Nízska pôrodná hmotnosť. Ako vám rastú?

pia22
8. dec 2010

Drobčekovia narodení s nízkou pôrod. hmotnosťou z rôznych príčin-ako rastú a priberajú, problémy, starosti a radosti😉 Sú tu maminy takýchto detí na výmenu skúseností a postrehov?

medyna
8. dec 2010

@pia22 no, my mame este malinkate miminko, ale Naty sa narodila s vahou 2550 g a 45 cm. Narodila sa len o par dni skor ako sme mali termin (a aj to len preto, ze som uz nemohla vydrzat a dohodla sa s lekarom ), bola uplne donosena,vyvinuta ale malinka. Mozno preto, ze ja tiez nie som ziadny obor 😉 . Zatial rastie a pribera celkom dobre, aspon to tvrdi dokina, na 2. poradni ked ju doktorka prevalila na brusko, Naty dvihla hlavicku a obzerala sa dookola .... 😀 . Doktorka nechapala, ze aka je ziva 😀 . Ze ju nemam nechavat nikdy samu mimo postielky, uz sa velmi vrti a hybe, nedavno sa mi uz prevalila z bruska na chrbat .... 😉

aktekram
8. dec 2010

Ahojky, hlásím taky děťátko s nízkou porodní hmotností. Naše Petruška měla 1800g a teď v skoro 15 měsících 9300g 🙂

kaza76
8. dec 2010

Nasa porodna hmotnost 2120g, 45cm, narodena v termine
a vo veku 4 a pol mesiaca 6,7kg, zatial pribera az prilis 🙂 .

pia22
autor
9. dec 2010

Ahojte kocky🙂, nas drobcek narodeny v 38+0tt. mal 2000g a 45cm a teraz v 14 mesiacoch ma 10900g a 80 cm, ale stale sa mi zda taky drobec🙂 Mali ste nejake problemy, kt. vyplyvali z nizkej hmotnosti?

raci
9. dec 2010

náš mrňous se narodil přesně v termínu v 40+0 měl 2,7 kg a 49 cm, v 6 měsících má 65 cm a 7 kg, paní doktorka nás stále chválí jak je šikovnej a žádně zdravotní problémy nás zatím nepotkaly ,,ťuk ťuk" 😉

blka
9. dec 2010

Podobná diskuse je tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/male-mim... 😉

Náš Mareček se narodil v 37+4 a jeho míry byly 2200g a 46cm. Zítra jdeme na kontrolu v roce a půl a na váhu jsem velice zvědavá, ale 8kg mít nebude. V roce měl 6600g.

danu
9. dec 2010

@pia22 pozri do temy na ktoru dala link blka
+
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/nedonosena...

slavuliatko
20. mar 2011

ahojte aj ja mám drobčeka z NPH , naša Sophia-Anna sa narodila v 38tt z hmotnosťou 2100g a 42cm, od začiatku je veľmi pružná až naša pani doktorka je veľmi milo prekvapená aká je šiková (ťuk-ťuk ) , teraz máme 6mesiac a posledný krát sme mali 6kg v 5mesiaci, tak som zvedavá koľko máme teraz , minule my za 7dní pribrala 380g o týždeň nato len 10g , tak doktorka uvažovala nad odberom moču či nemáme nejakého bacila.Tak dufam, že sme pribrali aby som drobčeka netrápila.Každý deň mylím nato, že sa narodila maličká ale apetít má oveľa väčší ako jej braček keď bol v jej veku . Držte pršteky ...

hojda
20. mar 2011

Náš prďolka byl taky v termínu a měl jen 2,7 kg a 51 cm takže žížalka☹. Pořádně přibral až po příkrmech v půl roce, asi nebyl prostě moc mlíkovej a měl dostat hned svíčkovou 😀 . V roce měl 10,5 kg a 79cm. Jinak byl zdravej, jako buk, první kašel máme až teď skoro ve dvou letech a rýmu jsme měli asi 3x, poprvé v 8 měsících.

veruska007
20. mar 2011

Nás malý se narodil se 48 cm a 2,65 kg, dva týdny dřív. Byl drobek a je pořád dost hubený, ve 2 letech má malinko nad 10 kg. Jí hodně, ale je dost živý. Žádné zdravotní problémy kvůli tomu, že je drobek, neměl, naopak byl a je motoricky obrovsky dopředu (držel hlavičku hned po návratu z porodnice, ve 2 týdnech se poprvé překulil, v 5 měsících chodil). Já byla taky drobek (škoda, že už nejsem 😀 ) a taky jsem byla motoricky dopředu 😉. Prý jsou drobné děti šikovnjší.

evi3
29. mar 2011

Dcéra sa narodila v termíne, 46cm a 2100g, priberala pekne, kým sa moc nehýbala doťahovala sa na rovesníkov, keď sa začala plaziť, tak sa tempo priberania spomalilo. Je živá, temperamentná a nikdy nemala zdravotné problémy.Teraz má 3 roky 4 mesiace asi meter a 13 kíl.

provoke
30. mar 2011

Naša princezná sa narodila 3 týždne pred termínom, mala 1960g a 43 cm. Teraz má 3,5 mesiaca a váži 5200g. Aj keď sme boli už s dcérkou na rôznych vyšetreniach, všetky vyšli super a zatiaľ je zdravučká.

lusynda63
20. júl 2012

@blka my mame 10 mesiacov a 6800 a mesia 74 cm chcem sa spytat necvicili ste vojtovu metodu?

blka
20. júl 2012

@lusynda63 Civičili jsme rehabilitační cviky kvůli tomu, že nechtěl lozit, ale vojtovu metodu ne.

luciaq
20. júl 2012

ja som rodila na termin a moj syn mal 54cm a 2720g. popri tych triapolkilovych a viac kilovych deckach bol malicky chuducky stracal sa. za prvy mesiac to dobehol a teraz sa ma ludia pytaju kolko ma rokov /rok a pol/,ze je riadne na svoj vek vysoky. tie mensie deticky to dobehnu

aslhey27
18. aug 2012

my sme sa narodili v 31tt s vahou 1050g este stale je maly v nemcnici ale dnes ma uz 1900g a verim ze coskoro ho uz budem mat doma aj ked viem ze ma cakaju navstevyu lekarov a podobne....

nati04
25. sep 2012

prosim vas je niekto este v tejto aktualne?mi sme sa narodili v 37+5 tt vazila malinka 2380 ale mame problem nizky hemoglobin ma niekto stym prosim skusenost?

baranovadanka
25. sep 2012

@nati04 ahoj aj moj sa narodil s nizkou hmotnostou mal 2370 narodil sa na ledva dokonceny 38 tt od narodenia bral maltofer kvapky do 5 mesiacov teraz na kontrole nam ich vysadili konecne... drzim palce :D

nati04
25. sep 2012

@baranovadanka aj mi mame maltofer vitamin C acidun folicum a pyridoxin a prosim ta nepametas si kolko ste hemoglobin?mam strach;(((

evitka82
25. sep 2012

@nati04 ahoj my stale chodime na krv tiez sme brali maltofer kvapky potom bolo dobre na poslednej kontrole pred par dnami zas dali kvapky tri krat denne....ale nechcem jej ich davat ked uz papa normalne tak jej chcem davat stravu bohatu na zelezo.povedala mi dr ze naposledy bola hodnota 109 teraz je 99 ...to je malo???kolko mate vy?

evitka82
25. sep 2012

@nati04 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej a pozeram ze tiez mate Margaretku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 to je nahodicka

nati04
25. sep 2012

@evitka82 ahoj mi mame 86;( je to malo;(((

nati04
25. sep 2012

@evitka82 ano mame margaretku ;) meno som dala po mojej maminke 🙂

baranovadanka
26. sep 2012

@nati04 to je dost malo...my sme tiez brali vsetky tie vitaminy len k tomu este b komplex uz si bola na hematologii?

evitka82
26. sep 2012

@nati04 no ked sme mali 109 nebrali sme nic povedala ze je to na spodnej hranici normalu... 😖 teraz mame 99 uz bereme kvapky trikrat denne....ja som sice proti liekom ,my uz papkame vsetko dávam melasu ta obsahuje strasne vela zeleza ale tvoja malinka je ste mala.kojis?

evitka82
26. sep 2012

@baranovadanka aj my mame malo 99?

baranovadanka
26. sep 2012

@evitka82 nam lekarka povedala ze po deviatom msiaci zvykne klesnut vtedy mame ist na dalsiu kontrolu teraz mal 117 ale aj dcerka bola zhruba v roku anemicka mala pod 90 a preslo ju to len chvilu brala maltofer tak sa neboj :D

evitka82
26. sep 2012

@baranovadanka no ja som sa tesila ze sa jej to upravilo lebo ju pcham kadejakymi jedlami a melasou a strukovinami a somarinami co obsahuju vela zeleza a takto ma prekvapila nam dala nieco co povedala ze ma lepsie vysledky z toho ma to brat trikrat denne vola sa to Aktiferin

nati04
26. sep 2012

@evitka82 nie uz bohuzial nekojim ;(( tiez som proti liekom ja si davam ziez melasu chlorelu jacmen no proste vsetko co sa da tiez som anemicka aj moja mamina. aj tx sa tak bojis?

evitka82
26. sep 2012

@nati04 aj ja som,je to aj dedičné.ani nie ze bojim ved to nie je nic zase katastrofaalne len ma to mrzi ze to nema na poriadku-o to viav ze papa vsetko co ma 😠