No cry sleep solution - vaše rady s týmto odúčaním

carlyrose
11. okt 2013

Ahojte, moja 9 mesacna dcerka odmalicka zaspava vecer pred spanim na prsniku. Kedze si vytvorila navyk na dudlanie, pocas spankovych cyklov sa zobudza a pozaduje dudlanie viackrat v noci. Vyplakavanie odmietam.. Odstavit nechcem, pretoze si myslim, ze do roka este aspon 1 kojenie v noci potrebuje.. Zaobstarala som si tuto knihu, je iba v anglictine, a skusam sa nou riadit. Ocenila by som postrehy a kolko vam trvalo odburat taketo zaspavanie... 🙂

ichbinich
11. okt 2013

@carlyrose:
Ja mam od tej autorky skoro vsetky knihy 😅
Defintivne odnaucit od prveho zaspavania sa mi mojho zavislaka nepodarilo, az definitivnym odkojenim.
Ale jej metoda fungovala uprostred noci, zredukoval sa pocet cuckani, potom sa odnaucil zaspavat do komy na prsniku. Ciastocne sa sam pustil, otocil a spal dalej.
Urcite to vyskusaj, mozno to na tvoju dcreku bude fungovat. Ale zase na mojho tvrdohlavca nefunguje vela zarucench metod 😉 😀
Minimalna sa pri citani tej knizky usvedcis, ze nie si sama, ze to je normalne, ale ze je aj jemne riesenie.
Ja tie knihy vrelo odporucam!

danuella
11. okt 2013

ja mam v noci rovnaky problem, niekedy sme hore kzdu hodinu a potrebuje si iba cucnut a spi dalej. som ho to tak naucila lebo keby som mu nedala zacne plakat a zobudi mi manzela a starsieho syna- a to nechcem, tak radsej bojujem sama. s vecernym zasavanim nemame az taky problem, ked je unaveny zaspi rychlo ale potom ta noc... vedeli by ste mi poradit nejake zakladne triky ktore autoeka odporuca??? vdaka

egyptanka
11. okt 2013

O com je tato metoda?

ichbinich
11. okt 2013

@egyptanka:
@danuella:

To nie je jedna metoda, ale kniha plna rad a odporucani a trikov 😉
Ale teda ako "jej", autorkina metoda ja jemne odnaucanie od zaspavania do komy na prsniku. "Pantley's gentle removal", ako to ona sama vola.
Princip:
Dietatu sa da prsnik, nech sa napije. Ked zacne uz iba cuckat a nepije, opatrne sa prsnik vyberie z ust. Moze sa jemne pridrzat brada dietata. Bude samozrejme protestovat a dozadovat sa prsnika. Zase sa prsnik poda, a zase pri cuckani na prazdno odoberie... atd. Zda sa, ze to nikdy neprestane, ale pomaly naozaj prestane. Samozrejme nie pri prvom pokuse, ale o tom jej system je. Ziadne nasilu za dva dni, ale s laskou pekne postupne.
Moj syn sa potom casto po napiti sam pustil, otocil a spal dalej. A to zaspaval od narodenia IBA na prsniku (a v aute a kociari, ale to je o inom). Ja som mala casto problem, ze som zaspala skor ako on 😉 A potom sa zobudim, prsnik vonku, syn spi otoceny a ja ani neviem ako a kedy pil 😅
Ja mam rada jej knihy, lebo cloveka uisti, ze je to normalne, ze nie je sam, a ponuka rozne riesenia, kazdy si vyberie a vyskusa, ked to nefunguje, skusi ine riesenie,...
Aj ked je v anglictine, je pekne pisana, zrozumitelne.

danuella
11. okt 2013

ok vdaka

carlyrose
autor
11. okt 2013

@danuella @egyptanka Tak dolezite je vyberat prsnik z ust, ked len dudla 🙂 A dalsie rady: -zaviedla som rezim pocas dna, aby dobre a dost papala a spala cez den.. -dodrzujem rovnake cinnosti kazdy vecer,aby vedela,ze sa ide spinkat.. -nechavam ju cez den hrat sa v postielke,aby si na nu zvykla a aj vecer pri lampicke,aby ju spoznala.. -snazim sa ju cez den uspat aj inymi sposobmi: nosic, kocik.. -zoznamujem ju s maznakom,hrackou aby sa nebala sama v postielke.. -a tiez davam hracku medzi nas po kojeni.. -hovorim jej pri uspavani stale tie iste klucove vety '....spinkaj pekne, atd...' -pouzivam iba jednu uspavanku stale rovnaku dokola.. -dostatok spanku cez den v 9 mesiacoch je 2x celkove 2,5 az 4 hodiny... To su tie opatrenia,ktore som si vybrala 🙂

carlyrose
autor
11. okt 2013

@ichbinich chcela som sa spytat: ked si uspavala a vyberala prsnik z ust, tak ako? Posediacky na vankusi a prekladala do postielky..? Alebo pri tebe v posteli a ked sa otocil na druhu stranu,tak prelozila? Lebo neviem ci to mam robit vsetko naraz alebo postupne.. Ze najprv bude spat so mnou a nauci sa tak zaspavat sama a az potom sama v postielke? Inak moja je tiez strasnyyyyy tvrdohlavec...

eeffka
11. okt 2013

no baby ja mam tento problem ale riesenie nevidim ruzovo lebo, ona v noci JACI ako besna, cize nedat nie je riesenie, robim ja, muz a dcera skola = potrebujeme sa vyspat. Ona sa pricucne a ja za 10sec zaspim ( spi s nami v posteli) cele je to o tom ze "topless bar" funguje celu noc a boli ma z toho uz chrbat ☹
ale co mi aspon kus pomaha, je ze ked sa odcucne a som pri vedomi 😀 strcim medzi nu a seba vankus, alebo si idem lahnut k noham postele ( mame velke letisko), proste aby som nebola na dosah a mam pocit ze vtedy je to lepsie, resp ze ma nej casto najde 😀

ma 19mesiacov

carlyrose
autor
11. okt 2013

@eeffka nejde o to nedat.. Nech sa napije a ked dudla vybrat.. Ak protestuje, zase pustit na prsnik a to stale dokola.. Koho to prestane skor bavit.. 🙂 a v noci nezaspat, ale vydrzat 🙂.

eeffka
11. okt 2013

@carlyrose sak to... byt hore nasilu alebo sladko spinkat? to je otazka... zatial spim, uvidim dokedy chrbat vydrzi

diana_81
13. okt 2013

@eeffka

Mozno si treba dat nejaky deadline, lebo po 1-2 nociach to fungovat urcite nebude, ze obetujes tyzden a ak sa to nezacne zlepsovat nechas tak. Lebo ja mam niekedy pocit, ze tie metody prilis rychlo striedame 🙂 Je jasne ze to prckovia nevzdaju len tak lahko, tak po par protestoch sa radsej prisposobime. Mozno treba aby pochopili ze to takto ma byt nastalo viac vecerov (inak mudra som ako radio, u nas to tiez fici rovnako 🙂)... Len som este chcela reagovat na to co si pisala vyssie - u nas je to zarucene o tom ze ak urobi v noci otocku a dotkne sa ma tak automaticky zaveli ze "mna-mna"... ked sa uhnem spi dalej, cize ja zvazujem ze ju necham v inej izbe na posteli aked sa mi podari odpochodujem... inak chce byt pricucnuta len ako zaciti TEPLE TELO 🙂 ako taka pijavicka 🙂))

eeffka
13. okt 2013

@diana_81 sak toto, ludske teplo, ked som zaspala v obyvaku kopala do muza a aj do starsej dcery ze "totoooo" 😀 , uz som aj bola husta ze v septembri s tym seknem ale .... skoncili sme v nemocnici s teplotami a bola som stastna ze som to nespravila lebo okrem mlieka nejedla nic. a teraz je po chorobe a potom budu dusicky a potom vianoce, bla bla bla a snad do 3r ju to nebude drzat ( vo februari bude mat 2) 😠

diana_81
13. okt 2013

@eeffka

nooo ja Ti neviem, mne teraz ubuda mliecko lebo som tehotna a mam dojem ze jej to ze netecie VOOOBEC nevadi :-/ zuzle si spokojne dalej... moja bude mat 2 v novembri.

ichbinich
14. okt 2013

@carlyrose:
Ano, moj syn az do dna, ked mal svoju velku postel, spal so mnou teda do vyse troch rokov. Preto ak som bola pri vedomi, tak som mu prsnik pri cuckani vybrala. A teda potom postupne sa naucil, ze sa trosku napil, potom sa sam odpojil a otocil.
Autorka tiez odporuca sa bud otocit alebo si minimalne lahnut na brucho, aby boli prsia schovane.

U nas to bolo tak, ze syna som najpr uplne odkojila, to mal 2,5 roka, a az potom, ked mal vyse troch rokov, siel do svojej velkej postele. To som bola tehotna, tak aj peto som ho odkojila, a potom sme mu spravili izbu, vybral si postel atd. A cuduj sa svete, hned ju akceptoval a hned v nej spal! Budi sa eset stale, niekedy chce ist ku nam do velkej postele, ale v principe spi vo svojej posteli.
Zaspavat sam doteraz nevie, a to bude mat coskoro 4 roky. Jeden z nas musi pri nom byt. Nepomoze ani armada plysakov v posteli...
O tvrdohlavosti mojho syna by som ti tiez mohla napisat 😉 Uz mi aj v skolke hovoria, ze ked nechce, tak nejde nic. Nedal sa odfotit, ked tam mali fotografa... A to si s nim nevedia rady 4 profesionali 😅 a ja to mam doma denne...

@eeffka: ze topless bar, hihi. To je super 😀 😀 😀

@diana_81:
Ja som tiez mojho zavislaka odkojila na zaciatku tehu. To som ale aj bola chora, pila som caj so salviou, a este som tomu pomohla 😉 Pila som este dalsiu salku salvie denne a synovi vysvetlovala, ze mliecko uz nie je. On si ale aj tak potreboval cucnut, presvedcil sa, ze nic nejde, tak to akceptoval. Ja som sa s nim dohodla, ze moze skusit, ze mliecko naozaj uz nie je, ale za ma musi pustit, ked mu poviem, lebo ma to boli. A to super fungovalo. Cucal, ja som mu po chvili povedala, aby ma pustil, otocil sa, ja som ho objala, a zaspal. Asi tyzden takto skusal a hotovo. Proste sam pochopil a akceptoval to. Bez jedinej slzy, bez boja.
Skus jej to aj ty vysvetlit, ze mliecko uz nie je, ze ti je to neprijemne, a dohodni sa s nou, ze ked povies dost, nech ta pusti. To by ako skoro 2 rocna uz mala chapat...
Vsetko dobre!

carlyrose
autor
14. okt 2013

@diana_81 no jasne, ze rychlo to nepojde.. Bud obetujeme cas alebo plac... Autorka odporuca zapisovat si vysledky vzdy po 10 dnoch 🙂 ale vacsinou to trva viac ako 30 dni.. Co mne az tak nevadi, lebo urcite lepsie ako nechat vyplakat...

diana_81
14. okt 2013

@ichbinich

Ja sa s tym odstavenim neponahlam.. normalne zacinam skor byt sentimentalna a mrzi ma ze sa zrejme pre to tehotenstvo predcasne odstavi. Sme este len velmi na zaciatku, a moze byt ze co jej zatial nevadi (ze skoro nic netecie) coskoro bude. Vsimam si ze si pyta castejsie pit (doteraz to bola katastrofa) a i apetit ma lepsi (doteraz tiez katastrofa 🙂) Vsetko bude ako ma byt. Zatial to necham na nu a ked to zacne byt bolestive/neprijemne skusim vysvetlit ako si poradila. Nie je nadsena ale podobne veci akceptuje, urobi "moooooje" a da prsku na chvilku pokoj 🙂

ichbinich
14. okt 2013

@diana_81: Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a hlavne tak, aby ste obe boli spokojne 🙂

zuzikak
5. nov 2013

@carlyrose @ichbinich @egyptanka:
@danuella@diana_81 mamicky je tato knizka aj s radami, ktore sa tykaju nespavych resp. casto sa budiacich ale uz davno nekojenych deti ?

ichbinich
6. nov 2013

@zuzikak:
Je to vseobecne o problemoch so spanim, ale kedze autorkin syn bol v tom case este zavislacik na kojeni, tak je tam toho dost o nocnom odkojeni.
Pre starsie deti je "pokracovanie" tej knihy: The no-cry sleep solution for toddlers and pre-schoolers. Tam je o odkojeni uz toho menej, je tam zhrnuta ta metoda, ale je to o problemoch starsich deti. Mozno je skor tato knizka pre teba.

zuzikak
6. nov 2013

@ichbinich tak to som nevedela, ze existuje aj pokracovanie. dakujem za info. Snad sa k nej dostanem 🙂

zuzikak
6. nov 2013

@ichbinich dakujem 🙂

si_si
31. jan 2014

@carlyrose
@zuzikak
@danuella
nasla som knihu aj na nete a da sa kupit aj v cestine, ak ste to niektora skusili, mate uz nejake vysledky? Zabralo to?
http://www.familias-madeira.com/Elizabeth.Pantl...
http://www.martinus.sk/?uItem=135351

zuzikak
31. jan 2014

@si_si Ja ju mam doma obe casti od nej. Prvu mam precitanu a zatial nam pomaha. Aspon, co sa zaspavania tyka a potom mne pomohla na psychiku. Som proti vyplakaniu dietatka a autorka tam krasne popisuje rozmyslanie a citenie mamiciek. Uz sa chystam citat aj druhu cast.

si_si
31. jan 2014

@zuzikak napises mi prosim v skratke ako si uspavala a co si robila aby sa to zlepsilo? Ja som teraz zacala s tym, ze vecer pri uspavani vyberam prso skor ako uplne zaspi, ale tak sme na zaciatku 🙂 Mne sa budi takmer kazdu hodinu, niekedy aj castejsie, tiez som proti vyplakaniu, nikdy som nad tym ani neuvazovala, ale rada by som si pospala 🙂 dakujem

zuzikak
31. jan 2014

@si_si No my sme uz troska dalej. Ja nekojim lebo maly ma uz 21 mesiacov. U nas proste nechcel zaspat sam v postielke a ked som ho tam dala tak mi vyskakoval 🙂

si_si
31. jan 2014

@zuzikak aha jasne a ako si to riesila? si ho vybrala a ukludnila?

zuzikak
1. feb 2014

@si_si Par krat som ho vybrala ale sedela som pri postielke a ked sme sa postiskali, tak som ho tam ulozila. Ale len raz. Radsej ho pomojkat dlhsie ale neopakovat vyberanie. Potom som sa snazila aby ostal lezat a drzala som ho za ruku a hladkala po vlaskoch. Neskor som prestala hladkat a len drzala za ruku a prihovarala sa a potom som mu zacala davat plysoveho psika, kt. si sa vybral. Teraz uz len pri nom sedavam a on objima havka. Trvalo to cele asi 3 mesiace ale stalo to za to. Ziadne revy. Este obcas vyskoci, vyberiem ho ale vysvetlujem, ze uz vsetky deti aj havkovia davno spia a ze ma buvat aj on a ze som pri nom.

si_si
1. feb 2014

@zuzikak super, ze to pomohlo 🙂

zuzikak
1. feb 2014

@si_si Mne sa ta knizka oplatila. 🙂Hlavne nejde proti mojmu presvedceniu a toleruje potreby dietatka a lasku mamy.