Nie je to veľa, ak môj syn váži v 6. mesiacoh 8, 5 kg?

mayka103
23. aug 2011

Moj syn Christian sa narodil s vahou 3200 gramov a mal 51cm.Teraz ma 6 mesiacov a vazi 8,5kg.Uz ho nekojim.Neni to vela na pol rocneho chlapca?

denisse
23. aug 2011

Mayka, nie je to malo, ale vobec to neznamena, ze nieco nie je v poriadku .. moja dcera bola do 6 mesiacov vylucne kojena a aj tak mala na polrocnej poradni 9250g ... narodila sa 3510g ... teraz ma 13 mesiacov a 12 kg ... tiez dost vela, ale este nechodi ... ale rychle priberanie sa uz zmiernilo ...
ak maleho nekojis, tak zalezi aj ako casto pije UM, ci ho uz prikrmujes a kolko toho spapa .. je to trosku ine ako kojene deti ... ale nic sa neboj, maly sa zacne hybat a bude v pohode 😉

babika131
23. aug 2011

No náš Dávidko sa narodil s váhou 3320g, s porodnice sme odchádzali s váhou 3500g. Teraz má štyri mesiace a má 7500g. Vyzerá nádherne. Nemyslím,že na pol ročného chlapca je 8,5kg vela

myzma
23. aug 2011

Moja takmer stvormesacna dcera vazi 7kg, je to krasna slecna, podla mna je vasa vaha uplne v poriadku, bud rada, ze prospieva 🙂

app: v roku by sa mala vaha pohybovat cca ako +/- trojnasobok porodnej vahy, ak sa nemylim

ale nase deti nemusia byt vzdy tabulkove, nie?

jankac1986
23. aug 2011

Nie je to veľa,videla som chlapčeka ktorý mal v 7mesiacoh 13kíl..to už bolo veľa na môj vkus...

heni79
23. aug 2011

No schválne som si teraz pozrela moje zápisky, tak moja dcéra mala na konci 6.mesiaca 8,8 kg. 😀 A merala 73cm. Tiež v tom čase už bola na UM+príkrmy. Jej pôrodná váha bola 3590g a merala 51 cm.
Dnes má 17 mesiacov a 13kg. 🙂

emapol
23. aug 2011

Dcera bude mat o dva dni pol roka, narodila sa s vahou 2890 g a teraz ma 7,8 kg. Deti to vybehaju, ked sa zacnu hybat, netrapila by som sa s hmotnostou, ak ten prirastok je taky aky mas aj ty.

li_la
23. aug 2011

My máme pol roka a máme 9 kilo. Tiež by som si myslela, že je to veľa, keďže okolie reaguje, ako keby bol nejak extrémne obrovský, ale na modrom koníku som zistila, že veľa detičiek v podobnom veku je ešte väčších a nikto si s tým hlavu neláme...

beruska.zuzanka
23. aug 2011

ahojky, je to úplne ok 🙂 malá vážila obdobne a teraz má 20 mesiacov a 12kg, ale sa vytiahla, má takmer 90cm už 😀 takže tučná nie je ani omylom 😉
malý je akurát 😵 😵 😵

bubbles
23. aug 2011

akoze, keby Ti niekto napisal, ze je to vela, prestanes dietatu davat jest? aby bolo stihle? prepacte, ale niekedy tu riesite strasne somariny.. nepozorujte sa tolko..
ale aby som nebola nespravodliva, mozno to myslis dobre, ale tak trebalo to inac napisat, nejake dovody, preco sa Ti to nezda, ci mate nabeh na nejaku chorobu, alebo preco by to malo byt na skodu, ze dieta je krasne baculate.. tak je to len o tabulkach..

stvura
23. aug 2011

Podla mna sa s tym vobec nemusis zatazovat...kazde dieta je ine. Z mojho pohladu je to vela, lebo obe moje deti su utle a predpokladam ze taku vahu bude mat moje rocne dievcatko, moj maly mal v roku 9kg. No mam kamaratky aj s baculatejsimi detickami....kedze ste na UM, tak to nie je nic zvlastne ze ma taku vahu...ono sa to potom ako deti zacnu chodit zrovna a v dvoch rokoch su uz vsetky deti velmi podobne (ak ich samozre rodicia neprekrmuju hlupostami}

zahrika
23. aug 2011

Moj milacik mal v 6.mes 9740g a 74cm.... A o 2 mes neskor v 8.mes 10.5kg a 78cm...to priberanie sa zastavilo, bude vysoky, ale vahu som prestala riesit uz v 3.mes, vtedy mal 7640g! Ide mi na nervy ako kazdy hovori aky je velikyyyya valibuk a chlap ako hora a podobne dristy... vobec nie je tucny, je dlhy a pevny a uuuplne zdrazvy a sikovnya pohiblivy...Takze tabulky nech mi vylezu..... 😎

veronika81
23. aug 2011

môj vážil v polroku 9 a pol 😉 Určite 8,5 nie je žiadny extrém, buď rada, že ti pekne priberá. Neboj, začne časom loziť, behať, tak sa to priberanie zmierni 🙂

zbibo
23. aug 2011

Maly mal v 5.mesiacoch 8770g a 74 cm, je velky pevny a zdravy a som na neho pysna a bud rada, velke deti su krasneeeeee 🙂

tamoulik
23. aug 2011

Moj mal vcera 6 mesiacov, je plne dojceny a ma 10,2kg a nepride mi "az" moc velky. Neboj, zacne sa viac hybat, bude priberat menej a pride nejaka choroba a budes rada, ze bude mat zasoby...

zajo79
23. aug 2011

kazde dieta rastie svojim tempom. ak ti niekto napise ze je to vela, nebudes mu davat jest? 😉 vobec to neries.

dadka1010
23. aug 2011

Môj má niečo viac ako mesiacov a váži 9kg 😀 , neriešim, začne behať, loziť

andreah25
23. aug 2011

Ahoj, môj malý má momentálne 9 mesiacov a váži takmer 11 kíl. Keď mal šesť mesiacov tak vážil presne ako ten Tvoj. Už veľký sa narodil - 3860 gramov a vôbec to neriešim. Práveže okolie skonštatovalo, že je taký chutný ako tie deti čo fotia na kapustových listoch 🙂

matulka82
23. aug 2011

je zdravy a to je najdolezitejsie,radsej nech ma navyse akoby to malo byt opacne,takyto problem neries 😀 aspon ho neodfukne vietor 😀 prospieva tak bud spokojna,su obdobia ked dieta moze nabrat viac,ale potom zas sa vaha ustali...a osobne poznam dve deti ktore mali 9 kg v polroku a su v pohode 😀

marlenka27
23. aug 2011

neboj sa, ked ma k tej vahe aj dlzku je to ok 😉 , nasi vazili tiez okolo 9 kg a mali porodnu vahu 2330 a 2910 g a teraz maju 8 mesiacov a uz sme davno prekrocili 10 kg a 80 cm ( aj ja som vysoka aj tatino) ...akurat to nie je dobre na tu moju chrbticu 😎

kmirkav
23. aug 2011

Tes sa, ze papa a pribera. U nas je to opacne, my bojujeme s papanim od jej 4 mesiacov a to ti teda neprajem.

snopkulka
23. aug 2011

Ahoj, náš prcek mal podobné miery, keď sa narodil, tiež také drobátko na chlapčeka a v 6-tich mesiacoch mal okolo 8,5 kg ako tvoj 😉 a to ho stále kojím 😀 Nestresuj sa tým, čochvíľa ti začne loziť, behať, bude aktívnejší, možno aj pochudne, dôležité je, aby bol zdravý a spokojný - ako náš malý šunkoško 😉

zofrinka
23. aug 2011

môj mal 4 mesiace a 9kg. Ak je iba dojčený, je to v poriadku. Dnes má synček 4,5 roka a má už rok a pol 19kg. Je chudý ako prútik!!!
Takže aj je spokojný, tak to nerieš!! Síce je to určite záťaž na chrbticu - tvoju, ale ak je bábo spokojné, tak je všetko v poriadku!!! Ahoj!!!

inkn
23. aug 2011

Toto netreba vobec riesit. U nas sa vsetci pozastavuju nad tym, ze nas maly ked sa narodil mal 4,8 kg a 57 cm. Teraz ma 3 mesiace a 8 kg a do vanicky sa uz nezmesti.Ale je chutnucky, pevnucky. V 3 tyzdnoch uz drzal hlavicku sam, teraz sa nam uz asi 2 tyzdne pretaca sam na brusko, ani sa nenazdam a bude behat. Vobec ho neporovnavam s inymi detmi, hlavne ked mali porodnu hmotnost 3 kg alebo ich rodicia maju 160 cm (mi mame 180)

lucy1990
23. aug 2011

Aj my sme mali v polroku 9,4 kg a 78 cm, porodna vaha 3270 g a 51 cm a vsetko je v poriadku, akurat ze mala bola kojena do roka. Teraz ma rok a vazi 12 kg a meria 87 cm 😉 dlhana ako hrom 🙂

lubinka26
23. aug 2011

Moja mala ma dnes pol roka a tak som ju rano odvazila a ma 8420g a 71cm 🙂 dodnes bola plne kojena, tak som vahu neriesila 🙂

mafynka
23. aug 2011

ani ja nekojim,,mame pol roka a tiez cez 8500gramov,,,vazeny vcera a to pritom uz par dni skoro nic neppapa

petka55555
23. aug 2011

isto je to ok, moj bol iba na materskom mlieku a mal skoro 10kg a porodna bola 3,5kg 🙂 a teraz v 15tich mesiacoch ma tak 11-12kg, takze to je v pohode 🙂

kate24
23. aug 2011

aj moj mal ako 6-mesacny 8.5 kg a 72 cm, porodna vaha bola 3400 gr a 50 cm.

stastnevydatam
23. aug 2011

niekedy som aj ja sledovala, aka ma byt vaha dcerky... doktor mi raz povedal, ze vela pribrala, aby som malu tolko nekojila.. priznam, nechapala som, ale po par radach mamiciek tu na MK som pochopila, dieta a jeho vaha nie su tabulky, papa kolko potrebuje, t.j ta vaha je aka ma byt.. ono sa to zastavi.. a ked sa mi zdala ako 6 mesacna baculka, teraz je 14 mesacna chuducka kocka... 🙂