem tych ručičiek nevidím nič nezvyčajné, tak uvidíme.

diana20
9. máj 2017

@tommy21 neviem, ale myslím si, že niektoré mamicky si to ani nevšimnú a veľa detí to robí.. ale neviem, mne sa zdá, že aj môj malý to robil, teda nepamätám si či tak veľa, ako tvoj, ale brnkal si po brušku a vlaskoch hlavne, bruško si stipal, mal ho vždy červené a vlasy si doteraz žmolí v rucickach s takými pohybmi prstekov akoby brnkal... skus sa spýtať u doktorky keď budete, či je to niečo nezvyčajné..

sintra
9. máj 2017

Na diagnostiku autizmu je este velmi skoro, ale u mojho syna to bol jeden z prvych prejavov, tieto prejavy mal od velmi utleho detstva a ma ich doteraz.

tommy21
autor
9. máj 2017

@sintra A okrem toho si v uz takomto skorom veku badala aj nejake ine priznaky?

sintra
9. máj 2017

@tommy21 postupne sa to nabalovalo. Ale nepanikar, nemusi to byt hned autizmus.

lienkaviva
9. máj 2017

Môj syn skrabal po hniezde čo mal okolo postieľky až som mu dávala rukavičky a stipkal si bruško ucho aj veci okolo, hračky a nezdalo sa mi to divné veď nejako musí zistiť ako fungujú ruky. Aj teraz zmoli rožky od periny keď zaspáva az sú rozstrapkane. Má už skoro 3r. a je to zdravý sikovny chlapček. Skôr by som riešila či sa pretaca z bruska na chrbát, či chodí. Myslím že len zisťuje čo ako funguje. Na tak malé bábätko by som to až tak neriešila, alebo ak máš pochybnosti tak to spomen dr.na poradni 😉

mischelin999
9. máj 2017

Ak sa ti nieco nevidi, tak by som navstivila lekara. Asi ma nic ineho nenapada. Posle ta k odbornikovi a uvidis, co ti povie. Ako tazko to zrovnavat lebo to sa podla mna ani neda. Ale tak doktori by mali vediet co to o vyvoji a co je normalne a co nie. Asi tak by som to riesila ja

katarinamarkova
9. máj 2017

@tommy21 ak sa ti zdá, že tvoje dieťatko nie je v poriadku navštív lekára.
inak je úplne normálne že deti objavujú svet, učia sa ruky používať a to čo opisuješ, fakt neviem čo je na tom divné, robia to asi všetky deti. učia sa rúčky použivať, ohmatávajú, skúmajú......
okrem tohto má aj iné ,,divné,,prejavy?

tommy21
autor
10. máj 2017

Určite to spomeniem dr., keď tam najbližšie pôjdeme. V ostatných oblastiach sa má zdá ok, len tie neustále hrabkajúce ručičky mi vŕtali v hlave.

tommy21
autor
12. máj 2017

@sintra Snažím sa nepanikáriť, a tiež si si vtedy myslela, že niečo nebude v poriadku alebo až potom čo sa to začalo zhoršovať?

sintra
12. máj 2017

@tommy21 tazko povedat, to nebol jeden moment

lienka811
21. jún 2023

@tommy21 ahoj ako si dopadla?